Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do biosów

 

Zflashowałem do 802 i .. wracam do 602!

 

701 powodował błędy przy odpakowywaniu dużych plików WinRARem,

802 wyrzuca bluescreeny przy instalacji niektórych programów

 

Ale to tylko moje zdanie i moje doświadczenia.

Hym dziwne umnie smiga bez problemu. Jesli chodzi o BSOD to cos takiego pojawia mi sie w TEST DRIVE UNLIMITED BETA przy biosie 701, a przytym jest tylko czarny ekran, jest to ewidentnie wina gry wkoncu to wersja BETA. Ogolnie to stabilny BIOS ale skoro nic nie wnosi to po na nim jechac.

Edytowane przez ViperGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączył ktoś do tej płyty (asus m2n-e) port LPT na śledziu ?

mam starego lasera na LPT i musze mieć ten port

przekładałem śledz w każdą strone i nic :(

komp drukarki nie widzi

help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączył ktoś do tej płyty (asus m2n-e) port LPT na śledziu ?

mam starego lasera na LPT i musze mieć ten port

przekładałem śledz w każdą strone i nic :(

komp drukarki nie widzi

jutro sprawdze to napisze. Sledzia zalatwilem i lezy, ale nie chce mi sie juz dzis podlaczac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem częściowo rozwiązany

częściowo bo załatwiłem sobie kontroler LPT na PCI i drukarke uruchomiłem

ale złącze z płyty nadal nie wiem jak podłączyć :/

Edytowane przez Fulko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak chce zaintsalowac sterowniki dla procesora x2 3800 pod xp, po ponownym uruchomieniu komputera wyskakuje blue screen, nie wiem co na nim pisze bo nastepuje zaraz po nim reset, musze kliknac "uruchom ostatnia dobrze znana konfiguracje" aby windows sie uruchomil, jak zainstalowac te stery, potrzebne mi one sa do cool and quiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem ze zintegrowaną kartą sieciową, może ktoś będzie w stanie pomóc. Przy starcie wyświetla komunikat, że kabel sieciowy nie jest prawidłowo podłączony. Instalowałem Winde oraz openSuse i w obu przypadkach nie mogłem połączyć się z netem. Jednakże diody są w stanie "pomarańczowa i migająca" czyli OK. W tej chwili piszę ze starego kompa podpiętego do tego samego kabelka, o którym mowa powyżej.

 

pozdrawiam

binkow

 

płyta: M2N-E z biosem 0802

proc: X2 3800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące płyty ASUS M2N-E SLI nForce570 SLI.

Czy jest jakiś sposób żeby programy do monitorowania pracy płyty wskazywały prędkość wentylatora na CPU. Próbowałem w SpeedFan i Probe II i nic.

( jedynie Everest wskazuje prędkość na wetylatorze CPU )

I jeszcze jedno. Mam pamięci GeIL DDRII 1GB/800 (2 x 512MB) CL5 gdzie i jak mogę sprawdzić z jaką częstotliwością one rzeczywiście pracują ?

BIOS odnajduje je jako 800Mhz 128 bit czy to prawidłowo ?

Czy jeżeli w chwili uruchamiania komputera wyświetla się takie info. to znaczy że z taką faktycznie pracują ?

Przepraszam za pytania ale naprawdę nie bardzo się na tym wszystkim znam.

Pozdrawiam i proszę o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące płyty ASUS M2N-E SLI nForce570 SLI.

Czy jest jakiś sposób żeby programy do monitorowania pracy płyty wskazywały prędkość wentylatora na CPU. Próbowałem w SpeedFan i Probe II i nic.

( jedynie Everest wskazuje prędkość na wetylatorze CPU )

I jeszcze jedno. Mam pamięci GeIL DDRII 1GB/800 (2 x 512MB) CL5 gdzie i jak mogę sprawdzić z jaką częstotliwością one rzeczywiście pracują ?

BIOS odnajduje je jako 800Mhz 128 bit czy to prawidłowo ?

Czy jeżeli w chwili uruchamiania komputera wyświetla się takie info. to znaczy że z taką faktycznie pracują ?

Przepraszam za pytania ale naprawdę nie bardzo się na tym wszystkim znam.

Pozdrawiam i proszę o rade.

odpal sobie cpu-z czy dowolny inny program diagnostyczny to bedziesz wiedzial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z obecnych posiadaczy znalazł jakiś sposób na lepsze chłodzenie czipsetu płyty? nie podoba mi się, że jest on taki gorący, chciał bym go trochę schłodzić, jednak nie mam żadnego pomysłu, niby mam na końcu ciepłowodu założony wiatraczek z asusa, jednak za wiele on nie daje, a do radiatora czipsetu nie za bardzo da się coś zamontować :/ Chyba, że radiator z wiatraczkiem przykleję na istniejący radiator :D

Ma ktoś jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano włączyłem na chwile kompa i wyłączyłem normalnie, gdy chciałem włączyc go popoludniu juz sie nie dalo. Startują wentyle i palą się diody ale ekran pozostaje czarny i nie pojawia sie nawet BIOS, plyta nie wydaje zadnych sygnalow. Po odlaczeniu grafiki i Ramu bez zmian nadal cisza, po wyjeciu procesora rowniez. Czy to procesor padl (choc wątpie bo ma 2 tygodnie i pracowal na 1,25v i 2000@2400) czy moze plyta sie uwaliła? POMOCY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z obecnych posiadaczy znalazł jakiś sposób na lepsze chłodzenie czipsetu płyty? nie podoba mi się, że jest on taki gorący, chciał bym go trochę schłodzić, jednak nie mam żadnego pomysłu, niby mam na końcu ciepłowodu założony wiatraczek z asusa, jednak za wiele on nie daje, a do radiatora czipsetu nie za bardzo da się coś zamontować :/ Chyba, że radiator z wiatraczkiem przykleję na istniejący radiator :D

Ma ktoś jakis pomysł?

Witam. Miałem podobny problem z temperaturką a dotego jeszcze dochodziły zwiechy. Po odpięciu oryginalnego radiatorka okazało sie że dolega do czipsetu tylko połową powierzchni. Obecnie używam bloku wodnego i mam ok 27-34*. polecam Edytowane przez xedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Witam. Miałem podobny problem z temperaturką a dotego jeszcze dochodziły zwiechy. Po odpięciu oryginalnego radiatorka okazało sie że dolega do czipsetu tylko połową powierzchni. Obecnie używam bloku wodnego i mam ok 27-34*. polecam

Nie uważasz że wodowanie chipsetu dla samego zbicia temp i tylko codziennej pracy to przerost formy nad treścią? Nie wystarczy dać tam nawiewu jakiegoś 80x80? W ostateczności dwa razy taki nawiew (góra i dół) i myślę że zaspokoiło by to tą mobo w pełni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz że wodowanie chipsetu dla samego zbicia temp i tylko codziennej pracy to przerost formy nad treścią? Nie wystarczy dać tam nawiewu jakiegoś 80x80? W ostateczności dwa razy taki nawiew (góra i dół) i myślę że zaspokoiło by to tą mobo w pełni ;)

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Co prawda nie mogę się z tobą nie zgodzić, ale w moim przypadku mam procka na "wodę" więc podłączyłem tylko dodatkowy blok. Jest cicho chłodno i bez zbędnych śmigiełek. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz że wodowanie chipsetu dla samego zbicia temp i tylko codziennej pracy to przerost formy nad treścią? Nie wystarczy dać tam nawiewu jakiegoś 80x80? W ostateczności dwa razy taki nawiew (góra i dół) i myślę że zaspokoiło by to tą mobo w pełni ;)

no tak, tylko problem gdzie ten nawiew i jak zamontować :) chyba nie przykleję do radiatora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Co prawda nie mogę się z tobą nie zgodzić, ale w moim przypadku mam procka na "wodę" więc podłączyłem tylko dodatkowy blok. Jest cicho chłodno i bez zbędnych śmigiełek. B-)

no tak, miałem na myśli specjalne zakładanie wc do tego ;)

 

no tak, tylko problem gdzie ten nawiew i jak zamontować :) chyba nie przykleję do radiatora :P

Dlaczego nie? ;) nie można jakoś wkręta i między żeberka radiatora, a na dole postawić na grafie? Trochę pomyślunku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko problem gdzie ten nawiew i jak zamontować :) chyba nie przykleję do radiatora :P

przerabiałem kilka opcji chłodzenia chłodzenia chipsetu. Wersja z dmuchaniem na radiator dawała małe rezultaty, natomiast wiatrak postawiony na dole obudowy obudowy skierowany w stronę chipsetu dał niezły wynik zbijając temperaturę o ok 10* i dodatkowe rezultaty w postaci wietrzenia pasywnej grafy. B-)

No i jeszcze kwestia kontaktu chipsetu z oryginalnym radiatorem. Jak pisałem w moim przypadku dolegał tylko połową, powodując przegrzewanie. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, miałem na myśli specjalne zakładanie wc do tego ;)

Dlaczego nie? ;) nie można jakoś wkręta i między żeberka radiatora, a na dole postawić na grafie? Trochę pomyślunku ;)

Kaaban nie chodzi mi o ten radiator z żeberkami :) bo ten akurat mam bardzo dobrze chłodzony, za pomocą wentylatorka asusa

http://img508.imageshack.us/my.php?image=d...34mediumxs1.jpg

chodzi mi o ten radiator bezpośrednio przylegający do czipsetu :)

 

Xedan, a jaki rozmiar tego wiatraczka ? i czy przymocowałeś go czymś, czy też swobodnie leżał no i czy hałasował :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez l3cho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xedan, a jaki rozmiar tego wiatraczka ? i czy przymocowałeś go czymś, czy też swobodnie leżał no i czy hałasował :)

 

Pozdrawiam

Wiatrak miał średnice 80 mm, i stał swobodnie na dole obudowy nieprzymocowany kąt na oko jakieś 45*, ponieważ była to tylko opcja testowa, podparty ( i tutaj powieje "profesjonalizmem") na patyku od szaszłyka. :D Ale jeśli odniosło by to skutek w twoim przypadku to można by to ładnie na jakiś 2 wyprofilowanych

płaskownikach do budy przymocować. Jeśli chodzi o obroty to jakieś 1,5 do 1,8k żeby było cicho. B-)

 

Dodam jeszcze że próbowałem do tego oryginalnego radiatorka (na chipie) dopiąć blok wodny jeden na drugim (chcąc uniknąć ingerencji w płytkę) i efekt był praktycznie nie zauważalny, jakieś 1,5*. Myślę ze ta podwyższona temperatura jest spowodowana bliskością złącza PCI grafy i chipsetu. PCI nagrzewa płytę w swojej okolicy i zarazem dorzuca parę stopni do chipsetu. Ale niewykluczone że błędne spostrzeżenie.

 

 

Pozdrawiam B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Witam.. Chciałbym kupić to mobo ale dokładnie jaką wersje polecacie? Nie za drogą.. Moj 3.5k+ na mojej badziewnej mobo idzie max vcore 1.4v co jest stanowczo za mało.. Jeśli na takim v mój proc chodzi już na 2.63GHz to jest szansa na WC o 3GHz? Na rozsądnym Vcore np max 1.55v? Jakie HTT osiągneliśie? Ps bardzo mi się podoba jej czarne PCB i chlodzonko na chipsecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wie ktoś z was w jaki sposób wyprowadzić port LTP z naszej płyty? bo z tyłu obudowy nie ma żadnego portu LPT, natomiast na płycie znalazłem jakieś piny podpisane jako LPT, czy trzeba jakąś przejściówkę na to? W jaki sposób coś do niego podłączyć?

Pozdrawiam

 

Ps: tylko nie proponujcie mi przejściówki z USB na LPT - nie o to mi chodzi.

Edytowane przez l3cho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wie ktoś z was w jaki sposób wyprowadzić port LTP z naszej płyty? bo z tyłu obudowy nie ma żadnego portu LPT, natomiast na płycie znalazłem jakieś piny podpisane jako LPT, czy trzeba jakąś przejściówkę na to? W jaki sposób coś do niego podłączyć?

Pozdrawiam

 

Ps: tylko nie proponujcie mi przejściówki z USB na LPT - nie o to mi chodzi.

Najlepiej kupic zwyklego sledzia LPT, po prostu jest to wyprowadzone przewodem z plyty na zewnatrz. Nie jest drogie kilka zl kosztuje na allegro, a producent uznal pewnie, ze przez wyprowadzenie portu musial by doplacac do interesu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupic zwyklego sledzia LPT...

Znalazłem takie coś -> http://www.swistak.pl/aukcje/1793621,Sledz-LPT.html ale tam jest inna wtyczka, na płycie mamy na 16 zworek a tu na 10 :D

więc chyba chodzi o to ->http://radiozet.allegro.pl/show_item.php?item=180611490

Pójdę jutro do sklepu to zobaczę czy mają takie coś :)

 

PS: PROBLEM rozwiązany :) wyrwałem LTP ze starego kompa, podłączyłem - nie działa :D , przełożyłem taśmę - działa :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez l3cho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z prosba o rozwiazanie takiego problemu: Nie moge zainstalowac sterowników do karty dzwiekowej tej zintegrowanej. Wyskakuje taki komunikat: Wymagany sterownik magistrali hd audio nie zostal znaleziony. BIOS uaktualnilem do wersji 701, zainstalowalem drivery z plyty, a pozniej sciagniete ze strony nvidii najnowsze, Zainstalowalem poprawke kb888111. A gdy przychodzi do instalacj sterow do dzwiekowki wyskakuje wyzej wymieniony komunikat. Probowalem roznej kolejnosci i nic. Prosze o pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niestety kolejny problem, ale rozwiazanie jest bardzo proste. Po zainstalowaniu tej poprawki w Menadżerze urządzeń pojawi się "PCI Device", należy włączyć tego właściwości i zaktualizować sterowniki. Komputer sam znajdzie HD Audio. Potem wgraj tylko sterowniki z płyty i to po prostu musi działać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już zakupiony ASUS M2N-SLI DELUXE + AMD x2 4000+ 65nm(brisbone) + kigstone 667. jak wgrać nowy biosik i który najlepszy do tej płyty??Obcenie posiadam 05003 z 26/09/2006 i chyba dlatego mam małe problemy z temeraturą i napięciem na procesor. Temeratura pływa cały czas od 40 st do 54 st (radiator cały czas chłodny,ale i tak strach się bawić w 0/C). Na procku ustawiłem napięcie auto a pokazuje 1,40V !!! chociaż mój proc może maxymalnie pobrać 1.35V na auto - bardzo dziwne. Jak w biosie przeskoczyłem na Vcore 1,35 (manual) to teraz pokazuje 1,44V. Nie będe ukrywał że lekki przetaktowanie już było:) . Obecnie bez zmiany napięć proc śmiga mi na 2,52 Ghz ( HT x4 - 240 x 10,5 . DDR2 ustawine na 667 4,4,4,12, 1T) Jechałem też na ustawieniach HT x3 300 x 9 = 2,7 Ghz Vcore na 1,45 V . DDR2 ustawione na 533 4,4,4,12, 1T 2,1V ) Czuje, że proc na tej płycie jeszcze może troszkę polecieć jdnak bez normalnej temeraturki i uregulowanych napięć nie rusze.

 

Dodam jeszcze że mam załadowane 3 sloty PCI (Wifi radiówka , SS2 karta satelitarna , Karta telewizyjna ) i miałem małe problemy przy instalacji tych urządzeń!! Pomogło poprzekładanie do innych slotów jednach przy wł. komputerka pozostały trzaski w głośnikach przy logo dzwięku windowasa.

 

Prosze o pomoc przy wgraniu nowgo biosu. Pozdrawiam

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak się stalo ze zakupilem m2n-e przed przeczytaniem tego tematu i juz nic nie moge zrobic, tylko pozostaje mi uzytkowanie tej plyty :)

Czy mozecie mi powiedziec, czego powinienem sie spodziewać po dzialaniu tej plyty w takiej konfiguracji :

AMD ATHLON 64 X2 3600+

GALAXY GF 7900 GS

KINGSTON DDR2 1024 MB / 667 (Dual 2 x 512 MB)

 

Z tego co czytalem to duzo problemow jest, ale jezeli juz sie zacznie bawic w overcocking. Ja nie zamierzam niczego podkrecac.

Czy są jakieś problemy z tą płytą podczas jej normalnego uzytkowania ? (stabilnosc itp. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...