Skocz do zawartości
Gość lechu1777

Lcd 17'' Do ~1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lechu1777

Witam. Potrzebuje niedługo kupić jakiś monitor jak w temacie, używać go będe do counter-Strika:Source'a, filmów noi takie 2D windowsowe sprawy. Chyba ważny jest czas reakcji? 8ms? Cena jak w temacie ~1300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miare ciekawe parametry ma ten Samsung.

Posiada matryce PVA, ktora charkteryzuje sie wysokim kontrastem, a przy tym czas reakscji wynosi 6ms. No i dodtakowo ma Pivota.

 

Albo taki LG tez wydaje sie ciekwa alternatywa (tansza). Jak go ogladałem w sklepie to rzeczywiscie kolorki pierwsza klasa, czas reakcji 4ms tez powinien wystarczyc do gier aczkolwiek smuzenie w obu przypadkach moze byc minimlanie widoczne.

 

Jesli w gre by wchodziła 19" za około 1200zł to poleciłbym jeszcze tego Benqa. Smuzenie wogole niewidoczne, jakosc obrazu tez stoi na wysokim poziomie. ALbo jeszcze tanszy 19" Benq na matrycy MVA polecany przez wiele osob.

Tak wiec wybor jest dosc duzy no i wiekszosc monitorkow ktore podałem cenowo sa ponizej 1300zł tak wiec zawsze cos by zostało.

 

@ja bym brał tego pierwszego benqa jezeli wielkosc za bardzo nie przeszkadza, a jezeli musi to byc 17 to chyba LG :)

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą sumkę kupisz już 19'' coś na matrycy TN, jednakże w tym przedziale najlepszy jest Benq Fp91gp z matrycą MVA. Poszukaj jest dla niego osobny topic. I tak wogóle matryce MVA, PVA sprzedają się teraz w wiekszych ilościach ponieważ wreszcie gry na nich nie smużą, mają szerokie kąty widzenia, lepszą barwę kolorów niż matryce TN.

Przy doborze monitora weź następujące czynniki

1. czas reakcji, im mniejszy tym lepszy, ale uśredione wyniki pomiarów są zawsze większe 12-16ms, IMHO do gier tylko 8ms

2. szerokie kąty pion/poziom podczas oglądania filmów - matryce TN mają gorsze kąty widzenia, pojawiają się przekłamania kolorów po przekroczeniu wartości

3. równomierne podświetlenie matrycy

4. kontrast

5. paleta barw

 

Jeśli jednak wolisz kupić dobrą 17'' wystarczy ci kasy w okolicy 1000 - 1100zł

 

EDIT:

Ja kupiłem jakieś 3 tygodnie temu 19" Samsunga SM 940Fn na PVA i z pivotem 8ms, kontrast 1000:1 za niecałe 1400zł

Edytowane przez thermalfake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Hmm, a IIyama? http://www.allegro.pl/item116620280_lcd_17..._1_fv_gw36.html

Ten Benq nieźle wygląda, 2ms to obiecujące, ale napewno jest więcej. A ta matryca NT ? Mówicie, że jest gorsza do gier?A, że imho najlepszy z tych co podałeś i do tej ceny? A LG, że tańszy to gorszy?On ma bardzo dobre parametry mi sie wydaje?Chyba najlepszy ten pierwszy Benq, potem LG. Tylko 19'' to hmm duży troche :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm. dzieki pop-upom ostatnio trafilem na takie cos: http://www.balta.pl/opis.php3?ID=19925

najwyzszy kontrast, 2ms, 19`. testow nie czytalem, ale moze warto wziac pod uwage, bo parametry number one ;d

Lg chyba za niedługo zejdzie poniżej psów .... podają kontrast dynamiczny ( 2000:1 na TN i to starszej generacji :lol: ) ... realny jest 3 - 4 x mniejszy .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Hmm, a IIyama? http://www.allegro.pl/item116620280_lcd_17..._1_fv_gw36.html

Ten Benq nieźle wygląda, 2ms to obiecujące, ale napewno jest więcej. A ta matryca NT ? Mówicie, że jest gorsza do gier?A, że imho najlepszy z tych co podałeś i do tej ceny? A LG, że tańszy to gorszy?On ma bardzo dobre parametry mi sie wydaje?Chyba najlepszy ten pierwszy Benq, potem LG. Narazie jestem przy Benq 19'', dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta iiiii-jama :wink: jest na TN starszej generacji ( 16,2 mln kolorów i kąty w pionie 135 st ) i z tego powodu odradzam pomimo że do gier z grubsza się nadaje ( szybkość ).

 

LOL ta ijamka to tylko 17" ??? I za tyle kasyy --- chłopie nie patrz nawet w jej kierunku i kup 19" BENQ ****GP o którym dużo było na forum ( nawet moderacja chwali :wink: ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Dobra czyli ten Benek:http://znak.pl/index.php?cid=209&scid=1128&prid=l19BenFP93GX

 

Jak nie jak tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze mam benq fp91gp i ostatnio zaczalem grac w css to moge sie wypowiedziec w kwestkii zmuzenia, czasem jest ono widoczne ale bardzo żadko i objawia sie w postacji delikatnego rozmycia obrazu, mnie to nie przeszkadza

Edytowane przez misio129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Czyli ten Benek tańszy chyba u mnie zagości ;) THX wszystkim i możecie isć do działu z dyskami, tam mam temat też o nowym dysku do pc :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...