Skocz do zawartości
RedNacz

Kup Pan Blachę-Czyli rozterki małego L@mer@ i jego radiatora

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie ostatnio myslałe. Wiem, że na allegro nie warto raczej kupować bloków WC, ani najlepiej w ogóle niczego, ale znalazłem jedną fajną ofertę. Przedstawia ona SAM radiator od Volcano 9 (który jest zresztą w miarę Sweet) i cena teś nie za wysoka.

 

Pytanie do ogółu jest więc następujące. czy łączenie radiatorów z wiatrakami różnych firm, czy nawet różnych generacji jest w miarę bezpieczne.

 

Czy na przykład kiedy kupię tego radiatorka Volcano i dodam do niego jakiś wydajny wiatrak z Colermastera ryzykuję sprzeczność we współpracy zestawu.

 

A może jest jakiś konkretny wiatrak który pasowałby do tego radiatora. Najlepiej z regulacją sziedzenia, automatycznymi szybami i lusterkami, ABS i ASR, ;)

 

BDW.

 

Proszę moderatora o wyrozumiałość bo ja przeleciałem całe forum :) i nic nie znalazłem na ten temat (jednym zdaniem straciłem ponad pół godziny).

Dla mnie jest to wręcz bezsensowne, że blokuje się różne tematy. A niech sobie będą. Co to komu przeszkadza. Można na nie odpowiadać albo nie. Tylko się przykrość robi nowym użytkownikom. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był ciekaw gdzie taka zabawka się znajduje to zapraszam tu, (ale proszę o nie licytowanie jeśli chcecie mi to polecić) :)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=9706690

 

 

A przy okazji się zapytam.

 

Czym różnią się Volcano 6Cu+ od Volcano 6Cu silent?

 

I czy w ogóle warto kupić ten 6Cu+? Czy wystarczy on na lekki overclocek? Np. 1700+ na 2100+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak kupie takiego byka. To będzie wył jak moja siostra O pełni księżyca.

 

Marka się nie liczy? Fajnie by było kupić coś przyczym mozna by regulować obroty z różnych poziomów. Np. z windy ale i ręcznie. Nie wszystkie są do tego przystosowane.

 

 

I nadal nie wiem. Zlicytować go czy raczej sobie darować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym problem. Volcano 9 jest przystosowany do pracy z wentylatorami 80x80 i 70x70. Każdy spełniający te wymogi sie nada na to Volcano.

 

Jeżeli chcesz kontrolowac obroty, to najwygodniej kupić ręczny regulator (18zł) fanmate i po kłopocie.

 

Cały bajer z Volcano 9 polega na jego wentylatorze. Sam wentyl ma kilka możliwosci podłączania, oraz jest w stanie dostarczyć, o ile mnie pamięc nie myli ponad 56CFM przy "jedynych' 48 DB głośności. Wtedy Volcano pracuje najlepiej. Jednakże, można ręcznie ustawić obroty choćby i na 1300 rpm, przez co zyskuje sie cisze i wydajność.

 

Według mnie warto. Radiator za 59zł + JAKIKOLWIEK wiatrak 80x80 + regulator obrótów. Cena wciąż będzie niższa niż nowego Volcano (choć znowu, nie tak wiele) no i można rozłożyć zakup na raty.

 

Im lepszy wiatrak, tym lepsza wydajność. Dobry wentyl Sunona na allegro chodzi za jakieś 20zł.

 

Jedyne co pozostaje to podliczyć koszty i uwzględnic koszty przesyłki.

 

Volcano 6Cu+ od 6Cu+ silent różni się jedynie zastosowaniem cichszego wentylatora i odrobinę słabszą wydajnością, którą wynagradzać ma cisza w kompie.

 

Na nowe Athlony 0.13 Volcano 6Cu+ w zupełności wystarczy, nie zapominajmy, że cooler jest dedykowany dla Athlonów 2000+, które wśród wszystkich Athlonów grzeją się chyba najgorzej.

 

Na stare Athlony 0.18, cooler również wystarczy, choć chyba nie pociągniesz na nim 2100+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey. Thx BARDZO BARDZO.

 

Co do szczegułów. Mam Athlona XP 1700+ na najnowszym jąderku i to w serii b jeszcze. Co do przekręcania pewnie walne mu jakieś 2000 albo 2100 (wydajności,!! nie MHZ). I skoro 6cu ma wystarczyć to własnie taki kupię. 8)

 

THX wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był ciekaw gdzie taka zabawka się znajduje to zapraszam tu, (ale proszę o nie licytowanie jeśli chcecie mi to polecić) :)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=9706690

 

 

A przy okazji się zapytam. 

 

Czym różnią się Volcano 6Cu+ od Volcano 6Cu silent?

 

I czy w ogóle warto kupić ten 6Cu+? Czy wystarczy on na lekki overclocek? Np. 1700+ na 2100+

qmpel ma v 6Cu+ i musze powiedzieć że nie słyszałem nigdy głośniejszego wentyla (7200 rpm :!: :evil: )

 

co do pytania - to co makonar mówi to się pod tym podpisuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak kupie takiego byka. To będzie wył jak moja siostra O pełni księżyca.

 

Marka się nie liczy? Fajnie by było kupić coś przyczym mozna by regulować obroty z różnych poziomów. Np. z windy ale i ręcznie. Nie wszystkie są do tego przystosowane.

 

 

I nadal nie wiem. Zlicytować go czy raczej sobie darować?

jezeli wiatrak jest wiekszy, to ma wieksze skrzydełka :-) jezeli ma wieksze skrzydełka to daje wiecej powietrza, jezeli daje wiecej powietrza to nie musi sie tak szybko obracac :twisted: jezeli nie musi sie tak szybko obracac, to jest cichszy. Mam z tylu budy 12 Cm NIDEC BETA V :-) (coz za prof nazwa :-) ) i on sam na 12V jest cichszy niz dwa pozostale 8 i 10 cm razem na mniejszym napieciu. Ten nidec ma 3 skrzydełka tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...