Skocz do zawartości
virtuomaniak

Pamięć Ram Do Asus A6r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem dość niedawno laptopik asus a6r :) niestety posiada on tylko 256 ramu co przy WIN XP da się odczuć :( Chciałbym tą pamięć rozbudować. Komputer posiada swa sloty na pamięci. Z czego jest już jeden zajęty przez jedną kość 256mb. Nie mam pojęcia jaka kość tutaj może pasować. Orientuje się ktoś? Myślę o kości 512mb.... chyba że wejdzie 1GB tylko cena... zależy jaka jest... Tak że chyba bardziej przemawia do mnie 512mb. Jakie są orientacyjne ceny? I jaka kość była by najwydajniejsza?

Dziękuje i pozdrawiam :)

EDIT

jeszcze wpadła mi taka myśl aby tą 256mb wyjąć i wstawić 2x512mb ale chyba wtedy straciłbym gwarancje że nie ma tej oryginalnej kości?

Edytowane przez virtuomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dowolna kość 512MB DDR1 zapewne

2. Obojętnie jaką kość pamięci wstawisz. Różnice w prędkości między 512MB Kingstona a 512MB na przykład MTD będzie rzędu 0,1%. I tak prędkość będzie Ci bardzo siadała na chipsecie.

3. Nie, nie tracisz gwarancji wyjmując oryginalną kość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to istnieje zarówno synchro i asynchroniczne taktowanie w lapciakach, ale nie widziałem aby użytkownik sam sobie mógł wybierać częstotliwośc pracy pamięci n.p. w BIOS'ie. Z tego co ja się spotkałem zawsze to było ustawione na sztywno.

 

 

EDIT> Chociaż nie! Spotkałem się! W CA 6700 sa na MOBO zworeczki do ustawiania częstotliwości pracy pamięci RAM. Samemu można sobie ją ustawić :-)

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KINGMAX SO-DIMM DDR 256MB PC333 - 95zł brutto

KINGMAX SO-DIMM DDR 512MB PC400 - 190zł brutto

KINGMAX SO-DIMM DDR 1024MB PC333 - 420zł brutto

 

te kingmaxy sam testowalem w ASUS A6U i działały OK

post-8494-1152199736_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy będzie obsługiwać? Na 99,9% tak. Masz to w specyfikacji.

2. DDR1 i DDR2 to są dwa różne rodzaje kości. Nawet gniazda mają inne tak więc nie zamontujesz pamięci DDR2 do komputera który obsługuje DDR1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie PC533!!! Te PC667 wogóle nie ruszą!!!

Chłopie czytaj, trochę specyfikacje!!! To Twój komputer i to Tobie powinno zależeć aby nie utopić kasy w błocie!!!

...

* Maks. 2GB pamięci DDR2 533MHz

...

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie kazdy siedzi 24h/7 przy kompie. Praktycznie nie mam czasu. A jak już kolega wyżej znalazł to może się podzielić.

Jak nie siedzisz przy kompie to nie zawracaj ludziom głowy. Masz kupić pamięci SO DIMM DDR2 400MHz lub 533MHz (ale i tak będą chodzić na 400MHz bo takie masz FSB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie PC533!!! Te PC667 wogóle nie ruszą!!!

Chłopie czytaj, trochę specyfikacje!!! To Twój komputer i to Tobie powinno zależeć aby nie utopić kasy w błocie!!!

PC667 rusza... tylko po co placic za cos czego sie nie wykorzysta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC667 na PC400? Nie pójdą. A gdyby nawet jakimś cudem to by sypały błędami.

Oczywiście że pójdą, jak zawsze masz inne zdanie ni ż większość :-)

Przykład moja pamięć, 333MHz 5.0-5-5-15-20 a przy 200MHz 3.0-3-3-9-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolcie ze sie podepne.

 

Zamierzam wlasnie kupic sobie asusa z serii a6r b037 i dolozyc tam jedna 512.

Kupuje w agito (niska cena i mam duze zaufanie do tego sklepu), ale tam pisza mi ze bede musial sam dolozyc ta kostke ramu,

ze nie ma to wplywu na gwarancje itp.

 

Czy trudno jest dolozyc taka kostke do tego lapka?

 

Na desktopach znam sie dobrze, ale lapka jeszcze nigdy nie rozkrecalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 99 przypadkach na 100 wystarczy odkręcić jedną, dwie śruby i zdjąć małą plastikową klapkę która zasłania slot pamięci. W Niektórych laptopach (np. nx9420) drugi slot pamięci ukryty jest pod klawiaturą, wtedy trzeba odkręcić klika oznaczonych śrub od spodu i podnieść klawiaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w tych dwuch lapkach bedzie wygladac sprawa wydajnosci?

 

A6r-b037 i a6rp-ap002

 

Pierwszy ma C-M 390 1.7 FSB 400 (choc czasami w sklepach pisze 533)

 

A drugi C-M 420 1.6 FSB 533.

 

Czy da rade zauwazyc roznice w normalnym uzytkowaniu, nie mowie o benchmarakch.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w tych dwuch lapkach bedzie wygladac sprawa wydajnosci?

 

A6r-b037 i a6rp-ap002

 

Pierwszy ma C-M 390 1.7 FSB 400 (choc czasami w sklepach pisze 533)

 

A drugi C-M 420 1.6 FSB 533.

 

Czy da rade zauwazyc roznice w normalnym uzytkowaniu, nie mowie o benchmarakch.

 

Pozdrawiam.

w ASUS A6U sciagasz klapke z dołu (śrubki) i wkładasz w slot, nawet największy laik umiałby to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej ktoś pisał pamięci 667 mhz będą chodzić na 400 mhz czy 533. Są kompatybilna dla niższych taktowań. Wczoraj dokładałem pamięci KINGMAXA 512 MB DDRII do mojego drugiego Acera Aspire 3613 WLMI. KINGMAXY mogą chodzić na 667mhz a ja wsadziłem do celofanka z drutmodem i chodzą świetnie. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie najlepiej najtaniej kupie 1GB so-dimm ddr2 pc4200 533mhz?? Kingmaxy znalazlem za 310 zl ? warto brac za ta cene ? znajde cos lepszego troche drozej ? co sadzicie o corsairach widzialem w komputroniku za ~360 zl ? warto doplacic ? co polecacie z DDR2 ? prosze o linki... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/20295 - 271zl

http://morele.net/?pg=product_info&PRD_id=8020 -291zl + fajne radiatorki :)

http://morele.net/?pg=product_info&PRD_id=27117 -306zl

 

Z całą pewnością mogę polecić kości Apacer`a :) Niedość, że mają fajny radiatorek to są za przystępną cenę ;) A gdyby tego było jeszcze mało, to w niektórych testach znacznie przewyższają inne markowe kości, typu Corsair lub Kingston ;)

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

 

http://netcomp.com.pl/sklep/product_info.p...70762c9488722db

tutaj Apacery jeszcze taniej ;)

Edytowane przez NeuroPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee to po taniosci :P jak to moj kumple mowi, tylko teraz co brac czy te apacery ktore tak polecasz czy kingmaxy bo cena juz podobna, bede w one dzialac z koscia nanya 256 tez ddr2 533mhz, dual to to pewnie nie bedzie ale czy beda sie grysc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko gdzie dostane teraz pamiec ddr2 so dimm 1Gb 533mhz w cenie tak w okolicach ~300zl bo we wszystkich sklepach w ktorych widzialem pustka, moze zle szukam prosze o linki do dobrych pamiatek ale nie jakis kingstonow czy corsair za nie wiem ile, economicznie do sprawy podchodze :) kingmaxy i apacery jak najbardziej wchodz w gre. W tej cenie da sie je kupic tylko gdzie sa dostepne. pomozcie! prosze o jakies linki!

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...