Skocz do zawartości
wegorz91

Wc Wegorza

Rekomendowane odpowiedzi

A może to wina ocynkowania płytek? (tak strzelam :P )

W tym wypadku doraźnym rozwiązaniem jest zamontowanie sporego zbiornika z wodą zamiast tej psełdo chłodnicy.

Z czasem kup BIX'a jakiegoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC mi sie podoba

szczególnie ta obudowa, ale nie rozumiem po co ci ten rezik (szkoda kasy bo i tak go nie widać) nie lepiej było zrobić coś samemu

co do chłodnicy to uwazam że sie nie nadaje i dla tego są takie duże temp.

podaj jaką masz temp. w pokoju i temp wody w ukladzie. Termometr moze być zwykły rteciowy np. z zoologicznego

 

odnośnie grafy to jest normalka że sie grzeje, to że masz otwartą bude to nic nieda. Moj GF 6600GT też sie grzeje, a nawet stwierdzam że kilka chipów grzeje sie moniej od pamieci

 

zobacz jak ja mam mocno dokrecony blok 2195039[/snapback]

tylko zastanawiam sie czemu sobie chlodnica nie daje rady?? jest z rurek miedzianych i plytek ocynkowych :sad: a jak by byla cala z miedzi dala by sobie rade??

 

po pierwsze to nie jest chłodnica do WC

to jest skraplacz (tak to można nazwać)

a skraplaczy sie nie stosuje w WC

 

pozatym mamy lato i czasy gdzie temp. na procku wynosiły 25*C sie skończyły

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to wina ocynkowania płytek? (tak strzelam :P )

W tym wypadku doraźnym rozwiązaniem jest zamontowanie sporego zbiornika z wodą zamiast tej psełdo chłodnicy.

Z czasem kup BIX'a jakiegoś :)

Jutro wyeliminuje chlodnice i stawie jakies wiaderko z woda...I jak to nie pomoze to juz nie wiem co moze byc przyczyna....

 

docisk tu raczej nic nie ma CPU i NB jest dobrze dokreconyi plyta jest goraca.....Sam nie wiem co robic....

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Za mała powierzchnia oddawania cepła ... tu rurki są a w dedykowanych są kanały które są bardzo siękie wiec maxiumum wody oddaje ciepło do rurki a tutaj wode ze srodka musi oddać ciepło cząsteczce obok zanim odda rurce, a ze jest grtka to nie zdązy oddać i ciepła wraca , chłodnica ta jest grupa więc powietrze cienko przepływa ...Najlepszą oddawalnosc ciepła przy nawiewie ma miedz wiec ... Z drugiej strony to sam smiech ... niby złożyłęs wc ale nie wiesz dlaczego ta chłodnicza jest niedobra ... Takie chlodnice sie robiło kiedyś ... Teraz najlepsze sa z jednym grubym żędem lepeli i żeby finy były ułozone zygzakowato ... niemniej nawet za darmo bym tej chłodnicy do kompa nie włożył . Ja polecam cooltek dual extream świetna , najwydajniejsz na rynku i ta cena świetna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyeliminuje chlodnice i stawie jakies wiaderko z woda...I jak to nie pomoze to juz nie wiem co moze byc przyczyna....

To nic nie da. Po godzinie użytkowania komputera bedzeisz sobie mógł zagotować wode na ziemniaki w tym kubełku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie bardzo podoba w koncu cos "nowego" :), nie wyjmij z pudelka poskladaj i sie chwal :) gratulacje :)

problem chlodnicy pewnie lezy w laczeniu zeberek z rurkami dlatego slabo oddaje cieplo

 

NexXxoS bedzie chyba najodpowiedniejszy :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co patrze na foty to chyba nie polaczyles ukladu z chlodnica bo z proca idzie do grafy z grafy na chipset a z chpsetu do proca :blink: http://i53.photobucket.com/albums/g69/wego...wc/IM003759.jpg

chyba ze jestem jakis dziwny i zle widze ,ale juz wytrzezwialem

zobacz z innej perspektywy

http://i53.photobucket.com/albums/g69/wego...wc/IM003762.jpg

 

wszystko jak najbardziej ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

na wstępie sprawdz temperature cieczy.

Ja osobiscie bym wybrał tą obdrapaną z farby BIX od aerialusa, za 150zł masz razem c coolerami. Moze jeszcze cos utargujesz, bo jak przegladam allegro to widze ją od dawna.

Oczywiscie nie jestem w zmowie z aerialusem i nie płaci mi ani nie zmusza siłą do reklamowania jego chłodnicy! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

chyba ze bez OC.

Ale i tak dziwne ze az takie temp są.

Wez sprawdz temp cieczy.

Miazga ma racje, lepiej w upał nie ryzykować, raczej nic nie uszkodzisz, ale jednak lepiej dmuchac na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez sprawdz temp cieczy.

Sprawdzalem termometrem przez rezika temperature wody po 15min od wlaczenia kompa i wynosi 25~ stopni.....Po dlugich rozmysleniach doszedlem do wniosku ze chlodnica w tym wypadku nie ma nic do rzeczy poniewaz jak i na przyjsciu wody do chlodnicy i na wylocie wody od chlodnicy temperatury sa takie same, czyli bardzo niskie, A teoretycznie powinny byc duze tu i tu jakby chlodnica byla cos nie tak....Moim zdaniem problem jest z odbiorem ciepla z podsespołów, karta jak i plyta główna po 5 min sa bardzo cieple, plyta najbardziej kolo CPU, po jakims czasie usilowalem dotknac spodu bloczku na GPU i on jest troche zimny :unsure: ....Spradzalem weze i wszystkie sa zimne po jakims czasie :mur: :mur:

Sam juz nie wiem, pod bloki dalem zwykla paste taka białą, i jedno co mi sie nie chciało to czyscic bloków z nalotu na miedzi, takie brudne zostawilem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgorz gratuluję pomysłu i zacięcia w wykonaniu (mnie zawsze tego 2 brakowalo)

 

Co do moich uwag to :

 

1) Tak jak moi poprzednicy skrytykuję chłodnicę. To ze home made to gratki ale po co? Kup jakąś co się mieści zamiast wentyla 12cm i bedzie git - wg mnie to ona jest odpowiedzialna za wysokie temperatury

 

2) Pompki nie zmieniaj (chyba ze Ci bardzo hałasuje) bo przepływ wody ważne żeby był a jaki to już jest mało ważne:-) (P.s. jak bedziesz chciał zmieniać to poczytaj NARESZCIE CICHA POMPKA tam są celne uwagi)

 

3) nie jestem zwolennikiem "dobudówek" (w moim odczuciu lepiej jest kupić od razu big towera) ale twoja jest nawet <spoko>

 

Reasumując pomysł - 75pkt wykonanie 75pkt

 

(nie mogę dać po 100 żebyś nie osiadł na laurach:-))

 

Pozdrawiam

Jak złożę swoje WC to Ty będizesz mógł krytykować:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arctic silver 5 albo arctic ceramique - chyba tak sie pisze

 

tanie pasty przy malych jadrach i znacznych watarzach >100W szybko traca wlasiciwosci, kiedys nie mialem nic pod reka oprocz bialego glutka dodawanego do pentagrama, troche wytrzymala ale jak sciaglem blok to wiekszosc pasty rozlala sie po obudowie proca ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i niebezpieczna gdy źle zastosowana .....

 

Polecam wątek o niej: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=179250

 

Źle zastosowana może zabić kompa

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle zastosowana może zabić kompa

Mozesz sprecyzowac o co dokladnie chodzi? Bo w tym watku komus zniszczylo Zalmana7kcu reagujac z alu jakie tam siedzi. Ale nie przypominam sobie zeby komus stalo sie cos gorszego.

Jesli blok jest miedziany, alb niklowany to nic sie z nim dziac nie powinno. Z tego co sie dowiadywalem pasta (mimo swojego wygladu) nie ma sklonnosci do wyciekania spod bloku i robienia ew zwarc. Jedyna wada to zabawa z usuwaniem. Ale te ~5 stopni ponizej as5 jak donosza niektore testy to naprawde godna uwagi propozycia. Szczegolnie przy roznicach jakie mamy dzis w czolowce blokow wodnych.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wegorz91: podokręcaj te bloki porządnie. Co Ty nie masz siły? ;)

 

NA tej focie widać ze one są ledwo ledwo dociśniete.

http://i53.photobucket.com/albums/g69/wego...wc/IM003741.jpg

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprecyzowac o co dokladnie chodzi? Bo w tym watku komus zniszczylo Zalmana7kcu reagujac z alu jakie tam siedzi. Ale nie przypominam sobie zeby komus stalo sie cos gorszego. (...)

Widziałem zdjęcia Zalmana chyba, który popękał pod wpływem tej pasty. Mogło to doprowadzić do przegrzania kompa.

 

Pasta jest rewelacyjna ale trzeba dobrze znać wszystkie jej cechy. Mieć świadomość zagrożeń

 

wegorz91: podokręcaj te bloki porządnie. Co Ty nie masz siły? ;)

 

NA tej focie widać ze one są ledwo ledwo dociśniete.

http://i53.photobucket.com/albums/g69/wego...wc/IM003741.jpg

Hmmm, Wegorz, jakie są te zielone węże? Elastyczne? Sztywne? Czy one przypadkiem tak "pogięte" nie odciągają bloczków od chłodzonych elementów?

 

Miałem w swoim WC taką jazdę (rev. 2), koniec końców sztywny wąż odciągnął mi bloczek na chipsecie, pokruszył go i zabił płytę :mur: A w międzyczasie temperatury były porównywalne albo wyższe niż na AC

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wegorz91: podokręcaj te bloki porządnie. Co Ty nie masz siły? ;)

 

NA tej focie widać ze one są ledwo ledwo dociśniete.

http://i53.photobucket.com/albums/g69/wego...wc/IM003741.jpg

Ale na grafice juz bardzo mocno dokreclem i nic to nie dało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...