Skocz do zawartości
PartyBOY

Problem Z Preinstalowanym Windowsem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od kilku dni mam Della B130, nie posiadam do niego płyty z obrazem systemu - jest on preinstalowany czyli umieszczony na ukrytej partycji. Wczoraj mój ojciec surfował na nim po internecie i oczywiście chwycił jakieś wirusy, z którymi dedykowany McAfee sobie nie poradził, a system ciągle się wieszał i wywalał błedy. Postanowaiłem przywrócic XP od nowa. Po odpaleniu komputera wcisnąłem CTRL+F11 i odpalił sie program Ghost Recovery, wybrałem opcję przywracania, wszystko szło gładko, aż w pewnym momencie komputer się zawiesił (około 50% przywróconego obrazu). Zresetowałem go i postanowiłem zacząć przywracanie od początku, jednak nie mogłem już wejść do Nortona (CRTL+F11 nie działa).

 

Komputer był kupiony w USA, wiec darmowa gwarancja w Polsce odpada. Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak

najprostszą i najszybszą drogą będzie jak zaopatrzysz się w "kopie zapasową" windowsa xp na płycie i zainstalujesz ją na cd-keyu ze stickera który jest umieszczony gdzieś na spodzie laptopa, będzie szybko i bezboleśnie (ważne, aby zgadzała się wersja językowa i Service Pack), a tego mcafee wraz z tonami niepotrzebnego oprogramowania instalującego się defaultowo z partycji recovery możesz sobie wsadzić :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Co więcej, proponowałby przerzucenie swoich danych na PC i założenie jeszcze raz partycji od nowa (wywalenie ukrytej - niepotrzebnie zajmuje miejsce).

 

Jeśli chodzi o antywirusa, to poszukaj tematu na forum - tam wybierzesz najlepszego. Osobiście polecam ten, wersja Personal jest darmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK czaje, ale czy to napewno zadziała ? System, który otrzymałem do komputera (XP Home SP2, Angielski) jest tak zrobiony, że nie wymaga już aktywacji. Co z aktywacją po instalacji na numerze seryjnym z stickera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zainstalujesz na numerze ze stickera aktywacja nie będzie potrzebna, a gdyby jakimś cudem xpek zawołał o aktywację, a nie powiodła by się ona drogą www, to dzwoń do MS, spytają się co jest powodem aktywacji, Ty powiesz, że ponowna instalacja systemu i podadzą Ci kod, przerabiane już kilkanaście razy

tylko teraz musisz zdobyć xp home oem sp2 eng i żadnego innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To luzik, zaraz sciągnę z serwera uczelni :)

 

Dzięki chłopaki, dam znać wieczorem jak poszło.

 

EDIT

 

Nie ściągnę.... mają same Profesionale :lol2:

 

EDIT2

 

Jeżeli ktoś zna źródło z którego mogę ściągnąć XP Home ENG (obojętnie czy z SP2 - mogę sam zintegrować) to bardzo proszę o kontakt :)

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To luzik, zaraz sciągnę z serwera uczelni :)

 

Dzięki chłopaki, dam znać wieczorem jak poszło.

 

EDIT

 

Nie ściągnę.... mają same Profesionale :lol2:

 

EDIT2

 

Jeżeli ktoś zna źródło z którego mogę ściągnąć XP Home ENG (obojętnie czy z SP2 - mogę sam zintegrować) to bardzo proszę o kontakt :)

ja popytam ale nie daje zadnej gwranacji :/ ze cos bede mial

 

edytka1: znalazlem na edonkeyu i sciagam, tylko nie wiem czy mi sie sciagnie dma Ci znac

 

edytka2: dam znac na PMa

Edytowane przez mwaloos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja popytam ale nie daje zadnej gwranacji :/ ze cos bede mial

 

edytka1: znalazlem na edonkeyu i sciagam, tylko nie wiem czy mi sie sciagnie dma Ci znac

 

edytka2: dam znac na PMa

Wielkie dzięki mwaloos za płytkę :) Wszystko chodzi jak trzeba.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...