Skocz do zawartości
AndrzejGdz

Kompy Sie Widza W Sieci Ale Nie Ma Polaczenia Netu Na Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Na poczatku od razu przyznaje sie ze nie jestem az takim "mistrzem" w tym temacie ale juz wycezerpalem moj zasob wiadomosci.

 

Mam bardzo duzy problem aby udostepnic NET na 2 komputer jakim jest Laptop z karta WIFI.

 

Na stacjonarnym mam zainstalowana karte bezprzewodowa EDIMAX EW7128g

 

Stworzylem miedzy kompem stacjonarnym a Laptopem siec, komputery sie widza ale nie ida zadne pingi ?

 

Nie mam pojeci co mam skopane w ustawieniach na PC w Wlasciowosciach Polaczenia ktore udostepnia wejscie do Internetu.

 

Jedynie tam chyba mam cos zle skonfigurowane, bo jednak kompy widza siebie tylko PC nie przepuszcza NETu na Laptopa.

 

W moim przypadku jest to modem ADSL Thomson usluga NET 24.

 

Slyszalem ze sa jakies oprogramowania co zalatwiaja taki problem i nie trzeba juz nic ustawiac w Systemie XP.

 

Prosze o jakies sugestie.

 

Pozdr Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na FW

napisz jak robiles ta siec

Robilem to wg tego schematu

1. Zainstaluj sieciowke, sterowniki

2. Wejdz w Panel Sterowania a nastepnie w Polaczenia sieciowe, znajdz Polaczenie sieci bezprzewodowej.

3. Kliknij na nie prawym klawiszem myszki a nastepnie wybierz Wyswietl dostepne sieci bezprzewodowe.

4. Pokaze sie okno, po jego lewej stronie masz taki tekst: Zmien kolejnosc sieci preferowanych, wejdz w to.

5. Otworzy sie okienko, po jego srodku bedziesz mial liste sieci z ktorymi mozna sie laczyc, powinna tam byc ta ktora wczoraj ustawilismy czyli A4P, jesli sa tez inne - usun je, ma zostac tylko A4P.

6. Po wykonaniu pkt. 5 nacisnij przycisk OK na dole okna.

7. Zamknij pozostale okno i jeszcze raz przejdz do Panelu sterowania a nastepnie do Polaczen sieciowych.

8. Daj prawym klawiszem myszki na Polaczenie sieci bezprzewodowej a nastepnie kliknij Stan.

9. W oknie, ktore wyskoczylo przejdz do zakladki Obsługa, upewnij sie, ze Adres IP to 192.168.0.1.

10. Gdy wszystko jest jak pisze, wlacz Laptopa i wejdz w nim do Panelu sterowania i Polaczen sieciowych.

11. Daj prawym klawiszem myszki na Polaczenie sieci bezprzewodowej i kliknij na opcje Wyswietl dostepne sieci bezprzewodowe.

12. W nowo otwartym oknie powinienes widziec swoja siec o nazwie A4P, jesli takowa jest, zaznacz ja i daj przycisk Polacz. Gdy zapyta o cukierek sieciowy, w obu polach wpisz PF2BR .

13. Powinien sie polaczyc ze stacjonarnym.

14. W laptopie wejdz do Panelu sterowania i tam do Polaczen sieciowych, nastepnie kliknij prawym klawiszem myszki na Polaczenie sieci bezprzewodowej i wybierz menu Wlasciwosci.

15. Znajdz Protokol internetowy TCP/IP, kliknij na niego 2 razy myszka.

16. Zaznacz koleczko z nazwa Uzyj nastepujacego adresu IP:

17. Zaznacz koleczko z nazwa Uzyj nastepujacych adresow serwerow DNS:

18. W polu Adres IP: wpisz 192.168.0.2, w polu Maska podsieci wpisz 255.255.255.0, w polu Brama domyslna: wpisz 192.168.0.1, w polu Preferowany serwer DNS: wpisz 192.168.0.1, pole Alternatywny serwer DNS: pozostaw puste.

19. Kliknij przycisk na dole OK i nastepnie znowu OK.

screeny z ipconfig /all

Dołączona grafika

jakies oprogramowanie ( antywirus , FireWall )

Firewalla mam tylko systemowego tego co jes w XP, ale mialem wylaczonego i tez nie skutkowalo

cos sie poradzi

Ja juz jestem zalamany

 

Andrzej

Edytowane przez AndrzejGdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pingi na serwery internetowe?

( zobu kompow )

zobacz DNSy z ipconfig /all

Sorry na poczatku pisalem

..... razu przyznaje sie ze nie jestem az takim "mistrzem"

Takie manewry robie pierwszy raz w zyciu i naprawde sie az tak nie znam chyba ze ktos napisze co i jak mam wpisywac krok po kroku na PC i na Lapku.

jak pingi na serwery internetowe?

Znaczy sie jakie nr mam wpisac i na jakim urzadzeniu ?

Ja mam takie cos tyle to sie juz poznalem hmmm

 

Polaczenie bezprzewodowe

Dołączona grafika

Polaczenie internetowe

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ICS windy niezawsze dobrze dziala :(

2 mozesz uzyc tego: http://www.analogx.com/CONTENTS/download/network/proxy.htm

3 ale najpierw zrob to co napisalem i daj screena ( start, uruchom, cmd, ipconfig /all - z obu kompow )

4 start, uruchom, cmd, ping 216.239.37.99 ( zrob to na obu kompach )

5 wpisz inne DNSy na drugim kompie ( te ktore wyswietlily sie po komendzie ipconfig /all na pierwszym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 ICS windy niezawsze dobrze dziala ;

2 mozesz uzyc tego: http://www.analogx.com/CONTENTS/download/network/proxy.htm

A co to jest te ICS i skoro moge tego uzyc to co to rozwiazuje ?

ale najpierw zrob to co napisalem i daj screena ( start, uruchom, cmd, ipconfig /all - z obu kompow )

Screen ipconfig/all z PC

Dołączona grafika

start, uruchom, cmd, ping 216.239.37.99 ( zrob to na obu kompach )

screen ping 216.239.37.99 z PC

Dołączona grafika

A jak mam zrobic te same pingi na Laptopie przeciez nie mam tam Netu ?

Czy po prostu zrobic na Laptopie bez Netu ?

Sorry ze tak banalne pytanie ale naprawde nie wiem ?

wpisz inne DNSy na drugim kompie ( te ktore wyswietlily sie po komendzie ipconfig /all na pierwszym)

Czy te DNSy z tego 1 screena mam wpisac na Laptopie pomimo ze tam nie mozna sie polaczyc z Netem w polaczeniach sieciowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja mam zwidy, może nie doczytałem, ale (na obu fotkach) karta LAN jest wyłączona lub ma jakiś inny problem - brak ustawień IP itp.

Ale przeciez ja nie lacze sieciowkami zintegrowanym ( kablem skretka) tylko poprzez karte bezprzewodowa zamontowana w PC.

jesli te screeny sa z obu kompow ( pingi )

to jestes w domu - wpisz na drugim kompie DNSy z ipconfig /all zrobionym na kompie z netem "brama"

Jak wpisalem te na Laptopie DNSy 213.241.79.37 oraz 195.114.181.130

Nic nie dalo , dalej nie mam Netu na Laptopie !!!

Heh, zapomniałem o tym szczególe, że WiFi to w tym wypadku sieć lokalna. To kwestia przyzwyczajenia - zwykle WiFi to łącze z Netem, a udostępniamy go przez kabelek LAN.

 

Chętnie zobaczę wyniki ipconfig i ping na drugim kompie.

Teraz to ja juz nic nie rozumie, przeciez chyba po to kupilem karte sieciowa bezprzewodowa do PC aby laczyc sie z Netem na Laptopie nie uzywajac "skretki".

Czy to znaczy ze kupujac karte bezprzewodowa do PC nie mam szans aby byl NET na Laptopie ?

Edytowane przez AndrzejGdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że większość ludzi ma Net przez WiFi i udostepnia drugiemu kompowi przez skrętkę. Natomiast u Ciebie jest odwrotnie (WiFi łączy kompy), o czym na chwilę zapomniałem i dlatego uczepiłem się sieciówki :]

 

Skoro o DNSach mowa, to proponował bym te od TPSA - 194.20.4.159.1 oraz 194.204.152.34.

 

ICS - Internet Connection Sharing - w wolnym tłumaczeniu Odostępnienie połączenia internetowego.

 

Generalnie pasowałby by całą instukcję od początku do końca napiasać. Niestety ja poległbym przy połączeniu PC<->Laptop, bo nigdy nie ustawiałem takiego WiFi. Jedynie AP<->PC.

 

Zacznijmy więc od początku:

Najlepiej wyłączyć firewalle, aby nam nie przeszkadzały, można na chwilę wyłączyć. Na początku napisałeś, że nie idą pingi. Któryś komp może to blokować.

 

PC i Laptop łączą się radiówką. Jaki jest tryb pracy?

We właściwościach połączenia, na zakładce Sieć bezprzewodowa daj Zaawansowane. O ile się nie mylę, powinno być wybrane "komputer-komputer (ad hoc)".

 

Poza tym na obu kompach IP z jednego zakresu, ta sama maska podsieci, najlepiej ta sama grupa robocza. Tak zapewne jest, ponieważ powiedziałeś, że kompy się widzą.

 

Sprawdzamy więc, czy idze ping w obie strony. Idą? Przechodzimy dalej.

 

Na PC dajemy prawym na połączeniu z Netem i wybieramy Właściwości. Potem na ostatniej zakładce zaznaczamy "Zezwalaj innym komputerom..". Opcji poniżej już nie zaznaczamy. Po kliknięciu OK powinno wszystko być OK.

 

Ustawiamy na Laptopie bramę (IP PCta) oraz DNS (proponuję te z TPSA).

Próbujemy pingać na wp.pl lub otworzyć w przeglądarce tą stronę. (Nie musi być koniecznie wp, jak ktoś nie lubi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o DNSach mowa, to proponował bym te od TPSA - 194.20.4.159.1 oraz 194.204.152.34.

Ustawilem te na Lapku w ustawieniach polacenia sieciowego

ICS - Internet Connection Sharing - w wolnym tłumaczeniu Odostępnienie połączenia internetowego.

Teraz juz wiem od czego jest ten skrot ICS

Generalnie pasowałby by całą instukcję od początku do końca napiasać. Niestety ja poległbym przy połączeniu PC<->Laptop, bo nigdy nie ustawiałem takiego WiFi. Jedynie AP<->PC.

Przydala by sie tak instrukcja dla poczatkujacych.

Zacznijmy więc od początku:

Najlepiej wyłączyć firewalle, aby nam nie przeszkadzały, można na chwilę wyłączyć. Na początku napisałeś, że nie idą pingi. Któryś komp może to blokować.

Na PC i na Lapku mam tylko Firewall systemowego i jest om Wylaczony

PC i Laptop łączą się radiówką. Jaki jest tryb pracy?

 

Tu nie wiem o co chodzi gdzie sprawdzic "jaki jest tryb pracy"

We właściwościach połączenia, na zakładce Sieć bezprzewodowa daj Zaawansowane. O ile się nie mylę, powinno być wybrane "komputer-komputer (ad hoc)".

Robilem nic.

Poza tym na obu kompach IP z jednego zakresu, ta sama maska podsieci, najlepiej ta sama grupa robocza. Tak zapewne jest, ponieważ powiedziałeś, że kompy się widzą.

Chyba tu jest ok bo sie widza.

Sprawdzamy więc, czy idze ping w obie strony. Idą? Przechodzimy dalej.

Pingi wlasnie nie ida w dwie strony i to problem.

Na PC dajemy prawym na połączeniu z Netem i wybieramy Właściwości. Potem na ostatniej zakładce zaznaczamy "Zezwalaj innym komputerom..". Opcji poniżej już nie zaznaczamy. Po kliknięciu OK powinno wszystko być OK.

Tez tak robilem i nic.

Ustawiamy na Laptopie bramę (IP PCta) oraz DNS (proponuję te z TPSA).

Wpisalem DNSy z TPSy i dalej nic, oczywisci robilem tez za kazda zmiana konfiguracji restarty i PC i Laptopa.

 

Czyzby faktyczni nikt doslownie nikt nie korzystal z takiego polaczenia PC z sieciowka bezprzewodowa i udostepnial NETa na Laptop ?

Az mi sie nie chce wierzyc ze jestem jedna osoba co korzysta z takiej konfiguracji.

Czy faktycznie to jest az taka "czarna magia" ta konfiguracja ?

 

A moze sa jakies programy ( gdzies kiedys czytalem) ktore zastapia konfigurowanie polaczenia i same wybieraja optymalne rozwiazanie ?

Ktos pisal ze oprogramowanie "Windowsowskie" jest nie za bardzo dopracowane.

 

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży więc pomiędzy PC i Laptopem. Skoro jedyny FW jest wyłączony, to nie ma siły - pingi muszą iść.

Nie pasi mi trochę ten screen. Coś za dużo na nim śmieci.

 

W składnikach powinno być:

v Klient sieci Microsoft Networks

v Protokół internetowy (TCP/IP)

v Udostępnienie plików i drukarek..

Resztę tych zabawek wyłącz - odznacz ptaszka przy nazwie każdego zbędnego i daj OK. Zrób tak na obu kompach dla połączenia WiFi.

 

Wykonaj na obu kompach polecnie:

net view
Czy polecenie zwraca po 2 wpisy zaczynające się od "\\" ?

 

Spróbuj pingać po nazwach - czy ping zamienia sobie nazwy na numery IP? Np.:

c:\ping komp1Badanie komp1 [192.168.0.3]...
Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem leży więc pomiędzy PC i Laptopem. Skoro jedyny FW jest wyłączony, to nie ma siły - pingi muszą iść.

Nie pasi mi trochę ten screen. Coś za dużo na nim śmieci.

 

W składnikach powinno być:

v Klient sieci Microsoft Networks

v Protokół internetowy (TCP/IP)

v Udostępnienie plików i drukarek..

Resztę tych zabawek wyłącz - odznacz ptaszka przy nazwie każdego zbędnego i daj OK. Zrób tak na obu kompach dla połączenia WiFi.

Czy jestes pewny na 100% ze tylko te pozycje zaznaczyc ?

boje sie ze w razie czego nie bede potrafil wrocic do pozycji wyjsciowej i calkiem mi sie pochrzani co bylo zaznaczone.

Wykonaj na obu kompach polecnie:

net view
Czy polecenie zwraca po 2 wpisy zaczynające się od "\\" ?
Nie mam pojecia jak to zrobic , sorry naprawde robie takie manewry 1 raz w zyciu, chyba ze jest "lopatologia" to jeszcze dam rade a przy fachowych "slangach" niestety nie podolam bo nie wiem co znacza.

Spróbuj pingać po nazwach - czy ping zamienia sobie nazwy na numery IP? Np.:

c:\ping komp1Badanie komp1 [192.168.0.3]...
Tu tez nie mam pojecia co zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozumiem. Jesteś lekko zmęczony i ciężko Ci się myśli ;)

 

Przecież tutaj już pingowałeś. Używałeś przy tym konsoli XP (cmd - to czarne okienko).

 

Tam jednak pingowałeś na adres IP. Możesz tak samo pingać podając nazwę - np. "ping www.purepc.pl". W sieci LAN będzie to nazwa kompa - np. "ping komp1". Nazwa zostanie zastąpiona odpowiednim adresem. U Ciebie nazwa kompa jest tutaj (pierwsza linia od góry - nazwa hosta).

 

Aby mieć nazwę drugiego kompa, można właśnie wykonać polecenie "net view", które wyświetla widoczne w sieci komputery - nazwy zaczynają się od "\\". Polecenie to także wklepujemy pod konsolą.

 

Co do wyłączania tych bajerów, to jestem niemal 100% pewien. Ja u siebie mam na obu kartach tylko te elementy (reszta wywalona) i sieć działa idealnie (także udostępnienie połączenia). Jeśli jednak jesteś sceptyczny, to możesz zrobić printscreena i zapisać obrazek w MS Paint lub przepisać dokładne ustawienia na kartkę (co jest zaznaczone, a co nie) i potem w razie czego przywrócić te ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozumiem. Jesteś lekko zmęczony i ciężko Ci się myśli ;)

 

Przecież tutaj już pingowałeś. Używałeś przy tym konsoli XP (cmd - to czarne okienko).

 

Tam jednak pingowałeś na adres IP. Możesz tak samo pingać podając nazwę - np. "ping www.purepc.pl". W sieci LAN będzie to nazwa kompa - np. "ping komp1". Nazwa zostanie zastąpiona odpowiednim adresem. U Ciebie nazwa kompa jest tutaj (pierwsza linia od góry - nazwa hosta).

 

Aby mieć nazwę drugiego kompa, można właśnie wykonać polecenie "net view", które wyświetla widoczne w sieci komputery - nazwy zaczynają się od "\\". Polecenie to także wklepujemy pod konsolą.

 

Co do wyłączania tych bajerów, to jestem niemal 100% pewien. Ja u siebie mam na obu kartach tylko te elementy (reszta wywalona) i sieć działa idealnie (także udostępnienie połączenia). Jeśli jednak jesteś sceptyczny, to możesz zrobić printscreena i zapisać obrazek w MS Paint lub przepisać dokładne ustawienia na kartkę (co jest zaznaczone, a co nie) i potem w razie czego przywrócić te ustawienia.

W koncu skonczyl sie koszmar, niestety nie umie odpowiedziec co bylo robione, jakis "dobry kolega" poprzez GG zaoferowal mi pomoc, zrobil to wszystko przez tzw telefon.

 

Mowil tylko co mam klkac , wiem rowniez ze cos robilem w Narzedzia Administracyjne -> Uslugi , tam mi kazal cos wylaczac itp.

Pamietam rowniez ze kazal usunac polczenie telefoniczne i skonfigurowac/wal na nowo .

 

Robilem na polecenie jakies pingi i pomimo ze "pingi nie szly" to nie wiem jak ale NET mam i na PC i na Notbooku.

 

Na nowo konfigurowane bylo polaczenie sieciowe , przypisywanie IP , Maski itp.

 

Naprawde nie jestem w stanie nawet powtorzyc co i jak to co zapamietalem opisalem wyzej.

 

Jednoczesnie sprawdzalismy kilkakrotnie wszystkie mozliwosc tzn restartowanie PC i Notbooka i jak na razie wszystko jest ok.

 

Najwazniejsze mam NET na PC i na Notbooku.

 

Dziekuje wszystki kolegom co starali mi sie pomagac w tym temacie, no coz byc moze to ja zle robilem.

 

Pozdr Andrzej

 

P.S.

 

Mam nastepny problem ale to chyba nie w tym temacie.

 

Wlasnie podczas konfigurowania sieci przez przypadek okazalo sie uwaga ; jezeli Notbook jest podlaczony zasilaczem NET jest ,ale z chwila kiedy pracuje na bateri NETa nie ma ?

 

Kolega ten zasugerowal ze byc moze jest to wina karty w Notbooku ale postara sie to sprawdzic i mnie poinformuje/pomoze aby NET byl jak pracuje sie na Baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firmowy soft do zarzadzania energia?

wlasciwosci karty ( zarzadzanie energia )

Bios?

Tak to jest jak ma sie kilka dni Lapka, mam oprogramowanie Empowering Techonology-> AcerePower -> Entertainment->Wireless Lan mialem na Off zmienialem na On i Net jest jak Laptop jest na bateriach.

 

Dzieki, pozdrawiam Andrzej

Edytowane przez AndrzejGdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...