Skocz do zawartości
neomagnet

Mały Modzik

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Wpadłem na pomysł przerobienia zasilacza takiego jak na zdjeciu tak aby mógł służyc do testowania wiatraków, katod, diodek i innych bez odpalania komputera.

post-137011-1152369454_thumb.jpg

A tak to wygląda.

No i teraz pytanie czy to będzie działało i czy bedzie mozna np. kontrolowac obroty wiatraków zmieniając napiecie na tym zasilaczu. No i zeby mozna było to kontrolowac to ktore kabelki trzeba by połaczyc (chodzi mi o kolory)

 

edit: literówki

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

poprostu podłanczasz + do żółtego a minus do tego czarnego obok i jest ! Obroty regulujesz zmieniając napięcie ... tylko nie wiem , czy jest to samo nateżenie co w psu od kompa .... zmierz miernikiem i jak będzie ok to podłanczaj !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem , czy jest to samo nateżenie co w psu od kompa .... zmierz miernikiem i jak będzie ok to podłanczaj !

No napewno natezenie pradu jest duuuzo nizsze ale wystarczy do wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie żaden z tego mod, ani nawet modzik. NIedługo ludzie zaczną nazywac odkurzanie kompa modowaniem.

 

hehehe dobre ;]

 

No ok, nie chcecie to nie, jest to mod moze nie kompa ale przynajmniej zasilacza, a kompa bedzie za jakis czas.

Moze dla Ciebie jest to mod ale dla wiekszosci userow to nic... przeciez to doslownie 1-2min roboty.... nic, zero, prawdziwe modowanie to wyzsza szkola jazdy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o tym.. 500mA i jeszzce pewnie na linii 3V :) co daje Ci moc 1,5W... gdzie katoda żre chyba minimum ze 2W, a wiatraki - różnie to bywa... No i musisz mieć wyższe napięcie, a jak dasz na 12V to nie wiem czy trafo to zapoda Ci 500mA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o tym.. 500mA i jeszzce pewnie na linii 3V :) co daje Ci moc 1,5W... gdzie katoda żre chyba minimum ze 2W, a wiatraki - różnie to bywa... No i musisz mieć wyższe napięcie, a jak dasz na 12V to nie wiem czy trafo to zapoda Ci 500mA...

Jako tako wentylatory bedzie mogl sprawdzac, o katodach mozna zapomniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Ja to mam stary AT highscreena i mi służy ... za 10 zł kupiłem ... jest git i bez grzebania i o niebo lepszy tego czegoś i ma 150 W Mniej grzebania lepsze , tylko , że na kablu i ma gabaryty większe ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, nie chcecie to nie, jest to mod moze nie kompa ale przynajmniej zasilacza, a kompa bedzie za jakis czas.

buahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahaha

popuscilem.....

oto kolejna wypowiedz nominowana do nagrody "idiotyzm roku".

 

Spoko prawdziwe modowanie tez bedzie, ale trzeba na to troche zaczekac.

a ja sobie daje uciac 3/4 ch**a (bo z metr jednak musi zostac) ze nie bedzie to ani modowanie, ani tym bardziej prawdziwe.

 

A tematy takie jak ten, to albo na forum dla przedszkolakow, albo na osla laczke wrzucaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahaha

popuscilem.....

oto kolejna wypowiedz nominowana do nagrody "idiotyzm roku".

a ja sobie daje uciac 3/4 ch**a (bo z metr jednak musi zostac) ze nie bedzie to ani modowanie, ani tym bardziej prawdziwe.

 

A tematy takie jak ten, to albo na forum dla przedszkolakow, albo na osla laczke wrzucaj...

Jeszcze zobaczymy. Moze mój mod (obudowy) nie bedzie jakis naprawde odjazdowy ale napewno bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katoda + okno :D? czy w porywach pomalujesz bude? ale to juz musi byc hardcore skoro nazywasz przerobieniem zasilaczyka modem. :)

 

e spoko wyluzujcie ;) Nie kazdy od razu robi super mody, nie miejcie takiego podejscia negatywnego do userow :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o tym.. 500mA i jeszzce pewnie na linii 3V :) co daje Ci moc 1,5W... gdzie katoda żre chyba minimum ze 2W, a wiatraki - różnie to bywa... No i musisz mieć wyższe napięcie, a jak dasz na 12V to nie wiem czy trafo to zapoda Ci 500mA...

sunon ktorego mam pod reka ma 2.6W <_<

 

nic odkrywczego nie zrobiles.. 30sekund roboty. nie liczac wyprawy do sklepu po wtyczki...

 

ciekawe kiedy ludzie beda zakladac topic o tym jak to oni wiatrak do budy wstawili...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...