Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lucas234

jakies przewidywane ceny, dostepnosc , .. ?

o testach nie wspominam :]

link do xs:

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=130493

 

co do ceny to amerykance cos brzdakaja o $150 takze nie powinno byc zle

 

i wydajnoscia miazdzy asusa p5b deluxe

http://csd.dficlub.org/pgpbb2/viewtopic.ph...&highlight=

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że płytka będzie w granicach (przy kursie 2.995 dolara i marży dla sklepu i Kaczek, łącznie 30%), że zapłacimy za nią 584,025 zł plus koszt wysyłki. Pytanie, co będzie lepsze. Asus P5B Deluxe 1.04G, czy DFI Infinity P965? Jak na razie, to tańsza o 80 zł DFI "morduje wszystkie inne" (cytat z tamtych skośnych for).

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak się przyjrzałem fotce - ta mobo ma jakieś dziwne mocowanie na NB :/ z jednej strony haczyk.. z drugiej nie bardzo widzę - po ukosie napewno idą - ale jeszcze ma otwory - jeden widać - drugi pewnie jest zasłonięty przez radiator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

Kolejna płyta glowna pod core tym razem DFI Infinity na 965P:

 

post-115193-1169116115_thumb.jpg

 

VCPU: Default+787.5 mV

VMEM: 3.375 V

VNB: 2V

a dopiero co p5b-e plus kupilem... mam nadzieje ze dfi pokaze pazurki i jeszzce niedlugo pozbede sie asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos madry wyjasni mi fakt - mialem chiefteca 20 +4 zasilacz i stale problemy i temperature procka okolo 50 stopni w idle, teraz jakis mega wypas warty z flaszke 0,7 "lampart" by pronox i mam 38 stopni okolo w idle. Obudowa otwarta. Procek 6300 i p5w hh deluxe.

Lampart ma 24+4 - to az takie ma znaczenie? Jutro kupie jakis sensowny zasilacz co by ktos nie napisal ze mam zasilacz mniej niz 10% plyty glownej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tej płytce za tą cene:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6421

strasznie tanio jak na 975x

 

a to już w ogóle jest na rynku? myślałem że dopiero ma wyjść za jakiś czas :]

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6422

 

a i jeszcze co sądzicie o AsRock 4COREDUAL-VSTA?? myślicie że coś poprawili w stosunku do poprzedniej wersji dual-vsta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tej płytce za tą cene:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6421

strasznie tanio jak na 975x

 

a to już w ogóle jest na rynku? myślałem że dopiero ma wyjść za jakiś czas :]

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6422

Infinity juz dlugo jest na rynku i z nowym biosiem nawet rozwinela skrzydla w miare.

 

LP RD600 to najwolniejsza mobo na rynku, czyt. wydajnosc chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest o Abicie IB9.

Czy z tego linka mam rozumieć, że na E4300 + IB9 nie da się ustawić FSB:DRAM 1:1?

Dokładnie chodzi mi o:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
"Wer meinen P5B Deluxe-Erfahrungsbericht gelesen hat, der wird sich an meinen Unmut über die verlangsamte Strap-Einstellung oberhalb von 400 MHz FSB erinnern. Abit geht hier einen anderen Weg und lässt dem User freie Auswahl. Entweder, man lässt die CPU eine Vorgabe machen, oder man stellt manuell 533, 800 oder 1066 ein. Somit kann verhindert werden, dass beim Verstellen des FSB andere performancerelevante Einstellungen verlangsamt werden.

 

Interessant ist, dass der verwendete E4300 trotz seines 200 MHz Frontsidebuses mit einer Strap von 1066 betrieben wird. Ich habe zu beginn auf die Einstellung von 800 gesetzt. Hier muss der User jedoch aufpassen, da mit der Wahl der Strap-Einstellung der maximal erreichbare Frontsidebus maßgeblich beeinflusst wird. Wer nicht übertaktet, kann mit dieser Einstellung hingegen noch Performance gewinnen."

i później

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
"Generelle Aspekte und Beobachtungen

 

1. Strap-Einstellung

 

Diese Einstellung hat nicht nur performancerelevante Einflüsse sondern auch Einflüsse in Sachen Speichertakt.

 

Der P965-Chipsatz kann generell nur DDR2 533 als kleinste Einstellung für den Speichertakt. Und alle Core 2 Duos haben von Hause aus den Strap-Wert von 1066. Diese beiden Werte ergeben einen minimalen Speichertakt von DDR2 533 respektive einen Teiler von 1:1.

 

Wählt man an dieser Stelle 800 oder gar 533, so ändert sich dieser minimale Speicherteiler. Bei 800 läuft der Speicher minimal mit 3:4, bei 533 wären es gar 1:2. Das hat zur Folge, dass bei niedriger Strap-Einstellung sehr hohe Speichertakte erreicht werden."[\spoiler]

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, potrzebuje szybkiej i jednoznacznej odpowiedzi (na podstawie testów zapewne), którą płytę wybrać do maksymalnego podkręcenia C2D. Zmieniam platformę z tej w podpisie.

Jestem tu już parę lat i wiem, że na moje pytanie na pewno jest gdzieś odpowiedź. Sęk w tym, że nie mam czasu tego wszystkiego czytać więc proszę tylko o podanie obecnego faworyta lub ew. płytę na która warto poczekać powiedzmy maks 2 msc. (dla porównia, gdyby ktoś zadał podobne pytanie, ale w kwestii płyty pod 939 to odpowiedź jaka powinna paść to DFI NF4.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

którą płytę wybrać do maksymalnego podkręcenia C2D

jak możesz do maxymalnego OC polecać evge :lol2:

 

evga napewno nie jest najlepsza, po pierwsze wydajnościowo gorsza od 975x, nie wiem skąd takie porównanie u Ciebie, po drugie to samo jak możesz porównywać do 965 na którym osiągano FSB600 a ta evga nie wiem czy nawet przekracza 480

 

jeśli możesz poczekać to na samej górze masz odpowiedź na co warto

Edytowane przez elek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz do maxymalnego OC polecać evge :lol2:

 

evga napewno nie jest najlepsza, po pierwsze wydajnościowo gorsza od 975x, nie wiem skąd takie porównanie u Ciebie, po drugie to samo jak możesz porównywać do 965 na którym osiągano FSB600 a ta evga nie wiem czy nawet przekracza 480

 

jeśli możesz poczekać to na samej górze masz odpowiedź na co warto

OK, DFI do mnie przemawia. Kiedy będzie w PL?

Ps.: czytałem testy tej EVGA i ne jest zła (jednak ten asus na 965 osiągnał trochę więcej)

ps2: handluje tu ktoś selektami c2d?

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do C2 moge Ci podać namiary na kolesia

nie mówie że evga jest zła ale dla mnie to półśrodek :/

 

EVGA + pamięci na T1(Potrzebne dobre pamięci) - FSB 500 i wyżej, wydajność w 3D i prawdziwle SLI 16/16

 

Jeśli masz na mysli same takty - to zgoda - 965 jest liderem i jest tak jak mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra 1T, a ja sobie ustawie 2:3 i mam więcej mhz i podobne rezultaty. na korzyść evgi przemawia SLI, chociaż dla mnie wogóle nie przydatne bo jestem anty zwolennikiem układów sli.

 

Z tym FSB 500 i wyżej przesadzasz aż takiego oc to one nie robią

 

965 jest najlepszy pod względem wydajność/OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra 1T, a ja sobie ustawie 2:3 i mam więcej mhz i podobne rezultaty. na korzyść evgi przemawia SLI, chociaż dla mnie wogóle nie przydatne bo jestem anty zwolennikiem układów sli.

 

Z tym FSB 500 i wyżej przesadzasz aż takiego oc to one nie robią

 

965 jest najlepszy pod względem wydajność/OC

 

Twoje pytanie trochę mnie zmobilizowało do poczytania o 680i ;) - trochę poszperałem na XS i wygląda na to że Asus p5n32e-sli jest całkiem ciekawą pozycją - o ile na strikera sporo osób jedzie - głównie posiadacze za bugi do poprawienie których Asus się nie kwapi... o tyle p5n32e-sli już na starcie ma mało bugów - np. dźwięk i raid, Z kolei najszybciej poprawki wprowadza EVGA

 

jeden z temacików :

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...light=evga+680i

 

mam nadzieję że się będzie rozwijał - coś wspomiają o Abicie i DFI na 680i - niby mają być tkaie super... co będzie to zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...