Skocz do zawartości
Miazga82

Wc Miazgi - Rev.6

Rekomendowane odpowiedzi

jedyne co nie pasuje i psuje calutki efekt to... płyta :P

Poważnie - wszystko takie ładne słodziutkie, a tu taka spartańska mobo o paskudnym kolorze laminatu - k8nska ładniej się prezentowała ;)

 

Pozatym powiem wam że taka ilośc wezy, w których ciecz tak ładnie świeci mógłbym mieć całą obudowe :P

 

Ten barwnik ma kolor zielony czy zółty? (zamierzenie producenta, nie efekt)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co nie pasuje i psuje calutki efekt to... płyta :P

Poważnie - wszystko takie ładne słodziutkie, a tu taka spartańska mobo o paskudnym kolorze laminatu - k8nska ładniej się prezentowała ;)

 

Pozatym powiem wam że taka ilośc wezy, w których ciecz tak ładnie świeci mógłbym mieć całą obudowe :P

 

Ten barwnik ma kolor zielony czy żółty? (zamierzenie producenta, nie efekt)

Racja, kolor mobo mi sie kojarzy tylko z jednym ... ze sraczką ;) Trochę to psuje. Taka DFI LP to by ładnie wyglądała :P

Kolor barwnika - zielony (chyba 3/4 ampułki go tam wlałem) . Poza tym aparat trochę zbyt wyraźnie podkreślił jego intensywność co na fotkach fajnie wygląda, ale w realu aaaaż tak mocno to nie wali po gałach ;)

 

Ogolnie 4+, umocowanie chlodnicy jakies takie niezbyt sie wydaje, moznaby poszerzyc nieco otwor na wentyle, bo teraz chyba troche zaciasny jest.

Mi sie wydaje że otwór na wentyle jest wystarczający. Cooltek sam w sobie nie wymaga dużego nawiewu aby być wydajnym, wiec większa dziura o około 1.5cm nic by pewnie nie zmieniła.

Dlaczego Ci sie umiejscowienie chłodnicy nie podoba? Ja to uważam za jeden z większych plusów tego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kibelek ladny ;) fajny pomysl z tym odplywem, sam o tym myslalem (wkurzalo mnie to kombinowanie ze spuszczeniem wody z ukladu) podczas skladania mojego wc (rev3) ale jakos se odpuscilem. ale pewnie w niedlugim czasie tez se taki sprawie. chlodnica faktycznie fajnie umiejscowiona ale wg mnie powinienes troche powiekszyc te otwory na wentyle bo ta zaslaniajaca blacha moze powodowac wieksze swisty i takie tam... chociaz skoro mowisz ze cisza jest odpowiednia to ok. a co do natloku wezy to wg mnie jest git, bloczek z wychodzacymi 3 wezami wyglada tak... czuc taki POWER :D (poteznie wyglada). a i jeszcze jedno gdzie sie podzial ten rez? :) jakos go nie widze na fotach, chyba ze juz mi na wzrok padlo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

tez uwielbiam nawał węży:D

Miałem robic układ na SK8/10 a jednak chyba zrobie na wtykowych i eheimach 9/12. Małe weze przy dwuch blokach zginą u mnie w budzie.

Węzowisko jest GUT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe oryginalny :wink: Rzuca mi sie w oczy troche duzo węży... jak to okreslaja "wężowisko". Ale zamierzenie autora chyba wlasnie takie bylo, zeby było WIDAĆ ze jest wc. 3 króćcowy blok, wiecej węży, katoda - jednak tego nei da sie przeoczyć, aż kłuje po oczach :wink:

 

Ogólnie jak najbardziej poprawnie. I ważne ze autor zadowolny... W końcu to już rev 6 :P

Ciekawe umieszczenie chłodnicy. Takiego chyba jeszcze nie widzialem...

 

Jak długo ta pompeczka już Ci służy?

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe umieszczenie chłodnicy. Takiego chyba jeszcze nie widzialem...

 

Jak długo ta pompeczka już Ci słóży?

Tia, nad tą chłodnicą to sie zastanawiałem. I właśnie chciałem zrobić tak jak jeszcze nikt tutaj nie pokazał ;)

Wyszło dosyć fajnie.

 

Pompeczka ... pracuje juz rok. Może jeszcze trochę pociągnie!

To fotka z lipca zeszłego roku ... wersja alpha mojego pierwszego kibla. To były czasy :)

 

 

 

 

EDIT:

 

MAŁY UPDEJCIK:

Na procu wylądowała pasta, którą ostatnio dostałem od firmy cooling.pl. Niby nie wielka zmiana, ale jestem i tak w szoku :D

Powiem tak .... przy tej paście, ludzie wydający na bloki po 300zł tylko po to żeby mieć 2C mniej na procu, mają nie po kolei w głowach :D

Jednak ta pasta za 30 pare zł to jest strzał w dziesiątkę. Więcej chyba nie musze mówić bo screeny tłumaczą wszystko.

Dodam tylko, żeby nie przykładać tak wielkiej wagi do poprawności temperatur czujnika CPU a raczej na różnice miedzy tempami.

Warunki panujące w pokoju takie same, wymiana pasty trwała chwilkę.

Trzymajcie sie mocno

 

Przed (Artic Silver 5)

Dołączona grafika

 

Po (Coollaboratory Liquid Pro)

Dołączona grafika

 

Jeszcze raz podziekowania dla firmy Cooling.pl od której dostałem ten miły prezencik

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAŁY UPDEJCIK:

(...)

Przed (Artic Silver 5)

Po (Coollaboratory Liquid Pro)

8O 8O 8O Bez jaj, 6*C różnicy?! O kuźwa... Spodziewałem się tych 1-2, ale 6?!

 

Trzymajcie sie mocno

Musisz jakoś dobitniej ostrzeć przed takimi niespodziankami! :D Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

8O 8O 8O Bez jaj, 6*C różnicy?! O kuźwa... Spodziewałem się tych 1-2, ale 6?!

Ja sie dokładnie tyle spodziewałem, na zjezdzie sobie kupie (jesli bedize) coolboratory.

 

EDIT: @Miazga. Twoj procek ma IHS zdiety?? Bo jak jest załozony to zmiana pasty raczej daje nie wiecej niz 1-2*C :D

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: @Miazga. Twoj procek ma IHS zdiety?? Bo jak jest załozony to zmiana pasty raczej daje nie wiecej niz 1-2*C :D

<_< Sygnaturka

róznica.... NIESAMOWITA

Nie spodziewałem sie aż takiej różnicy. Warto jednak dać za nią każdą złotówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem sie aż takiej różnicy. Warto jednak dać za nią każdą złotówke.

e tam, nie dac ani złotówki to dopiero sztuka B)

 

zobacze jak sie będzie sprawowac w porownaniu do ceramique pod subzero. Mysle ze moze byc ciekawie ;]

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzcie dyskusje o tej pascie w temacie.

Tak jeszcze btw jesli ktos czesto zmienia bloki ta pasta nie nadaje sie za bardzo, bo zostawia trwaly slad na blokach, zeby sie tego pozbyc trzeba je chyba nawet czyms szlifowac - wzera sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzcie dyskusje o tej pascie w temacie.

Tak jeszcze btw jesli ktos czesto zmienia bloki ta pasta nie nadaje sie za bardzo, bo zostawia trwaly slad na blokach, zeby sie tego pozbyc trzeba je chyba nawet czyms szlifowac - wzera sie.

ale dzięki temu wżeraniu się jest taka dobra. gdyby była "normalna" to by się nic nie działo z blokami, ale nie miała by tak wspaniałych osiągów. Musze zmienić u siebie, zobaczymy ile to da ;] w konccu bez czepy i powerX, to mysle ze temp bedzie ladne.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Ci sie umiejscowienie chłodnicy nie podoba? Ja to uważam za jeden z większych plusów tego układu.

Pisalem o umocowaniu, a nie o umiejscowieniu (ktore jest calkiem niezle :D)

 

Widze ze naprawde warto przyjrzec sie temu CLP, hary86 pisal mi z pol roku temu na GyGy ze jest wypas, ale jakos nigdy nie mialem okazji samemu sprawdzic, chyba najwyzszy czas zainwestowac te pare zlociszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzcie dyskusje o tej pascie w temacie.

Tak jeszcze btw jesli ktos czesto zmienia bloki ta pasta nie nadaje sie za bardzo, bo zostawia trwaly slad na blokach, zeby sie tego pozbyc trzeba je chyba nawet czyms szlifowac - wzera sie.

Slad trwaly zostaje tylko w przypadku gdy jest czysta miedz. Jesli spod bloku jest jeszcze czyms pokryty (chromowany czy cos) to schodzi latwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezowisko, nie podoba mi sie :)

MaSell dobrze prawi! Wina mu! :P Moim zdaniem Twoje WC, Miazga82 nie jest najpiekniejszym ukladem, jaki do tej pory widzialem i bedzie ono deko odmienne od wiekszosci komentarzy. :) Odplyw konkretny jest i Atmanik takze, ale rev. 4 i 5 bardziej przypadly mi do gustu. W rev. 6 za duzo wezy IMO. Te weze bez opasek mnie przerazaja... Ktos juz kiedys chyba to skomentowal, ale ja tez sie przyczepie. Co mi tam. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell dobrze prawi! Wina mu! :P Moim zdaniem Twoje WC, Miazga82 nie jest najpiekniejszym ukladem, jaki do tej pory widzialem i bedzie ono deko odmienne od wiekszosci komentarzy. :) Odplyw konkretny jest i Atmanik takze, ale rev. 4 i 5 bardziej przypadly mi do gustu. W rev. 6 za duzo wezy IMO. Te weze bez opasek mnie przerazaja... Ktos juz kiedys chyba to skomentowal, ale ja tez sie przyczepie. Co mi tam. ;]

Hehe, a czy ktoś tutaj wspomniaj, że jest on najpiekniejszym układem? :lol2: Rev 4 i 5 mi sie nie podobały, obecna wersja jest o wiele praktyczniejsza, a to domniemane wężowisko, nie jest takie straszne ... chciałem wyprobować blok z trzema króćcami i to tyle. Zarazem nie miałem zamiaru wsadzac tam trojnika, dlatego tez uzyłem rezerwuaru z trzema króćcami.

A węże bez opasek to nic nadzwyczajnego, ten trojnik mam juz od początku mojej przygody z wc i ani razu nie było z tym problemu, daltego tez nie widziałem sensu zabezpieczania tego dodatkowymi opaskami. A dodam, że nie raz manipulowałem pompką w jedną i w drugą strone narażając dane łączenie na przecieki, ale nic takiego sie nie stało. Cellfast ma to do siebie, że nawet po długim czasie eksploatacji nie traci swojej pierwotnej elastyczności, dlatego też trzyma się nadal dobrze na trojniku, na który został naciągnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, po chyba 4 latach nie dotykania sie do poprzedniego kibla, postanowiłem go troche odkurzyć, wyczyścić układ i zmienić węże.

Wymieniłem również wentylatory na chłodnicy.

W sumie byłem zaskoczony, że tak długo działał bez żadnych zarzutów.

 

Rozłozone zostało wszystko; czyszcząc zasilacz myślałem że dostane pylicy. Teraz wenyle się na nim kręcą wolniej, lecz skutkiem ubocznym braku tumanów kurzu w środku objawiło sie uporczywe ćwierkanie cewek. No cóż ...

Obudowa trafiłą do wanny, ponieważ inaczej tego się nie dało wyczyścić skutecznie.

 

Tak tylko nadmienię, iż poprzednie węże to były niebieskie innovateki 8'ki, do tego zasyfiony układ więc woda sobie krążyła dosyć spokojnie ... teraz przy czystych blokach i wężach 10/16 masterkleer byłem zmuszony aby pompe puścić na 7V bo nie dało się tego odpowietrzyć, taki sztorm miałem w rezie.

 

Suma sumarum, kibel złożony aby działał kolejne kilka lat, więc nie spodziewajcie się fajerwerków. Poza tym części już stare i nie na czasie ;)

 

post-21994-0-68567200-1333029168_thumb.jpg

 

post-21994-0-42068100-1333029186_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...