Skocz do zawartości
LuKe

Monitor Lcd 20" Nec 20wgx2

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. temat mial byc o konkretnym monitorze, a sie zrobila ogolna dyskusja..

Zeby go troche "naprostowac" zadam pytanie..

Jakie wady z perspektywy czasu zauwazaja osoby, ktore ten monitor posiadaja?

Chodzi mi o nawet najdrobniejsze [ciach!]ły.. sam sie czaje na ten monitor (czekam jeszcze, az troche cena spadnie), juz go raz widzialem na zywo i za bardzo nie mialem sie do czego przyczepic. Jedyne ewentualne mankamenty to brak regulacji ekranu w pionie i to, ze niektore wzory (np. jeden z tych testowych podanych na forum serwisu mva.pl) mrugaja nawet na statycznym obrazie.

Nie sa to moze wady dyskwalifikujace, ale niczego powazniejszego znalezc nie moglem. Przed samym kupnem jeszcze raz sie wybiore na ogledziny tego monitora i chcialbym wiedziec na co zwrocic uwage.

Ogolnie monitor wywarl na mnie bardzo pozywytne wrazenie, a mala plamka okazala sie nie byc wcale taka mala. Mimo, ze mam lekka krotkowzrocznosc to spokojnie moglem czytac literki z odleglosci 60-70cm bez mruzenia oczu. W tej chwili siedze wlasnie "na" plamce 0.264 (lcd 17" - notabene tez NEC ;]) i nie czuje zadnego zmeczenia (a siedze tutaj w niektore weekendy nawet po ladnych pare godzin), wiec uznaje ze ten element mi nie przeszkadza i moge spokojnie brac 20". Wczesniej chcialem sie rzucic na 21" albo nawet 22", ale nie ma zadnego godnego uwagi modelu, wiec prawdopodobnie zostane przy tym NEC'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie tego monitora bo szukam czegoś odpowiedniego do mojej grafy. Chciałbym się cieszyć dużą rozdziałką w grach, ale większość gier ma 1600x 1200 ,a nie 1680x1050. Czy jest możliwe ustawienie na nim 1600x1200 , bo z tego co wyczytałem to tylko ten NEC jest odpowiednio szybki. A może brać na razie tego i zaczekać do 2007 na coś nowszego i odpowiedniego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie ustawic grafike 1600x 1200 ale gra sie nie miesci, utnie ci kawalek boku i dolu...

 

co do tej grafiki po co ja ustawiac skoro zadnej roznicy nie widac jak sie ustawi 1024x 768 , a 1600x 1200, jedynie ino kompa obciaza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie ustawic grafike 1600x 1200 ale gra sie nie miesci, utnie ci kawalek boku i dolu...

 

co do tej grafiki po co ja ustawiac skoro zadnej roznicy nie widac jak sie ustawi 1024x 768 , a 1600x 1200, jedynie ino kompa obciaza :)

Jakie 1600x1200 na panoramie 20"? Te matryce nie sa w stanie wyswietlic tyle linii w pionie (max to 1050). A roznice miedzy rozdzielczosciami nienatywnymi, a natywna w grach widac i to dosc dobrze. Wszystko jest tak troche rozmyte i ostrosci brakuje. Proponuje przyjrzec sie doladnie miedzy natywna rozdzielczoscia, a nienatywna.

 

@Nexor6

Praktycznie wszystkie nowe gry obsluguja 'widescreen' wiec nie wiem w czym problem. ;) Gra na panoramie jest naprawde duzo fajniesza. Co do smuzenia to 8ms GTG w zupelnosci wystarcza. Ja tylko w sensible soccer zauwazam delikatne smuzenie. W innych grach nie zauwazylem (CoD2, PREY, PES5, HL2).

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie testy powalily na ziemie!!

 

sprawdzalem na roznych jednolitych tlach i nie znalazlem zadnego pixela/subpixela

 

sprawdzalem rowniez jezdzace kwadraciki na roznych tlach i tu prawie oniemialem normalnie 0 smuzenia, na niektorym kolorze bylo delikatnie widac ale to nawet na CRT widac... na wiekszosc zadnego smuzenia

 

czern to czern!! jesli sie patrz powyzej 50cm i rowno w ekran wtedy widac ladna czern jesli sie juz patrzysz pod katem albo bardzo blisko ekranu to juz widac fioletowe krawedzie ale kto patzy z ponizej 50cm na ekran albo pod jakims katem , wazne ze jak sie patrzy prosto z rozsadnej odleglosci to czern to czern jak na CRT

 

kolorki sa tak mocne ze w porownaniu do mojego starego CRT to niebo a ziemia

 

ogolnie monitor bez wad.... przynajmniej jak dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luke

Pozwol, ze zaprezentuje Ci dwa zdjecia zrobione w gierkach w roznych rozdzialkach.

 

GTR2

1280x800

Dołączona grafika

 

1680x1050

Dołączona grafika

 

Nadal nie widzisz roznicy?

 

@Nexor6

Ten NEC jest naprawde dobry. Dlugo sie nad nim zastanawialem, ale mialem dosc odbijania sie w moim CRT wiec z niego zrezygnowalem. Dla mnie jest to wada dyskwalifilkujaca ten monitor. Mam dosc mocne swiatlo za soba, ktore w polaczeniu z szyba NEC'a zapewne by bylo przyczyna dosc mocnej frustracji. Byc moze dla Ciebie nie bedzie to zaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santi nie widze zadnej roznicy :-| zdjecia sa robione w roznych ujeciach....

 

moze mi podpowiesz na co mam sie przypatrzec zeby dostrzec roznice??

 

 

...szyba dyskwalifikuje NECa?? mnie ta szyba nic nie wadzi, a mam ustawiony monitor ze swiatlo z okna pada na niego i jakos mi to nie przeszkadza :)

 

szyba ponoc poglebia czern ze jest lepsza niz w innych LCDkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś kiedyś coś podrzucił linki do zdjęć i recenzji NEC 20WGX2. Szukałem dziś ale za nic nie mogę znaleźć. Jeśli ktoś by podrzucił byłbym baaardzo wdzięczny. P.S. Ten model ma PIVOT ? Zamówiłem go a nie wiem nawet :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest i to spora

 

ps. ale beznadziejnie to wyglada bez 4xAA

Dokladnie. Bez AA gra wyglada bardzo slabo. W nienatywnej sa takie straty obrazu, ze wygladzanie krawedzi nie jest potrzebne. ;)

 

@Luke

Wystarczy spojrzec na oddalony napis Siemens i widac duza roznice. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na tego NEC'a mimo iż mam wątpliwości co do wyświetlania w natywnej takich gier jak: Quake 4, F.E.A.R, CoD2 ,Far Cry , Cała seria Medala , Return to Castle Wolfenstein i innych staroci jak Max Paine. Myślę także o modelu Dell 2007WFP w tym teście porównują go do Nec'a jeśli mnie mój ang. nie zawodzi :lol:

Czy może warto dołożyć do Della?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wątpliwości co do wyświetlania w natywnej??? raczej nienatywnej :)

 

ja gram na rozdzielczosci 1024 i jest super, na wyzsza rozdzielczosc graficzna mam za slaba, a i tak pewnie na max rozdzialce nie zobaczylbym roznicy orpocz tego ze widocznosc jest dodana po bokach a nie rozciagnieta

 

na max rozdzialce moze i sa bardziej wyrazne male detaliki ale kto ma czas na obserwowanie kazdej sciany jeszcze do tego wpatrujac sie z 20 cm przed ekranem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na tego NEC'a mimo iż mam wątpliwości co do wyświetlania w natywnej takich gier jak: Quake 4, F.E.A.R, CoD2 ,Far Cry , Cała seria Medala , Return to Castle Wolfenstein i innych staroci jak Max Paine. Myślę także o modelu Dell 2007WFP w tym teście porównują go do Nec'a jeśli mnie mój ang. nie zawodzi :lol:

Czy może warto dołożyć do Della?

Return to Castle Wolfenstein bez problemu dziala w 1280x800 wiec podobnie powinno byc w 1680x1050. Te nowsze gry ktore wymieniles tez powinny wyswietlac sie poprawnie. Jedynie w max payne jest problem i pewnie bedziesz musial grac w okienku 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w sterach takiej rozdziałki, w grach też się nie spotkałem. Zmniejszyłem szczegółową fotografię z wieloma liniami poziomymi i pionowymi z 1680x1050 do 840x525 (to jest połowa natywnej) i końcowy obrazek był rozmazany, ale to ze względu na stratę detali przy konwersji - rzecz raczej oczywista. Jeżeli chcesz mieć super ostry obraz na pulpicie, to pozostaje szukanie tapet w natywnych rozdzielczościach (tu jest dobra strona z tapetami 16:10). Co do gier, to pograłem w FarCry (1440x900, natywna - ciut za wolno :wink: i przeskalowane 1024x768), długo i namiętnie w GTA:VC i GTA:SA (natywna i pozostałe, z i bez opcji widescreen), trochę w Dungeon Siege 2 i jakość po przeskalowaniu w trakcie gry nie jest żadnym problemem. Gdybyś usiadł przy screenshotach z różnych gier i rozdziałek to pewnie byłoby się do czego przyczepić. Generalnie dobrze trzymać się formatu 16:10 ze względu na brak zniekształceń geometrycznych (np. rozciągnięty Tommy w VC, broń z FC).

 

Jutro może uda mi się jeszcze raz podłączyć CRT NEC 75F, ale jak przez chwilę porównywałem Vice City na obu monitorach "smużenie" wyglądało podobnie.

 

Aha, dobrym testem na smużenie jest przewijanie jasnego tekstu na ciemnym tle (skóry Darkness i Charcoal z forum albo np. Karczma Diablo II) - na 20WGX2 wygląda to identycznie jak na CRT, dla odmiany na HP L1955 którego mam w pracy (PVA, 16ms GtG) nie da się odczytać tekstu, zostają szare smugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartolomius super ta stronka z tapetami 16:10 dzieki :) , co do smuzenia w tym necu 20wgx2 to go poprostu nie ma :) testowalem go specjanymi programami praktycznie smuzenie wystepuje jak na zwyklym CRT

 

 

...mam pytanko jak zrobic zeby monitor sie wylaczal w windowsie jesli na nim nic nie robie np. po 1 godzinie?

w windowsie jest taka opcja wylaczanie monitora po jakims tam czasie, dziala to tylko ze ja mam siec i net i jak ktos cos napisze na lanie albo na GG odrazu sie monitor wlacza :angry: da sie cos z tym zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wady z perspektywy czasu zauwazaja osoby, ktore ten monitor posiadaja?

Chodzi mi o nawet najdrobniejsze [ciach!]ły..

Mówisz - masz:

  • Największa i najbardziej dotkliwa: cena :? (ale warto się wykosztować).
  • Mam za dużo miejsca na pulpicie i nie wiem co z nim zrobić.
  • Stare tapety wyrzuciłem do kosza, na CRT małe (800x600, a nawet 640x480) obrazki ładnie się rozmazywały na pulpicie i nie było aż tak widać straty jakości przy powiększaniu. Tutaj widać każdy piksel.
  • Przełączanie między trybami wyświetlania działa świetnie, ale nie jestem przekonany co do trafności zdefiniowanych ustawień, np. tryb "TEXT" rozjaśnia obraz tak mocno, że w ciągu dnia ciężko patrzeć na monitor. Nie zaglądałem jeszcze do instrukcji, może da się to jakoś ustawić. Na razie działam cały czas w trybie "STANDARD" i jest OK.
Jedyne ewentualne mankamenty to brak regulacji ekranu w pionie i to, ze niektore wzory (np. jeden z tych testowych podanych na forum serwisu mva.pl) mrugaja nawet na statycznym obrazie.

Brak regulacji góra-dół przeszkadzał mi przed zakupem. Teraz, dzięki temu, że pochylanie ekranu i obracanie całości działa bardzo dobrze, nie zwracam na to uwagi. A mruganie postaram się sprawdzić, jak tylko wrócę do domu.

 

Przed samym kupnem jeszcze raz sie wybiore na ogledziny tego monitora i chcialbym wiedziec na co zwrocic uwage.

Jeżeli jesteś na kupnie, to większość tych linków pewnie znasz, ale może komuś się przydadzą:

 

2259815[/snapback]

Ogolnie monitor wywarl na mnie bardzo pozywytne wrazenie, a mala plamka okazala sie nie byc wcale taka mala. Mimo, ze mam lekka krotkowzrocznosc to spokojnie moglem czytac literki z odleglosci 60-70cm bez mruzenia oczu. W tej chwili siedze wlasnie "na" plamce 0.264 (lcd 17" - notabene tez NEC ;]) i nie czuje zadnego zmeczenia (a siedze tutaj w niektore weekendy nawet po ladnych pare godzin), wiec uznaje ze ten element mi nie przeszkadza i moge spokojnie brac 20".

Czyli bez paniki. Też nie mam najlepszego wzroku, ale z odległości którą opisałeś widzę wszystko dobrze i wyraźnie. Według instrukcji 50 cm to optymalna odległość.

 

Bartolomius super ta stronka z tapetami 16:10 dzieki :) , co do smuzenia w tym necu 20wgx2 to go poprostu nie ma :) testowalem go specjanymi programami praktycznie smuzenie wystepuje jak na zwyklym CRT

Smużenie na pewno jest :wink: , ale rzeczywiście, wszelkie testy (2284228[/snapback]

...mam pytanko jak zrobic zeby monitor sie wylaczal w windowsie jesli na nim nic nie robie np. po 1 godzinie?

w windowsie jest taka opcja wylaczanie monitora po jakims tam czasie, dziala to tylko ze ja mam siec i net i jak ktos cos napisze na lanie albo na GG odrazu sie monitor wlacza :angry: da sie cos z tym zrobic??

Ja wyłączam monitor w panelu sterowania -> Opcje zasilania, i moze sobie migać GG albo DeCe (taki komunikator w LANie) i obraz się nie włącza dopóki nie ruszę myszą albo nie wcisnę klawisza. Jeżeli mnie pamięć nie myli w OSD masz opcję wyłączania monitora po zadanym czasie - zaglądałeś wogóle do instrukcji? Spora książka, jest rozdział po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w panelu sterowania -> Opcje zasilania, zeczywiscie dziala juz mi sie nie wlacza monitor jak ktos gdzies cos napisze, widocznie to co raz mialem taki przypadek to nie bylo od tego tylko cos innego :)

 

 

co do wylaczania monitorka w opcjach monitora to wiem ze cos takiego jest ale tam jak ustawie na jakis czas to sie wylaczy bez wzgledu na to czy ruszam mycha czy nie

 

 

... co do trybow MODE to ja prawie wszystko tez robie na STANDARD, ogladam filmy tez, chciaz jak jest juz ciemno i pracuje w windowsie daje TEXT zeby troche zmniejszyc kontrast , na grach daje GAMING o wiele lepiej sie gra niz na STANDARD z tego wzgledu ze jest bardziej rozjasnione i widac wszystko lepiej

 

zastanawiam sie czy mozna zrobic swoj wlasny tyb MODE?? wydaje mi sie ze raczej nie i tu wielki bol :cry:

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...