Skocz do zawartości
demek

Ddr2 - Wszystko O Kosciach Micron D9

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko:

Czy w Patriotach LLK PC-5300 LLK z zielona plytka PCB montowane sa D9GCT? Tak wywnioskowalem z wypowiedzi w tym temacie na xtremesystems.org. Do tego dochodzi to zdjecie LINK.

Pozdrawiam :)

 

PS no i gratulacje dla DEVILKA za wynik :wink:

PS2 i zapraszam do mojego tematu - pomozcie wybrac cos sensownego LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko, ile moge wyciagnac z tych pamiatek?

 

http://www.allegro.pl/item175324377_crucia...eady_d9gmh.html

 

pytam z ciekawosci i nie wiem czy dobry zakup zrobilem na 100%, sprzet dopiero w rekach bede mial za 9dni... wiec dlatego pytam a doczekac sie nie moge :D

Edytowane przez Confi_Londyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall:

 

To pytanie możesz zadać tylko wykwalifikowanej wróżce specjalizującej się w OC pamięci

 

 

Zależy do mobo na której będziesz jechał i tego jakie napięcie zapodasz

 

Tu masz ile Devliek zrobił na 1 512 Ballistix 667MHz:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall:

 

To pytanie możesz zadać tylko wykwalifikowanej wróżce specjalizującej się w OC pamięci

Zależy do mobo na której będziesz jechał i tego jakie napięcie zapodasz

 

Tu masz ile Devliek zrobił na 1 512 Ballistix 667MHz:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229401

 

aj tam, zapytac sie o cos ehh

 

 

sluchaj ludzie posiadaj te pamiatki dlatego zapytalem, plyte mam Abit QuadGt, procka E6600, zasilka 700w,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ponawiam pytanko:

 

Pytanko:

Czy w Patriotach LLK PC-5300 LLK z zielona plytka PCB montowane sa D9GCT? Tak wywnioskowalem z wypowiedzi w tym temacie na xtremesystems.org. Do tego dochodzi to zdjecie LINK.

Pozdrawiam :)

Oraz: zgodnie z ta lista ramow, Patrioty 800 LLK teraz sa na jakich kosciach? Moglby ktos wyjasnic jak czytac oznaczenia, gdy jest wiecej niz jeden rodzaj kosci :wink:

Edytowane przez Kaz!o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, ze zastanawiam sie nad zakupem pamieci... czyli ich fizycznie nie mam :* Tak to sam bym sobie sprawdzil, a nie pytal sie :huh:

A moje pytanie o oznaczenia bylo zwiazane z tym, czy moze w numerze seryjnym pamieci jest napisane na jakiej jest to kosci. Nie chcialbym trafic na Elpidy :lol:

 

EDIT Link do testu 800LLK. Prezentuja sie conajmniej smiesznie :huh:

Edytowane przez Kaz!o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. jakie jest zalecane / bezpieczne napiecie na którym moge dzialac 24/7 ? Pamiec BUFFALO FIRESTIX FSX800D2C-K2G na kosciach d9gmh.

mam w sumie takie samo pytanie dotyczące g.skilli hz 2x1024mb ddr2 800mhz cl4 tez na d9gmh?? podejrzewam ze 2.5v to za dużo na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam specjalistow :]

 

kupilem pamieci CORSAIR XMS2 TWIN2X 6400 2GB, troche w ciemno i okazalo sie, ze to rev.2.1, czyli wg http://ramlist.ath.cx/ddr2/ wychodzi, ze to ProMOS. cena calkiem, calkiem, wiec, az tak nie boli...

 

pytanie: ile z nich wycisne? warto przy tym zostac, czy jednak szukac lepszych = D9?

 

mam 10 dni na zwrot, wiec moge pogrymasic :]

 

natomiast na http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...mp;postcount=23 ktos wycisnal na nich 490/4-4-4-12/2,2volt i juz zglupialem :/ pisze, ze to ponownie d9, ale chyba raczej nie... tak czy inaczej, to chyba dobry wynik???

 

nawet w TeamGroup6400 sa ProMOSy na 8 warstwowym pcb, wiec chyba nie jest takzle, czy jednak zle mysle?

 

moje memy: CM2X1024-6400C4 XMS6404v2.1 07110738-8

 

prosze o pomoc i z gory dziekuje :)

 

p.s. chce kupic tylko i wylacznie nowe pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam specjalistow :]

 

nawet w TeamGroup6400 sa ProMOSy na 8 warstwowym pcb, wiec chyba nie jest takzle, czy jednak zle mysle?

 

moje memy: CM2X1024-6400C4 XMS6404v2.1 07110738-8

 

prosze o pomoc i z gory dziekuje :)

 

p.s. chce kupic tylko i wylacznie nowe pamieci.

ale team sie nie kryje ze w nich nie ma D9GMH, swoja droga to swietne kosci bo 1110 4-4-4-12 na 2.35v to b.dobry wynik wg mnie ;), oczywiscie mowa o TEam Xtreem Dark ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobie jeden prosty test -> fsb:ram=1:2. jesli na c2d6300 pojda 533(1066) w 4-4-4-12/2,3v (czyli proc bez krecenia), to zostaja na bank. jesli nie, to zobacze ile ostatecznie pojda...

 

jak myslicie: jesli jest w regulaminie zwrotow w ciagu 10 dni, ze odesłany towar nie może nosić śladów eksploatacji (nie może być używany), to jesli wpakuje te memki w sloty (jakies tam slady na sciezkach na krawedzi pcb zostaja), to czy nie bedzie problemow?

 

p.s. jedyne sensownie tanie, nowe memki na d9 w tym kraju, to MUSHKIN 6400 HP2 (Micron D9GMH (B6-3)) na "kulingu"...

 

UPDATE:

dobrze odczytuje, ze 07110738-8 oznacza miedzy innymi 11 tydzien 2007 roku???

UPDATE2:

jakie pcb sa w tych corsairach? cos sensownego?

Edytowane przez rambo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche [ot], ale info o tych pamieciach, jako nastepcach starej rewizji na d9, moze sie komus przydac.

 

CORSAIR XMS2 TWIN2X 6400 2GB [CM2X1024-6400C4 XMS6404v2.1 07110738-8] => 22 tydzien 2006

 

tak na szybko na asus p5b (+ lipny zasilacz, + box na cpu):

 

4-4-3-5 / 6-42-10-10-10-10 / 2,25v => 483 (966)

5-5-4-5 / 6-42-10-10-10-10 / 2,25v => 525 (1050)

 

nie bawilismy sie "alpha'mi". zabawa tRAS'em pewnie byc cos dala. radiatory bardzo gorace.

 

tak wiec pamieci na 90% zostawiam. z procami, ktore chodza teraz na fsb483, to chyba juz raczej ciezko.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym się przekonał.czy są 2-stronne.

Sam trafiłem wczoraj kostke goodram na d9 na modułach 128mb- wyglądają jak stare faty ale to nowe wyspusty przeznaczone miedzy innymi do budowy modułów 2gb. Jak dorwe 2 kość to sie pochwale wynikami :wink:

 

 

takie wstepne wyniki(oczywiście nie jest to stabilne :P):

 

 

 

Dołączona grafika

 

2.45 z biosu+ tajmy na pałe

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu tematu nie znalazłem info o Vitesta Extreme Edition 800 CL4(wersja EPP). Miał ktoś z nimi do czynienia? Wiem, że są na D9GMH(są też na Promosach, ale ja kupiłem na D9GMH) i BP PCB, ale chciałbym jeszcze uzyskać jakieś info odnośnie O/C od moich rodaków :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...