Skocz do zawartości
gentillo

Znowu Coś Z Netem

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu mam bardzo dzwiny problem z netem. Coś mam pecha ostatnio. O co chodzi. Jakieś półtorej tygodnia temu przestał mi chodzić thunderbird. Tzn. przestał się łączyć z serwerem i pobierać oraz wysyłać pocztę. Myślę sobie syf w systemie, dam na razie spokój. ALe wczoraj przeinstalowałem windę. No i dalej nie chodzi. SPrawdzam Outlooka i też nie chodzi. I daje taki komunikat

Łączenie z serwerem nie powiodło się. Konto: 'pop3.poczta.onet.pl', Serwer: 'pop3.poczta.onet.pl', Protokół: POP3, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 10060, Numer błędu: 0x800CCC0E.

Thunder czasami coś wyrzuca czasami nie. A jak już to przekroczony limit czasu połączenie. Log z hijacka wygląda tak:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 13:51:49, on 2006-07-07

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\QTbar\qtbar.exe

F:\instal\hijack this\HijackThis1991.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O4 - HKCU\..\Run: [Apivision.com QTbar] C:\Program Files\QTbar\QTBAR.EXE

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{8569B862-48DD-46E4-855C-12805D238034}: NameServer = 192.168.0.1

 

Internet chodzi ok. A nawet lepiej niż ok. Dostęp do skrzynki pocztowej z poziomu przeglądarki bez problemu. Łacze radiowe. Pytałem administratora ale twierdzi że nic nie zmieniał. A wcześniej chodziło ok. No i jeszcze jeden dziwny objaw. Ja zaraz po instalacji włączę firefoxa to zgłasza monit o konieczości instalacji wtyczki. Chodzi dokładnie o flash playera. No i zawsze był to automat, tzn klik na pasek u góry i ok. A teraz nic się nie dzieje. Klik i mogę sobie czekać pół godziny i nic. Tylko przelatuje sobie pasek postępu. No i jeszcze jedno. Właśnie teraz zauważyłem. Przestał chodzić bitlord. Tzn, nie łączy się w ogóle z trackerami. A wcześniej chodził jak burza.

Co myślicie? Jak na mój gust to chyba jednak administrator coś pozmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

Też tak czasami mam. Ale w moim przypadku to nie moja wina a ni thundenbirda tylko onet-poczty ktora schodzi na psy. Nie chce sie polaczyc bo jest przeciazona. U cebie moze jest to samo. Patrzales moze polaczyc sie przez thundenbirda z inna poczta ? np. interia, wp ??

 

A jesli chodzi o bitlorda to mialem podobny problem z programami typu p2p. Wogole sie nie chcialy laczyc. Sprobuj zmienic porty :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wodnikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Log jest taki krótki, bo to jest zaraz po instalacji windy. Tylko net włączony. Też mi się ten wpis nie podoba. Pojawił się bez mojej ingerencji. A jak go w....e to net w ogole nie chodzi. No i zauważyłem jeszcze jeden objaw. Nie działa windows update.

 

[Numer błędu: 0x80072EE2]

Witryna sieci Web napotkała problem i nie może wyświetlić strony, którą chcesz otworzyć. Podane poniżej opcje mogą ułatwić rozwiązanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek napiszę ,że nie mam pojęcia o co chodzi z tymi błędami :) ,ale zanim podłączyłeś neta należało zainstalować jakiegoś antyvira i pierwsze co zrobić to aktualizować jego bazę wirusów.

Jeżeli chodzi o update możesz narazie zassać stąd poprawki wydane po SP2 http://www.softwarepatch.pl/plik/5276/uakt...e_(polski).html (dodatkowych programów raczej nie instaluj jeżeli nie wiesz do czego służą,bo może Cię czekać kolejna instalaka Windowsa)

Błędy które podałeś nie są obce na google.pl ,oto kilka przykładów może będą pomocne

http://www.msinfo.pl/bezpiecznykomp/poradn.../0x80072EE2.htm

http://support.microsoft.com/?scid=kb;pl-pl;836941

http://www.idg.pl/porada/92952.html

http://support.microsoft.com/default.aspx?...b%3Bpl%3B191687

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem. Tzn. instalowałem antywira przed podłączeniem do neta. To nic nie pomagało. Dalej taka sama sytuacja. Dodam, że całego kompa przeskanowooałem 4 antywirusami + ewido. Oczywiśćie z najnowszymi bazami. I nic. Żadnych robali. A Thunderbird jak nie chodził tak nie chodzi. I to mnie najbardziej boli. Bo reszta jest do przeżycia. Choć chętnie bym się po postu dowiedział co się dzieje i dlaczego. No i po to mam klienta poczty, żeby nie musieć za każdym razem wchodzić przez stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

Czasem tez pomaga reinstall programu (w tym wypadku thundenbirda) w innej lokalizacji. Wiec sprobuj odinstlaowac klienta i zainstalowac go w innym miejscu niz dotychczas :) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak myślałem to admin coś namieszał. Zbluzgałem go wczoraj. I o dziwo dzisiaj wszystko już chodzi jak należy. Cud jakiś normalnie. A tak się wcześniej zarzekał, że to nie on. Ale ważne, żę w końcu chodzi i jest ok. Dzięki wszystkim za próbę pomocy. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...