Skocz do zawartości
PITer

Gigabyte 965p-s3/ds3/ds4/dq6 - Wszystko Co Wiemy

Rekomendowane odpowiedzi

mialem opisac jak sie spisuja a-daty vitesty ale zamiast nich dostalem v-daty w sklepie powiedzieli mi ze to to samo ale nie jestem pewny czy nie sa zudowane w oparciu o inne kosci.

z v-dat 667 da sie wyciagnac 820 mhz i przechodzi test super pi 8M geile chodzily na 800.

zauwazylem ze plyta ma problemy z 2 modulami pamieci . jak mam wlozona jedna kosc to moze krecic, ze hej i chodzi wszystko stabilnie natiomiast jak 2 to kocncze tak jak wyzej napisael. czy to normalne zjawisko ? no i czy te v-daty to to samo co a-daty vitesty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820227126

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820144020

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820145566

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231102

 

Pomozcie plz ktore ramy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ??? Musze sie szybko zdecydowac a nie wiem ktore beda smigac spoko z ta plyta. Narazie mysle zeby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> OCZ. Corsairy to ostatecznosc bo drozsze :) Co polecacie z tych ktore podalem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem opisac jak sie spisuja a-daty vitesty ale zamiast nich dostalem v-daty w sklepie powiedzieli mi ze to to samo ale nie jestem pewny czy nie sa zudowane w oparciu o inne kosci.

z v-dat 667 da sie wyciagnac 820 mhz i przechodzi test super pi 8M geile chodzily na 800.

zauwazylem ze plyta ma problemy z 2 modulami pamieci . jak mam wlozona jedna kosc to moze krecic, ze hej i chodzi wszystko stabilnie natiomiast jak 2 to kocncze tak jak wyzej napisael. czy to normalne zjawisko ? no i czy te v-daty to to samo co a-daty vitesty?

V-Daty to nie to samo co A-Daty :) to jest tak - jest jeden producent ale V-Data to ich budżetowe produkty a A-Data to pamięci do tych co nie patrzą tylko na cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w instrukcji od płyty, gdzie jest zworka9 bo powinna) z przestawianiem zasilania usb z 5vsb na 5v

Przeszukałem i nie ma na płycie zworki, w biosie też wyłączyłem wszystko co mogło miec związek z zarzadzaniem energia ... a dyska dalej ma zasilanie po wyłączeniu komputera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem i nie ma na płycie zworki, w biosie też wyłączyłem wszystko co mogło miec związek z zarzadzaniem energia ... a dyska dalej ma zasilanie po wyłączeniu komputera :(

moze ktos kto ma tą płytwe przed soba Ci pomoze, ale nie chce mi sie wierzyc zeby nie bylo opcji zmiany z vsb na 5v :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze DS3 (DS4 i DQ6 też) czy ktoś z was miał problem ze strapem? że wydajność siada po przekroczeniu 400MHz FSB?

 

ja na ds3 tego nie mam, obecnie fsb mam na @430 czyli 1.86@3.01ghz i jest wszytko wporzadku, nie ma spadku wydajnosci, ramy synchronicznie 1:1 @860 mhz timingi default, proc @1.4V a ramy @2.1V wszystko full stabilnie . regards

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak mi nic nie startuje to znaczy ze plyta sie z grafa gryzie? ds3 i galaxy 7900gs.serwis stwierdzil ze plyta ok, mam teraz grafe wysylac na gware?

czy moze sprzedac ta [ciach!]lona ds3 i [ciach!]c to gowno galaxy za okno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak mi nic nie startuje to znaczy ze plyta sie z grafa gryzie? ds3 i galaxy 7900gs.serwis stwierdzil ze plyta ok, mam teraz grafe wysylac na gware?

czy moze sprzedac ta [ciach!]lona ds3 i [ciach!]c to gowno galaxy za okno?

zobacz grae na innej mobo, ale i tak bym tego gb zmienil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak mi nic nie startuje to znaczy ze plyta sie z grafa gryzie? ds3 i galaxy 7900gs.serwis stwierdzil ze plyta ok, mam teraz grafe wysylac na gware?

czy moze sprzedac ta [ciach!]lona ds3 i [ciach!]c to gowno galaxy za okno?

 

Trochę mnie tym zaskoczyłeś - z 7900GS to zwykle w temacie a Asusie P5B można było poczytać. Ja na twoim miejscu bym sprawdził u jakiegoś kolegi grafę, a od kolegi pożyczył grafę czy się nie gryzie, nie koniecznie musi być to mobo...

 

 

 

 

Odnośnie braków kompatybilności - Galaxy 7600GS 1.4ns DDR2 Zalman Edition się nie gryzie - jedno i drugie można śmiało kręcić :) Bios F4 - obecnie mam F6

 

 

DS3 jest wporzo - przynajmniej nie ma tkaich cyrków jak z Asusem co nie wiadomo co jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

jak to jest z xpress recovery? Mam 2 dyski sata - na pierwszym jest zainstalowany system - 250GB podzielony na 3 partycje, na pierwszej system. Próbuję odpalić xpress i zrobić backup - krzyczy mi że za mało miejsca na backup. W instrukcji jest napisane że miejsce powinno być na końcu dysku - chodzi o dysk fizyczny? Za partycjami powinno być niezaalokowane miejsce? czy miejsce powinno być na tejże samej partycji co jest system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Ostatnio spróbowałem pobawić się z opcją C.I.A.2. Trochę się zdziwiłem, że komp nie uruchamia sie z załączoną tą opcją nawet przy domyślnych ustawieniach. Czy ktoś wie jak dokładnie ta opcja działa? Czy powoduje automatyczne przetaktowania FSB i pamięci? Czy oprócz wybrania danego poziomu np. TURBO jeszcze coś trzeba zmienić w biosie?

Jeszcze jedna rzecz, z wcześniejszą wersją biosu (chyba F3) w easytune5 działała funkcja smart fan a tera z F5 znowu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tym zaskoczyłeś - z 7900GS to zwykle w temacie a Asusie P5B można było poczytać. Ja na twoim miejscu bym sprawdził u jakiegoś kolegi grafę, a od kolegi pożyczył grafę czy się nie gryzie, nie koniecznie musi być to mobo...

Odnośnie braków kompatybilności - Galaxy 7600GS 1.4ns DDR2 Zalman Edition się nie gryzie - jedno i drugie można śmiało kręcić :) Bios F4 - obecnie mam F6

DS3 jest wporzo - przynajmniej nie ma tkaich cyrków jak z Asusem co nie wiadomo co jest.

Co do Galaxy 7900gs wersja z zalmanem i pamięciami 1.2ns działała u mnie na DS4 jak i na DS3 z kolei wersja bez zalmana z pamięciami 1.4ns na DS4 windows mi nie startował a na DS3 były problemy z podkręcaniem jak i z poprawną i stabilą praca. Z kolei ta sama grafa na AM2 na gigabycie działała bez problemów. Wyczytał gdzieś że galaxy aby obniżyć cene produktu stosuje jakieś standardowe elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki - u mnie radiator na mostku południowym jest strasznie gorący :/ u was też? u mnie prawie parzy. Pomyślałem by dać zamiast firmowego coś takiego : http://mcs.pc.pl/produkt50.html . albo blok wodny... ale to w weekend zobaczę jak będę miał czas. Druga sprawa - pamięci ram też są gorące więc pomyślałem że dam nawiew na nie, nie są aż tak gorące jak radiarot SB. Na NB mam wodę ;) więc problemu nie ma.

 

Acha - doszedłem do 410 FSB (proc i pamięci 1:1) przy Orthosie wywala się na Blend i Large. Wnioskuje że to pamięci. Kingston 667 CL5. Ustawienia pamięci są na Auto i nie podnosiłem napięcia. Trochę się boję podnieść dopuki nie będzie nawiewu.

 

Na FSB 400 komp z orthosem chodził całą noc więc myślę że ok.

 

 

EDIT:

 

dla wszystkich pytających się jak łatwo podkręcić na DS3 (i reszta pewnie też) w biosie ustawiamy mnoznik na 2 (by pamięci i proc chodziły z częstotliwościami 1:1) i zwiększamy CPU Host (dla laików FSB to jest) , testujemy Orthosem i jeśli przez parę godzin jest ok. to znowu zwiększamu FSB o ok. 10MHz. Jak proc będzie błędził to zwiększamy mu napięcie, jak pamięci to też - dodatkowo przyda im się nawiew.

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich pytających się jak łatwo podkręcić na DS3 (i reszta pewnie też) w biosie ustawiamy mnoznik na 2 (by pamięci i proc chodziły z częstotliwościami 1:1) i zwiększamy CPU Host (dla laików FSB to jest) , testujemy Orthosem i jeśli przez parę godzin jest ok. to znowu zwiększamu FSB o ok. 10MHz. Jak proc będzie błędził to zwiększamy mu napięcie, jak pamięci to też - dodatkowo przyda im się nawiew.

Podejscie dobre, ale bardzo niepraktyczne. Dlaczego? Powiedzmy, że dopiero przy FSB 430 MHz CPU się wywali, a zaczynamy od 266 (powiedzmy, że praktycznie od 350 MHz). Takie testowaine zajmie kilka dni. Lepiej dawać w górę FSB o 10 MHz, zapuszczać orthosa na 20 minut, jak się nie wywali, to w górę o 10 MHz. Jak sie wywali, to w dół o 5 MHz i dłuższe testy. Tak będzie szybciej. Po kilku godzinach testów warto jeszcze zapętlić jakiego 3D Marka na kilka godzin, bo to co jest stabilne w orthosie nie musi być koniecznie stabilne w 3D. Po tych testach warto jeszcze obniżyć FSB o 2-3 MHz i wtedy już naprawdę nie powinno byc problemów ze stabilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejscie dobre, ale bardzo niepraktyczne. Dlaczego? Powiedzmy, że dopiero przy FSB 430 MHz CPU się wywali, a zaczynamy od 266 (powiedzmy, że praktycznie od 350 MHz). Takie testowaine zajmie kilka dni. Lepiej dawać w górę FSB o 10 MHz, zapuszczać orthosa na 20 minut, jak się nie wywali, to w górę o 10 MHz. Jak sie wywali, to w dół o 5 MHz i dłuższe testy. Tak będzie szybciej. Po kilku godzinach testów warto jeszcze zapętlić jakiego 3D Marka na kilka godzin, bo to co jest stabilne w orthosie nie musi być koniecznie stabilne w 3D. Po tych testach warto jeszcze obniżyć FSB o 2-3 MHz i wtedy już naprawdę nie powinno byc problemów ze stabilnością.

 

To co napisałem jest raczej dla początkujących... Ja osobiście zrobiłem tak :

FSB 333 - było ok.

FSB 380 - było ok

FSB 400 - CPU ok, pamięci się wywalały - napięcie +0.1V

FSB 410 - jedno jajo się wywalało -> napięcie o jeden stopień w górę, pamięci ok.

 

z dalszymi walkami czekam na weekend - trochę chłodzenie poprawię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po zmianie częstotliwości grafy ze 100 na AUTO C.I.A. 2 z całą resztą w AUTO poszło stabilnie na pierwszych trzech ustawieniach. TURBO po chwili zaliczyło zwis, a full ...(ostatnia opcja) spowodowała zwis jeszcze przed pełnym uruchomieniem się kompa. Pytania co do opcji C. I. A. 2 nadal aktualne!!!!

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to C.I.A. to nic innego jak podkręcanie - ale takie "inteligentne" . Ja jestem tradycjonalistą i tej opcji nie używam. To samo osiągniesz manualnie podkręcając - a nawet więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od dzisiaj posiadam płytę DS4. Posiada ona trzy gniazda na podłączenie wentylatorów. U mnie jest tak, że po włączeniu komputera dwa wentylatory zaczynają się kręcić (leniwie się rozkręcają) po upływie 3 sek. Jeden idzie normalnie od początku.

 

W czym rzecz?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam płyte S3, c2d e6300, 1gb ddr 667, radka 1900xt.

Mam problem z nowym biosem... Ostatnio upgradowalem bios do wersji F5 (poprzedni miałem F2) wszystko ładnie śmigało, byłem zadowolony, ale gdy włączyłem 3dm05 to szczeka mi opadła.... wyniki ok. 40% słabsze!!! Co to ma być? :s Ktoś z was się z tym spotkał? Bios zauktalizowałem ponieważ F5 poprawia osiągi przy podkrecaniu e6300 i zapewnia lepszą współpracę z pamieciami 667 mhz ...

 

3dm05:

F2: 11898

F5: 7036

 

..........

Edytowane przez bullshit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od dzisiaj posiadam płytę DS4. Posiada ona trzy gniazda na podłączenie wentylatorów. U mnie jest tak, że po włączeniu komputera dwa wentylatory zaczynają się kręcić (leniwie się rozkręcają) po upływie 3 sek. Jeden idzie normalnie od początku.

 

W czym rzecz?

Pozdrawiam

Moim zdaniem masz starszą wersję biosu i tam niestety tak było. Wgraj bios F5 i wiatraki będą chulać bez zarzutu.

 

Jeżeli po tych 3s wiatraki kręcą się jak trzeba to pewnie mają regulację od temeratury. Także w biosie są odpowiednie opcje dla regulacji obrotów wiatraków np. od napięcia, od temperatury oraz intelowski algorytm sprawdź te ustawienia.

 

No i jest nowy bios dla DQ6 - F6e i dla DS4 - F6b.

Dla ds4 już wgrany - smart fun znów działa. Resztę dopiero sprawdzę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez RAK38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam płyte S3, c2d e6300, 1gb ddr 667, radka 1900xt.

Mam problem z nowym biosem... Ostatnio upgradowalem bios do wersji F5 (poprzedni miałem F2) wszystko ładnie śmigało, byłem zadowolony, ale gdy włączyłem 3dm05 to szczeka mi opadła.... wyniki ok. 40% słabsze!!! Co to ma być? :s Ktoś z was się z tym spotkał? Bios zauktalizowałem ponieważ F5 poprawia osiągi przy podkrecaniu e6300 i zapewnia lepszą współpracę z pamieciami 667 mhz ...

3dm05:

F2: 11898

F5: 7036

a PCI-E nie przestawiło ci sie czasami w tryb PCI-E x1? Zobacz w CPU-Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam płyte S3, c2d e6300, 1gb ddr 667, radka 1900xt.

Mam problem z nowym biosem... Ostatnio upgradowalem bios do wersji F5 (poprzedni miałem F2) wszystko ładnie śmigało, byłem zadowolony, ale gdy włączyłem 3dm05 to szczeka mi opadła.... wyniki ok. 40% słabsze!!! Co to ma być? :s Ktoś z was się z tym spotkał? Bios zauktalizowałem ponieważ F5 poprawia osiągi przy podkrecaniu e6300 i zapewnia lepszą współpracę z pamieciami 667 mhz ...

 

3dm05:

F2: 11898

F5: 7036

 

..........

Witam w klubie :D

Włącz w biosie opcje CPU thermal control, jak nie to reszte tych badziewi i spróbuj ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problemy z biosem sa i beda jak narazie bo u mnie np dzieja sie dziwne rzeczy takze osdnoscie karty grafiki, mam GF7900gs zalmana 1,4ns i slabo sie podkreca mimo ze mam bios f6, poza tym w nhl07 po podkreceniu nawet 10Mhz!! pamieci juz gra jest niestabilna, jakies kreski na calym ekranie. Po 2gie nie zawsze wykrywa mi sterowniki do SB XtremeMusic, raz zaladuje podczas wlaczania kompa a raz nie... smieszne.

ps mam pytanie czy to prawda ze Asus P5B Deluxe jest "o wiele wydajnieszy" od Gigabyte 965P-DS3? bo ja wszedzie widze ze wydajnosc identyczna ale taka otrzymuje informacje na pclabie od pewnego uzytkownika

ktory bios polecacie do Gigabyte DS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...