Skocz do zawartości
grager

Ps2 + Ripper + Dvd9

Rekomendowane odpowiedzi

witam

sprawa wyglada tak: mam ps2 przerobione dawno temu ripperem (chodzi o rippera 1), wszystko chodzi bez zarzutu, kiedys znalazlem specyfikacje tego modchipa i wyszlo, ze nie obsluguje dvd9, wiec czekalem sobie az gran turismo 4 wejdzie do platyny, zeby ja sobie kupic, bo niektore gry warto miec w swojej kolekcji w "ladnym" pudelku ;)

 

kiedy kupilem gre okazalo sie, ze konsola jej nie moze odtworzyc :mur: ja rozumiem, ze ripper nie obsluguje wypalonych dvd9, ale oryginalne powinny chodzic, czyzby ten modchip jakos uniemozliwial odtworzenie dvd9? co ja mam teraz zrobic? nie chce ripowac mojej gry do dvd5, bo nie po to kupilem oryginal, a z kolei nie chce tez kupowac nowego chipa, bo juz nie warto pakowac w ps2 kasy, wiec jest jakies wyjscie? moze jest jakis trik (np 10xreset) zeby to odpalic albo cos?

 

po prostu rece mi opadaja i jak ktos, wie co z tym fantem zrobic, to bylbym wdzieczny za pomoc

Edytowane przez grager

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem, ze to moze byc wina samej konsoli, ale czytniki chyba powinny miec identyczna specyfikacje we wszystkich konsolach - przeciez to nie pc i nikt nie bedzie zmienial czytnika, zeby odpalac dvd9 :/

 

to jest ripper 1 i nie ma mozliwosci jego wylaczenia :( chyba, ze o czyms nie wiem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czytnika to akurat sie mylisz, bo laserow bylo w historii PS2 kilka wersji, niekompatybilnych ze soba.

 

Efekt tego jest taki, ze sa tytuly nie dzialajace na starych konsolach, sa tez jakies zabytkowe tytuly nie dzialajace na nowych (w wersjach Slim troszke zmienila sie elektronika).

 

Na Twoim miejscu sprawdzilbym wersje konsoli i poszukal na necie czy dzialaja na niej DVD9. Jesli jest to ogolny problem, to masz winowajce (i przy okazji masz przerabane :P ).

 

Aha, cos mi sie kolacze po glowie, ze GT4 mialo wbudowane jakies algorytmy wykrywajace przerobke i uniemozliwiajace odpalenie gry na przerobionej konsoli. Nie mam niestety jak tego sprawdzic, wiec traktuj to jako plotke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

starsze modele konsoli nie obsluguja dvd9 ,bynajmniej jesli chodzi o gry ,mam ps2 od ok 5-6 lat nie przerobiona i po zakupieniu GT4 sam mialem zonka bo gra nie chciala dzialac ,a to czy jest jakis mod zainstalowany nie ma znaczenia, bo problem lezy po stronie optyki ps2 -starszych modeli

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czytnika to akurat sie mylisz, bo laserow bylo w historii PS2 kilka wersji, niekompatybilnych ze soba.

 

Efekt tego jest taki, ze sa tytuly nie dzialajace na starych konsolach, sa tez jakies zabytkowe tytuly nie dzialajace na nowych (w wersjach Slim troszke zmienila sie elektronika).

 

Na Twoim miejscu sprawdzilbym wersje konsoli i poszukal na necie czy dzialaja na niej DVD9. Jesli jest to ogolny problem, to masz winowajce (i przy okazji masz przerabane :P ).

 

Aha, cos mi sie kolacze po glowie, ze GT4 mialo wbudowane jakies algorytmy wykrywajace przerobke i uniemozliwiajace odpalenie gry na przerobionej konsoli. Nie mam niestety jak tego sprawdzic, wiec traktuj to jako plotke.

To raczej nie chodzi o stare wersje tylko o zużycie lasera.

Jest tylko 10 tytułów które nie działają na konsolach slim. (ale są to v14+)

Raczej to jest plota :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

To raczej nie chodzi o stare wersje tylko o zużycie lasera.

Jest tylko 10 tytułów które nie działają na konsolach slim. (ale są to v14+)

Raczej to jest plota :wink:

jakies glupoty wypisujesz facet ,nie mam przerobionej konsoli mojej 1 -ps2,jest w bardzo dobrym stanie i nie czyta tylko GT4 ktore jest na DVD9 a reszte plyt bez problemu wiec nie wypisuj bzdur ze laser zuzyty bo wtedy bylyby problemy ogolne z wczytywaniem plyt ,pozatym goscie ze sklepu powiedzieli ze starsze modele sobie poprostu nie radza z DVD9 bo wynika to z roznic w produkcji laserow wczesniej i tych produkowanych pozniej

A historia produkcji ps2 pokazuje ze nie caly sprzet musi byc ze soba kompatybilny w 100% jakim przykladem jest np.slim w kilku odmianach i problemy z kilkoma grami co rowniez nie oznacza slabego lasera tylko inaczej skalibrowanej optyki

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies glupoty wypisujesz facet ,nie mam przerobionej konsoli mojej 1 -ps2,jest w bardzo dobrym stanie i nie czyta tylko GT4 ktore jest na DVD9 a reszte plyt bez problemu wiec nie wypisuj bzdur ze laser zuzyty bo wtedy bylyby problemy ogolne z wczytywaniem plyt ,pozatym goscie ze sklepu powiedzieli ze starsze modele sobie poprostu nie radza z DVD9 bo wynika to z roznic w produkcji laserow wczesniej i tych produkowanych pozniej

A historia produkcji ps2 pokazuje ze nie caly sprzet musi byc ze soba kompatybilny w 100% jakim przykladem jest np.slim w kilku odmianach i problemy z kilkoma grami co rowniez nie oznacza slabego lasera tylko inaczej skalibrowanej optyki

LOL, to czemu niektóre osoby odpalają dvd9 na "grubej" ps2?

DVD5 po prostu lepiej się "czytają" niż DVD9 i dlatego nie masz problemu z innymi płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więszkość starych konsol ma z tym problemy. Podobno nawet jedna z wersji "z zasady" nie czyta DVD9 (i chyba nie najstrasza żeby było zabawniej). Tak gdzieś mi się usłyszało/przeczytało ale ile w tym prawdy to nie mam zielonego pojęcia.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MGS2:Sol a to chyba jest DVD9 i chodzi bez problemu. Konsole mam V3 - pierwszą europejską wersję.

na mojej V3 tez DVD9 chodziły bez problemów... wiekszosc filmow jest na DVD9 i chodziły ładnie

 

edit: ta V3 nie była przerobiona :)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

wychodzi na to ze mimo tego samego modelu np. v3 nie jest sobie rowna , moze bardziej zalezy to od skalibrowanego lasera ,zreszta ci ktorym dziala dvd9 przewaznie maja przerobiona konsole i teraz nalezy postawic pytanie czy gdyby nie byla przerobiona to rowniez czytalaby dvd9? ,moze przy przerobkach ingeruje sie w laser oprocz oczywiscie instalacji mod-chipa

I jeszcze jedna rzecz ktora mi przyszla do glowy to ze w takich samych modelach moga wystepowac lasery od roznych producentow podobnie jak teraz jest w xboxie i x360 ,moze wczesniej ustalano kalibracje wedlog jakiegos schematu tylko ze co niektorzy producenci nie przestrzegali rygorystycznych zalecen czego efektem sa pozniej problemy w odtwarzaniu dvd9 na starszych konsolach?

 

ps.Peter.A -jak nie przestaniesz tak co chwile przepraszac za jedno albo drugie to w koncu nie bedzie juz wiadomo za co przepraszasz i po co ;) , pozatym w tej sprawie nie ma zadnych jednoznacznych odpowiedzi wiec bardziej nalezy cos przypuszczac niz stwierdzac

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze mimo tego samego modelu np. v3 nie jest sobie rowna , moze bardziej zalezy to od skalibrowanego lasera ,zreszta ci ktorym dziala dvd9 przewaznie maja przerobiona konsole i teraz nalezy postawic pytanie czy gdyby nie byla przerobiona to rowniez czytalaby dvd9? ,moze przy przerobkach ingeruje sie w laser oprocz oczywiscie instalacji mod-chipa

I jeszcze jedna rzecz ktora mi przyszla do glowy to ze w takich samych modelach moga wystepowac lasery od roznych producentow podobnie jak teraz jest w xboxie i x360 ,moze wczesniej ustalano kalibracje wedlog jakiegos schematu tylko ze co niektorzy producenci nie przestrzegali rygorystycznych zalecen czego efektem sa pozniej problemy w odtwarzaniu dvd9 na starszych konsolach?

 

ps.Peter.A -jak nie przestaniesz tak co chwile przepraszac za jedno albo drugie to w koncu nie bedzie juz wiadomo za co przepraszasz i po co ;) , pozatym w tej sprawie nie ma zadnych jednoznacznych odpowiedzi wiec bardziej nalezy cos przypuszczac niz stwierdzac

:wink:

 

Nie był rożnych producentów laserów do tej samej wersji konsol.

A co do wielu wersji to nie jestem pewien.(wiem że były różne rodzaje, ale kto produkował?)

 

To jest bardzo proste do wytłumaczenia.

Po co się kupuje przeróbke?

Żeby grać na piratach, tak?

A co najbardziej zużywa laser?

Nielegalne płyty.

Czyli reszte już chyba wiesz. :wink:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

:wink:

 

Nie był rożnych producentów laserów do tej samej wersji konsol.

A co do wielu wersji to nie jestem pewien.(wiem że były różne rodzaje, ale kto produkował?)

 

To jest bardzo proste do wytłumaczenia.

Po co się kupuje przeróbke?

Żeby grać na piratach, tak?

A co najbardziej zużywa laser?

Nielegalne płyty.

Czyli reszte już chyba wiesz. :wink:

 

Pozdro

i znowu to samo piszesz!-a co z konsolami nie przerobionymi tak jak moja i do tego w bardzo dobrym stanie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Nie, po tym jakich nośników się używa.

To nie xbox który łyka najtańsze płytki.

mysle ze problem tkwi w slowie pisanym- ja pisze ze konsola nie przerabiana i w dobrym stanie ,ty zadajesz pytanie "po czym poznac ze w dobrym stanie" po czym dalej swierdzasz ze po jakosci uzywanych nosnikow(piratow)-tylko jesli nie przerabialem konsoli to chyba logiczne ze uzywalem oryginalow wiec plytek technicznie przeznaczonych jak najbardziej do ps2 ,wiec jak ma sie to do calego sensu wczesniejszych wypowiedzi? , jesli niepotrafisz logicznie polaczyc kilku kwesti w calosc zaczynajac od poczatku cala ta bezsensowna rozmowe ,w zwiazku z czym uwazam ze trace czas na wypowiedzi dla ciebie i pozdrawiajac Cie mowie EOT oraz zycze duzo wyobrazni i wytrwalosci w zdobywaniu i ponoszeniu "poziomu" logicznego myslenia

 

ps. jak uzywasz jakiekolwiek urzadzenie to zapewne masz swiadomosc czy dbasz o nie czy tez przeznaczasz na straty po kilku miesiacach, konsole czy inne urzadzenia np.playery dvd tez wymagaja konserwacji i zadbania ,jesli tego nie robisz to ich zywotnosc spada bardzo szybko,moja pierwsza ps2 dziala bez problemu od 6 lat!! i jedynie GT4 wydane na DVD9 nie odpalilo ,filmy i gry zawsze bez problemu -wiec sadze ze po tym wlasnie poznasz ze ktos dbal o konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Dziwne co może nie działać na wersji SLIM, ja jakoś mam i każda gra działa, orginał czy nawet piraty chcialem sprawdzić (by SWAP) i wszystko śmiga ładnie, łącznie z programem do MP3/DIVX, specjalnie poczekałem aż dopracują ps2, a nawet wersja slim wyszla i teraz problemów nie mam ;) A do dużej ripper 1 to troche stary chip, ja tam wolałem swapa i mam gwarke aktualną w razie awari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze problem tkwi w slowie pisanym- ja pisze ze konsola nie przerabiana i w dobrym stanie ,ty zadajesz pytanie "po czym poznac ze w dobrym stanie" po czym dalej swierdzasz ze po jakosci uzywanych nosnikow(piratow)-tylko jesli nie przerabialem konsoli to chyba logiczne ze uzywalem oryginalow wiec plytek technicznie przeznaczonych jak najbardziej do ps2 ,wiec jak ma sie to do calego sensu wczesniejszych wypowiedzi? , jesli niepotrafisz logicznie polaczyc kilku kwesti w calosc zaczynajac od poczatku cala ta bezsensowna rozmowe ,w zwiazku z czym uwazam ze trace czas na wypowiedzi dla ciebie i pozdrawiajac Cie mowie EOT oraz zycze duzo wyobrazni i wytrwalosci w zdobywaniu i ponoszeniu "poziomu" logicznego myslenia

 

ps. jak uzywasz jakiekolwiek urzadzenie to zapewne masz swiadomosc czy dbasz o nie czy tez przeznaczasz na straty po kilku miesiacach, konsole czy inne urzadzenia np.playery dvd tez wymagaja konserwacji i zadbania ,jesli tego nie robisz to ich zywotnosc spada bardzo szybko,moja pierwsza ps2 dziala bez problemu od 6 lat!! i jedynie GT4 wydane na DVD9 nie odpalilo ,filmy i gry zawsze bez problemu -wiec sadze ze po tym wlasnie poznasz ze ktos dbal o konsole

Przepraszam, nie doczytałem :sad:

 

ps. Już się nie udzielam w tym temacie bo z każdym postem co raz bardziej się pogrążam. :wink:

Edytowane przez peter.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie troche a tu taka dyskusja sie rozpetala - fajnie, gorzej z moim graniem w gt4 :(

 

@gladiac

mam pytanie: jakie filmy (nowe, na dvd9 czy jakies starsze jednowarstwowe) chodza ci dobrze? bo wymyslilem, ze najlepszym sposobem sprawdzenia czy laser czyta dvd9 bedzie wypozyczenie jakiegos nowego filmu ;)

i co zrobiles z gra? sony przyjmuje zwroty jak ich konsola nie czyta gry? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

nie bylo mnie troche a tu taka dyskusja sie rozpetala - fajnie, gorzej z moim graniem w gt4 :(

 

@gladiac

mam pytanie: jakie filmy (nowe, na dvd9 czy jakies starsze jednowarstwowe) chodza ci dobrze? bo wymyslilem, ze najlepszym sposobem sprawdzenia czy laser czyta dvd9 bedzie wypozyczenie jakiegos nowego filmu ;)

i co zrobiles z gra? sony przyjmuje zwroty jak ich konsola nie czyta gry? :D

w sumie nie sprawdzalem konsoli z filmami na DVD9 ,bo nie ogladam filmow na konsolach,ale kiedys sprawdze ta kwestie jak bede w Polsce bo tam mam nieprzerobiona konsole

Co do gry to nie ma zwrotow w sklepie niestety,a sama gre wymienilem na inna ,chociaz uwazam ze jesli to wina konsoli to sony powinno cos z tym problemem zrobic-tylko ze gre kupilem w sklepie w grami i nie zwwrocilem sie do dystrybutora sony co moze odniosloby jakis skutek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...