Skocz do zawartości
Macieqqq

As5 & Ocz Ultra 5+

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytalem TUTAJ, ze minusem pasty Arctic Silver 5 jest jej usuwanie z CPU/radiatora :blink:

 

1) Jak jest rzeczywiscie? W jaki sposob mozna wyczyscic CPU/radiator z AS5?

2) Czy w taki sam sposob jak AS5 mozna wyczyscic podzespoly z pasty OCZ Ultra 5+?

 

Czytalem, ze AS5 przewodzi prad, natomiast OCZ Ultra 5+ nie.

 

3) W takim razie, zwazajac na to wszystko - co lepiej wybrac? AS5 czy OCZ Ultra 5+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

z tego co czytalem to jedno i to samo :) sam mam ocz5+ i nie nazekam , widzialem as5 i w sumie naprawde niczym w wygladzie sie prawie nie roznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem TUTAJ, ze minusem pasty Arctic Silver 5 jest jej usuwanie z CPU/radiatora :blink:

 

1) Jak jest rzeczywiscie? W jaki sposob mozna wyczyscic CPU/radiator z AS5?

2) Czy w taki sam sposob jak AS5 mozna wyczyscic podzespoly z pasty OCZ Ultra 5+?

 

Czytalem, ze AS5 przewodzi prad, natomiast OCZ Ultra 5+ nie.

 

3) W takim razie, zwazajac na to wszystko - co lepiej wybrac? AS5 czy OCZ Ultra 5+?

AD1. Nie ma żadnych problemów z usuwaniem jej z procesora. Bierzesz chusteczkę higieniczną i wycierasz. Schodzi bez problemu. :)

 

AD2. <_< Tak <_<

 

AS5 przewodzi prąd w znikomym stopniu. http://www.arcticsilver.com/as5.htm

"Not Electrically Conductive: Arctic Silver 5 was formulated to conduct heat, not electricity.", mimo, że Arctic zapewnia, że nie przewodzi.

 

AD3. Obojętnie co weźmiesz to będzie dobrze. Ja używam AS5 i jestem z niej zadowolony.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już omawiane, teoria nie zawsze się z praktyką pokrywa, sprawdzone doświadczalnie ;)

Racja, było o tym już na forum. Mój błąd został poprawiony :-P. Ale jak nie chce pasty która przewodzi prąd to niech weźmie Arctic Ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewodnictwo elektryczne Past, miedzy innymi AS5.

Warto poczytać a dopiero potem kwękać :P

Warto poczytać a dopiero potem kwękać :P

 

http://night-modders.com/index.php?module=...&pageid=424

"Arctic Silver 5 nie przewodzi prądu ale ma niewielką pojemność elektryczną, co jak tłumaczy producent może wywołać problemy w przypadku pokrycia dwóch, blisko położonych ścieżek przewodzących."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak narzekacie na AS5, bo jest to pasta uzywana przez wielu OC. Ma pare wad np. powinna byc wymieniana na procu co ok. roku (zmywanie wspomnianym alkoholem izopropylowym ) i okres "wygrzewania", czyli "dojrzewanie" pasty to okres okolo tygodnia. Ale oprocz tego jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak narzekacie na AS5, bo jest to pasta uzywana przez wielu OC. Ma pare wad np. powinna byc wymieniana na procu co ok. roku (zmywanie wspomnianym alkoholem izopropylowym ) i okres "wygrzewania", czyli "dojrzewanie" pasty to okres okolo tygodnia. Ale oprocz tego jest dobra.

Trzymales paste na procku przeszlo rok kiedys? :blink: Ja nigdy.

 

Generalnie z tego co sprawdzalem to jesli chodzi o wydajnosc:

 

OCZ << Ceramique << AS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...