Skocz do zawartości
Gość seraf

5.1 Eax Przez Cyfre Możliwe ....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość seraf

Wielu ludzi po zakupie ampli lub glosnikow z dekoderem ac3 np z-5500

bylo zdziwionych ze nie jest mozliwe uslyszenie przez coaxial, optyczne, spdif itp

dzwieku 5.1 w grach. Jest to powodowane ograniczeniem samego spdif ktore nie ma

mozliwosci przeslania nie kompresowanych 6 kanalow dzwieku. Oczywiscie szczesliwi

posiadacze sound storma maja mozliwosc oszukania i przeslania tego dzwieku jako DD 5.1

Tylko ze jest jeden problem DD jest formatem stratnym podobnym do wielokanalowego

mp3 wiec mozna zapomiec o odsluchaniu czegos bez "strat".

Wiec czy dla milosnikow gier pozostaje tylko analogowe wyjscie ?

Jest cos innego :-) karta creative + glośniki creative. Stare Inspire 5700 posiadaja w swoim dekoderze

3 wejscia cyfrowe. Coaxial, optyczne i cos co creative nazwalo digital din.

Przy podlaczeniu do Coaxial lub optyka mozna zapomiec o dzwieku 5.1 w grach z eax.

Jednak przy podlaczeniu przez digital din i wybraniu w panelu dekodera opcji 5.1 uzyskamy

pelne 5.1 przez cyfre. Sprawdzone na dekoderze od 5700 + a2 zs. Test na panelu sterowania

od thx. Gra pelne 5.1 oddzielnie. Nie wiem jak sprawa wyglada w nowym dekoderze creative

ddts-100. Ja po odkryciu tego felerku nie jestem juz tak zadowolony z z-5500 ktore 5.1 maja i owszem

ale tylko filmach lub przez analog ewentualnie upmix z 2 do 5.1. Ta sama sprawa dotyczy oddzielnych ampli.

Poprostu przez spdif nie przepcha sie 5.1 nie kompresowanych kanalow, dd sound storma jest rozwiazaniem

ograniczonym tylko do niego i do tego stratnym jezeli chodzi o jakosc dziwieku (kompresja).

Jezeli nowy ddts ma tez to mozliwosc co stare 5700 to z-5500 ida do zyda a zastapi je ddts + gigaworksy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Tak ... to prawda .... już o tym pisałem kilka razy przy okazji :wink: to jest po prostu 3xSP/dif w jednej małej wtyczce :wink:

Kyle czy masz info jak jest z tym w nowym dekoderze cerativ

ddts-100 ? i xfi ?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można taką sztuczkę zrobić z X-Fi i Z-5500?

Nie nie można.

 

ps. to nie jest sztuczka tylko najprostrze rozwiązanie zwielokrotnionego SP/dif

 

Kyle czy masz info jak jest z tym w nowym dekoderze cerativ

ddts-100 ? i xfi ?

Pzdr

Nie mam info ale jeśli zobaczyłbym kable i ten dokoder to bym wiedział po ilości styków lub sprawdził bym programowo :wink:

 

ps. wątpię aby miał tą możliwość

 

ps2. nie ma różnicy czy podepniesz Z-5500 bezpośrednio do karty ( analogowo ) czy przez dekoder ..... i tak będzie strata na drodze analogowej [karta lub dekoder]-----analog-----[panel z logi] .... i druga strata analogowa między panelem a wzmacniaczem ( [panel]-----analog----- )

 

ps3. już pomijam 3-ci tor analogowy między wzmacniaczem a satelitami

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla posiadaczy 'nie' zestawu creativa a chcących mieć 5.1 przez cyfre w grach z efektami eax (tylko do wersji 2.0 :( ) pozostaje tylko soundstorm lub karty 'nie' creativy z Dolby Digital Live! (kodowanie w czasie rzeczywistym do 5.1) jak TerraTec Aureon 7.1 PCI, HDA Digital X Mystique 7.1 Gold lub plyty z dźwiękówka Realtek ALC882

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

a dla posiadaczy 'nie' zestawu creativa a chcących mieć 5.1 przez cyfre w grach z efektami eax (tylko do wersji 2.0 :( ) pozostaje tylko soundstorm lub karty 'nie' creativy z Dolby Digital Live! (kodowanie w czasie rzeczywistym do 5.1) jak TerraTec Aureon 7.1 PCI, HDA Digital X Mystique 7.1 Gold lub plyty z dźwiękówka Realtek ALC882

To rozwiazanie polowiczne poniewaz format dd jest stratny przy kompresji, karty ktore wymieniles kosztuja, ss to rozwiazanie tylko z plytami pod socet a, realtek podjada sporo mocy proca i bez tego bajeru.

Ja swoje logi sprzedaje i kupuje progamer z ddts-100 jezeli tylko potwierdze ze on obsluguje to dziwne rozwiazanie creative.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje logi sprzedaje i kupuje progamer z ddts-100 jezeli tylko potwierdze ze on obsluguje to dziwne rozwiazanie creative.

Pzdr

Nie obsługuje. DDT3500 i Inspire 5700 maja to wejscie, ale ani 5500 (Creativa) ani DDTS100 nie mają.

Sprawdzałem to jakiś czas temu. Ostatecznie wylałem się na podłączanie cyfrowe bo różnicy w jakości dzwięku nie ma żadnej. Chyba że wydasz parę tysięcy na osobnego DACa, amplituner i głośniki to może będzie. Ale jak masz raptem 2 metry kabla do głośników typu logi Z5500 czy inspire to cyfrowe podlaczenie nic nie daje.

 

Alternatywa sa karty z DDL, ale kompresja i kodowanie, dekompresja i dekodowanie powodują utratę jakości i mogą wprowadzać lekkie opóżnienia. Ponoć lepsze jest kodowanie do DTS Connect, ale kart z tym jest niewiele i nie mają EAXa. A całe kodowanie ma sens tylko w grach, bo muzę i filmy zawsze można puścic cyfrą do amplitunera przez SPDIF passtru.

 

Oprócz dekodera DDTS100 Creataive sprzedaje też enkoder DTS zdaje się DTS610 się to nazywa. DTS610 bierze sygnały z wyjść analogowych, więc nie jest zachowana cyfrowa zcieżka sygnału więc też to rozwiązanie jest dość szczególne. Ponoć chodzi o to żeby móc przesyłać sygnał z DVD Audio, które działa tylko analogowo, do tunera - cyfrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam mały problem z tym, ale sprawa dotyczy dźwieku zakodowanego w DTS. Gra u mnie zestaw JBL ESC 333, który nie posiada niestety dekodera DTS, tylko DD i ProLogic. W kompie siedzi soundstorm na płycie abit AN7. W sterownikach mam ustawione "dźwięk 5.1 DD Live" i głosniki dobrze sobie radza w grach i filmach z DD. Caly czas wykrywają dźwięk jako zakodowany w DD. Niestety nie wiem jak zmusic je do poprawnego odtwarzania dźwieku DTS, niby graja ale dialogi (w filmach) sa bardzo ciche i dobrze slychac tylko efekty typu wybuchy, generalnie cos jest nie tak. Player to Power DVD, połączenie kablem optycznym. Plan jest taki żeby najpierw zdekodować w jakims odtwarzaczu dźwiek DTS zeby pozniej został zakodowany do DD przez soundstorma. Tylko jaki program to potrafi?

 

Dzięki Kyle <jupi> :)

Edytowane przez pawel.agh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...