Skocz do zawartości
kurek

Creative Gigaworks Progamer 5.1 G500

Rekomendowane odpowiedzi

Manamana

przejdz sie do pierwszego lepszego sklepu audio czy nawet MM chyba powinni miec i niech ci podlacza takiego suba

juz nigdy nikt ci nie bedzie musial tlumaczyc dlaczego wszelkie glosniczki i suby komputerowe sa kiepowate :)

chcialbym zobaczyc twoja mine gdy uslyszysz ten basior

a potem smutek na twarzy gdy postawiasz obok suba z g500 :) sam bedziesz mowil na komputerowe glosniki "pierdziawki"

bynajmniej nie przesadzam

 

co STX

no wiec powiedzmy ze to taki "no name" czyli ostatnie miejsca w rankingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manamana

przejdz sie do pierwszego lepszego sklepu audio czy nawet MM chyba powinni miec i niech ci podlacza takiego suba

juz nigdy nikt ci nie bedzie musial tlumaczyc dlaczego wszelkie glosniczki i suby komputerowe sa kiepowate :)

chcialbym zobaczyc twoja mine gdy uslyszysz ten basior

a potem smutek na twarzy gdy postawiasz obok suba z g500 :) sam bedziesz mowil na komputerowe glosniki "pierdziawki"

bynajmniej nie przesadzam

 

co STX

no wiec powiedzmy ze to taki "no name" czyli ostatnie miejsca w rankingu

Problem wtym że w Koszalinie niema MM ani żadnego lepszego sklepu audio,co by dali posłuchać,zresztą jak odpaliłem kolumny Grand High 3080(3500zł zestaw 5.0 z amplitunerem)w takim jednym rtv-agd to mnie ochrona chciała wyniesc za zaklucanie porzadku w sklepie...Niema to jak nieziemska obsługa :lol2: :rolleyes: B-)

 

Manamana

ja to w koncu juz nie wiem tak czytajac ciebie, czy ty chcesz zeby to dobrze gralo czy tylko glosno gralo, bo jak chcesz zamias muzyki miec glosna dudniaca sieczke to kupuj stx'y + suba kody i bedzie git, a jak chcesz uslyszec dobrej jakosci dzwiek to celuj tak jak Sarkazz mowi np w JBL E60/E80 jak przymalo kasy to w KODE AV702 kosztuja cos 700-800zl za pare i w pokoju 25m2 spokojnie sobie poradza

JBL to nie na moją kieszeń :unsure: ,aco powiecie oczymś takim??

 

http://www.allegro.pl/item132223502_koda_a..._fotomedia.html

 

 

ja chciałbym po prostu coś dobrze grającego,z głębokim soczystym basem,Pod żadnym pozorem nie dudniącym...

może być 2.1 albo 5.1 tyle żeby bass był,no był sami wiecie jaki

Pzdr

Edytowane przez M@N@M@N@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym po prostu coś dobrze grającego,z głębokim soczystym basem,Pod żadnym pozorem nie dudniącym...

może być 2.1 albo 5.1 tyle żeby bass był,no był sami wiecie jaki

Pzdr

Chcesz mieć ładny bas czy żeby ładnie grało - bo to tak naprawde dwie różne sprawy. Koda SW1000 daje całkiem ładny (jak za tą cene) bas.

Proponuje samodzielnie poskładać coś a nie kupować zestawy 2.1 czy 5.1. Ja ze swojej strony moge ci polecić jakieś 2 wysokiej klasy amerykańskie kolumny: Infinity, JBL, .... . Jeśli chcesz mieć naturalny/neutralny, ciepły, doskonale kontrolowany dźwięk to tylko obudowa zamknięta. Lub jeśli chcesz mieć dźwiek chlodniejszy (ciepły czy chłodny to naprawde rzecz gustu), ale jednocześnie niestety mniej kontrolowany to obudowa otwarta. Ja suba do muzyki nie używam bo to jest bez sensu - czytaj musiał by to być sub za jakieś 2,3 tys zł żeby sie nadawał do tego. Jednak w filmach , grach jest niezastąpiony - wszystko lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał możliwość porówniania tych głośników (G500) z Creative T5400 (ew. T5900 - to praktycznie to samo) - mam je w chwili obecnej i zastanawiam się nad zmianą na coś lepszego :] Nie chodzi o moc, a o jakość dźwięku - w 5400 przednie satelitki są dwudrożne (to prawdopodobnie i tak tylko pic, ale mimo wszystko...) natomiast w G500 nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał możliwość porówniania tych głośników (G500) z Creative T5400 (ew. T5900 - to praktycznie to samo) - mam je w chwili obecnej i zastanawiam się nad zmianą na coś lepszego :] Nie chodzi o moc, a o jakość dźwięku - w 5400 przednie satelitki są dwudrożne (to prawdopodobnie i tak tylko pic, ale mimo wszystko...) natomiast w G500 nie.

Ja miałem możliwość ale nie do T5900 tylko do P5800,Szczerze to niezabardzo sie to daje porównywać,coś jak Mercedes i Golf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś miał możliwość porówniania tych głośników (G500) z Creative T5400 (ew. T5900 - to praktycznie to samo) - mam je w chwili obecnej i zastanawiam się nad zmianą na coś lepszego :] Nie chodzi o moc, a o jakość dźwięku - w 5400 przednie satelitki są dwudrożne (to prawdopodobnie i tak tylko pic, ale mimo wszystko...) natomiast w G500 nie.

Wczesniej mialem T 5900 ,a obecnie mam G500 .Powiem krotko jest kolosalna roznica.

W koncu przestalem bawic sie suwakami w korektorze -wszystko ustawone na "flat".

Mimo to muzyka ,czy filmy brzmia pelniej .

Nawet nie ma co porownywac basu miedzy nimi .

Niebo a ziemia .Jak masz $ to wymieniaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czym sie różni sub GigaWorks G550 Wireless od G500 ?? niby twierdzą że w G500 jest jeszcze lepszy bass tzn miększy, i wogóle lepiej brzmi miał ktoś mo.zliwośc porównania bo ciekawi mnie to jak to jest przecież ta sama konstrukcja ??

Aja słyszałem odwrotnie :?

Niby to G550 ma lepszy bass :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ten test, ale chodzi mi o to czy ktoś miał możliwośc osobiście odsłuchać i porównać czy naprawde jest jakasróżnica ??

Nie każdego stać na G550W,choćby zobacz ile na komputroniku jest recenzji G500

A ile G550W(Wiem że takie recenzje to o d*pe rozbić :lol: )

Aja bym wziął Z5500 w tej cenie jak już...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że mam creativy P5800 jakieś 2 latka może nawet nie mają tyle - prawy glośnik zaczął mi skwarczeć ( zalezy jaki glos jest grany) to tak zapierdzi dziwnie (wiecie moze co sie dzieje?) - drażniąca sprawa - nie wiem czy ich nie sprzedac i wlasnie tych glosniczkow sobie nie sprawic .

Czy Audigy 2 SB0240 wystarczy do nich ? czy moze jakiegos taniego X-Fi brać?najtanszy chyba 350 zł.

Wogole czy to ma jakis sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

@Canti

sw1000 - 2800zl (tak mi wyzucily gogle)

g500 - 550zl

 

Jak widac to G500 zjadaja te kody cale.

A dziweku koda nie ma az tak zapierajacego zeby motywowac ten bajonski wprost wydatek.

TYM bardziej ze kolega nie wydala pieniedzy codziennie rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Canti

sw1000 - 2800zl (tak mi wyzucily gogle)

g500 - 550zl

YYY?? :?

Z tego co wiem to sw1000 kosztuje 400-500zł

 

TYM bardziej ze kolega nie wydala pieniedzy codziennie rano.

I tutaj się zgadzam :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość M@N@M@N@

Witam.

Skusiłem sie i nie żałuje :) Miałem Creativy P5800 - uf szkoda słów.

Jest piknie - DZIĘKUJE :)

Miałeś to co ja,I teraz masz to co ja :)

Aha wie ktoś może co zrobić z charczeniem jednej satelitki??Np. jak leci Tiesto na maxa(Niekoniecznie na maxa)To jedna satelitka mi charczy :-| (Tylko jedna)Jest to chyba spowodowane tym że mi spadła z biurka z wysokości ok 1,5m, :-|

Nie w każdej piosence charczy ale czasami już nawet od 30% kiedy inne grają tak jak powinny,Czy Creative mi to wymieni??

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

czego reanimujecie watek tych przebrzydlych niedobrych kupiastych i gorszych od sw-1000 glosnikow :lol2: (rotfl)

 

M@N@M@N@ jak nie masz wizaulnie zadnego obicia to spokojnie mozesz reklamowac ze ci zaczela brzeczec.

Najbardziej bolesne w tym wszystkim bedzie sciaganie wszystkiego ze scian, rozpinania, i wkladanie do kartonow spowrotem - wspolczuje bo roboty troche jest.

 

razor1 czy ty naprawde sadzisz ze G500 porownujac do SW-1000 to porownywanie do porzadnego zestawu audio - hihi no wez przestan.

 

Mam takie spostrzezenie. Niestety niepochlebne dla G500.

Otoz po dlugim testowaniu moge stwierdzic ze satelity w Logitech Z-2300 (ktore mialem wczensiej a dokladnie dalej stoja bo mi sie nie chce na allegro postawic - moze ktos chetny :-) ) - rozkladaja te z G500.

No niestety ale G500 przy katowaniu na maxa albo na poziomie bardzo zblizonym na maxa (przy czym jest to armagedon w pokoju i nie da sie wytrzymac) zaczynaja... pierdziec... no coz logow i ich genialnych satelit nie przebijaja.

To tyle

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku przestań porównywać ze sobą rzeczy z zupełnie z innych półek cenowo jakościowych. Posłuchaj, porównaj z tym co posiadasz, może zrozumiesz o co biega i przestaniesz głosić herezje. Idź sklepu niech ci włączą po kilku uderzeniach zrozumiesz dlaczego wszelkie komputerowe zestawy nagłaśniające oferują "pseudo buczenie" a nie bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość M@N@M@N@

czego reanimujecie watek tych przebrzydlych niedobrych kupiastych i gorszych od sw-1000 glosnikow :lol2: (rotfl)

 

M@N@M@N@ jak nie masz wizaulnie zadnego obicia to spokojnie mozesz reklamowac ze ci zaczela brzeczec.

Najbardziej bolesne w tym wszystkim bedzie sciaganie wszystkiego ze scian, rozpinania, i wkladanie do kartonow spowrotem - wspolczuje bo roboty troche jest.

 

razor1 czy ty naprawde sadzisz ze G500 porownujac do SW-1000 to porownywanie do porzadnego zestawu audio - hihi no wez przestan.

 

Mam takie spostrzezenie. Niestety niepochlebne dla G500.

Otoz po dlugim testowaniu moge stwierdzic ze satelity w Logitech Z-2300 (ktore mialem wczensiej a dokladnie dalej stoja bo mi sie nie chce na allegro postawic - moze ktos chetny :-) ) - rozkladaja te z G500.

No niestety ale G500 przy katowaniu na maxa albo na poziomie bardzo zblizonym na maxa (przy czym jest to armagedon w pokoju i nie da sie wytrzymac) zaczynaja... pierdziec... no coz logow i ich genialnych satelit nie przebijaja.

To tyle

Powinno być door to door,anie :angry:

Wogle to chyba to przeboleje i bede sluchal tak jak jest, :mad:

Bo troche trudno mi sie rozstać z glosnikami na miesiac czy ch... wieile tam :wink:

Zgadzam się co do pierdzenia satelitek(Np. w Teledysku Foggy-Come into my dream,to pierdzą jak jest nawet bardzo cicho) :mad:

Pzdr All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

razor1 po pierwsze to nie ja porownywalem tylko canti jak zwykle zaczol wtykac swoje przemyslenia nie do tego tematu co trzeba.

 

po drugie rzeczywiscie proponuje skonczyc z glosnikami sw-1000 bo to nie ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW-1000 to subwoofer sam jest!!!. Efektowe tylne i przednie kolumny kody to raczej niskobudrzetowa konstrukcja dla małowymagających. W tych zestawach jedynym diamentem jest właśnie subwoofer SW-1000 i on jest już porządną konstrukcją. To tak w ramach wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś w MM Gigaworksy za 599zł

 

Wszystko działa, sprawne. Instalacja przebiegła raczej bez problemów ;) Zestawik bardzo fajny. Co można powiedzieć po gdzieś.... pół godzinie odsłuchu o 23, gdzie głośniki mam cicho bo u mnie już pare osób śpi.... można powiedzieć niewiele, dlatego też jutro zaedytuje posta

Jednak jakość jest naprawdę bez porównania do głośników zwykłych, noname itd. Puściłem urywek filmu z motywem strzelaniny, nie ma to jak strzał w lewo prawo i środek :) :) :)

 

Ok, już po testach. Głośna muzyka wychodzi rewelacyjnie. Cicha również. Bas wgniata ;) Naprawdę tak jak już dużo osób pisało jest jakiś taki głęboki, czysty... Bardzo gorąco polecam. Niestety jeszcze gier nie próbowałem, ale na to również przyjdzie czas

Czy ktoś wie, jak puścić muzykę na wszystkie głośniki jednakowo ? Bo tylnie grają za cicho jak na muzyke, nie przeszkadza to, ale fajnie by było naokoło też słyszeć

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx :)

Po dłuższym użytkowaniu powiem jedno - gniotą, zabijają, powalają...

Próbowałem na 4/5 głośność i nie dałem rady a czyściutko wszystko :) i tak nie bede korzystal z takiej mocy ale teraz slucham na 2.5 i jest ekstra, pieknie gitarki, eh tego nie da sie przeciez opisac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może powiem o sobie.

Kiedyś miałem komputer połączony z wieżą "stereo" do której była podłączona 1 kolumna. Miałem Mono i jakos grało. Słuchajac zestawów creative u wielu znajomych przekonałem sie i kupilem T5900. Pierwsze podłączenie i odrazu zawód. Bass twardy krótki waląc i do tego buczenie. Totalna porażka. Ale, wszystko juz wisiało na scianach, więc głośniki mialem jeszcze ponad rok. W końcu je sprzedałem. Zacząłem skladać stereo. Ampli Denona, potem głośniki Magnata. Wszystko na allegro w ciemno. I znowu zawód, było troche lepiej nic Creative, ale mało basu. Radio grało całkiem fajnie, z kompa dużo gorzej (jak sie pozniej okazalo wina lezala po stronie driverow). I poraz kolejny za sprawą znajomych kupilem własnie G500. Co moge powiedzieć. Tanie nie są. Plusem jest to, że nie trzeba biegać po salonach. Głośniki przychodzą i są. Wiem kiedy dzwięk mi sie podoba a kiedy nie. (zresztą chyba kazdy wie). Przyznaje, ze słyszałem lepsze systemy, ale nie jestem zawiedziony. W grach i filmach głośniki naprawde sprawują sie super. Dzwięk czysty a bass odczuwalny w czasie strzałów i wybuchów. Do mp3 są nieco gorsze. Ale niejednokronie wina leży po stronie kiepskiej (128) jakości MP3.

Podsumowując: Polecam głosniki do malych pokoi, dla osob które maja około 500 zł ( za ta kwote nie złoży się przyzwoitego stereo nawet kody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...