Skocz do zawartości
casiopea

Rev 1 W Zyciu....pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam =] Jestem poczatkujacym WC w sumie to zielonym i mam kilka problemow na ktore mam nadzieje ze pomozecie mi je rozwiazac. Czytalem forum i nie znalazlem nigdzie pomocnych informacji =/

 

Planuje zkompletowanie WC dla CPU i GPU poniewaz moje dotychczasowe AC mi juz nie wystarcza. Myslalem o zakupie nastepujacej konfiguracji:

1 Blok na CPU - X3N - http://mcs.pc.pl/produkt1232.html

2 Blok na GPU - XG1 - http://mcs.pc.pl/produkt1404.html

3 Pompka - AS MJ1000 - http://mcs.pc.pl/produkt59.html

4 Rezerwuar - ThermalTake Water Level Indicator - http://mcs.pc.pl/produkt900.html

5 Plyn - Thermaltake Coolant UV - http://mcs.pc.pl/produkt1175.html

6 no i oczywiscie jakies rurki 10 i trojniki =]

 

To chyba podstawy. Moje pytania sa nastepujace:

1 - Czy stosujac ten rezerwuar potrzebuje jeszcze dodatkowo chlodnicy? Czy moze wystarczy jesli dorzuce do tego rezerwuaru jakies wiatraki?

2 - Jaka srednio ilosc plynu jest potrzebna do calego WC? Te 500ml wystarczy? Dodam ze moja obudowa to MIDI Tower wiec dlugich rurek nie bedzie. NIe prosze tu o podanie mi dokladnej wartosci bo to pewnie nie mozliwe lecz przyblizone wartosci.

3 - moze jeszcze czegos brakuje w tym zestawie? Czegos nie wziolem pod uwage?

 

Pytam bo jak juz zamawiam to chcialbym kupic komplet a nie domawiac a to co juz mam kuione lezalo =]

 

Z gory dzieki za pomoc i sugestie wasze. Jesli przegapilem gdzies forum z tymi informacjami to prosze o linka. Pozdrawiam =]

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIERWSZY!!

 

ad.1 Jeśli nie chcesz żeby ci sie komp usmażył to TAK, musisz mieć chłodnice (chyba że masz coś pokroju 486 i Virge)

ad.2 Średnio 05 - 2 litry - kup wode destylowaną + ew. borygo

ad.3 CHŁODNICY!!!!!!!!!!!!

 

PS te wszystkie informacje na forum mogłeś znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowalbym z tego reza (i tak doradzi Ci tu chyba kazdy) - to tylko bajer. Plyn TT takze sobie podaroj.

 

MUSISZ miec chlodnice - to ona przeciez odpowiada na odbieranie ciepla z ukladu.

 

Ilosc chlodziwa? Kup litrowy plyn borygo/petrygo + litr wody dwstylowanej, wymieszaj i jak napelnisz to jeszcze Ci zostanie a zostanieee ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm....dzieki za ospowiedzi.

 

Miazga82 co do pompki to zalezy mi na jej jak najmniejszych wymiarach. W budzie MIDI nie bardzo co szalec. Chcialbym wszystko upchnac do srodka nie zagracac pieknie wygladajacej obudowy na zewnatrz =] A jak sie spisuje Twoj ATMAN?

 

A jakie masz obecnie temp. na CPU i GPU ?

CPU 44C

GPU 58C (690/800)

 

Tempy w idle

 

Hm...ok wiec Rez idzie do kosza. Co powiecie na te Chlodnice? http://mcs.pc.pl/produkt125.html

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za efftopa ale powinniscie sobie z miazgą założyć klub paskudnych avów :wink:

 

 

a w sprawie wc to fakt reza wyala lbo jakiegoś doz atoki np z rrealitynetu , pompka dosc szybko staje sie głosna- to już lepiej hydorka(ale on też za jakiś czas wyrobi wirnik..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rez rzeczywiście ładnie wygląda, ale nic ponadto :)

Zamiast Maxijeta wziąłbym Hydora L-20, jest nawet w promocji (i tańszy), ma w komplecie szykbkozłączki więc budowa kibelka polega tylko na podłączaniu węży.

Zamiast tego Black Ice micro lepiej kup jakiegoś Coolteka czy Alphacool 2x120, cenowo podobnie, a co dwa wiatraki to nie jeden :). Do midi też powinno się zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz obudowe?? uda ci sie wepchnac jakas 2x120 na sufit?? tak bylo by najlatwiej....

Taka jak w podpisie =] Thermaltake TSUNAMI Black Windowed Hm...na sile raczej by weszlo pod dach bo mam wolne dwa miejsca gorne na napedy CD. Wepchnolem tam teraz zbedne kable od zasilki. jesli nie bedzie wyjscia to zamontuje ja na zewnatrz obudowy (ale to ostatecznosc ). Hm... tylko ja wiem czy jak zamontuje wiatraki na niej i uczepie dachu to beda mialy wystarczojacy AIRFLOW?

 

Ok chyba podstawowe rzczy juz wiem wiecej pytan bedzie jakl bede mial graty w domq =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... jesli bedzie trzeba sie wywierci choc nie lepszym i wydajniejszym rozwiazankiem byloby wypuscic chlodnice na zewnatrz obudowy? np na boku...lepszy przeplyw powietrza przez wiatraki i zarazem lepsze chlodzenbie nie?

 

Teraz co do GPU... zamontowanie bloku na GPU i radiatorki na pamieciach to optymalne rozwiaznie? Czy tez pamieci inaczej chlodzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... jesli bedzie trzeba sie wywierci choc nie lepszym i wydajniejszym rozwiazankiem byloby wypuscic chlodnice na zewnatrz obudowy? np na boku...lepszy przeplyw powietrza przez wiatraki i zarazem lepsze chlodzenbie nie?

A zdejmujesz czasem boki obudowy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz co do GPU... zamontowanie bloku na GPU i radiatorki na pamieciach to optymalne rozwiaznie? Czy tez pamieci inaczej chlodzicie?

Optymalne... :) ale na radiatorki jakiś nawiew by się przydał - teraz to ci na nie wiatrak z GPU dmucha - jak tam blok wsadzisz to ruchu powietrza nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych kartach graficznych nawet z AC nie ma ruchu powietrza na pamięciach (tak mam teraz ja), wiec radiatory nawet bez nawiewu sporo dają.

U mnie radiator zachodzi na ramy, wiec powietrze nie owiewa zupełnie kości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdejmujesz czasem boki obudowy? :D

Tzn? Co masz na mysli?

Ja mialem to ze wydaje mi sie ze wydajsze chlodzenie by bylo jesliby Chlodnice wypuscic pozaobudowe tak zeby wiatraki miala jak ciagnac powietrze do chlodzenia. Np wypuscic rrurki przez zaslepke do PCI =]

Noglby ktos wrzucic kilka fotek jak ma zamontowana chlodnice i wiatraki na niej? i napisalby czy wiatraki ciagna powietrze z chlodnicy czy nadmuciach!a na nia =] Wiem ze na forum jest duzo fotek WC ale na malo kotej dokladnie widac chlodnice =]

 

Jaka srednia temp macie chlodziwa macie w swoich kibelkach? Mierzycie ja wogole?

Srednica rurek.....to ma jakies znaczenie na jakiej ich srednicy sie buduje zestaw? np 10 chlodza slabiej niz 12? Slyszalem ze to bez znaczenia...

Jakis odpowietrzacz sie przyda?

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Co masz na mysli?

Myślałem, że chcesz zamontować chłodniczkę na boku budy... Co jest z pewnością wykonalne, ale dość problematyczne, gdy chcesz np. dysk wyjąć :)

Jak już chcesz kupić firmową chłodniczkę, to chyba po to by całość zamknąć w obudowie, a nie by budować do niej shrouda i wystawiać na zewnątrz.

Najlepiej zamontować ją na górnej ściance, a wentyle będą ją chłodzić i przy okazji wypychać ciepłe powietrze z budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Ten odpowietrznik jest skierowany w dół? To fajnie się pozbędziesz powietrza z układu :lol:

 

Co do układu równoległego - IMO o wiele lepszy będzie zwykły szeregowy. Mniej trójników, węży. A różnica w temperaturach będzie i tak znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...