Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Przepis Na Pizze

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już się najadłem. :P Zdjęcia z placu boju:

 

Drożdże rosną

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ciasto gotowe (na 2 blachy)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Składniki

Dołączona grafika

 

Przed dodaniem sera i wsadzeniem do piekarnika

Dołączona grafika

 

Oczekiwanie

Dołączona grafika

 

Jeszcze 3 minuty :P

Dołączona grafika

 

GOTWE :lol:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Drozdze w kubeczku? Ja je wrzucam odrazu i mieszam z maka itp... dodaje coraz wiecej maki, biore odrazu w reke i w lapie rozrabaim, potem do miseczki zeby uroslo ciasto i znow. Do tego rozwalkowuje je strasznie cieniutenko a ty widze prefeerujesz troche wieksze :P ale smaka to mi narobiles...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię dużo sera na pizzy. Co do jajek - ja mam przepis na ciasto z jajkami. Tak po zdjęciach to se możecie tylko wyobrazić jaki super smak ma :) Aż zaraz sobie odgrzeję kawałek (zostały jeszcze 3 ze wczoraj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie dziwie ze dajecie tyle sera na wierzch no i do ciasta jajko :?

Choc mieszkam w małym miescie to jednak znajduje sie przynajmniej jedna pizzeria ktora robi "prawdziwe" wyroby, bardzo rozniace sie od tego BLANTMEN ;)

 

RS wstawił fotke bardzo udanej (chyba.. tak sie moze zdawac na pierwszy rzut oka ) pizzy. Wy robicie duze, smaczne, zapiekanki, ale jesli wam smakuja to dobrze, ale nie sa to prawdziwe pizze ;)

 

Powoli..sam sie przymierzam do zrobienia pizzy, choc przedsiewziecie to wydawac moze sie duze jesli pod uwage wziac iz musze kupic wszystkie produkty, heh :P

Na sos skorzystam z przepisu EXO3 bo wydaje mi sie bardzo przyzwoity ;)

 

ps. wstawiajcie fotki.. smiało smiało ;) Beda dodatkowo kusiy do zrobienia własnej pizzy ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLANTMEN - weź mi nie wklejaj tych zdjęć bo mnie krew zaleje, nie mam gdzie kupić drożdży i dzisiaj zjem ... zapiekanki home made! :D

Drożdże kupisz w każdym sporzywczaku. :P

 

Jacek]/b] jak już mówiłem - nie lubię pizzy na której jest bardzo mało sera. I jak sama nazwa wskazuje - to jest pizza homemade. Jeśli chcesz 'prawdziwą' pizzę, to jedź do Włoch :wink:

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Kucyk, nie masz gdzie drozdzy dostac? To w kazdym malym sklepie jest. Na allegro kup ;pp

Ja bym fote dal ale nie mam aparatu...

Ja robie cieniutka, ser daje na sos i na to skladniki... wczesniej robilem jak blantmen, ale traz robie inaczej. Daje duzo mniej sera niz zwykle i pizza smakuje oraz wyglada o niebo lepiej. Wczesniej to po prostu pizza byla zolta jak cytryna i nie czulem nawet smaku samych skladnikow, tylko sam ser.

Teraz daje o wiele wiecej szynki, pieczarek, kielbaski itp. Mmm niebo w ustach ;]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Moze i tak, ja robilem podobnie jak ty i gdy pierwszy raz dalem mniej sera, stwierdzilem ze bede juz tak zawsze robil.

Skladniki (pieczarki, szynka) ladnie sie wtapiaja w ser i jest wypas.

Do tego na sama gore daje cebule i ona dopiero daje aromatu i smaku calej pizzie ;]... cebule to daje polowe takiej ogromnej, odrazu obranej/oskubanej.

PS.

Blantmen - sprobuj zrobic troche ciensza pizze, jezeli nie bedzie sie miescic w tym naczyniu to pozawijaj boki tak jak w pizzeriach.

 

W ogole widze ze ty dales tam 4 jajka :o co ty za pizze robviles? :P

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pizza już w piekarniku użyłem drożdży babuni bo nie bylo akurat instant [;

Co do reszty składników to: salami wiejskie made in pmb,szynka od rzeźnika ;]

pieczarki,kukurydza papryka no i ofkoz ser mozzarella który dam pod koniec pieczenia :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak, ja robilem podobnie jak ty i gdy pierwszy raz dalem mniej sera, stwierdzilem ze bede juz tak zawsze robil.

Skladniki (pieczarki, szynka) ladnie sie wtapiaja w ser i jest wypas.

Do tego na sama gore daje cebule i ona dopiero daje aromatu i smaku calej pizzie ;]... cebule to daje polowe takiej ogromnej, odrazu obranej/oskubanej.

PS.

Blantmen - sprobuj zrobic troche ciensza pizze, jezeli nie bedzie sie miescic w tym naczyniu to pozawijaj boki tak jak w pizzeriach.

 

W ogole widze ze ty dales tam 4 jajka :o co ty za pizze robviles? :P

Na 2 blachy (7 osóB). Ja robie wg swojego przepisu i też jest przepyszna. A ciasto wcale grube nie było. Szkoda że nie mam jej zdjęcia z prodilu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...