Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupiłem płyte Gigabyte (...) DS3

i do tego E6300 - no i pokzauje mi ze procesor ma 533 Mhz magistrali i mnożnik 7x200 !?!?,

a także nie moze podkręcić procka ani pamieći....

czy zmiana biosu na nowszy pomoze ???(mam F1)

Bios F3, lub F4C polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnei wlasnie, jakim cudem d9 tak Wam chodza? mi ponad 430 nie chce sie juz bootowac, a stabilne mam tylko 400, nic wiecej :|

dzielniki, napiecie, timingi to nie to... heh :(

chyba, ze to faktycznie ten goodram smierdzi :)

 

przy ilu Mhz macie GoldMema jeszcze?

 

 

btw bios F4e jest lepsza wersja F4c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze sie podzielisz sekretem jak to zrobiles ? :)

odpowiedz padła juz :P

 

wlasnei wlasnie, jakim cudem d9 tak Wam chodza? mi ponad 430 nie chce sie juz bootowac, a stabilne mam tylko 400, nic wiecej :|

dzielniki, napiecie, timingi to nie to... heh :(

chyba, ze to faktycznie ten goodram smierdzi :)

 

przy ilu Mhz macie GoldMema jeszcze?

btw bios F4e jest lepsza wersja F4c :)

no ja nic nie robie, jak wiesz jest teoria ze to nie D9 a Goodram coś psioczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnei wlasnie, jakim cudem d9 tak Wam chodza? mi ponad 430 nie chce sie juz bootowac, a stabilne mam tylko 400, nic wiecej :|

Trzeba sie w czepku urodzic, oczywiscie zartuje, nie wiem jak to sie stalo :lol: , ale plyta zatrybila z pamieciami tymingi mam 4-4-4-8 reszta na auto, napiecie na pamieciach 2,0(1)V, fsb i gmch voltage 0,2V, pcie na auto, ostatni wynik jak narazie:

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie w czepku urodzic, oczywiscie zartuje, nie wiem jak to sie stalo :lol: , ale plyta zatrybila z pamieciami tymingi mam 4-4-4-8 reszta na auto, napiecie na pamieciach 2,0(1)V, fsb i gmch voltage 0,2V, pcie na auto, ostatni wynik jak narazie:

nie wiem jak innym ale mi miniaturka nie dziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na pierwszej stronie jest ,ze na patriotach an D9 jest taki sam problerm, wiec PCB czy nie PCB ?

Według mnie to i to :) Bardzo możliwe, że patrioty korzystają z podobnego SPD (chodzi mi o alphy) i PCB. Bądź co bądź zakres regulacji timingów na DDR2 u Intela jest mniejszy niż u AMD... :wink: i płyta może dobierać złe alphy według SPD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to i to :) Bardzo możliwe, że patrioty korzystają z podobnego SPD (chodzi mi o alphy) i PCB. Bądź co bądź zakres regulacji timingów na DDR2 u Intela jest mniejszy niż u AMD... :wink: i płyta może dobierać złe alphy według SPD

No dobra ale jesli recznie ustawimy timingi i napiecie nie korzystaac z informacji z SPD czy to rozwiaze problem , czy lezy on jeszcze glebiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to i to :) Bardzo możliwe, że patrioty korzystają z podobnego SPD (chodzi mi o alphy) i PCB. Bądź co bądź zakres regulacji timingów na DDR2 u Intela jest mniejszy niż u AMD... :wink: i płyta może dobierać złe alphy według SPD

Dokładnie tak samo jest np z pamięciami SLi Ready. Mobaczesy głupieją dobierają chore alphy i wychodzi 'niekompatybilność' pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie w czepku urodzic, oczywiscie zartuje, nie wiem jak to sie stalo :lol: , ale plyta zatrybila z pamieciami tymingi mam 4-4-4-8 reszta na auto, napiecie na pamieciach 2,0(1)V, fsb i gmch voltage 0,2V, pcie na auto, ostatni wynik jak narazie:

img

czyli te 510 FSB co wcześniej dałeś to na 2.0VDIMM ?? i +0.2V inne tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jest np z pamięciami SLi Ready

to ciekawe skoro podobno nie ma zadnych problemow z nanowszymi korsarzami ktore maa EPP i sa SLI Ready (optymalizowane pdo nforce 590sli) a chodza doskonale na chipsetach intela (oczywiscie bez epp :) )

zeszta sam wam zrecenzuje bo powinienem miec w srode te pamiatki i ds4

 

 

ps

 

tak btw takie pytanko jake maksymalne vdimm mozna dac na DS4 (bez modow) ?

Edytowane przez VeganJustice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, zle co do tego FSB sie wyraziłem ;)

 

czyli 2.2 i 510 MEM - a wyżej nie da rady?vdimm dasz rade do 2.4 wiec moze do 540 dociagniesz ;)

 

 

a bawisz sie w podójne SPI ?

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pewnien problem z którym się mecze...

 

Mam E6400 + DS4 + Geile 800 CL5 wszyskto ładnie pięknie sie podkreca sie itd.. lecz problem leży w windzie.. czy mam podkręcone coś czy nie winda MULI tzn.np jak cos odpalam to np. przywiesza sie na pare sekund/parenaście, jak klikam w dysk ktorys to minie z 5 sekund zanim wejdzie na niego tak jakby załapywał długo... Dysk cos jakis czas mieli.. czasem takie przywieszki itd.. i to na default czy na pokdręconym to samo bo myslalem ze to przez O/C... poprostu system jakby muli a dwa razy stawiałem go już od nowa ( SP1 teraz jest SP2) i jest nowy po instalacji driverow z płytki + stery do karty Geforce 6600... może to wina grafy ? ale przywieszki systemu to raczej nie mozliwe aby były przez to... próbowałem różne biosy do płyty ciagle to samo.. kiedys mialem cos takiego z Nforce 4 pomagała zmiana sterow IDE.. lecz tu nic podobego nie ma żeby coś zmienić lub coś... HELP

Edytowane przez Pietrass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, zle co do tego FSB sie wyraziłem ;)

 

czyli 2.2 i 510 MEM - a wyżej nie da rady?vdimm dasz rade do 2.4 wiec moze do 540 dociagniesz ;)

a bawisz sie w podójne SPI ?

Dalej juz bardzo ciezko z pamieciami, max dawalem 2,3V, wiec moze na 2,4 by sie jeszcze dociagnelo(zobacze), w podwojne spi jeszcze sie nie bawilem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pewnien problem z którym się mecze...

 

Mam E6400 + DS4 + Geile 800 CL5 wszyskto ładnie pięknie sie podkreca sie itd.. lecz problem leży w windzie.. czy mam podkręcone coś czy nie winda MULI tzn.np jak cos odpalam to np. przywiesza sie na pare sekund/parenaście, jak klikam w dysk ktorys to minie z 5 sekund zanim wejdzie na niego tak jakby załapywał długo... Dysk cos jakis czas mieli.. czasem takie przywieszki itd.. i to na default czy na pokdręconym to samo bo myslalem ze to przez O/C... poprostu system jakby muli a dwa razy stawiałem go już od nowa ( SP1 teraz jest SP2) i jest nowy po instalacji driverow z płytki + stery do karty Geforce 6600... może to wina grafy ? ale przywieszki systemu to raczej nie mozliwe aby były przez to... próbowałem różne biosy do płyty ciagle to samo.. kiedys mialem cos takiego z Nforce 4 pomagała zmiana sterow IDE.. lecz tu nic podobego nie ma żeby coś zmienić lub coś... HELP

nie wiem... ja pojecia niemam ... moze to dysk ?

 

Dalej juz bardzo ciezko z pamieciami, max dawalem 2,3V, wiec moze na 2,4 by sie jeszcze dociagnelo(zobacze), w podwojne spi jeszcze sie nie bawilem :wink:

tez jak wroce do domu, to sie pobawie ... zobaczymy ile dalej dojcie - ja sie za to 1xspi pobawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ? mam dwie partycje jedna 12 GB na winde druga 220 GB i tam jest reszta rzezy zawsze formatuje tą jedną być może to przyczyna tego że na partycji D są jakies straszne śmieci i nie była od początku formatowana ?? Może sformatowac obie i wtedy psotawic wszystko na czysto.. tylko tyle danych w pisach ale wątpie żeby to było przez dysk takie przymułki systemu... i jesli to nie bedzie to strace wszystkie dane i dalej bedzie problem... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pewnien problem z którym się mecze...

 

Mam E6400 + DS4 + Geile 800 CL5 wszyskto ładnie pięknie sie podkreca sie itd.. lecz problem leży w windzie.. czy mam podkręcone coś czy nie winda MULI tzn.np jak cos odpalam to np. przywiesza sie na pare sekund/parenaście, jak klikam w dysk ktorys to minie z 5 sekund zanim wejdzie na niego tak jakby załapywał długo... Dysk cos jakis czas mieli.. czasem takie przywieszki itd.. i to na default czy na pokdręconym to samo bo myslalem ze to przez O/C... poprostu system jakby muli a dwa razy stawiałem go już od nowa ( SP1 teraz jest SP2) i jest nowy po instalacji driverow z płytki + stery do karty Geforce 6600... może to wina grafy ? ale przywieszki systemu to raczej nie mozliwe aby były przez to... próbowałem różne biosy do płyty ciagle to samo.. kiedys mialem cos takiego z Nforce 4 pomagała zmiana sterow IDE.. lecz tu nic podobego nie ma żeby coś zmienić lub coś... HELP

 

sflashuj biosa,

wlacz ATA a nie PIO w windows ;]

stary blad w plytjkach GB, mam nadzieje,z e pomoze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pewnien problem z którym się mecze...

 

Mam E6400 + DS4 + Geile 800 CL5 wszyskto ładnie pięknie sie podkreca sie itd.. lecz problem leży w windzie.. czy mam podkręcone coś czy nie winda MULI tzn.np jak cos odpalam to np. przywiesza sie na pare sekund/parenaście, jak klikam w dysk ktorys to minie z 5 sekund zanim wejdzie na niego tak jakby załapywał długo... Dysk cos jakis czas mieli.. czasem takie przywieszki itd.. i to na default czy na pokdręconym to samo bo myslalem ze to przez O/C... poprostu system jakby muli a dwa razy stawiałem go już od nowa ( SP1 teraz jest SP2) i jest nowy po instalacji driverow z płytki + stery do karty Geforce 6600... może to wina grafy ? ale przywieszki systemu to raczej nie mozliwe aby były przez to... próbowałem różne biosy do płyty ciagle to samo.. kiedys mialem cos takiego z Nforce 4 pomagała zmiana sterow IDE.. lecz tu nic podobego nie ma żeby coś zmienić lub coś... HELP

wydaje mi sie że windows jest źle zoptymalizowany pod dwa rdzenie

zobacz to znalałew w dziale amd o X2 wiec może ci sie przyda http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1562

zrob to co radza i powiedz co tam słychać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sflashuj biosa,

wlacz ATA a nie PIO w windows ;]

stary blad w plytjkach GB, mam nadzieje,z e pomoze :)

 

Sprawdziłem i wszedzie gdzie jest możliwe jest DMA... A flash biosu na najnowszy naprawde nic nie daje... Nie bardzo wiem co mam robic dalej... wyczyściłem partycje sformatowałem wszystkie i dalej jest to samo... Zauważyłem że po częsci zwalnia po instalacji kodeków z płyty do Audio czy to możliwe ? Wy macie sterowniki zainstalowane i działa Wam normalnie czy macie odzielne karty audio ? Cholera nie wiem co dalej :(( Poczytam na temat tej optymalizacji może to coś da bo już nie mam pomysłów co dalej robic ?

 

Niestety na tej stronie piszą tylko o AMD X2 i o programie do tego piszą że Core 2 duo nie ma takich problemów... Ehh... mam wrązenie że to chyba naprawdę stery od karty dźwiękowej być może warto jednak podłączyć osobną kartę audio ? Lecz wydać pare zł a okaże się że będzie tak samo?...

Edytowane przez Pietrass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są drivery z 2006/08/09 na stronie realteka bo na stronie gigabyta mają tylko te z płyty :/ Zasysam te nowe oby pomogły...

 

 

 

Macie jakieś pomysły gdyby instalacja nowych sterów Audio nie podziałała ?.. Jak nie zadziałają te nowe stery i nie będzie oki to sie chyba załamie :/

Edytowane przez Pietrass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...