Skocz do zawartości
Nightwalker

[css] Automatyczna Wysokość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam sobie takie kod:

 

<table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
     <tr>
       <td width="65%" valign="top"><!--SHOUTBOX--></td>
       <td width="35%" valign="top"><div class="borderwrap" style="background-color: #F8F5F1;"><div class="maintitle" style="text-align: center;">News Title</div><div style="height: 137px; overflow:auto; padding: 4px;">NEWS CONTENT</div></div>
	</td>
     </tr>
</table>

 

Jaki styl zastosować aby div "borderwrap" wypełnił wysokością całą komórke?

 

Pozdravki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta kodu jest nieważna, chcę po prostu dowiedzieć się jakiego stylu (w css) użyć aby div miał 100% wysokości względem komórki tabeli w której jest, przykładowo mamy jednokomórkową tabele, do tej komórki wkładamy kolejną tabele z parametrem height="50%" wypełni ona równą połowe jednokomórkowej tabeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta kodu jest nieważna, chcę po prostu dowiedzieć się jakiego stylu (w css) użyć aby div miał 100% wysokości względem komórki tabeli w której jest, przykładowo mamy jednokomórkową tabele, do tej komórki wkładamy kolejną tabele z parametrem height="50%" wypełni ona równą połowe jednokomórkowej tabeli.

Dobra. W końcu załapałem... chyba ;)

Chcesz, aby pierwszy div był niejako tłem dla całej komórki (a więc także diva nr 2). Jeśli chodzi Ci o uzyskanie koloru tła, to można to ustalić dla obiektu td. Można też zrobić nadrzędnego diva dla tych obu:

<div id=tlo>
<div id=tytul>info</div>
<div id=tresc>bla bla bla</div>
</div>

Generalnie można to zrobić nie używając tabeli. Rzuć okiem tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=204960 (kod strony autora tematu).

 

Edit:

Od tego gorąca to już nie myślę. Przestawiłem ten Twój kod i wyszło na to, że właśnie tak jest zrobiony. ;)

Czyli wracamy do punktu wyjścia. Gdy jednak włączymy krawędzie tabeli:

border="1"

to.. nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie ten div zajmuje całą wysokość (jak i szerokość) komórki. Zarówno pod IE 6, jak i Operą 9 beta 2 jest OK.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

to.. nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie ten div zajmuje całą wysokość (jak i szerokość) komórki. Zarówno pod IE 6, jak i Operą 9 beta 2 jest OK.

Zajmuje, bo ustawił sobie wysokość na sztywno:

<div style="height: 137px; overflow:auto; padding: 4px;">NEWS CONTENT</div>

i dzięki temu mu rozciąga tego diva. Ale jeżeli sąsiednią komórkę tabeli rozciągniesz (tą ze znullowanym shoutboxem), to div zajmie tylko kawałek przydzielonej mu komórki.

 

I chyba sam gdzieś pisałeś rozwiązanie:

<style type="text/css">
.borderwrap{
height: 100%;
min-height: 100%;
}
</style>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej chyba będzie (przynajmniej dla mnie), jak mi w MS Paint narysujesz, jak ma wyglądać ta strona. Osobiście teraz (poza wymiarami ponad 1024px) nie widzę tam nic złego.

 

Jeżeli chodzi o to, że lewa strona za bardzo się rozciąga, to należy prawej ustalić:

min-width: 35%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumialem to chcesz uzaleznic wysokosc jednego div'a od drugiego. Div'y leżą obok siebie. Zrobiłeś coś w tym stylu:

 

<div class="lewa" style="width: 200px; float: left; background-color: red;">  <br />  W tej kolumnie jest tekst <br />  od ktorego<br />  ma zalezec<br />  wysokosc kolumny<br />  zoltej.<br />  <br />  </div>    <div class="prawa" style="width: 200px; float: left; background-color: yellow;"> <br /> Niestety<br /> zolta kolumna zyje wlasnym zyciem :)<br /> </div>

A tak naprawde to powinno byc tak:

 

<div class="prawa" style="width: 400px; float: left; background-color: yellow;">    <div class="lewa" style="width: 200px; float: left; background-color: red;">  Teraz ta kolumna<br />  jest wewnatrz tej<br />  zoltej i kiedy<br />  wpiszemy do niej<br />  dlugi tekst...<br />  <br /><br /><br />    </div>   ... zolta kolumna rozciagnie sie na wysokosc czerwonej :)    </div>

Trzeba po prostu umiescic div od ktorego ma zalezec wysokosc tego drugiego wlasnie w tym drugim :) Głupio to brzmi, ale jak sobie obczaicie przykłady to powinniście skapować ;) Tak na szybko to zrobiłem ale zasada chyba jest dobra i przyda sdie przy rozwiązaniu Twojego problemmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...