Skocz do zawartości
Mery

Machine Check Exception

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam juz nerwy non stop wywala mi BSOD taki jak w Tytule Komp jak w sygnaturce aktualnie pracuje na stock i dalej wywala mi BSOD. Cokolwiek robie dluzej posmiga winamp, odpalam gierke, DC++ robl hash i zawsze ten sam error. Jakies porady gdzie lezy przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm ja widze rozwiązanie najczęstrze na tym forum zasilacz mercury a Ty jeszcze proc @. Zmień zasiłke a przedtem odkręć proca.

Proc jest odkrecony wszystko na default timingi na auto i wogole wszystko po clear cmos nawet grafika jest na stock i co? W idle stal komp sobie godzine nic nie robiac i... BSOD :/ ot tak sobie z rana sie zwiesil. kiedys tego nie bylo ani na podkreconym jak w syngaturce kompie ani na stock wszystko szlo ok od kiedy go kupilem w pazdzierniku to do stycznia szedl bez zarzutu dopiero potem zaczal byc krecony i nigdy nie roil problemow dopiero w tym miesiacu zaczal mi na nerwy dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podłącz na chwilę chociażby nawet MC 350GTF. Jak nie pomoże, to będziemy się zastanawiać, a Ty w tym czasie rzuć okiem tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=100972

(jak czytałeś to ok)

Temat czytałem zanim topic zalozylem teraz czytalem drugi raz (moze cos przeoczylem) i nic mi on nie podpowiada :/. Sprawdzalem napiecia zasilacza w BIOSie, Everestem i sa w normie. Wypialem z zasilania wszystko co zbedne dodatkowy wentyl neon nawet wyswietlacz ktory pokazuje mi temperaturke w obudowie i co? Komp wstał wlaczylem winampa i zonk. Reboot wlaczam firefoxa i thunderbirda = reboot.Dopiero za 3 rebootem wstal i narazie idzie. Nie mam jak przetestowac sprzetu innym zasilaczem bo nie mam nikogo kto ma pozadny zasilacz wszyscy jada na 300-350W najczesciej no name albo Codegeny z najtanszych obudowek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to SAMO!! taki sam błąd i mnie w[ciach!]ia, dzisiaj aż pojechałęm na WGE i szukałem asrocka sli32 bo niemogełm z tym ciach!owym asusem A8V wytrzymać. Wymieniłem DFI SLI-DR na ASUS a8V :) + kasa. Próbowałem reinstalki itp. Nawet na moich pamięchaił bo mam teraz ECC włączyłem maksymalne sprawdzanie błeów i tez nic niepomogło.

 

Zazwyczaj wywala mi windowsa jak oglądam film :/

 

Zaraz podłącze Chifteca 360w i zoabczymy czy coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECC się włącza, gdy pamięci to obsługują. Pamięci z ECC są droższe i zdecydowana większość z nas ma pamięci bez ECC. Jeśli więc Twoje pamięci nie obsługują tego, to włączanie opcji w biosie nie ma najmniejszego sensu.

 

Moża aktualizacja biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mam ECC REG kosztowały 52 zł za 512mb :) teraz ecc staniały 1gb jest po 160-200 zł.

Aktualizowałm bios i deaktualizowałem wszytkie możliwości wypróbowałem i nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem przerwy z netem :/ no i praca. Miernik mowi: +12V=12,14V +5V=5,08V to chyba normalne odchylenia. Ostatnio wrzucilem nowy bios stery mam nadal te same na ktorych caly czas smigam i dobrze mi sluza nigdy nie robily problemow. Odpialem ostatnio dodany neon i narazie jakos kuleje. Na wczesniejszym biosie bylo ok zaraz robie flash ze starym biosem i zobacze jak bedzie.

 

BTW zmieniam zasilke na cos takiego ktory polecacie bardziej?

 

http://zenfist.pl/pID/298.htm

http://zenfist.pl/pID/262.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam zajrzalem zanim zamiescilem topic ale na forum AMD zadna z podpowiedzi mi nie pasuje nie mam SATA ani sieciowki na PCIe ale zmienilem BIOS na lutowy a mialem czerwcowy i wszystko lata teraz na max o/c bez problemu. Widac nie zawsze nowe jest lepsze ;) ULLISSES Great THX :D

 

edit: jeszcze nie sprawdzalem z neonem wlaczonym ale i tak zasilka idzie do wymiany.

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec na biosie 27.02.2006 wszystko idzie az milo max o/c (jak w stopce) neon wlaczony i inne glupoty np. wyswietlacz pokazujacy temp w obudowie na przodzie. Widac nowy bios suxx. BTW ciekawe czemu tak sie dzieje na wszystkich biosach nie bylo problemu dopiero na najnowszym jest niestabilny na wiekszosci ustawien o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry ze odswiezam temat ale mam identyczny problem i mnie kur**ca strzela.

 

Dopoki mialem viste 32bit bylo wszystko ok dopiero po przejsciu na 64 jaja sie zaczely:

-stery najnowsze whql wszystkie

-system swiezy

-dzieje sie to przy podkreconym i niepodkreconym sprzecie

 

HELP

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...