Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz, czasami ludzie takie optymalizacje w sterownikach włączają, że wynik może i imponujący, ale grafika rozmyta, niewyraźna, wyświetlana z błędami. Do tego dochodzi dostrajanie windowsa, wyłączanie usług, skórek itp. Do tego dochodzą różnice w pamięciach (timingi+częstotliwość) i stąd sie biorą różne wyniki. Ciężko takie wyniki porównywać.

 

zobaczymy :razz:

Zgadzam sie z Toba w 100%, optymalizacji nie mam, bo komp na ktorym krece, jest takze uzytkowany do netu.

 

Zobaczylismy --> http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=205482 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa zostanie z AGP stara. Jak Biostar stanie się dostępny to odrazu się przesiądę na normalną mobo i grafę (prawdopodobnie X700 lub X1900LX ale miejsza o grafę.

wiesz o tym cos wiecej ?

z tego co pamietam - na poczatku roku byla o tym jakas wzmianka , ale jakos szybko umilklo...

 

 

ps. o co chodzi z ta niekompatybilnoscia D9 z ds3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu piszą że nie wspiera C2D

http://www.gral.pl/preview/ASRock/ASRock77...IDLANATX_97.php

 

a na stronie asrocka piszą że wspiera...

http://www.asrock.com/product/775Dual-VSTA.htm

mam nowy plan - powyższa płyta

 

Geil 667 CL3

 

E6600

 

grafa zostanie z AGP stara. Jak Biostar stanie się dostępny to odrazu się przesiądę na normalną mobo i grafę (prawdopodobnie X700 lub X1900LX ale miejsza o grafę.

 

Czy mogą wystąpić jakieś problemy kompatybilności owych urządzeń??

Plytka obsluguje C2D - nawet na Biosie 1.10 ktory wedlug ASRocka nie wspolpracuje z C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz o tym cos wiecej ?

z tego co pamietam - na poczatku roku byla o tym jakas wzmianka , ale jakos szybko umilklo...

chodzi co o x1900XL? jest na rynku od wiosny jak nie dluzej tylko ze w postaci AIW(all-in-wonder): tyle samo potokow , 256mb 1.6ns, obnizone takty na 500/1000, 5 mosfetow zasilajacych co nie przeszkodzilo do krecenia 700/1400 (wc) , 670/1300 (air) (zrodlo XS forum)

 

W europie wycofane od niedawna bo podobno nie spelanialo wymogow RoHs, w Usa do kupienia za grosze po obnizece...

 

PS. Sorry za OT

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, wydaje ci się, ale wcześniej piszesz "No niestety, ale jesli ktos chce walczyc w 3D na 965P to sie bardzo rozczaruje", wprowadzajac tym samym ludzi w błąd. Ja nie zauważyłem żadnych różnic w wydajności między XBX975 i DQ6w 3D. W pozostałych testach jest przewaga DQ6 (1-2%)

jest duzo wieksza przewaga 975 nad 965

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o LX...

 

ecs'a nigdz nie ma - fizycznie. istnieje tylko jako kolejna rubryczka w cennikach polskich sklepow...

wybralem wiec asrocka . mam nadzieje, ze na miesiac starczy.

teraz pytanko - jaki jest rozstaw otowrow 775

z gory dzieki za odpowiedz

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Asraka bierzesz - ASRock 775Dual-VSTA ??

 

z tego co sobie przypominam to rozstaw na LGA775 jest 75mmx75mm

 

Co do grafy to jak trochę uzbieram to znajomy mi załatwi wersje bez problemu dającą się podgonić do XTX. choć grafą najmniej się przejmuję ;)

 

 

mobo (przejściowe!!) już wybrałem - teraz procek

 

E6300 - mały mnożnik i to mnie martwi....

E6400 - sporo lepiej :) ale się słabo kalkuluje :/ cenowo jak wybierać albo 6300 albi 6600.

 

E6600 - wszystko fajnie i super ale jak by to powiedzieć... ma 4MB cache... co sprawia że na mobo z 965 jest bardiej kapryśny... wyższe FSB na prockach z 2MB cache

 

Więc paradoksalnie albo 6300 lub 6400 lub 6600 ale porzucić sen o wymarzonym Biostarku i skłonić się ku mobo na 975......... bo brać 6600 i mobo na 965 roztropne nie jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6600 - wszystko fajnie i super ale jak by to powiedzieć... ma 4MB cache... co sprawia że na mobo z 965 jest bardiej kapryśny... wyższe FSB na prockach z 2MB cache

 

Więc paradoksalnie albo 6300 lub 6400 lub 6600 ale porzucić sen o wymarzonym Biostarku i skłonić się ku mobo na 975......... bo brać 6600 i mobo na 965 roztropne nie jest....

nie fsb ale wydajność przy tych samych Mhz bedzie wieksza na chipie 975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie fsb ale wydajność przy tych samych Mhz bedzie wieksza na chipie 975

 

 

wydajność w 3D - ja bardziej jednak się suchymi taktami interesuję bo raczej grać nie będę a bardziej pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niech pouklada mi sie w glowie

 

Czyli procesory z 4MB cache (2.4Ghz) dlawia sie w chipsecie i965 tylko w trybie 3D ? czyli podczas uzytkowania ( nie grania) chipset dobrze obsluguje.

W takim razie ile % slabiej wypada czipset 965 od 975 w 3D ?

 

A takze czy przypadkiem jest to spowodowane tym ze cos nie tak w biosach lub np widnows zle wykrywa cos ( instalowaliscie najnowzsze Intel Chipset Software Installation Utility z 21 sierpnia 2006r )

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niech pouklada mi sie w glowie

 

Czyli procesory z 4MB cache (2.4Ghz) dlawia sie w chipsecie i965 tylko w trybie 3D ? czyli podczas uzytkowania ( nie grania) chipset dobrze obsluguje.

W takim razie ile % slabiej wypada czipset 965 od 975 w 3D ?

 

A takze czy przypadkiem jest to spowodowane tym ze cos nie tak w biosach lub np widnows zle wykrywa cos ( instalowaliscie najnowzsze Intel Chipset Software Installation Utility z 21 sierpnia 2006r )

zobacz link ktory podał DEVILEK i później ja

 

w tym linku co ja podałem widać że jest róznica miedzy gigabytem DS3/4 a asusem P5B deluxe wifi

jesli chodzi o aplikacje to moze byc nawet w granicach błędu pomiarowego a jesli o 3d to np. w doom3 Gb ma 140 fps a asus 145fps przy takiej samej konfiguracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz link ktory podał DEVILEK i później ja

 

w tym linku co ja podałem widać że jest róznica miedzy gigabytem DS3/4 a asusem P5B deluxe wifi

jesli chodzi o aplikacje to moze byc nawet w granicach błędu pomiarowego a jesli o 3d to np. w doom3 Gb ma 140 fps a asus 145fps przy takiej samej konfiguracji

 

a czy pod Xp byl instalowany ten pakiet Intela - daje on sterowniki dla windowsa do nowych chipsetow, magistrali USB , AGP , PCI itp (kilka dni temu wyszla nowa wersja tych sterow Intela). Stery do i975 byly juz dodane w kilku poprzednich wersjach tego pakietu , zas do 965 chyba od poprzedniej wersji sa.

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może powiedzieć gdzie można sciągnąc ten Intel Chipset Software Installation Utility z 21 sierpnia 2006r

 

ze strony intela - www.intel.com potem wybieramy z gory Support &downolads , z rozwinietej listy Downoload Center a potem z lewej strony Chipset / Chipset Software / intel Chipset Software Instalation Utility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65-nanometrowe układy ATI dla platformy Intela mogą nie powstać. O takiej możliwości wspomina serwis DigiTimes, pisząc, że tacy tajwańscy producenci układów dla przejętej kanadyjskiej firmy jak TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) i UMC (United Microelectronics Corporation) mogą stanąć przed groźbą odwołanych zamówień.

 

Efektem przejęcia ATI Technologies przez AMD miałoby być porzucenie planów wydania układów mających debiutować na platformie Intela w drugiej połowie przyszłego roku. Wspomina się tu o chipach 65-nanometrowych, RD700, RS700 oraz RC710. Serwis opiera swe doniesienia na materiałach gazety Commercial Times.

 

Już wcześniej niektóre chińskie serwisy donosiły, że ATI może nie dotrzymać obietnic, iż przejęcie firmy przez AMD nie wpłynie na dostawy układów dla platformy Intela. Zgodnie z informacjami serwisu HKEPC, mający debiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku układ RC610 może być ostatnim chipem kierowanym dla chipów konkurenta AMD. Serwis informował o usunięciu z tzw. "roadmapy" ATI przeznaczonych mu układów opisywanych symbolami RD700, RS700 oraz RC710.

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz link ktory podał DEVILEK i później ja

 

w tym linku co ja podałem widać że jest róznica miedzy gigabytem DS3/4 a asusem P5B deluxe wifi

jesli chodzi o aplikacje to moze byc nawet w granicach błędu pomiarowego a jesli o 3d to np. w doom3 Gb ma 140 fps a asus 145fps przy takiej samej konfiguracji

No ale co ma piernik do wiatraka.

Przecież On się pytał o różnicę między chipsetami a nie płytami a nie wiem czy zauważyłeś ale i DS3 i P5B są na tym samym chipsecie czyli P965,a więc czytaj ze zrozumieniem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie bardzo mam teraz dostęp do netu, więc prosiłbym Was o poradę.

Jakie będzie najlepsze mobo do C2D E6600?

Takie, aby latało w pełni stabilnie 400MHz bez żadnych modów.

Szczerze mówiąc, to mam juz swój typ, ale nie chciałbym nikomu, niczego sugerowac (napiszę tylko, iz nie jest to P5W DH Deluxe).

Liczę na Waszą konkretną poradę.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie bardzo mam teraz dostęp do netu, więc prosiłbym Was o poradę.

Jakie będzie najlepsze mobo do C2D E6600?

Takie, aby latało w pełni stabilnie 400MHz bez żadnych modów.

Szczerze mówiąc, to mam juz swój typ, ale nie chciałbym nikomu, niczego sugerowac (napiszę tylko, iz nie jest to P5W DH Deluxe).

Liczę na Waszą konkretną poradę.

Cos z serii Asus'a na 975. Oczywiscie nie mam tu na mysli nic z P5WDH. Czyli wiadomo o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie przeraża w płycie, o której myślimy ;) , to fakt, że NB jest mocowany na druciki, da się tam jakis blok załozyć? Zafrapowała mnie też P5B Deluxe/WiFi-AP. To jest idealna płytka dla mnie, tylko dlaczego ona jest na chipie 965 :( ?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie przeraża w płycie, o której myślimy ;) , to fakt, że NB jest mocowany na druciki, da się tam jakis blok załozyć? Zafrapowała mnie też P5B Deluxe/WiFi-AP. To jest idealna płytka dla mnie, tylko dlaczego ona jest na chipie 965 :( ?

965 :angry: :-| Mam i nie pasi mi, to sie nadaje do Allendale, ale nie do pelnego Conroe. Taki zestaw tanszy ;)

 

Co do tego mocowania, to juz widzialem jak na Bad Axe mocowali bloki, nie wyglada to mega pro, aczkolwiek dziala i to bardzo dobrze. Zobacz na XS-a jak sobie poradzili z tym. Co moge dodac jeszcze od siebie, hmm powiem Ci, ze nawet powyzej 400MHz FSB spokojnie sobie radzi fabryczny radiax z odprowadzaniem ciepla na 975X. No ale poprawa chlodzenia zawsze dalej iles tam darmowych MHz ;)

 

btw : bardzo dobry wybor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...