Skocz do zawartości
slitzer

Jak Nauczyc Szczeniaka ...

Rekomendowane odpowiedzi

kiedys widzialem taki sposob:

 

caly pokoj/garaz/pomieszcenie gdzie jest szzczeniak wylozyc gazetami i stopniowo kazdego dnia zabierac jakaś część, po jakims dluzszym czasie pies zrozumie, ze trezba lac na gazete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

kiedys widzialem taki sposob:

 

caly pokoj/garaz/pomieszcenie gdzie jest szzczeniak wylozyc gazetami i stopniowo kazdego dnia zabierac jakaś część, po jakims dluzszym czasie pies zrozumie, ze trezba lac na gazete

Potwierdzam. Ja mojego śp. dobermana tak nauczyłem. A jak już zaczyna "działać" to za każdym razem wystawiać za drzwi lub na balkon. Po pewnym czasie sam skomlał zeby go wyprowadzić a wtedy nagroda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego jednego z wielu psów niczego nie nauczylem, od tlumaczenia i zachowań polecanych w roznych mądrych ksiązkach po zwykłe kary cielesne.. niektóre psy są głupie, lub strasznie uparte..

Dochodzilo do tego ze moj pies wychodzil na dwór, robil kolko o srednicy 2m do drzwii.. wchodzil do przedpokoju i srał na dywan na naszych oczach..

Powiem szczerze ze lubilem ją, ale ulzylo mi gdy zdechła.. po prostu mialem dosyc sprzatania po durnym kundlu codziennie gówien..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem bardziej pojętnego pieska. :P Wziąłem ją (suczka) ze schroniska jak miała 3 miesiące. Sikała jeszcze pod siebie. :) Mój sposób był taki - cały czas obserwować psa. Jak zaczyną węszyć to od razu na podwórko. Wtedy nauczy się dawać sygnały, że chce się siku, kupe. Najciekawiej było w nocy - maluch spał ze mną w łóżku i gdy chciało się jej siku to zaczynała wariować i skakać po mnie. Trzeba było zejść. :P Ogólnie to tak jak napisałem - patrzeć i reagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Najważniejsza cierpliwość, w każdym razie w tym początkowym okresie trzeba to ścierpieć. Nocne wstawania i nie krzyczeć na zwierzaka. Jak się zrazi to później jest tylko trudniej.

Dużo mów do swojego psa. Jak tylko przebywasz z nim to mów do niego jak do człowieka. Wbrew pozorom pies rozumie bardzo dużo. Trzeba go traktować jak małe dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Najważniejsza cierpliwość, w każdym razie w tym początkowym okresie trzeba to ścierpieć. Nocne wstawania i nie krzyczeć na zwierzaka. Jak się zrazi to później jest tylko trudniej.

Dużo mów do swojego psa. Jak tylko przebywasz z nim to mów do niego jak do człowieka. Wbrew pozorom pies rozumie bardzo dużo. Trzeba go traktować jak małe dziecko.

Potwierdzam. Im więcej mówi się do psa tym pies mądrzejszy i już później nie trzeba nic mówić. Wystarczy tylko popatrzeć ;) Mam 2 owczarki (suczki) i IMO są świetnie wychowane. Jeden z przykładów: daje kuzynowi (5 lat) ciastko żeby dał jednej suczce więc woła ją i daje ale widze, że ona chce wziąć szybko i łapczywie i jeszcze zrobiłaby krzywdę kuzynowi :) Więc mówi do niej odpowiednim tonem "spokojnie" i ona wtedy delikatnie przybliża pysk, chwyta ciastko najdelikatniej jak może i odchodzi żeby skonsumować. Podsumowując : ważne jest podejście do zwierzaka, to jak go trakujesz, ton głosu jakim do niego mówisz (co zależy od sytułacji) no i charakter pupila bo zdarzają się upierdliwe stworzenia tak jak moja starsza suczka, która jest nie tyle co wkurzająca ale strasznie cwana i sprytna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Im więcej mówi się do psa tym pies mądrzejszy i już później nie trzeba nic mówić. Wystarczy tylko popatrzeć ;) Mam 2 owczarki (suczki) i IMO są świetnie wychowane. Jeden z przykładów: daje kuzynowi (5 lat) ciastko żeby dał jednej suczce więc woła ją i daje ale widze, że ona chce wziąć szybko i łapczywie i jeszcze zrobiłaby krzywdę kuzynowi :) Więc mówi do niej odpowiednim tonem "spokojnie" i ona wtedy delikatnie przybliża pysk, chwyta ciastko najdelikatniej jak może i odchodzi żeby skonsumować. Podsumowując : ważne jest podejście do zwierzaka, to jak go trakujesz, ton głosu jakim do niego mówisz (co zależy od sytułacji) no i charakter pupila bo zdarzają się upierdliwe stworzenia tak jak moja starsza suczka, która jest nie tyle co wkurzająca ale strasznie cwana i sprytna :D

Eeee chwalisz sie :wink: .

Z moja(owczarek szkocki collie) jest tak samo.

Ale to chyba nie wynika z jakies madrosci psa tylko raczej pies wie, ze cos zle robic i probuje inaczej-moze taki odruch. Nie wazne czy powiem spokojnie, delikatnie czy cos tam jeszcze chociaz jak probowalem na innych kundlach to chcialy mimo wszystko reke odgryzc wiec moze cos w tym jest...

 

A jesli chodzi o lata szczeniece to moja jak sie jej chcialo potrafila sama sobie otworzyc pyskiem drzwi od lazienki i sie zalatwic :blink:

Oczywiscie podczas gdy wszyscy domownicy spali.

Smiechu bylo wtedy co nie miara- wstajesz, otwierasz drzwi od lazienki, a tam niespodzianka :lol2:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare dni juz minelo ;-) nie napisales w jakim wieku szczeniak , a to ma znaczenie bo jesli mozna to ucz go zalatwiac sie na dworze.

Generalnie polecam Dogomania znajdziesz tam bardzo duzo na kazdy temat zwiazany z psiakami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robi pies od mojej panny. :) W nocy jak się jej chce, to idzie do ubikacji i tam robi co musi. Najzabawniejsze jest to, że czasem ktoś w to wdepnie. :lol:

pies mojego kolegi teztak robił, ale miał remont w łazience i chyba mu juz sie kafelki nie podobaja, wiec robi przed drzwiami do łazienki (na dywanie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...