Skocz do zawartości
derek-91

Cfosspeed

Rekomendowane odpowiedzi

Tak bo optymalizuje przechodzenie pakietów. Przykład ściągasz max prędkością i chcesz otwierac strone www i ona otwiera ci się np 5 minut a dzięki temu programowi zoptymalizuje prędkość ściągania i strona otworzy sie szybciej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dziala i co takiego daje to można bez problemu na www.google.pl znaleźć

 

cFos to sterownik ruchu dla łącz szerokopasmowych DSL, ADSL, PPPoE i modemów kablowych. Podstawowym zadaniem programu jest podniesienia charakterystyki łącza internetowego. Skutkiem działa nia aplikacji jest zmniejszenia czasu oczekiwania tzw. ping, a także szybsze poruszanie się po Internecie. Program posiada wbudowany firewall, który ochroni nas przed atakami z Internetu, jak również przed złośliwymi dialerami. Ponadto cFos zawiera monitor połączeń, licznik połączeń, pozwala również na synchronizacje czasu systemowego poprzez Internet.

A czy warto to już musisz sam sobie odpowiedzieć po zainstalowaniu i testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam. Azureus ciagnie maksem np 60kb/s i przy udzile cfosa strony otwierajas ie idelanie. ja już od roku niełączyłęm sie za pomocą samych sterów cfos musi być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam. Azureus ciagnie maksem np 60kb/s i przy udzile cfosa strony otwierajas ie idelanie. ja już od roku niełączyłęm sie za pomocą samych sterów cfos musi być :)

Warto.

Zwłaszcza, że teraz jest promocja i można go mieć za 29zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ten Cfos może działać jak jestem użytkownikiem sieci osiedlowej opartej na neo 6MB. Chodzi mi oto że modemu neo nie mam u siebiew domu tylko łącze sie przez switcha z ruterem.

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam jeszcze do tego NetLimitera a teraz dorzuciłem cFos 6.10. Czy to przez NetLimitera cFos nie pokazuje mi w tym malutkim okienku (Window) żadnych statystyk LINK ? I jeszcze pytanie czemu jak próbuje uruchomić tą opcję LINK to otrzymuje taki błąd LINK ? Ktoś potrafi mi na to odpowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz legalna wersje ? czest w piratach nic nie ma w okienku bo poprostu nie dziala

Tak jakby :rolleyes: Te statystyki nawet mnie specjalnie nie interesują ale mimo wszystko ten drugi problem jest dziwny :mur:

 

 

edit: dobra tam ja daje sobie siana z programem , już kiedyś go miałem i mi sie nie podobał , teraz nadal nic w nim odkrywczego. Nawet net zaczął chodzić gorzej niż wcześniej :unsure: Nie dzięki. Moim zdaniem takie programy to pic na wode fotomontaż , jak ktoś chce w to uwierzyć , jego sprawa.

Edytowane przez unreality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

roznica jest bardzo duza , wiem bo sam uzywam :) glownie pomaga gdy ma sie wlaczone jakies torrenty i emule w tle .. i pozwala uploadowac i sciagac na max lacza w tym samym czasie , a jak nic nie sciagasz to i roznicy nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Mi w Counter-Strike na SDI pomaga hmm tylko tyle że jak jest update antyvira to nie skacze ping do 900 tylko do 200 ... W sumie to tak średnio daje cosik. Ustawiam oczywiście w czasie gry "faworyzowanie pingu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ten Cfos może działać jak jestem użytkownikiem sieci osiedlowej opartej na neo 6MB. Chodzi mi oto że modemu neo nie mam u siebiew domu tylko łącze sie przez switcha z ruterem.

przecie jest osobno opcja w cfos na router.. więc powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Badgod

hmmm, o ile pod sieci adsl i podobne program jest genialny, to mi na radiowce opartej na lanie nie chcial specjalnie pomagac

jak dziala cFos innym lanowiczom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam z 1.5 roku i do kablówki jest genialny, zwłaszcza jak maiłem jeszcze 128kb/s...

Teraz też sie rpzydaje przy zasysaniiu np torrentem i musimy odpalić stronke itp-prawie nie ma mulenia jak bez tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Musiałem troszkę odświeżyć temat. Od jakiegoś czasu używam cFosSpeed w wersji 4.06.1353 na łączu Chello Light 2Mbit/384kb. Do dzisiaj było wszystko ok - używając tego softu wysyłanie/odbieranie plikow w p2p/ftp odbywało się bez jakichkolwiek problemów. Dzisiaj zauważyłem dziwny spadek UL. Nijak nie mogę wydobyć z UL więcej, niż 25kb/s. Maksymalnie powinienem wycisnąć 48kb, tak też z resztą do tej pory było dzieki cFos'owi. Download jest w normie, czyli mogę wykorzystać całe pasmo.

 

Próbowałem rekalibrować łącze, ustawiony cały czas na faworyzowanie pasma.

Do tego wszystkiego pojawił się monit, o nie odbieranych przez cFosa pakietach, uniemożliwiając w ten sposób modelowanie ruchu pakietów.

Dodam, że sytuacja powtarza się przy wyłączonym FW, AntiVirze. Routera nie posiadam. Pingi wyglądają na normalne.

Prześledziłem trase pakietów. Oto wynik -> Screen trecert

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki, uwagi co do ustawień tego programu.

 

Pozdrawiam

CC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również odświeżę temat:

Ściągnąłem dzisiaj 30 dniową wersję Cfosspeeda 4.5.

Mam problem z pingami (tracert www.cfos.de). Robiłem już wszystko, co pisali na forum cfosa i na innych forach internetowych :P

Ustawiłem w Kasperskym ICMP 0, ICMP 8, ICMP 11, Other ICMP - na allow.

W ustawieniach routera (linksys wrt54gl 1.1) mam ODznaczone "Block Anonymous Internet Requests".

Zwiększyłem maksymalną dopuszczalną liczbę połączeń windowsoskich do nieograniczonej przy pomocy xp-antispy.

Dodałem Cfosspeeda do strefy zaufanej kasperskiego i wylaczylem jakakolwiek ingerencje antyvira z tym wlasnie programem.

(Przy włączonym modelowaniu ruchu, torrent leci mi ciągle około 20kb/s. Jak wyłącze, leci ponad 350kb/s.)

 

Niestety, nadal pojawia mi sie komunikat, ze pingi nie dochodza i przez to modelowanie ruchu moze nie dzialac poprawnie.

Jakies pomysly?:D

post-139276-1236689676_thumb.jpg

post-139276-1236689693_thumb.jpg

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No windosowska jest wylaczona (bo kaspersky ma w sobie wbudowana i tamta musialem wylaczyc :P ).

A co do wylaczania zapory sieciowej KiS - robilem te pingi i tracerty rowniez przy wylaczonym kasperskim, wiec lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...