Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon X1950xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Ati Radeon X1950XTX GPU-650 MHz MEM-2 GHz DDR4

Dołączona grafika


edit.
zostałem poproszony, a raczej została mi zwrócona uwaga, że wprowadzam mniej doświadczonych w błąd ;) aby pisali ochy i achy na wyniki przedstawiona na fotce powyżej :lol2:
więc chciałem nadmienić, że pełny konfig zestawu został podany poniżej, czyli w teście brały udział dwie karty ATI’s Radeon X1950XT w trybie CrossFire, zaś komputer z kartami nvidii był wyposażony w niedopracowany jeszcz tryb Quad SLI GeForce 7950GX2 czyli coś takiego jak poniżej
http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...0-quad-sli.html

pozdrawiam Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak wyjda dobrze zoptymalizowane stery dla x1950 to bedzie jeszcze lepiej...

PS. chcialbym zobaczyc ten wymiot CF na dwoch takich radkach ;)

PS2. ciekawe jak wyglada z cena tej karty

Edytowane przez Krzychu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyczepie :lol2: A co tam :twisted2: :wink:

 

Testy na 1GB Ramu.... :blink: Hyhy a to dobre :D

 

Dodatkowo testy QUAD'a... Dziwne... Wiem, że to niby najszybsze co mają zieloni, ale jest niedopracowane (a nV w ogóle to wspiera?) i czasami dwa GTX'y w SLI są szybsze niż ten wynalazek :?

 

Tym co się tak podniecają ilością klatek to chyba trzeba przypomnieć, że to są testy CROSS FIRE tak więc cavarr jak podpisujesz obrazek to 2xAti Radeon X1950XTX GPU-650 MHz MEM-2 GHz DDR4 :wink:

 

To tyle zrzędzenia :D

 

OVER... :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quad bywa wolniejszy od 2xGTX- z tym się zgodzę. Ale nigdy nie na tyle wolniejszy (z powodu błędów z driverami, cosik długo już nV nie umie napisać driverów), by 2xGTX zniwelował tą różnicę z 1szego posta.

 

Z resztą uwag się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

O ja cie pier papier, no no ATI pokazało klase, heh ale cena to pewnie będzie z kosmosu, ciekawe tez jaka zasiłka bedzie potrzebna żeby to cacko uciagnąć, OC-owania tez jestem ciekaw B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma kosztowac do 400$ , nie wiem po ile teraz stoi dolar ,ale w zaokragleniu pewnie conajmniej wyniesie 1500zl , a znajac nasz Polski rynek bedzie to wiecej.

Edytowane przez Krzychu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma kosztowac do 400$ , nie wiem po ile teraz stoi dolar ,ale w zaokragleniu pewnie conajmniej wyniesie 1500zl , a znajac nasz Polski rynek bedzie to wiecej.

1950xtx będzie kosztować do 400USD? Poproszę o linka, bo to aż śmiesznie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1950xtx będzie kosztować do 400USD? Poproszę o linka, bo to aż śmiesznie mało.

Sorki , mialo byc OD 400$ a dokladnie 399 - 499.

 

np

http://newsroom.gery.pl/notka,13152,Pierws...__X1950XTX.html

 

http://www.e-biznes.pl/inf/2006/17970,Pier...0XTX_-_0108.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie że bedzie kosztowac 2000zł, fajnieze premiera będzie we wrześniu tylko że żyjemy w Polsce więc szybko tej karty u nas się nie spodziewajcie ;) A idąc do sklepu i pytając o nią zapewne zastaniecie sprzedawce ze ździwioną miną nachającego przecząco głową na boki :wink:

 

Pozatym co do tych testów to faktycznie były przeprowadzane na małej ilości ramu ( 1GB). To praktyczne już standard więc powinni pójść nieco wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyczepie :lol2: A co tam :twisted2: :wink:

 

Testy na 1GB Ramu.... :blink: Hyhy a to dobre :D

 

Dodatkowo testy QUAD'a... Dziwne... Wiem, że to niby najszybsze co mają zieloni, ale jest niedopracowane (a nV w ogóle to wspiera?) i czasami dwa GTX'y w SLI są szybsze niż ten wynalazek :?

 

Tym co się tak podniecają ilością klatek to chyba trzeba przypomnieć, że to są testy CROSS FIRE tak więc cavarr jak podpisujesz obrazek to 2xAti Radeon X1950XTX GPU-650 MHz MEM-2 GHz DDR4 :wink:

 

To tyle zrzędzenia :D

 

OVER... :lol2: pozdro

może źle zrozumiałeś, ale "Ati Radeon X1950XTX GPU-650 MHz MEM-2 GHz DDR4" dotyczy foty karty, a teks

The benchmarks compare ATI’s Radeon X1950XT in CrossFire against NVIDIA’s Quad SLI...............

nawiązuje do foty z wynikami.

 

wystarczy pomyśleć/przeczytać przedstawiony przeze mnie tekst, a wszystko jest jasne :]

 

a tu ciekawe obniżki starszych kart ATI

* ATI Radeon X1900 512MB CrossFire: $375, down from $500

* ATI Radeon X1900XTX 512MB: $370, down from $500

* ATI Radeon X1900XT 512MB: $310, down from $370

* ATI Radeon X1900GT 256MB: $280, down from $310

* Sapphire Radeon X1900GT 256MB: $230, down from $250

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta ceną zastąpi obecnego X1900XTX.

ATI wygrywa ale wydaje mi się że to przez jeszcze niezbyt dobrze działającą konfiguracje quad SLI.

I bardziej by się przydał test pojedyńczej karty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jeszcze raz ja :lol:

 

Zerknij na pierwszego posta (jak Ci wyszło podpisywanie obrazków?). Oba podpisy są na kupie i to na drugim, A NIE na pierwszym, jak sugerujesz :D Wystarczy pomyśleć i dojść do wniosku, że mężczyźni są wzrokowcami i tak podpisane rysunki są do [gluteus maximus]. Zresztą widać to po pierwszych postach :lol2: :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu ciekawe obniżki starszych kart ATI

* ATI Radeon X1900 512MB CrossFire: $375, down from $500

* ATI Radeon X1900XTX 512MB: $370, down from $500

* ATI Radeon X1900XT 512MB: $310, down from $370

* ATI Radeon X1900GT 256MB: $280, down from $310

* Sapphire Radeon X1900GT 256MB: $230, down from $250

Ciekawe czy X1900 cenowo pociagnie za soba w dol x1800. Oby , to napewno by wyszlo na dobre ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakis "fajny" system chlodzacy (a`la montowany na HIS-ach) tylko czy cichy :|

 

ATI zdobedzie znowu palme zwyciescy w segmecie High-end ale czy powtorzy blad z serii X1xxx?

Tzn najdrozszy model jest najwydajniejszym na rynku a Mid i Low endy lepiej kupowac od NV bo za taka sama cene dostaje sie lepsza wydajnosc.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe foty :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

porównanie z x1900XTX

Dołączona grafika

-----------------------------

Dołączona grafika

-----------------------------

Dołączona grafika

-----------------------------

Dołączona grafika

 

Mosfety

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

jak widzimy X1950XTX ma "tylko" 6 mosfetów

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh..ładny sprzęcior, ,,łeska,, sie w oku kręci na jej sam widok :-P :rolleyes:

 

jak widzimy X1950XTX ma "tylko" 6 mosfetów

Ja tam widze 7 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies widzialem zdjecie z lopatkami chlodzenia takimi jakie ma ice-q 3

Te chlodzenie bedzie raczej glosniejsze od ice-q 3, na co wskazuje budowa lopatek sapphiropodobna.

 

EDIT>>znalazlem, wg mnie wyglada lepiej, a na dodatek lopatki te same co w ice-q3 czyli bedzie tez ta sama super cisza :D

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero kolos :o az zaluje ze nie mam kasy na niego :o ATI, a raczej AMD 2 win :D

 

 

BTW. jesli chodzi wam o te czarne kwadraciki na lewo tego radiatora? czerwonego... to ja tam ich widze 7. A jesli nie o to, no to nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. jesli chodzi wam o te czarne kwadraciki na lewo tego radiatora? czerwonego... to ja tam ich widze 7. A jesli nie o to, no to nie wiem :D

Bo tam sa porownane dwie karty.

 

Wyzej jest x1900xtx(7 mosfetow) z czerwonym radiatorem na ukladach zasilajacych, a nizej x1950xtx z miedzianym radaitorem na ukladach zasilajcych.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na to raczej bym nie liczył :) ale może też tak być. niby pamięci gddr4 mają 45% mniejsze zapotrzebowanie na prąd, ale to nie zmienia faktu że taktowanie ich jest również wyższe o gpu nawet nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...