Skocz do zawartości
nrl

Jericho

Rekomendowane odpowiedzi

Gość morita-san

Moje wrażenia z demka :)

 

Dziwie sie czemu w nazwie topicu brakuje pełnego tytułu - Clive Barker's Jericho. Już mówię dlaczego. Dzięki pomysłom właśnie tego jegomościa autorzy gry mogli umieścić w tej grze właśnie taki a nie inny charakterystyczny klimat - brudny, zasyfiały, gore, okultyzm i kompletnie nie dla dzieci :D.

 

Przeciwnicy to inna liga, to nie kolorowy Crysis z widoczkami i śmiesznymi kosmitami - tu mamy do czynienia z "chorymi pacjentami" których nie powstydziłby sie Silent Hill lub RE.

Ich design jest odrażający, zachowanie naznaczone szaleństwem - o tak , to nie jest coś z czym mamy do czynienia w każdej strzelance. Nie jest to również tak przerysowane jak w Painkillerze.

Tak więc jest klimat charakterystyczny dla dzieł Clive'a Barker'a.

Potwierdzi to każdy który miał do czynienia z poprzednim tytułem sygnowanym przez niego - Undying.

 

Co jeszcze oferuje gra ?

Mamy pod komendą naszą "wesołą" drużynę. Komendowanie nimi nie jest niczym odkrywczym, ot co mieliśmy do czynienia w SW:Republic Commando. Żeby nie było że nasi podkomendni to czyste mięso armatnie, sami korzystaja z unikalnych umiejetnosci w obliczu zagrozenia, lub staraja sie pomóc graczowi w ciężkich momentach. Potrafia nawet czasami rzucic jakims sarkastycznym textem lub komentarzem. No i wkońcu nie jestesmy samotnym jednoosobowym oddziałem do wybijania dziesiatek hord piekielnych.

 

Skoro wspomniałem o unikalnych umiejetnosciach - kazdy z druzyny ma sie czym pochwalic ( po 2 umiejetnosci na głowe ). Co prawda w demie jest tylko 3 dostępnych towarzyszy ale pełna wersja oferuje ich aż siedmiu bodajże. No i arsenał każdy ma charakterystyczny dla siebie , katana jest syta :) To tak żeby nam sie nie nudziło.

 

Co dalej ? Grafika odpowiednio buduje klimat, efekty większość z górnej półki jeśli patrzeć że to DX9.

A można to zobaczyć już na detalach ustawionych na medium :)

Wkoncu ktoś zauważył ze przydałby sie w grze pył i kurz, a wybuch to nie tylko efekt graficzny ale również wszędobylski dym ( efekt cos jak w Fear ). Iskry i ogień to osobna sprawa którą chce pochwalić :) Design etapu w demie oczywiście bardzo mroczny , oswietlenie miejscami oddaje to bardzo sugestywnie.

Natomiast dziwi fakt braku jakiegokolwiek światła w niektórych miejscach, chyba celowe zagranie.

 

Jeśli ktoś posiada odpowiedni zestaw głośników może dodać dodatkowe punkty we własnej skali ocen.

Demoniczna/wywołująca momentami uczucie mrowienia muzyka i dźwięk potępieńców i wszelkiego rodzaju łancuchow i innych makabrycznych narzędzi - mniam :)

 

Ostatni motyw o ktorym chce wspomniec to QTE ( Quick Time Events ). W demie mamy dostepny tylko jeden, ale wystarczy zeby wywindowac klimat gry.

 

Z wad można wymienić jak narazie śladową ilosc obiektow w lokacjach ( jedynie beczki ) z którymi mozna wejsc w jakąkolwiek interakcje ( rzucic, rozwalic itp. ) co jest dziwne bo gra korzysta z PhysX Ageia - posiadacze kart moga sie cieszyc ( sa jacys ? :P ), reszta niekoniecznie bo PhysX dobija procesor. Fizyka modeli standardowa, to do czego zdążył nas przyzwyczaić Havok.

Kolejna wada moze byc dla niektorych to to ze część arsenału jest jakby pozbawiony powera ( to chyba efekt malej destrukcyjnosci srodowiska ). Zobaczymy jak to bedzie w pełnej wersji.

Inna wada moze byc dla niektorych sam klimat - jest syfiasto, brudnie, makabrycznie , posoka leje sie litrami, czlonki lataja na lewo i prawo. Nie każdy lubi takie klimaty ...

 

Ogolnie moim zdaniem jak widzicie wiecej patentow jest in-plus wiec czekam na pelna wersje.

Mam nadzieje ze ta mini recenzja przekona niektórych do ściągnięcia demka.

 

Polecam przed odpaleniem new game wybrać w menu dema Introduction to Jericho, demo ma miejsce w srodkowym fabularnie momencie gry.

 

W ten tytuł polecam grac w ciemnym pokoju z głośnikami na max lub ew. słuchawki !!

 

screeny ( detale na medium/low )

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez morita-san

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymagania nie tak wysokie jak dzisiejsze gry, ale wciaz za wysokie na moj sprzet.

nie podobała mi sie gra, zdolnosci sa słabe a bronie nie dają satysfakcji podczas strzelania. Klimat niszczy drużyna bo chodzi sie i sie strzela do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie osiągasz średnie fps i na jakich ustawieniach bo u mnie kiepsko z tym dosyć (20-30kl/s) , na viscie x64 i catalistach 7.9, grafika w grze ładna a i same demko nawet niezłe, w sumie zapowiada sie kolejna dobra gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k dla ciebie chyba wszystkie gry są chaotyczne, et:qw też chaotyczny czego ty oczekujesz, że w każdej grze będziesz latał z drużyną i napierniczał do przeciwników, sam bardzo lubię bf2, ale jakieś stalkery czy bioshocki też mnie kręcą, zrób sobie przerwę w bf-a bo robisz sie ograniczony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Monolith

uff, ale duszny i ciezki klimat ma gierka. szkoda, ze demko takie krotkie. przypomnialy mi sie katakumby z RTCW i stwory podobne :D grajac bez kompanow mozna sie naprawde zawiesic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos przed porzadkami napisal ze gra marna grafike :|

Az sciagnalem demko i odpalilem by zobaczyc ten "marny" tytul. Sam czekam na niego od jakiegos czasu i zaskoczyly mnie takie slowa.

 

Teraz powiem tak

Za takie cherezje powinno sie kastrowac.

W tej grze w koncu uswiadczymy cuda DX9 ;] Piekna gra swiatel.

Fajnym efektem jest np cieple powietrze lecace z lufy badz unoszacy sie pyl po wybuchach. Fajna sprawa jest tez to ze gdy biegniemy badz idziemy czesc terenu jest lekko rozmazana i lapie na ostrosci jak sie zatrzymamy badz zblizymy. W koncu nie pikseloza.

 

Ogolnie pozytywne wrazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość morita-san

W tej grze w koncu uswiadczymy cuda DX9 ;]

w koncu ? :)

Fajnym efektem jest np cieple powietrze lecace z lufy badz unoszacy sie pyl po wybuchach.

cieple powietrze jest w Bioshock :) a pyl po wybuchach byl w Fear :)

Fajna sprawa jest tez to ze gdy biegniemy badz idziemy czesc terenu jest lekko rozmazana i lapie na ostrosci jak sie zatrzymamy badz zblizymy. W koncu nie pikseloza.

w Call of Juarez był ten efekt :) o dziwo nie kopiuja go za czesto bo tylko tam go widzialem ostatnio...

 

DX9 daje rade pokazując wielkiego FAKA Microsoftowi/nVidii i jego DX10 :P

Edytowane przez morita-san

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos przed porzadkami napisal ze gra marna grafike :|

...

 

Teraz powiem tak

Za takie cherezje powinno sie kastrowac.

...

 

Ogolnie pozytywne wrazenia.

Nie wszystkim sie spodoba, dla mnie to niewybuch.

Teraz mozesz [przynajmniej] mnie smialo wykastrowac za te 'herezje'... ;]

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie osiągasz średnie fps i na jakich ustawieniach bo u mnie kiepsko z tym dosyć (20-30kl/s) , na viscie x64 i catalistach 7.9, grafika w grze ładna a i same demko nawet niezłe, w sumie zapowiada sie kolejna dobra gra

Hmm. Mam podobnie 22-30FPS. bez znaczenia czy Vista X64 cz XP Mini. Wszystko Full, Synch ON, bez AA przy 1360x768. W 1280x720 min fps jest lepiej i rzadko kiedy spadają poniżej 25. No i spadek FPS jest mało odczuwalny. Coś mi się zdaje, że gra będzie świetna. :)

 

PS.

Mam X1800XT PE

 

Edit

Zagrałem z rana na PS3 i są to identyczne gry. Gra działa deczko płynniej ale z podobną liczbą klatek jak na moim piecu. ;) Ze względu na mysz+klawę lepiej zagrać na blaszaku. :P

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to do ps3 można kupić klawe i myszke (czy tam dołączyć :P). ot małe sry.

 

Ja tam demko mam na dysku od rana ale szkoda mi grać w dzień ;). Za jasno na takie gry no i wrażenia są o niebo lepsze jak sie gra w nocy (np D3 czy d3 roe czy fear ;p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi nie gra styka. Grafa srednio-dobra (na full), wymagania spox ale ta gra w ogole nie straszy a przecież to był motyw przewodni. Zerowe wyczucie broni palnej imo. Moce nawet fajne ale wszystko niszczy drużyna (imo cieżko z drużyną zrobić dobry klim). Może w fullu bedzie lepiej ale mi nie styka jak narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Trailer krótki, ale - hmm - treściwy.

Dokladnie to byly moje pierwsze slowa po demku.

 

graficznie jest bardzo średnio podobno tak samo jest z grywalnością.

A grales sam w to? Ja zgubilem szczeke. Pwiem wiecej : Bioszok to przy tym zwykle g....o bez grafiki.

 

Srednia grafika, zalatuje strasznym drewnem, ruchy postaci, przeciwnicy i w ogole...

Jak dla mnie - straszny beton... ;d Poczulem sie jak w tartaku...

Do mnie kompletnie nie przemawia... Woda? Jaka woda? To wyglada jak budyn.

Az zal serce sciska, Undying to byla taka swietna gra, a to... Do piet, do piet...

Jedna fajna rzecz... Fajne menu...

Tak tylko dodam , ze nie podoba Ci sie i masz do tego prawo , ale... Nie czesto widac tak dopracowana grafike na Pc , do tego w grze ktora swietnie chodzi na tym calym kompie. Az sie temu dziwie. Widzialem to w wersji na konsole (psx extreme) i powiedzialem sobie : to na bank nie pojdzie na dzisiejszych pc , albo pojdzie tragicznie przy pewnie drogich kartach. A jest zupelnie odwrotnie , nie dosc ze grafika kopie to jeszcze dobrze lazi.

 

Ktos przed porzadkami napisal ze gra marna grafike :|

Az sciagnalem demko i odpalilem by zobaczyc ten "marny" tytul. Sam czekam na niego od jakiegos czasu i zaskoczyly mnie takie slowa.

 

Teraz powiem tak

Za takie cherezje powinno sie kastrowac.

W tej grze w koncu uswiadczymy cuda DX9 ;] Piekna gra swiatel.

Fajnym efektem jest np cieple powietrze lecace z lufy badz unoszacy sie pyl po wybuchach. Fajna sprawa jest tez to ze gdy biegniemy badz idziemy czesc terenu jest lekko rozmazana i lapie na ostrosci jak sie zatrzymamy badz zblizymy. W koncu nie pikseloza.

 

Ogolnie pozytywne wrazenia.

Browarek , zgadzam sie. Grafika kopie , a sam wspomniales o powietrzu z lufy. To samo na TK i Labie wtracilem , mamy podobne odczucia. Dymek , ktory zalamuje obraz , lekki "blur" gdy idziemy lub przechodzimy z pomieszczen , bez dwoch zdan : to robi wrazenie. Ciekawe jak z "miodnoscia". A i cos jeszcze. Silnik fizyczny przypadl mi bardziej , bo tez z Bioszoka mnie raczej smieszyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage jak dla Ciebie grafika Bioshocka w porównaniu z Jericho jest [ciach!]em to nie mam pytań

Powiedz mi co mi sie ma podobac w Bioszoku? Tekstury sa slabe i to wie kazdy , woda nie wyglada wcale rewelacyjnie , silnik fizyczny jest slaby , albo go nie ma wcale , po strzale z pistoletu nie ma sladu rozgrzanego powietrza - taki graficzny smaczek. Nie podoba mi sie grafika i tyle. Zagraj jeszcze raz w Jericho : niezly blur , ktory przestaje rozmazywac obraz gdy podejdziemy blizej do obserowanego obiektu , muzyka tworzaca klimat , pelno shaderow , swietnie wygladajacy kompani...itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna beznadzieja porownywac grafe w Bioshocku do te j z tego dema :/

 

Tak na powaznie , w Bioshocku macie mnostwo detali ,smieci i w cholere innego dziadostwa

wala sie do okola , niekkorzy zapominaja ze grafika to nie same textury ! !

W Jericho co najwyzej beczke mozna trafic i 3 kamyki na krzyz :/

jak by tak dorzucili jakies drobiazgi w postaci drobnych obiektow itp framerate o 30% w dol jak byk

 

Jak dla mnie mogli by dodac w tych jaskiniach jakiegos zycia , robale pajaki szczury itp

a tak mamy pustke wypelniona 3 beczkami na krzyz :) i paroma przeciwnikami

czajacymi sie zawsze w tych samych miejscach .

 

Tak jak ktos pisal poprzednio klimatu rodem z Undying nie mamy sie co spodziewac

to bedzie typowa konsolowa napierdalanka :(

 

Ogolnie

rzecz ujmujac dobra srednia klasa

nic wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage moim zdaniem woda wygląda rewelacyjnie, obok Halflife'a2 dla mnie to szczyt chwil obecnych. Woda w Jericho to jak ktoś juz opisał - coś na kształt budyniu - taki Quake2 (no może nie do końca ale...). Oczywiście jak juz sie do czegos doczepic w Bioshocku to tekstury- czepią się tego wszyscy. Zamiast tego orgia świateł, niesamowite cienie. Absolutny Top notch jeśli chodzi o grafikę na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale tak na serio co mozemy powiedziec o Jericho??

Mamy mala lokacje, kilku przeciwnikow. Mimo to wywarlo to na mnie wrazenie. Serio dawno zadna gra nie uraczyla mnie takimi smaczkami graficznymi.

 

Nie zapominajmy ze to jest DEMO!!

Ma narazie ukazac jak wszystko bedzie wygladalo, nie jest zle

 

Bioshock nie wywolal u mnie jakos takiego entuzjazmu. Moze jest za kolorowy. Nie wiem. Wyglada fajnie ale jakos sam styl i silnik bardziej podoba mi sie w tym nedznym i kruciutkim demie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undyinga nic nie przebije ;) Kosa i czaszeczki rulez ;) Tam byl klimat polaczony z fabula. A tu zostajemy wrzuceniu w srodek czegos i w sumie nic nie wiadomo. Ocenic mozna grafike, ktora jest bardzo dobra ,ale z opiniami czy warto ja przejsc trzeba sie wstrzymac do fulla...

 

Edit:

 

No prosze tego nie wiedzialem:

 

"Clive Barker's Undying was in general very well received by critics, with it receiving an average of 85 on Metacritic.[3] The game won GameSpot's "Best game that no one played" award... the game itself sold poorly with sales so low that announced plans for a multiplayer patch were abandoned. Console versions of the game were also canceled, and EA reportedly shelved the idea of a sequel."

 

Teraz juz wiem dlaczego poszli w ta strone :( Przynajmniej ja wiem ;)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...