Skocz do zawartości
macin

Czy Taka Różnica Temp. Jest Ok?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w końcu moje pierwsze wc (kadet+centralnie 92mm fander na min.-docelowo 2x120mm fander) i pytanko:

Czy różnica 3,5 stopnia między wodą (33,5 zaraz za prockiem) a prockiem (37) jest ok? Czy oznacza to że blok jest założony poprawnie i pasta też ok (ceramiq)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w końcu moje pierwsze wc (kadet+centralnie 92mm fander na min.-docelowo 2x120mm fander) i pytanko:

Czy różnica 3,5 stopnia między wodą (33,5 zaraz za prockiem) a prockiem (37) jest ok? Czy oznacza to że blok jest założony poprawnie i pasta też ok (ceramiq)?

Zalezy czy masz na mysli temp w stresie czy idle. Jesli stress to ta roznica jest za mala - powinno byc okolo 10 stopni, chociaz to zalezy od bloku, przeplywu, mocy procesora itp.

Przede wszystkim liczy sie odczyt temperatury z procesora. Jesli to co podaje plyta jest prawda to musisz miec wyjatkowego farta. Dla przykladu DFI lanparty. Temp wody w stress 40C, proc 38 C ... to nie wymaga komentarza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu DFI lanparty. Temp wody w stress 40C, proc 38 C ... to nie wymaga komentarza :wink:

HEj w tym przypadku polecam SpeedFana najnowszego... ma odczyt z diody procka... i teraz temperatury (wkoncu) sa prawdopodobe teraz mam wode 33,3 st a proc pokazuje 37/38... polecam

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

powinno byc okolo 10 stopni, chociaz to zalezy od bloku, przeplywu, mocy procesora itp.

Słyszałem ze to nie ma zadnego wpływu na temp. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEj w tym przypadku polecam SpeedFana najnowszego... ma odczyt z diody procka... i teraz temperatury (wkoncu) sa prawdopodobe teraz mam wode 33,3 st a proc pokazuje 37/38... polecam

Jednak różnie ze wskazaniami bywa,

temp wody mierzona za chłodnicą i rezem przed pompką - 32 (Thermaltake T-Type)

temp CPU - dioda wg speedfana - 30

temp CPU - płyta wg speedfana - 40 :angry:

przy czym CPU (Prison Pro) jest za GPU (F2GPU) i NB (F2NB)

i które wskazanie jest prawidłowe <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zalezy w którym miejscu temp wody mierzył bo ja zaraz po blokach mam 40 a temp cpu to 38 bo grafa grzeje wode

To są tak zwane mity! Woda nie nagrzewa sie az tak bardzo zeby miec widoczyn wpływ na temp pozostałych podzespołów. W bloku temp podnosi sie pewnie o ok. 0.2C (tak dla przykładu)

 

Jednak różnie ze wskazaniami bywa,

temp wody mierzona za chłodnicą i rezem przed pompką - 32 (Thermaltake T-Type)

temp CPU - dioda wg speedfana - 30

temp CPU - płyta wg speedfana - 40 :angry:

przy czym CPU (Prison Pro) jest za GPU (F2GPU) i NB (F2NB)

i które wskazanie jest prawidłowe <_<

A jaki procesor i na jakich taktach? I która wersja SpeedFana? Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu DFI lanparty. Temp wody w stress 40C, proc 38 C ... to nie wymaga komentarza :wink:

Chyba jednak wymaga - w najnowszym biosie jet kalibracja czujnika. U mnie przy ustawieniu na +10C temp zgodna jest z temp tzw Core podawaną przez najnowszego speedfana i w moim wypadku również przez Everesta.

Nie ma się co śmiac tylko kalibrować :wink:

Sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Woda nie nagrzewa sie az tak bardzo zeby miec widoczyn wpływ na temp pozostałych podzespołów. W bloku temp podnosi sie pewnie o ok. 0.2C (tak dla przykładu)

To juz napewno zalezy od przepływu.

W pompce C.O pewnie sie nagrzeje gdzies to tych 0,1-0,2*C zaleznie od konstrukcji bloku. A z pompką 300l/h i trzema blokami nagrzeje sie do 1*C albo nawet 2*C.

:lol2: :lol2: :lol2:

CPC twierdzi ze w ich blokach woda nagrzewa sie do 4*C :D

Ciekaw jestem gdzie by ta woda sie chłodziła z tych dodatkowych 4*C.... w rezie?? jakas magia chyba.

:lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo.. gdzies już o to pytałem ale nikt mi nic sensownego nie odpowiedział. Powiedzcie mi w jaki sposób powinno sie instalować czujniki temperatrury na procku? Mam nowy kontroler obrotów, kupiłem Liquid PRo i nie wiem jak dobrze to założąyć. Bo jakby nie patrzeć jak wsadze po między blok a rdzeń czujnik to blok nie bedzie idealnie przylegał do powierzchni rdzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...