Skocz do zawartości
LuKe

Monitor Lcd 20" Nec 20wgx2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Juz z tydzien czytam rozne recenzje, fora etc. i jestem wstepnie zdecydowany na ten monitor. Mam tylko trzy pytania.

 

1. Czy jest na horyzoncie jakis inny, lepszy monitor do gier w podobnej cenie?

2. Czy na chwile obecna znajde cos lepszego do 1600 zlotych, co nadaje sie "do wszystkiego" (przede wszystkim filmy + gry) procz grafiki?

3. Najwazniejsze - to budzi moje najwieksze obawy - szyba... Jak to jest z tymi odbicami. Czy przeszkadza tylko takie bezposrednie swiatlo sloneczne? Niestety, mam okno za plecami (takie ustawienie mebli jest najbardziej optymalne), ale zawsze jak korzystam z komputera to mam zawieszone kolorowe zaslony, tak wiec bezposrednio swiatlo nie przechodzi... na samym srodku pokoju mam zyrandol, ale swiatlo jest dosyc slabe... Tez nie wiem czy to bedzie przeszkadzac czy nie :( A po ciemku strasznie mi sie meczy wzrok...

 

Z gory dziekuje za odpowiediz.

Edytowane przez vicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Najwazniejsze - to budzi moje najwieksze obawy - szyba... Jak to jest z tymi odbicami. Czy przeszkadza tylko takie bezposrednie swiatlo sloneczne? Niestety, mam okno za plecami (takie ustawienie mebli jest najbardziej optymalne), ale zawsze jak korzystam z komputera to mam zawieszone kolorowe zaslony, tak wiec bezposrednio swiatlo nie przechodzi... na samym srodku pokoju mam zyrandol, ale swiatlo jest dosyc slabe... Tez nie wiem czy to bedzie przeszkadzac czy nie :( A po ciemku strasznie mi sie meczy wzrok...

Z tą szybą u Ciebie może być na prawdę bieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Juz z tydzien czytam rozne recenzje, fora etc. i jestem wstepnie zdecydowany na ten monitor. Mam tylko trzy pytania.

 

1. Czy jest na horyzoncie jakis inny, lepszy monitor do gier w podobnej cenie?

2. Czy na chwile obecna znajde cos lepszego do 1600 zlotych, co nadaje sie "do wszystkiego" (przede wszystkim filmy + gry) procz grafiki?

3. Najwazniejsze - to budzi moje najwieksze obawy - szyba... Jak to jest z tymi odbicami. Czy przeszkadza tylko takie bezposrednie swiatlo sloneczne? Niestety, mam okno za plecami (takie ustawienie mebli jest najbardziej optymalne), ale zawsze jak korzystam z komputera to mam zawieszone kolorowe zaslony, tak wiec bezposrednio swiatlo nie przechodzi... na samym srodku pokoju mam zyrandol, ale swiatlo jest dosyc slabe... Tez nie wiem czy to bedzie przeszkadzac czy nie :( A po ciemku strasznie mi sie meczy wzrok...

 

Z gory dziekuje za odpowiediz.

ad.3 zwiększenie jasności pomaga troszkę na odbijające się światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może odpisać? :)

wg mnie nie ma szans, poza szukaniem nienatywnego trybu który pójdzie w 75Hz np 1440x900

 

1280x1024 wg standardu powinno być ustawialne na 75Hz ale jeśli nawet monitor uruchomi się to może pomijać te dodatkowe 15klatek i w płynnym ruchu przy 75Hz będą skoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam na serio...

 

ale teraz chyba rozumiem ze wyswietli HD bez skalowania jesli miesci sie w max rozdzielczosci natywnej monitora czyli w tym wypadku 1680x1050

 

co do rozdzialki HD powyzej mozliwej monitora to skaluje do gorszej

 

tak to zapewne wyglada?

 

nigdy sie tym nieinteresowalem wiec z ciekawosci pytam :wink:

 

 

a co do HD to mialem jeden odcinek prison break w HD 720 i zwykle avi i nie moglem dopatrzec sie roznicy

 

czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego monitora, niestety po 2,5 roku pojawiły się plamy/nacieki w górnej krawędzi matrycy. Dzwoniłem do Neca powiedzieli ze to na 90% poleciała matryca. Jako że jest jeszcze na gwarancji :) właśnie im wysłałem. Prawdopodobnie wymienią mi na inny model, teraz pytaniejaki model wybrać, za tego dałem 2100,00. Oni mi proponują modele 22-24 cale ale na matrycy TN, a to mi się nie bardzo opłaca :( Jakiś sugestie z Waszej strony? Będę wdzięczny.

Osobiście skłaniał bym się na model: MultiSync® P221W, tylko coś nie bardzo chcą sie zgodzić :(

Edytowane przez Pablo70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego monitora, niestety po 2,5 roku pojawiły się plamy/nacieki w górnej krawędzi matrycy. Dzwoniłem do Neca powiedzieli ze to na 90% poleciała matryca. Jako że jest jeszcze na gwarancji :) właśnie im wysłałem. Prawdopodobnie wymienią mi na inny model, teraz pytaniejaki model wybrać, za tego dałem 2100,00. Oni mi proponują modele 22-24 cale ale na matrycy TN, a to mi się nie bardzo opłaca :( Jakiś sugestie z Waszej strony? Będę wdzięczny.

Osobiście skłaniał bym się na model: MultiSync® P221W, tylko coś nie bardzo chcą sie zgodzić :(

muszą sie zgodzic a jak nie to popros o zwrot pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC P221W to najbliższy nie ustępujący jakością monitor. Właściwie to do pracy ze statyczną grafiką jest o niebo lepszy od NEC WGX2 ... gorzej może być w obrazie ruchomym.

 

Ja bym im powiedział - albo NEC P221W albo zwrot kasy. ... no jeszcze mieli wprowadzić nowy model 23" NEC EA231WMi na IPS ale go jeszcze nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brać NECa P221W albo zwrot kasy, poczekam miesiąc albo dwa kupię sobie MultiSynca EA231WMi i jeszcze będę 900 zł do przodu?

Chyba ta druga opcja bardziej mi się uśmiecha, bo sobie lubię od czasu do czasu w coś zagrać a i film jakiś też czasem zobaczę.

NEC P221W to do gier chyba nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sprawy mają się tak:

Firma NEC zgodziła się na wymianę mojego monitora 20WGX2 na P221W, lecz czytając forum, wyniki testów i grając w gry, stwierdziłem że już nie chcę tego monitora. Dzwonię więc do nich i mówię w czym rzecz, ze miałem matrycę S-IPS, P221W ma matrycę S-PVA, co w grach będzie miało duże znaczenie i rezygnuję z niego i chcę zwrotu pieniędzy. Serwis mi mówi że to niemożliwe, że monitor został już do nich wysłany, oni czekają na niego i mi go wyślą jak tylko sami go otrzymają. Troszkę mnie to przeraziło, napisałem więc szybko 2 maile, jeden do serwisu drugi do NEC Polska, że serwis wprowadził mnie w błąd nie informując o pełnych parametrach tego monitora, nie zadając nawet pytania do czego będę go używał, że nie jest to produkt skierowany do mnie, lecz do innego grona użytkowników.

Teraz proszę o radę, co dalej z tym problemem?

Za 2100 to można z niewielką dopłatą kupić coś fajnego na matrycy IPS, pod warunkiem że się zgodzą.

Zasugerowałem im żę chętnie przyjmę MultiSync® LCD2490WUXi² który jest na matrycy IPS, ale wątpię aby na to poszli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sprawy mają się tak:

Firma NEC zgodziła się na wymianę mojego monitora 20WGX2 na P221W, lecz czytając forum, wyniki testów i grając w gry, stwierdziłem że już nie chcę tego monitora. Dzwonię więc do nich i mówię w czym rzecz, ze miałem matrycę S-IPS, P221W ma matrycę S-PVA, co w grach będzie miało duże znaczenie i rezygnuję z niego i chcę zwrotu pieniędzy. Serwis mi mówi że to niemożliwe, że monitor został już do nich wysłany, oni czekają na niego i mi go wyślą jak tylko sami go otrzymają. Troszkę mnie to przeraziło, napisałem więc szybko 2 maile, jeden do serwisu drugi do NEC Polska, że serwis wprowadził mnie w błąd nie informując o pełnych parametrach tego monitora, nie zadając nawet pytania do czego będę go używał, że nie jest to produkt skierowany do mnie, lecz do innego grona użytkowników.

Teraz proszę o radę, co dalej z tym problemem?

Za 2100 to można z niewielką dopłatą kupić coś fajnego na matrycy IPS, pod warunkiem że się zgodzą.

Zasugerowałem im żę chętnie przyjmę MultiSync® LCD2490WUXi² który jest na matrycy IPS, ale wątpię aby na to poszli :(

tzn zarzadałes od razu zwrotu pieniedzy czy zgodziłes sie wczesniej na P221W,a to że serwis wprowadził ciebie w bład nie podajac pełnych paametrów,jest co najmniej smieszne,od tego masz google i rozum zeby to sprawdzic.I tak dostajesz monitor lepszy od poprzedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn zarzadałes od razu zwrotu pieniedzy czy zgodziłes sie wczesniej na P221W,a to że serwis wprowadził ciebie w bład nie podajac pełnych paametrów,jest co najmniej smieszne,od tego masz google i rozum zeby to sprawdzic.I tak dostajesz monitor lepszy od poprzedniego.

09.09.09 czyli w środę zadzwoniłem do serwisu firmy NEC z informacją ze na mim monitorze pojawiły się nacieki, plamy które się powiększają od jakiegoś czasu.

Najpierw były małe i specjalnie mi to nie przeszkadzało, ale w szybkim tępie zaczeły się powiększać, jako że na tym monitorze pracuję na codzień więc było mi troszkę nie na rękę im go wysyłać. Kazali wysłać i powiedzieli że to prawdopodobnie matryca i prawdopodobnie będzie wymiana na nowy 22 lub 24 cale TN.

Lecz jest też możliwa naprawa monitora, muszą go zobaczyć aby stwierdzić uszkodzenie. Spytałem o inną matrycę niż TN, powiedzieli że jest monitor P221W, ale to za drogi monitor jest. Kazali wysłać kurierem w opcji STANDART i ubezpieczyć na 2100.

Tak zrobiłem, pytam się tego kuriera ile do nich będzie szło w tej opcji standart, powiedział mi ze to najtańsza opcja i do 5 dni dotrze do odbiorcy.

Jako że była środa więc sobie myśle że do poniedziałku to sobie poczytam o monitorach nowych co jest dobre, zadam pytanie na forum "pure pc".

Jak widać po postach tak też zrobiłem, Wlazłem na stronę Neca i jedyny w podobnej cenie był model P221W, sugerowana cena sprzedaży 1910 netto 2330 brutto

Więc nie zdziwiłem się specjalnie że nie chcą sie zgodzić. Popytałem na forum, Wy mówicie bierz kasę albo ten monitor P221W, lub ten nowy którego jeszcze nie ma 23" na S-IPS. Zajrzałem na alegro a tam model P221W w cenie ok 1700, a nawet jeden nowy z w-wy z wymiany gwarancyjnej 1600 z groszami.

Pomyślałem ze przez weekend poczytam pomyśle i podejmę decyzję, w końcu monitorami na codzień się nie zajmuję, a pracować trzeba.

Zadzwonili do mnie w piątek z infirmacją że moj stary monitor ma uszkodzoną matrycę i nie da się jej naprawić proponując mi wymianę na inny monitor zaproponowano mi monitor 22 i 24 calowy.

Zapytałem się jakie matryce posiadają te monitory, powiedziano mi ze są to matryce TN, odrzuciłem ich propozycję bo nijak mi się to nie opłaca i spytałem jakie mam jeszcze możliwości.

Powiedziano mi że nie mają w ofercie monitorów z matrycami S-IPS, w podobnej cenie, jest 26" ale na ten nie wymieniają nawet za dopłatą.

Ewentualnie mogą się spytać o model P221W, ale muszą wysłać zapytanie do siedziby w niemczech, lub zwrócić gotówkę. Sprawa została jakgdyby w powietrzu.

W niedzielę i w poniedziałek dokrztałciłem się w sprawie monitorów 20-24 cali na matrycy S-IPS. Dzwonię do nich dzisiaj rano o 9:00 i mówię że ja to bym najchętniej gotówkę odzyskał, bo nie bardzo mi się ten monitor podoba do gier 3D, co nie znaczy że to zły monitor, ale chyba nie specjalnie adresowany do mnie.

Serwic NECa stwierdził że monitor P221W już jedzie do nich, że mają pozwolenie na wymianę i już jest za późno aby sprawę zatrzymać. Ponadto monitora

NEC EA231WMi oni nie mają i nie wiedzą kiedy będzie, a innego na S-IPS nie dadzo bo za drogi. Pytam się z kim mogę porozmawiać bo nie chcę dostać czegoś z czego nie będę do końca zadowolony, i nie specjalmie chcę ten monitor. Powiedziano mi że bym zadzwoniłd o serwisu do niemiec, ja mu na to że ja nie specjalnie po niemiecku mówię więc to nie ma sensu.

Podano mi numer do centrali w Krakowie, że jest tam człowiek który może mnie jednak przekona do tego monitora a przynajmniej rozwieje moje wątpliwości odnośnie tego monitora, oni co podkreślili dwukrotnie nie specjalnie testują te monitory i nie wiedzą jak model P221W zachowuje się w grach 3D.

Dzwonię do Krakowa a tam pani jakaś mówi że wszystkie osoby które mają jakieś pojęcie o monitorach NECa pojechały na jakieś sympozjum do Warszawy.

Podała mi jednak jakiś numer tel. komórkowego do osby która mogła by mi pomóc.

Dzwonię i nic, nikt nie odbiera.

A ja od tygodnia jadę na 15" CRT odkopanym w piwnicy.

Sam już nie wiem co mam robić, nie lubie gdy ktoś podejmuję decyzję za mnie. Obawiam się że model P221W nie spełni moich oczekiwań, a teraz go sprzedawać na siłę na allegro to nie bardzo mi się chce, a na 15" patrzę cały czas i naprawdę zależy mi na tym abym dostał coś z czego będę zadowolony i aby nie trwało to długo.

Więc tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - Ja bym brał tego NEC ... nie rozpakowywał go nawet tylko od razu dał na allegro z ceną np. 1499 (jak chcesz sprzedać szybciej to 1399 a jak wolniej to 1599) PLN ... jak sprzedasz to kupisz albo nowego NEC na IPS który nie tak szybko się pojawi albo od razu DELL 2209WA i jeszcze zostanie Ci kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...