Skocz do zawartości
Snajper_Tango4

Duży Mam Wybór - Pomóżcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Będę wymieniał to co mam w podpisie i stoje przed wyborem kilku podzespołów do nowego kompa prosze Was o radę.

Sam mam już swoje typy, ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie.

To już mam wybrane:

Procek: AMD Athlon 64 między 3000 a 3500 na AM2.

Zasiłka: Chieftec 420W

Buda: bigtower Codegen

Dysk: Seagate 160GB Sata2

 

i teraz:

 

Płyta główna:

 

opcja drozsza:

 

ASUS M2N-SLI Deluxe SAM2 - 580,- zł.

czy

MSI K9N SLI Platinum nForce 570 SLI SAM2 - 542,-

 

opcja tańsza:

 

Asus M2NPV-VM SAM2 - 324,- zł.

czy

MSI K9N ULTRA-ZF nForce570 SAM2 - 401,- zł.

 

Karta graficzna (tu mam największy problem):

 

HiS Radeon x800 GTO PX 256MB DDR3/256bit DV/VI ICEQ2T - 548,- zł.

lub

Sapphire X800GTO 256MB DDR3/256bit- 641,- zł.

lub

Gecube X850XT 256MB DDR3/256bit - 704,- zł.

lub

Palit GeForce 6800GS DDR3/256bit - 554,- zł.

lub

Gigabyte GeForce 7600GT PX 256MB DDR3/128bit - 695,- zł.

lub

Gainward GeForce 7600GT PX 256MB DDR3/128bit - 707,- zł.

lub

Sparkle GeForce 7600GT PX 256MB DDR3/128bit - 682,- zł.

 

Pamięć RAM DDR2:

 

będzie 2 x 512MB w dualu:

 

Twinmos PC667 (5.0) - 296,- zł.

czy

Geil PC533 (4.0) - 336,- zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nie bierz chiefteca bo to stara konstrukcja pod sprzęt ciągnący z 5V a nie 12V. Polece neotec, topower, tagan i wiele innych ;) Ramy to goodramy a grafa 7600gs ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiefteca już mam ze starego kompa i na razie nie będę wymieniał.

 

Płytę chyba wezmę: MSI K9N ULTRA-ZF nForce570 SAM2 - 401,- zł.

 

Co do grafiki to te GeForce'y 7600GS/GT są lepsze od X800GTO ??

 

Myślę że nie będę się bawił w podkręcanie więc raczej wziąłbym

HiS Radeon x800 GTO PX 256MB DDR3/256bit DV/VI ICEQ2T - 548,- zł.

albo Sparkle (lub Gigabyte) GeForce 7600GT PX 256MB DDR3/128bit - 682,- zł.

 

ewentualnie mogę mieć:

GALAXY GeForce 7600GS 256MB DDR3/128bit TV/DV PCI-E (Zalman) 1,2ns - 568,- zł.

podkręcanie skomplikowane (mam na myśli wymiana biosów itp.?)

 

Sprawdziłem ramy:

GoodRam 2x512MB PC667 (5.0) - 291,- zł.

GoodRam 2x512MB PC533 (4.0) - 286,- zł.

który lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to te GeForce'y 7600GS/GT są lepsze od X800GTO ??

 

Tak są lepsze dlatego że są nowsze technologicznie sm3.0 i inne badziewia :)

 

A co do grafiki jaką masz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> to bierz tego 7600GS od Galaxy 1.2ns z Zalmanem spokojnie wykręcisz na GT, no i od razu masz Zalmana :D

 

podkręcanie skomplikowane (mam na myśli wymiana biosów itp.?)

 

Podkrecanie karty graficznej jest banalne nawet 5 letnie dziecko da sobie radę :) zadnych biosów nie musisz zmieniać przy 7600GS/GT!!

 

 

Co do ramów bierz GoodRam 2x512MB PC667 (5.0) - 291,- zł.

 

Pozdro.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600gs/gt są lepsze od x800gto, bo są o wiele nowsze technologicznie. A coraz więcej nowych gier obsługuje nowsze technologie. 7600gs podkręcasz normalnie. Bardzo łatwo poprzez zwiększanie częstotliwości zegarów ;]. Jak kompletnie nie chcesz się bawić w podkręcanie grafiki to bierz 7600gt. I weź ramy 667. Zawsze zmniejszysz timingi ;).

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy dobrze pamietam ale goodramy sa chyba robione w polsce albo maja cos z nia wspolnego... to dobrze ze wszyscy na forum popieraja nasze produkty ;) bo kupujac polskie dajesz prace :)) hehehe od dzis nie bedziemy dawac zarabiac naszym kolega z europy i ze swiata.. to takie male ot... teraz moje pytanie: one naprawde sa takie dobre ze wszyscy je polecaja... chodzi mi oczywiscie o stosunek cena jakosc... bo wiadomo ze jakies za niewiadomo ile kasy beda prawdopodobnie lepsze...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kart 7600GS i 7600GT różnią się tylko taktowaniem GT ma zegary rdzeń 560 i pamięci 1400 zwykła wersja GS ma taky około 450 i memy na 900 natomiast nasz wspaniały galaxy z super chłodzeniem ma takty rdzeń 500 i pamięci 1400 czylli jedyna różnica to 60MHZ MNIEJ na rdzeniu oczywiście Riva tuner i po sprawie stary wyrównane kupuj tą karte bo ma 256mb ma zalmanan i pamięci 1,2ns może poza alllegro z 20zł taniej http://allegro.pl/item110678918_galaxy_760...6mb_1_2_ns.html

 

Odnośnie AM2 poczekaj troche bo chodzą słuchy o jakimś AntyHT (chyba coś takiego poprawcie jak się myle) do tego nie wiem jak z kręceniem na tej podstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzecczywisie karta super... jedyne co mnie troche nipokoi to to ze mam kolega co sobie kiedys kupil galaxy i mu teraz polowa gier na tym sie nie odpala... nie wiadomo dlaczego... producent nie uwzglednil gwarancji... ale jezeli ktos ufa tej marce powiem 1:

 

TYLKO BRAC !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie AM2 poczekaj troche bo chodzą słuchy o jakimś AntyHT (chyba coś takiego poprawcie jak się myle) do tego nie wiem jak z kręceniem na tej podstawce.

Z tego co wywnioskowałem, AntyHT będzie dział tylko w procesorach dwurdzeniowych. HT ma na celu wykrycie przez komputer jednego rdzenia jako dwóch, więc antyht będzie łączyć 2 rdzenie w 1. (Jeśli się myle, to mnie poprawcie.) I raczej nie powinieneś go przed tym ostrzegać, bo AntyHT ma podnosić wydajność, a nie zmniejszać, więc jest to zaleta AM2, a nie wada. ;-) Co do podkręcania, to faktycznie nie jest różowo. Głównie to wina niedopracowanych płyt głównych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

a to moze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego nowego ASRock'a na ULi? ;]

 

w temacie'nowosci AM2. jeden uzytkownik pisze, ze osiaga na nim ht340 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie AM2 poczekaj troche bo chodzą słuchy o jakimś AntyHT (chyba coś takiego poprawcie jak się myle) do tego nie wiem jak z kręceniem na tej podstawce.

Trafia mi się okazja wymiany to wymieniam :-P Nie narzekam na to co mam w opisie, ale lubię być na czasie. A jak się płyta nie spisze to ją za rok wymienię.

 

Rzeczywiście chyba się zdecyduję na tego GF Galaxy, pamiątki goodramy i będzie okej.

 

Dzięki za porady

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafia mi się okazja wymiany to wymieniam :-P Nie narzekam na to co mam w opisie, ale lubię być na czasie. A jak się płyta nie spisze to ją za rok wymienię.

 

Rzeczywiście chyba się zdecyduję na tego GF Galaxy, pamiątki goodramy i będzie okej.

 

Dzięki za porady

 

Pozdrawiam

@Snajper_Tango4 dobry strzal :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...