Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie działa bez najmniejszych problemów , podobnie jak dźwięk - nie zauwazyłem żadnego przycinania w grach , ani zwiększonego obciążenia proca - po prostu wszystko hula jak należy :)

 

mi chodzi o karte sieciowa na plycie, muzyczna mi tez hula dobrze

 

sprawdz w menadzerze zadan czy nie masz czasem wykrzyknika zoltego przy sieciowce, masz cos moze do niej podpiete??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o karte sieciowa na plycie, muzyczna mi tez hula dobrze

 

sprawdz w menadzerze zadan czy nie masz czasem wykrzyknika zoltego przy sieciowce, masz cos moze do niej podpiete??

 

Przecież napisałem , że wszystko mi hula jak należy - sieciówka jest stale i ciągle w użyciu - mam do niej podpięty DSL 1 Mbit/s z Dialogu . W menedżerze nie mam żadnych wykrzykników , wszystko zainstalowane i działa bez problemów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem już bios 501.

Dla pragnących go wgrać małe wyjaśnienie:

 

On nie wnosi nic nowego..

A nawet "wynosi":)

Zniknęła opcja do włączania C'n'Q (pewnie dlatego, że mój proc tego nie ma, w każdym razie kiedyś było;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem , że wszystko mi hula jak należy - sieciówka jest stale i ciągle w użyciu - mam do niej podpięty DSL 1 Mbit/s z Dialogu . W menedżerze nie mam żadnych wykrzykników , wszystko zainstalowane i działa bez problemów :]

 

mozesz napisac jakiego masz biosa i sterowniki do tej sieciowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale widze, że inny bios masz w sigu :P

 

Przepraszam, ze taka pozna odpowiedz, ale biosem sie nie sugeruj.

Jak kupilem plyte to wtedy byla jeszce pierwsza wersja bios i tez C&Q dobrze dzialalo ;).

Moze sprobuj jakies sterowniki do procesora od AMD lub nowy sterownik do C&Q.

Sam nie wiem co poradzic jeszcze

 

ja jakoś nie widze różnicy miedzy 0402 a 0501...pewnie nie wnosi nic nowego:/

No bo wg asusa o ile wiem, 0501 ma tylko dodana obsluge nowych procesorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, odnośnie tego nowego biosa, skąd wy go bierzecie, bo na oficjalnej stronie nadal widniej do ściągnięcia bios 0304 :D i nowszego nie ma :D

Na http://www.station-drivers.com/ wszystko jest na bieżąco :) Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przekopuję się przez to forum, bo lada dzień modernizuję kompa i wybrałem jako podstawę właśnie Asusa M2N-E (do tego 2x512 MB Kingston 667 MHz, Athlon 64 3500 z boxowym wiatrakiem, Asus Radeon X1950Pro i dysk Samsung P120 250 GB SATA II). Powiedzcie mi jedno - jaki bios jest w tej chwili najlepszy do tej płyty? Ściągnąłem sobie wersję 0501, tutaj czytam, ze większość jedzie na 0402, a na stronie Asusa ostatni jest 0304.

Który z nich polecacie?

Aha, skąd zassać 0402, bo sprawdzane przeze mnie linki nie działają?

Dużo w necie było informacji o problemach z tym modelem, pamięciami i instalacją WinXP na dyskach 250GB - czy w chwili obecnej na nowych biosach jest to już przeszłość?

Edytowane przez nuradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz rady. Nie kupuj tej płyty. Nie ma lepszej rady. Ja czekałem 3 miesiące na odpowiedni bios..

A jesli juz chcesz kupic to dokup pamieci niskonapieciowe, np goodramy.

 

501 nie rozni sie praktycznie niczym od 402.

Wgraj conajmniej wersje 4xx. Reszta byla sprzed epoki "problemow z pamiecia".

Edytowane przez SU8Z3R0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem co Ci ludzie tak strasza innych. Wystarczy miec jakiekolwiek pojecie o sprzecie, aby zlozyc sobie kompa i by bezproblemowo dzialal.

 

Nie pytaj sie o BIOSy bo kazdy Ci odpowie co innego, ilu ludzi tyle opinii, takie moje zdanie. Ja lece na sprzecie jak w opisie i BIOSie 305 i absolutnie zadnych problemow nie mam, choc kompa nie krece bo nie potrzebuje akurat. A jak ktos chce krecic proca to niech kupi o wiele lepsza plyte i innego producenta. Moim zdaniem do zastosowan domowych ta jest w sam raz, nie narzekam i polecam ze swojej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem co Ci ludzie tak strasza innych. Wystarczy miec jakiekolwiek pojecie o sprzecie, aby zlozyc sobie kompa i by bezproblemowo dzialal.

 

Nie pytaj sie o BIOSy bo kazdy Ci odpowie co innego, ilu ludzi tyle opinii, takie moje zdanie. Ja lece na sprzecie jak w opisie i BIOSie 305 i absolutnie zadnych problemow nie mam, choc kompa nie krece bo nie potrzebuje akurat. A jak ktos chce krecic proca to niech kupi o wiele lepsza plyte i innego producenta. Moim zdaniem do zastosowan domowych ta jest w sam raz, nie narzekam i polecam ze swojej strony :)

Twierdzosz, że płyta nie nadaje się do O/C? Sądziłem, że kupię za kilka miesięcy tę płytę i wycisnę wszystko co się da z najtańszego X2 z 512 kb cache L2. Czy odradzasz mi tą płytę w tym kontekście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzosz, że płyta nie nadaje się do O/C? Sądziłem, że kupię za kilka miesięcy tę płytę i wycisnę wszystko co się da z najtańszego X2 z 512 kb cache L2. Czy odradzasz mi tą płytę w tym kontekście?

Nie twierdze ze nie nadaje sie do OC. Czytajac kilka wczesniejszych stron tego tematu to nawet sie nadaje do OC, ja nie probowalem zbytnio bo nie lubie co chwile resetowac BIOSu, wiec po kilku nieudanych probach dalem sobie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz mnożnik większy niż 9 to raczej wyciśniesz wszystko z procka.

Chyba że jakiś selekt co lata powyżej 2600-700...

Jedyny mankament płyty to max 1.95v na pamięci.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przekopuję się przez to forum, bo lada dzień modernizuję kompa i wybrałem jako podstawę właśnie Asusa M2N-E (do tego 2x512 MB Kingston 667 MHz, Athlon 64 3500 z boxowym wiatrakiem, Asus Radeon X1950Pro i dysk Samsung P120 250 GB SATA II). Powiedzcie mi jedno - jaki bios jest w tej chwili najlepszy do tej płyty? Ściągnąłem sobie wersję 0501, tutaj czytam, ze większość jedzie na 0402, a na stronie Asusa ostatni jest 0304.

Który z nich polecacie?

Aha, skąd zassać 0402, bo sprawdzane przeze mnie linki nie działają?

Dużo w necie było informacji o problemach z tym modelem, pamięciami i instalacją WinXP na dyskach 250GB - czy w chwili obecnej na nowych biosach jest to już przeszłość?

ja mam kingstony na tej płycie, instalacja windowsa poszła normalnie bios 0402

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez nie mialem problemu z instalacja xp na sprzecie z podpisu, poszlo od razu.

a co o oc na boxowym coolerku bez problemu osiagnalem 2800 MHz, wiec nawet jesli nie osiagniesz wysokiego htt to zawsze pozostaje mnoznik 10x-11x-12x :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem co Ci ludzie tak strasza innych. Wystarczy miec jakiekolwiek pojecie o sprzecie, aby zlozyc sobie kompa i by bezproblemowo dzialal.

 

Nie pytaj sie o BIOSy bo kazdy Ci odpowie co innego, ilu ludzi tyle opinii, takie moje zdanie. Ja lece na sprzecie jak w opisie i BIOSie 305 i absolutnie zadnych problemow nie mam, choc kompa nie krece bo nie potrzebuje akurat. A jak ktos chce krecic proca to niech kupi o wiele lepsza plyte i innego producenta. Moim zdaniem do zastosowan domowych ta jest w sam raz, nie narzekam i polecam ze swojej strony :)

Nie wypowiadaj się jeśli nie wiesz co mówisz. Jak ma się nie pytać o biosy, skoro stare 1xx 2xx nie działają stabilnie. Więc, jest to bardzo istotne.

To, że u ciebie chodzi 305 nie znaczy, że jest najlepszy. Aktualnie najlepszy jest 501, gdyż posiada wszystkie poprawki 402 i dodano w nim obsluge nowych procesorów.

Na tej plycie, mimo że ma tylko 1.95V dla pamieci osiągnąlem stabilne 2.8GHz dla procesora i 800 (dla pamieci 667).

 

ja rowniez nie mialem problemu z instalacja xp na sprzecie z podpisu, poszlo od razu.

a co o oc na boxowym coolerku bez problemu osiagnalem 2800 MHz, wiec nawet jesli nie osiagniesz wysokiego htt to zawsze pozostaje mnoznik 10x-11x-12x :)

Zakladam ze zmodowales bios, bo ta plyta nie ma mnoznika 12..

 

Co do instalacji XP. Problemy dotyczą tylko Windowsa XP bez ServicePacków. XP bez SP1 czy SP2 nie posiada sterownika do dysków SATA, dlatego trzeba je wrzucać podczas instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy C`n`Q wymaga aktualizacji Windowsa?

 

Mam XP z SP2 ale bez aktualizacji.

 

Aktualne sterowniki, opymalizer do X2, komputer bez podkrecania.

 

Bez C`n`Q wszystko chodzi stabilnie.

 

Po wlaczeniu C`n`Q jest roznie, testy Everesta przechodzi, ale sypie sie w grach, czasami nawet sa problemy z uruchomieniem Windowsa.

 

Czy ktos mial problemy z C`n`Q i przy jakiej konfiguracji sprzetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, odnośnie tego nowego biosa, skąd wy go bierzecie, bo na oficjalnej stronie nadal widniej do ściągnięcia bios 0304 :D i nowszego nie ma :D

biosy 0304, 0402 i 0501 leżą na anonimowym ftp asusa"

ftp://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM2/m2n-e/

mam nadzieję, że nie pomyliłem linka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy C`n`Q wymaga aktualizacji Windowsa?

Mam XP z SP2 ale bez aktualizacji.

Aktualne sterowniki, opymalizer do X2, komputer bez podkrecania.

Bez C`n`Q wszystko chodzi stabilnie.

Po wlaczeniu C`n`Q jest roznie, testy Everesta przechodzi, ale sypie sie w grach, czasami nawet sa problemy z uruchomieniem Windowsa.

Czy ktos mial problemy z C`n`Q i przy jakiej konfiguracji sprzetu?

Moim zdaniem to zbędny bajer. Ma z założenia obniżać taktowania aby komputer chodził ciszej.

Ja w zupełności mogę powiedzieć, że wystarczy opcja Quiet Fan. Obniża prędkość z 2800RPM do ~1400RPM. Na AC Freezerze 64 Pro, to znaczna różnica, która da się zauważyć przez cichszy komputer, a temperatura zaś nie wzrasta o więcej niż 5st.

Prawdopodobnie jest tak samo jak A.I. N.O.S. Nie będzie chodził stabilnie jeśli podkręcasz procesor.

Cóż, zmień bios na nowszy, może to pomoże..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max napięcie na pamięci nadal 1,95V :cry: (sprawdzone edytorem biosu)

Właśnie widzę co im zależy żeby dać na pamięci więcej chyba trzeba pomyśleć o innej płycie w końcu. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 0501 dał mi w końcu możliwość odpalenia procka na fsb 250MHz przedtem nie chciał przy tej częstotliwości wstawać choć pod windowsem chodził na tej szynie bez problemu.

Mam tę płytkę, ale niestety także po wgraniu biosu 0501 mam to samo, czyli płytka na 250mhz wstaje dopiero po resecie a w windowsie wszystko chodzi i testy przechodzi bez problemów. Aktualizowałem bios programem ASUS UPDATE. Nawet na 249 normalnie się uruchamia ale już na 250 nie :[. a z tego co czytam, to większości z nowym biosem chodzi wyżej, więc coś źle robie czy co :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...