Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pownie :)

Oprocz Vipera wgrywal ktos ten nowy bios?:)

0304 ?

Jesli tak widac jakies istotne zmiany ?;p

Edit: czy ktos obsadzal wszysktkie baki pamieci ?

Poniewaz mysle o kolejnym 1gb ramu i nie wiem ...

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pownie

Oprocz Vipera wgrywal ktos ten nowy bios?

0304 ?

Jesli tak widac jakies istotne zmiany ?;p

Edit: czy ktos obsadzal wszysktkie baki pamieci ?

Poniewaz mysle o kolejnym 1gb ramu i nie wiem ...

Nie warto bylo kupic 2x1GB?

 

Ok wgralem ten bios ... i ... nie ma zadnej roznicy pomiedzy nim a 302..

 

Edit: Ok mam jedna, gdy sprobuje ustawic 2.5V dla pamieci w AiBoosterze, komputer sie zawiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanie. Kupiłe wersje m2n-sli (z obawy przed tym co sie naczylałem odnośnie wersji -E) i testuje....;).

Pamięci do tego mam patrioty 2x512mb 667mhz. I problem odnośnie do nich, w bisie ustawione mam na sztywno czestotliwość pamiatek na 667mhz a w cpu-z pokazuje mi czestotliwość 301mhz podobnie w sandrze i evereście.

Jak zmienić to w biosie aby było pełne 667mhz?

Nie mogę zlokalizować takiej opcji jak memclock która podobo to ustawia.

W cpu-z dzielnik fsd:ddr pokazuje cpu/8.

 

Do tego wszystkiego jest athlon 3800+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam małe pytanie. Kupiłe wersje m2n-sli (z obawy przed tym co sie naczylałem odnośnie wersji -E) i testuje....;).

Pamięci do tego mam patrioty 2x512mb 667mhz. I problem odnośnie do nich, w bisie ustawione mam na sztywno czestotliwość pamiatek na 667mhz a w cpu-z pokazuje mi czestotliwość 301mhz podobnie w sandrze i evereście.

Jak zmienić to w biosie aby było pełne 667mhz?

Nie mogę zlokalizować takiej opcji jak memclock która podobo to ustawia.

W cpu-z dzielnik fsd:ddr pokazuje cpu/8.

 

Do tego wszystkiego jest athlon 3800+.

Procek wymusza Ci taką częstotliwość, zajrzyj na stronke gdzie są rozpisane dzielniki pamięci, gdzieś w tym temacie są, jak chesz mieć pełne 667 mhz to zmień dzielnik na x10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, przestudiowałem temat z należytą starannością. Myślałem tylko ze mozna ten monożnik ustawić w biosie tak jak to sugerowali na jednym z artykułów w tygodniku komuterowym (Tutaj).

ten artykuł odnosi się do dzielników pamieci w procesorach s939. W AM2 jest to jednak trochę inaczej. Jednak akurat dla mnożnika 10 i dzielnika pamięci DDR2-667 powinieneś mieć taktowanie tej ostatniej właśnei 333 MHz - więc może masz inny mnożnik procesora?

 

Edit - chyba, ze masz jednordzeniowego Athlona 64 3800+, który ma mnożnik 12, to wówczas wszystko się zgadza - dzielnik pamięci dla DDR2-667 wynosi 8 czyli przy taktowaniu preocesora 2400 MHz pamięci powinny mieć 300 MHz czyli tyle ile mają - wszystko się zgadza i wszystko jest dobrze. Poza tym, że akurat na tym mnożniku procesora masz niższą częstotliwość niż powinieneś, 300 zamiast 333 MHz

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie: ASUS M2N-E i nowy bios

Mamy już kilka opinii od czytelników, którzy zaaplikowali na swojej płycie najnowszy BIOS 0304 (już ponownie dostępny z oficjalnej strony ASUSa)

 

Chciałbym dodać słowo o najnowszym biosie do tej płyty. Na oryginalnym biosie, 0103, który był na płycie od razu po

kupnie, kilka funcji nie działało m.in. przy przyspieszaniu szyny procesora bios to widział i pokazywał prawidłowe (nowe) wartości, ale żaden program testujący nie wykrywał szybszego procesora i pokazywał wartości standardowe dla szyny 200 MHz.

Na nowszym biosie 0203 wszystko było w porządku, ale dla odmiany pamięci pracujące w trybie Dual DDR2800 nie mogły poprawnie pracować przy szynie procesora 220, 215. Max co się udało wyciągnąć to 210.

Po zaaplikowaniu tego najnowszego biosu 0304 poszły bardzo ładnie przy 220MHz. Luke

Mieli zrobic recenzje o plycie a pisza o biosie. Zreszta napisali coskolwiek o czym lud by nie wiedzial? Zreszta zaloze sie ze zrobia testy na DDR2 800, jescze jakis niskonapieciowych. Wtedy zadnych problemow z napieciem to oni nie wykryja.

 

A moze ktos juz znalazl jakas zagraniczna recenzje w ktorej pisza o problemie z ta plyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dwóch dni walczę z tą płytą i już mam dość :mur:

(Procek A643200, pamięci 2x512M Twinmos 667MHz CL5 (qpa), hdd szajsung 80 na ATA razem z DVDRW).

Za nic w świecie nie moge zainstalować Mikromiekkiego Okienka XP (płytka może nieco stara bo jeszcze z SP1). Często łapie BSODy po pierwszym restarcie przy instalce. Dziwnie się zawiesza (tzn działa, ale stoi w miejscu). Pamięci ograniczałem nawet do 400. Chodzą na 2T bo na 1T nawet nie wstaje komp. Puściłem Memtesta to wywalił ~200 errorów.

Prawdziwe jaja się zaczęły gdy zaczynam przekładać pamięci. Próbowałem odpalić na jednej kości i sprawdzić ewentualnie czy któraś z kości jest uszkodzona (wyeliminować teorie o problemie z mobo), ale komp nie wstaje z jedną kością!! :blink: Muszę wsadzić dwie i to do duala.

 

Dzisiaj chce sprawdzić czy wrzucenie nowszego biosa pomoże. Tylko, że czytając temat boję się wrzucać 0304. Może sprawdzic najpierw 0203? (obecnie mam standardowy czyli chyba 0103). Jak wogóle ratujecie biosa z CD asusa gdy zawiesi się podczas flashowania?!

 

Może jednak pamięci walnięte? Nie mam obecnie skąd załatwić inne ddr2, musiałbym w sklepie zamienić.

 

Ratujcie chlopaki bo ręce już mi opadają :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ustawiaj 400 tylko 533. Komputer powinien chodzic na jednej kosci. Jesli tak nie jest, i wyrzuca Ci bledy w memtescie to pamieci mozesz miec uszkodzone.

 

Ja wgrywalem juz 103-203-302-304 i nie mialem problemow.

 

Podaj jeszcze czy masz wszystko na default w biosie?

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 0304 już wrzuciłem, ale poprawiło się niewiele. Komputer już się nie resetuje, ale podczas instalacji okienek są BSODy i inne błędy (brak pliku ..., nie można zainstalować użądzenia: System, idt).

Sprawdzałem z różnych cd, na różnych napędach, dyskach, taśmach IDE. :angry:

 

Pamięci zaczęły działać pojedyńczo i tutaj nowy problem: gdy testuję memtestem pojedyńczo kości nie ma żadnych błędów, a gdy wsadze dwie to w teście nr 7 wysypuje mase błędów (zarówno w dualu jak i na jednym kanale). Czyli wychodzi na to, że pamięci są sprawne?! (testy robiłem na taktowaniu 533 i 2T.

Jutro lecę do sklepu po inne pamięci, ale jeśli będzie to samo to co dalej: mobo do wymiany, czy proc?

Straciłem już przy tym kompie za dużo czasu (miałem już się uczyć do wrześniowych poprawek :mur: )

Gotów już jestem zamienić mobo na jakiegoś taniego Gigabyte'a, byleby działał :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 0304 już wrzuciłem, ale poprawiło się niewiele. Komputer już się nie resetuje, ale podczas instalacji okienek są BSODy i inne błędy (brak pliku ..., nie można zainstalować użądzenia: System, idt).

Sprawdzałem z różnych cd, na różnych napędach, dyskach, taśmach IDE. :angry:

 

Pamięci zaczęły działać pojedyńczo i tutaj nowy problem: gdy testuję memtestem pojedyńczo kości nie ma żadnych błędów, a gdy wsadze dwie to w teście nr 7 wysypuje mase błędów (zarówno w dualu jak i na jednym kanale). Czyli wychodzi na to, że pamięci są sprawne?! (testy robiłem na taktowaniu 533 i 2T.

Jutro lecę do sklepu po inne pamięci, ale jeśli będzie to samo to co dalej: mobo do wymiany, czy proc?

Straciłem już przy tym kompie za dużo czasu (miałem już się uczyć do wrześniowych poprawek :mur: )

Gotów już jestem zamienić mobo na jakiegoś taniego Gigabyte'a, byleby działał :angry:

Jesli masz taka mozliwosc to biegnij to sklepu i wymien plyte!

No i zdecydowanie oddaj pamieci, one musza byc strzelone.

 

Jakbys wzial ASUS M2N-E SLI.. raczej nie mialbys na co narzekac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz taka mozliwosc to biegnij to sklepu i wymien plyte!

No i zdecydowanie oddaj pamieci, one musza byc strzelone.

 

Jakbys wzial ASUS M2N-E SLI.. raczej nie mialbys na co narzekac..

Witam, jestem tu nowy, więc pozdrawiam wszystkich.

A teraz do rzeczy - najbardziej dręczy mnie pytanie czy to tylko wina biosu czy samej płyty. M2N-E Sli jest na tym samym chipsecie, różni sie tylko trybem Sli a nie ma z nią problemów. Planuje kupić M2N-E, od kilku dni czytam opinie, testy, fora. I sam juz nie wiem.

 

Zamówiłem nastepujący zestaw:

procek: Athlon 64 3500+

mobo: Asus M2N-E

grafika: Gigabyte 7600GT

pamięć: Geil DDR2 800 Ultra Dual Channel 2x512 CL4

dysk: Seagate 300GB Sata2.

 

Na razie prosiłem żeby sie wstrzymali ze składaniem tego zestawu, bo ta płyta..

Jestem juz tak wkurzony że chyba M2N32-Sli na chipsecie 590 zamówię, ale czy ona jest w porządku? Sporo kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nastepujący zestaw:

procek: Athlon 64 3500+

mobo: Asus M2N-E

grafika: Gigabyte 7600GT

pamięć: Geil DDR2 800 Ultra Dual Channel 2x512 CL4

dysk: Seagate 300GB Sata2.

 

Na razie prosiłem żeby sie wstrzymali ze składaniem tego zestawu, bo ta płyta..

Jestem juz tak wkurzony że chyba M2N32-Sli na chipsecie 590 zamówię, ale czy ona jest w porządku? Sporo kosztuje.

Procesor plyte grafike i ram (tylko ze cl5) mam takie samo i nie ma na tym zadnych problemow. Geile maja niskie napiecia, a to glownie tu pojawiaja sie problemy, jesli w ogole sa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś prawdopodobnie będę składał na M2N-E kompa. do tego 2x1GB GEIL DDR2 CL5. dam znać jak działają. a tak poza tematem pamięci zdrożały przez ten tydzień jak *%$@^#. OT = choć wyniki mogę się pojawić jutro bo nie mam chello chwilowo.

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli ktoś nie kręci i ma pamięci które na niej chodzą tak jak powinny?

Zobacz moja sygnaturke. Obnizone taktowania trudno jest nazwac 'podkreceniem'. Poza tym placisz za to by miec w przyszlosc problem z pamiecia? Ja kupilem na samym poczatku gdy nic o tej plycie jeszcze nie bylo wiadomo. Teraz tego baaaardzo zaluje.

 

A co za problem zrobic wiecej?

Modowac? Lutowac? Napisac nowy bios? Ja raczej wole gwarancji nie stracic. Moze druga rewizja cos rozwiaze, wtedy najwyzej ja wymienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz moja sygnaturke. Obnizone taktowania trudno jest nazwac 'podkreceniem'. Poza tym placisz za to by miec w przyszlosc problem z pamiecia? Ja kupilem na samym poczatku gdy nic o tej plycie jeszcze nie bylo wiadomo. Teraz tego baaaardzo zaluje.

Modowac? Lutowac? Napisac nowy bios? Ja raczej wole gwarancji nie stracic. Moze druga rewizja cos rozwiaze, wtedy najwyzej ja wymienie.

Co będzie jak nowy bios nie rozwiąże wszystkich problemów? Czy jest szansa, że nowy bios rozwiąże problem max napięcia na pamięciach? A może to sprawa sprzętowa? A jeżeli to niedopracowana płyta to co? To tak jakby np. samochód z wadliwym układem kierowniczym kupić? Nie sądzę żeby wymieniali płyty wszystkim, którzy kupili wadliwe? Jak myślicie? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podreczniku jest wypisane ktore pamieci chodza. Ten podrecznik jest rowniez dostepny w sieci. Moga uwazac ze skoro byly podane pamieci to dlaczego kupilismy inne? To raczej ograniczenie technologiczne i nie mozna tego naprawic biosem, bo juz dawno by to zrobili.

Gorzej jesli druga rewizja w ogole tego problemu nie rozwiaze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta ma identyczne uklady zasilania do wersja sli, wiec bezproblemowo mozna by pracowac z vdimm = 2.5v. Plyty nie roznia sie pcb, chipset jest ten sam (tak w m2n-e jest 5700sli!), brakuje jedynie kilku drobnych dodatkow. Sekcja zasilania cpu (3 vs 4 fazy) akurat nic do gadania przy biosie nie ma. Kto ma jaja i zrobi flash biosu z wersji sli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podreczniku jest wypisane ktore pamieci chodza. Ten podrecznik jest rowniez dostepny w sieci. Moga uwazac ze skoro byly podane pamieci to dlaczego kupilismy inne? To raczej ograniczenie technologiczne i nie mozna tego naprawic biosem, bo juz dawno by to zrobili.

Gorzej jesli druga rewizja w ogole tego problemu nie rozwiaze.

Dokładnie tak samo myślę. Wywiną się. Właśnie dlatego zastanawiam sie nad M2N32-Sli na chipsecie 590. Nie lubię jeździć wybrakowanym sprzętem.

 

Procesor plyte grafike i ram (tylko ze cl5) mam takie samo i nie ma na tym zadnych problemow. Geile maja niskie napiecia, a to glownie tu pojawiaja sie problemy, jesli w ogole sa ;)

Jakie masz oznaczenie na tych pamięciach? I na jakich ustawieniach u ciebie chodzą? Ten procek nie obsługuje DDR2 800MHz, więc musiałeś je przestawić. Czy był problem z zainstalowaniem Windowsa? Edytowane przez MarGor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta ma identyczne uklady zasilania do wersja sli, wiec bezproblemowo mozna by pracowac z vdimm = 2.5v. Plyty nie roznia sie pcb, chipset jest ten sam (tak w m2n-e jest 5700sli!), brakuje jedynie kilku drobnych dodatkow. Sekcja zasilania cpu (3 vs 4 fazy) akurat nic do gadania przy biosie nie ma. Kto ma jaja i zrobi flash biosu z wersji sli?

Wiem, że M2n-E i i M2N-E Sli różnią się tylko SLI. Z tego co piszesz wnioskuję że skoro w M2N-E Sli poradzili sobie z tymi napięciami na pamięciach to jest to kwestia biosu. A jak nie?

 

Pytałem jednak o M2N32-Sli na chipsecie 590. To już inna półka. Czy warto ją kupić zamiast tej, o której piszemy? Problem w tym, że jest 2 razy droższa.

 

test M2N-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z m2n-sli i pisze tutaj bo to w sumie ten sam chipset co m2n-e.

Bawie sie w podkręcanie, komp rezsta jak w opisie.

 

Więc powoli zaczołem ciągnąć FSB, bo i pamieci sa na 667 co przy tym mnożniku pozostawia jeszcze miejsce na wieksze fsb. Wszystko by było ok podjechałem na 220mhz i tutaj nagle podczas restrtu windowsa nie wczytuje sie cdromy i twardziel, po procu i pamieciach jest stop.

Jak zmiejsze fsb na 215 to jest ok.

Problem jest tylko w restrcie windowsa, przy świeżym starcie nie ma takiego poroblemu wszystko sie wczytuje i winda startuje przy ustawieniu 220mhz. Zazanczam ze mnożnik ht jest na 4, i przy szynie 220mhz wszystko chodzi zadnych zwisów i zarówno superpi jak i sp2004 jak i 3dmark05 przechodza całe i nie ma ziwch (giercowałem na tym fsb ok 2 godzin)

 

Więc dlaczego przy fsb nie chce sie zrestartowac windows, raz nawet nie wczytał mi dysku sata, pokazał cdromy a dysku nie, i ponowny restart pomógł.

 

Co może być nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podreczniku jest wypisane ktore pamieci chodza. Ten podrecznik jest rowniez dostepny w sieci. Moga uwazac ze skoro byly podane pamieci to dlaczego kupilismy inne? To raczej ograniczenie technologiczne i nie mozna tego naprawic biosem, bo juz dawno by to zrobili.

Gorzej jesli druga rewizja w ogole tego problemu nie rozwiaze.

Sorki, że takie pytanie na tym forum, ale jestem nowy i nie wiem jak sie takie ładne stopki z konfiguracją kompa w poście robi. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...