Skocz do zawartości
Darkice

Podmiana Mb I Proca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, choć login ze starego tweaka działa :)

 

Własnie tak się zastanawiam czy warto wymienić A1700XP+@2400+ (Thoroughbred-B seria B0) na P4 2,53 bez HT (SL6S2- 2,53/533/512). Athlon chodzi sobie na Asusie A7NX8 rev. 1.3 i nie chce za żadne skarby działać na na magistrali 200MHz (max to 166MHz). Chciałby sobie trochę sprzęt przyśpieszyć beż dodatkowych nakładów finansowych. Tego P4 i dwie mb do niego (Gigabyte GA-8IE2004 i Asusa P4PE-X) mam za darmo. Tak więc poradzcie czy warto sie w to bawić (jeśli tak, to na której płycie), bo nie chce mi się na darmo windy reinstalować i masy oprogramowania. Generalnie chodzi o zwiększenie wydajności w grach :-P .

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, choć login ze starego tweaka działa :)

 

Własnie tak się zastanawiam czy warto wymienić A1700XP+@2400+ (Thoroughbred-B seria B0) na P4 2,53 bez HT (SL6S2- 2,53/533/512).

Nie warto, P4 są wolniejsze w grach od athlonów XP. Jak chcesz odczuć odczuwalny przyrost wydajności to zainwestuj w 939 i A64 venice, lub jeśli koniecznie chcesz intela to core2 duo E6300-E6400, tyle że to niemały wydatek :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę koniecznie Intela, ale skoro go dostałem za free, to zastanawiałem się czy warto. Mam Asusa V9999GT na AGP i nie chcę go zmieniać na razie.

BTW czemu proponujesz mi Venice, a nie coś nowszego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnij na pająka z innym dyskiem, postaw na szybko sys i sprawdź jak się to p4 kreci, jak zrobisz ~3,2 a moze wiecej to juz się zrobi zauwazalnie szybciej

 

z płyt asus - nieoficjalnie ale jednak 200mhz, 845pe

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę chciał podkrecic go na ile się da. Poczytałem na forum o tym Asrocku i nie za bardzo mi się podoba, za duzo kombinowania a i tak nie ma gwarancji, że bedzie wszystko dobrze dzialać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...