Skocz do zawartości
tsgs2

Jaki System?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio stawialem podzial lacza i dhcp na slaczku na 800 mb dysku i p 166 mmx. Sprzecik chodzi bez problemow, szybko i stabilnie :)

Mi jakis czas temu coś p2 odwalał z czestotliwoscią i przez tydzien serwer(podział łacza, www/php/mysql, ftp) chodził na p2 266@133 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z takich dystrybucji obsługuje shapowanie łącza dla każdego usera z osobna , najlepiej z wsparciem L7. Zastanawiam się czy nie zmienic swojego debiana któy mnie powoli irytuje, na którąś z tych modularnych dystrybucji, potrzebuje w zasadzie tylko router, i pare usług www-mysql-php, pocztę i ftp. Doradzicie czy któraś z nich się sprawdzi ? Pozdr

Wydaje mi się, że m0n0wall coś takiego miał (ale to nie linuks). Co do filtrowania l7 podejrzewam, że za szybko ci maszynę to zarżnie, szególnie przy dużym ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim konfigu przy zastosowaniu l7, wystarczy niestety 3-4 ssaczy żeby procesor nie wyrabiał (testowałem na slacku i nnd, w sieci ok 10 komputerów, pentium 350, 128 MB ram)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przekompiluje jądro żeby wreszcie coś w nim było bo teraz nawet z markowanie fw sobie nie radzi, i pobawie się niceshaperem albo i.NETem. Wcześniej miałem chętkę na MaterShapera ale jak to zainstalowałem na VM to za dużo kombinacji, z armatą na wróble. Pozdr

Edytowane przez Harvester of Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na szanownym forum. Ja mam taki sam problem co kolega zakładający temat. Komputer mam PIII 550 Mhz, 128 RAM (ale pracuje nad większą ilością) i chciałbym serwerek, ale jeszcze, z X-ami ponieważ u mnie w domu populacja do mojego kompa jest za duża. Mnie w sumie [brzydkie określenie na linuksa] jest obojętny, ale potrzebuje jakiegoś poradnika bo niestety ni w ząb sam tego nie skonfiguruje.

Oczekuję pomocy, wszystkim chętnym z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...