Skocz do zawartości
darkavatar

3500+, Czy X2 3800+?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się jaki procesor kupić. Czy amd x2 3800+ na am2, czy 3500+, ew. 3800+ też na am2. Głównie chodzi mi o to, żeby procesor był wydajniejszy w grach, ale chciałbym też kupić procesor "przyszłościowy". Czy opłaca się dopłacić te 150 - 200 zł do dwurdzeniowca? Jak pisałem, głównie gram i chodzi mi o to, by procesor był wydajniejszy w grach. Mam więc dylemat, czy kupić jednojajowca, czy dwujajowca smilies/krzywy.gif.

Ew. moglibyście podrzucić jakieś testy, w których pokazana by była wydajność procków w grach. Ale to ma być taki test, gdzie mają być pokazane te procesory ze sobą konkurujące, czyli np. u góry x2 i jego wydajność a pod nim 3800+ i wydajność.

Z góry dziękuje i proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak grasz to nawet 3000+ ci starczy, trzeba tylko podkręcić. Reszte która ci zostanie (różnica między np. 3000+ a x2 3800+) zainwestuj w karte graficzną, która da więcej niż procesor w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2 to dwujajowiec wersja 3800x a procesor oczywiscie lepiej kupic dwujajowaca wiekszy komfort nie tylk w grach ale i w windowsie testy niestety nie zapodam ci linka bo nie mama wystarczajacego netu aby szukac bo mi limit scielo i jade na 32/32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Jasne że X2 a i jeszcze teraz kosztują ok 600zł, co 2 jaja to nie 1-dno :)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz X2. :P Dlaczego? Dzisiaj gry wykorzystuja dwa rdzenie w znikomym stopniu, ale za rok sytuacja powinna byc juz zupelnie inna (odwrotna jak by ktos nie skumal :D). Juz teraz do Crysis'a zalecany jest procesor z dwoma jajkami. ;) Gry na UE3 tez powinny duzo lepiej chodzic na dwoch rdzeniach. Poza tym w windzie sie o klase lepiej pracuje bo nic nie zamula. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co wy nadal uważacie, że lepiej jest mieć x2 3800 + galaxy 76gs niż a64 3000 + 7900gt (używanego akurat)?

A gdzie zostalo postawione takie pytanie? Zacytuje Ci pierwsze zdanie z tego tematu.

Witam. Zastanawiam się jaki procesor kupić. Czy amd x2 3800+ na am2, czy 3500+, ew. 3800+ też na am2. Głównie chodzi mi o to, żeby procesor był wydajniejszy w grach, ale chciałbym też kupić procesor "przyszłościowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach to oczywiscie lepiej pojdzie 3000 i 7900gt ale moim zdaniem lepiej miec na rowni proc i grafe bo nie grami tylko czlowiek zyje wiekszy komfort samej pracy poza tym aktualnie raczej nie powinny gry bardziej wymagajace aby ten 7600gs@gt nie poradzil sobie w 1024x768 ale pewnie kazdy gra w 1280 aa8 i af 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On pisze, że głównie gra, ja mu podaje konfigurację do gier. Skoro głównie gra raczej nie będzie nie wiadomo ile siedział w windzie, nie będzie kompresował plików ani projektował w programach graficznych. A ten drugi rdzeń i 512 kaszu nie da tyle co grafike o klase albo i dwie wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się jaki procesor kupić. Czy amd x2 3800+ na am2, czy 3500+, ew. 3800+ też na am2. Głównie chodzi mi o to, żeby procesor był wydajniejszy w grach, ale chciałbym też kupić procesor "przyszłościowy". Czy opłaca się dopłacić te 150 - 200 zł do dwurdzeniowca? Jak pisałem, głównie gram i chodzi mi o to, by procesor był wydajniejszy w grach. Mam więc dylemat, czy kupić jednojajowca, czy dwujajowca smilies/krzywy.gif.

Ew. moglibyście podrzucić jakieś testy, w których pokazana by była wydajność procków w grach. Ale to ma być taki test, gdzie mają być pokazane te procesory ze sobą konkurujące, czyli np. u góry x2 i jego wydajność a pod nim 3800+ i wydajność.

Z góry dziękuje i proszę o porady.

Kupuj X2 ja też kupuję bo teraz nieźle potaniały przez nowe Conroe :lol: a szczególnie jak to ma być procek "przyszłościowy"

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 nie wiele daje w aplikacjach. Jedynie renderingi i programy uzywajace 2 watkow dzialaja zauwazalnie szybciej.

Cena X2 jest nadal wysoka. Moim zdaniem zdecydowanie warto dolozyc do conroe, ktory jest szybszy we wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 nie wiele daje w aplikacjach. Jedynie renderingi i programy uzywajace 2 watkow dzialaja zauwazalnie szybciej.

Cena X2 jest nadal wysoka. Moim zdaniem zdecydowanie warto dolozyc do conroe, ktory jest szybszy we wszystkim.

Są dwie sytuacje:

 

* chcesz kupić nowego kompa - kupujesz procesor, płytę i RAM DDR2

* masz już mobo pod A64, DDR1 - kupujesz procesor

 

Porównaj koszta obu opcji

 

Bierz pod uwagę, że to nie tylko procesor ale płyta i RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc dobra, chyba wezmę tego x2 :]. Jak myślicie, czy to będzie dobry konfig kompa?

Procesor : Athlon x2 3800+

Płyta : Asus M2n-e

Ram : jeszcze się zastanawiam (ale corsairy lub goodramy 1024 mb)

Grafa : Galaxy 7600 gs zalman edition 1,2ns

Zasilacz : Fortron FSP400-60PFN 400 W

Dysk, karte dżw., monitor mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...