Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie zmienialem ustawienia ramu (recznie timingi, zwiekszalem napiecie) ale to raczej nie tu tkwi problem. probowalem puscic 8x300 przy 1.65v a ram na 600 i lipa. btw o jakie levele Ci chodzi?

chlodzenie raczej wyrabia - box ale przesmarowany ceramique, temp nie przekracza 35 st w idle i 40-42 w stress. zastanawia mnie tylko NB i ta temperatura ~60st - moze to jest problem (bedzie zmiana coolerka ale narazie brak czasu)? moze dac wiecej V na NB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze jedno szybkie pytanko ot, czy wszystkie patrioty LLK sa na micronach D9 ? Bo nie umiem dostac drugiej kostki goodram'ow PRO wiec moze przesiadl bym sie na jakies inne 2x1GB :)

Wstrzymaj się z tą decyzją. Dziś się skontaktowałem z przedstawicielem handlowym firmy produkucjącej GoodRAMy i dowiedziałem się, że te PRO pojawią się za jakieś 2-3 tygodnie znowu. Tak więc ja czekam na nie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z tą decyzją. Dziś się skontaktowałem z przedstawicielem handlowym firmy produkucjącej GoodRAMy i dowiedziałem się, że te PRO pojawią się za jakieś 2-3 tygodnie znowu. Tak więc ja czekam na nie :]

hmm za 2-3 tygodnie powiadasz, mam nadzieje ze nie walna od razu "swiatecznych" cen na te moduly :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zmienialem ustawienia ramu (recznie timingi, zwiekszalem napiecie) ale to raczej nie tu tkwi problem. probowalem puscic 8x300 przy 1.65v a ram na 600 i lipa. btw o jakie levele Ci chodzi?

chlodzenie raczej wyrabia - box ale przesmarowany ceramique, temp nie przekracza 35 st w idle i 40-42 w stress. zastanawia mnie tylko NB i ta temperatura ~60st - moze to jest problem (bedzie zmiana coolerka ale narazie brak czasu)? moze dac wiecej V na NB?

w ustawieniach ramu sa tylko 2 'timingi' z wartoscia "Level x" do zmiany to nie rozumiem pytania, o ktore chodzi?

 

temp. NB masz ok, to norma. zwiekszanie V u mnie nic nie daje takze to raczej bym wykluczyl.

 

sam jestem teraz w podobnej sytuacji, na 2.8GHz chodzi stabilnie na 1.525V, zwiekszanie do 1.625V kompletnie nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach ramu sa tylko 2 'timingi' z wartoscia "Level x" do zmiany to nie rozumiem pytania, o ktore chodzi?

 

temp. NB masz ok, to norma. zwiekszanie V u mnie nic nie daje takze to raczej bym wykluczyl.

 

sam jestem teraz w podobnej sytuacji, na 2.8GHz chodzi stabilnie na 1.525V, zwiekszanie do 1.625V kompletnie nic nie daje.

podziel sie informacja jak ustawiles DRAM Extra Streanght i DRAM Output Driving? Dzisiaj troche sie bawilem tymi dwiema alfami ale nie wiele mi to dalo (nie sprawdzilem jeszcze wszystkich kombinacji :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach ramu sa tylko 2 'timingi' z wartoscia "Level x" do zmiany to nie rozumiem pytania, o ktore chodzi?

temp. NB masz ok, to norma. zwiekszanie V u mnie nic nie daje takze to raczej bym wykluczyl.

sam jestem teraz w podobnej sytuacji, na 2.8GHz chodzi stabilnie na 1.525V, zwiekszanie do 1.625V kompletnie nic nie daje.

przez Was musialem zrestartowac kompa, a juz tak dlugo sobie chodzil :P

poki co najlepsze efekty u mnie daje:

DRAM Extra Strenght - Level 1

DRAM Output Driving - Level 3

tyle ze u Ciebie chodzi na 2.8 a u mnie 2.3 na def napieciu - 8x300 za cholere nie chce ruszyc, wywala od razu komunikat "cpu overclocked" :mur:

kombinowalem z tymi levelami i dalej lipa - nie chce mi sie wierzyc ze ten athlonik nie pojdzie wiecej niz 2.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze u Ciebie chodzi na 2.8 a u mnie 2.3 na def napieciu - 8x300 za cholere nie chce ruszyc, wywala od razu komunikat "cpu overclocked" :mur:

kombinowalem z tymi levelami i dalej lipa - nie chce mi sie wierzyc ze ten athlonik nie pojdzie wiecej niz 2.3

teraz chodzi na 2.8, ale przed zabawa z timingami mialem sciane w granicach 2.5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez zmiana dzielnika nie pomagala, a wiem ze ram nawet teraz z prockiem na 2.8GHz moze pojsc jeszcze wyzej bo sprawdzalem max memek.

zaraz zrobie foto swoich ustawien w biosie i zrobie edit...

 

edit:

tak to u mnie wyglada, ustawienia 'na codzien':

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawa z timingami? mozesz podac wszystkie ustawienia ktore zmieniles? moze mi cos to pomoze chociaz na 95% wykluczam ram a to dlatego ze niezaleznie z jaka predkoscia go puszcze to i tak nic to nie daje...

Moim zdaniem chodzi o timingi alpha, których niestety nie ma w biosie DFI :blink: U mnie pojawia się ściana powyzej 2.7ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowalem te ustawienia i dalej lipa

z tego co widze to wszyscy robia na tyhc procach minimum 2,5 - 2,7 a ja 2,25 na def napieciu a wyzej nie chce ruszyc ani o drobine nawet przy 1,65v - co jest nie tak?

 

edit: no i jestem w kropce

pobawilem sie troche i udalo mi sie ustawic cos takiego:

Dołączona grafika

moze sie nie znam ale cos jest nie tak

7x300 dziala bez problemu czyli ht 300 jest osiagalne (wyzej nie probowalem)

9x275 tez dziala (btw cpu-z pokazuje mi teraz ht 279.5 :blink: ) czyli jakies 2.5 jest dla proca osiagalne (nie jestem pewien czy calkiem stabilnie bo prime biega dopiero od 20 min ale chyba tak)

wiec dlaczego nie chce dzialac 8x300?? czegos tu nie rozumiem...

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem -> dysk SATAII z podpisu (Hitachi) nie działa jak powinien

 

Dokładnie to rozchodzi sie o tryb w jakim działa. Programy typu Everest czy HDTune wskazują na to ze pracuje on w trybie SATA-I, wskazują na to również wyniki jakie uzyskuje dysk w benchmarkach - HDTune i HDTach.

W biosie sprwadziłem opcje Serial-ATA Controller we wszystkich ustawieniach, tzn.:

- Disabled - nie widzi w ogóle dysku

- All Enable - wyniki na poziomie dysku SATA-I

- SATA-I - wyniki jak wyżej

 

Czy jest jakaś ukryta opcja w biosie która przestawia tryb pracy dysku? Chciałem zaznaczyć ze dysk ten nie ma zworki, którą mógłbym przestawić ręcznie tryb pracy HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zamieszczam link do zmodowanego Biosu mojej produkcji do płytki DFI INFINITY ULTRAII-M2 oraz INFINITY NF SLI-M2/G

 

http://www.klami85.ovh.org/UBER_BIOS.BIN

 

BIOS bazuje na orginalnym datowanym na: 2006/08/09

 

Lista zmian:

Odblokowanie opcji:

 

SLI Brodcast Aparature

USB memory type

USB mouse support

Video OFF method

KB power on password

 

Timming mode

DDRII timming item

CKE base power down mode

CKE bassed powerdown

Memclock tri-stating

i pewnie coś jeszcze o czym zapomniałem...

 

Odblokowane dodatkowe mnożniki HT x1,5 i x2,5 - Uwaga nie są podpisane w BIOSIE... ale da się je wybrać

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowalem te ustawienia i dalej lipa

z tego co widze to wszyscy robia na tyhc procach minimum 2,5 - 2,7 a ja 2,25 na def napieciu a wyzej nie chce ruszyc ani o drobine nawet przy 1,65v - co jest nie tak?

 

edit: no i jestem w kropce

pobawilem sie troche i udalo mi sie ustawic cos takiego:

<a href="http://img292.imageshack.us/my.php?image=beztytuuqm1.jpg" target="_blank"></a>

moze sie nie znam ale cos jest nie tak

7x300 dziala bez problemu czyli ht 300 jest osiagalne (wyzej nie probowalem)

9x275 tez dziala (btw cpu-z pokazuje mi teraz ht 279.5 :blink: ) czyli jakies 2.5 jest dla proca osiagalne (nie jestem pewien czy calkiem stabilnie bo prime biega dopiero od 20 min ale chyba tak)

wiec dlaczego nie chce dzialac 8x300?? czegos tu nie rozumiem...

ma ktos pomysl?

Witam!

 

Zamieszczam link do zmodowanego Biosu mojej produkcji do płytki DFI INFINITY ULTRAII-M2 oraz INFINITY NF SLI-M2/G

 

http://www.klami85.ovh.org/UBER_BIOS.BIN

 

BIOS bazuje na orginalnym datowanym na: 2006/08/09

 

Lista zmian:

Odblokowanie opcji:

 

SLI Brodcast Aparature

USB memory type

USB mouse support

Video OFF method

KB power on password

 

Timming mode

DDRII timming item

CKE base power down mode

CKE bassed powerdown

Memclock tri-stating

i pewnie coś jeszcze o czym zapomniałem...

 

Odblokowane dodatkowe mnożniki HT x1,5 i x2,5 - Uwaga nie są podpisane w BIOSIE... ale da się je wybrać

a ktos juz testowal ten bios? chetnie bym sprawdzil ale mam obawy Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni posiadam DFI INFINITI NF ULTRA II-M2 G na AM2 i Sempron 2800+

Jako, że chcę podkręcić zestaw, a nie znam się na tym, pokazałem znajomemu manuala, a on wypisał mi instrukcje co i jak mam zrobić.

Problem pojawił się gdy okazało się, że opcje z instrukcji nie korespondują z rzeczywistymi, a konkretnie brak jest opcji: CPU FSB Ratio Setting w zakładce Genie. Wg instrukji powinna być, ale jej po prostu brak. Znalazłem nawet fotki BIOSa i tam ta opcja jest, a u mnie jej całkowicie brak.

 

Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Co powinienem zrobić?

 

Z tego co udał mi się znaleźć, to mam BIOSa PHOENIX AWARTWORKSTATION v6.00 PG 08/09/2006, czyli z tego co znalazłem na stronie DFI jest najnowszy...

Edytowane przez mudia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni posiadam DFI INFINITI NF ULTRA II-M2 G na AM2 i Sempron 2800+

Jako, że chcę podkręcić zestaw, a nie znam się na tym, pokazałem znajomemu manuala, a on wypisał mi instrukcje co i jak mam zrobić.

Problem pojawił się gdy okazało się, że opcje z instrukcji nie korespondują z rzeczywistymi, a konkretnie brak jest opcji: CPU FSB Ratio Setting w zakładce Genie. Wg instrukji powinna być, ale jej po prostu brak. Znalazłem nawet fotki BIOSa i tam ta opcja jest, a u mnie jej całkowicie brak.

 

Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Co powinienem zrobić?

 

Z tego co udał mi się znaleźć, to mam BIOSa PHOENIX AWARTWORKSTATION v6.00 PG 08/09/2006, czyli z tego co znalazłem na stronie DFI jest najnowszy...

Semprony do bodajże 3000+ mają zblokowaną zmianę mnożnika i napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Semprony do bodajże 3000+ mają zblokowaną zmianę mnożnika i napięcia

Nie jest to prawda. Semprony do 3000+ mają zablokowaną zmiane mnoznika, poniewaz nie mają C'n'Q. Napięcie mozna zmieniać tak samo jak na Athlonach, ale to zalezy od płyty głównej. Ostatnio widziałem, że ktos na DFI ma Semprona 3000+ i bez problemu da się podkrecać, DFI udostepnia zmiane napieć dla Sempronow bez CnQ. BTW, mudia pisze, ze nie ma mozliwosci zmiany FSB. Tyle, ze na platformie K8 nie ma czegos takiego jak FSB. Jest HTT ;) I tego polecam poszukac w zakładce "Genie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może te pytanie już było, ale ja niestety nie mam czasu czytać całego tematu ( a bym chciał - wierzcie mi ;) ) Czy na tej pamięci działają poprawnie GOOD RAMy 667 MHZ CL 5 nie PRO ?? Właśnie zamierzam takie kupić i nie wim czy będą chodzić. TO dla mnie ważne. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może te pytanie już było, ale ja niestety nie mam czasu czytać całego tematu ( a bym chciał - wierzcie mi ;) ) Czy na tej pamięci działają poprawnie GOOD RAMy 667 MHZ CL 5 nie PRO ?? Właśnie zamierzam takie kupić i nie wim czy będą chodzić. TO dla mnie ważne. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Miałem kilka dni takie, chodza bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może te pytanie już było, ale ja niestety nie mam czasu czytać całego tematu ( a bym chciał - wierzcie mi ;) ) Czy na tej pamięci działają poprawnie GOOD RAMy 667 MHZ CL 5 nie PRO ?? Właśnie zamierzam takie kupić i nie wim czy będą chodzić. TO dla mnie ważne. Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Mam własnie takie... zestaw 2x512MB... chadzą bezproblemu na 800Mhz CL5 przy stockowym napięciu...

Kości micron D8

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je mialem (mam DFI Inf NF UltraII-M2 i Athlona 3000+) i dzialaly tragicznie. Wymienilem je na inne (ten sam model) i dokladnie to samo. Takze nie polecam. Za 2 razem wymienilem na Patrioty 667mhz cl5 2x512mb i dzialaja bz problemow.

Dzialaly tragicznie czytaj: nie przechodzenie memtestu, testu pamieci w primie95 czy chociazby restarty. I to nawet nie na 667mhz tylko na 600. W miare stabilne byly dopiero na 533mhz. Patrioty bez problemow przechodza wszystkie testy przy 675mhz, wiecej nie probowalem.

Edytowane przez Singultius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...