Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Hah, miałem dokładnie tą samą sytuacje kiedyś :mur: taki pcprojekt jest neistety :/

 

btw. mam pytanko, czy ktos flasciach!e na tej mobo biosy winflashem czy wszyscy z floppa jadą?

Zazwyczaj "apdejtu" dokonuje winflaschem choć FDD też się zdarzało. Co do "okienkowego apdejtu" to tylko raz wyskoczył error i sie hot flaschem zakończyło ale już jest OKi.

 

Error wywaliło jak wgrywałem bioz z tej www:

 

http://www.lejabeach.com/DFI/dfinfultra2-m...fultra2-m2.html

 

8UM2D403RH1.zip - czyli ostatni lekko zmodyfikiwany - z wcześniejszymi biosmodami z "tamtego" forum nie było problemów.

 

Kostka biosu DFI ->

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja flashowałem Winflashem.

 

A tak poza tym, to nie pomogliśie mi jeszcze z moim problemem. A mianowicie, że nie startuje za pierwszym razem. Ma jakieś problemy.

Gdy właczam, to słychać tri, taki dziwny dźięk, i zaraz jest drugi taki sam dźwięk i sie wyłącza, dopiero po kilkakrotnym załączeniu działa.

DLACZEGO TAK JEST??? kto ma jakieś opcje?

 

A z innej beczki, to moja mobo teraz ma 61stopni(Everset) Chyba za dużo, chłodzenie seryjne. (czyli shit) co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja flashowałem Winflashem.

 

A tak poza tym, to nie pomogliśie mi jeszcze z moim problemem. A mianowicie, że nie startuje za pierwszym razem. Ma jakieś problemy.

Gdy właczam, to słychać tri, taki dziwny dźięk, i zaraz jest drugi taki sam dźwięk i sie wyłącza, dopiero po kilkakrotnym załączeniu działa.

DLACZEGO TAK JEST??? kto ma jakieś opcje?

 

A z innej beczki, to moja mobo teraz ma 61stopni(Everset) Chyba za dużo, chłodzenie seryjne. (czyli shit) co radzicie?

jako ze nikt nie jest w stanie pomoc proponuje oddac na gwarancje

a co do chlodzenia to jest temat w chlodzeniu konwencjonalnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze nikt nie jest w stanie pomoc proponuje oddac na gwarancje

tz. zasilacza niemam jak sprawdzić czy nie jest coś z nim, pamięci sprawdzałem goldmemory, jakieś godzine 40 minut, i 0błędów, wszystko juz podopinałem i dalej nic, zero, tylko że jak oddam na gwarancje, (esc.pl) to to pewnie potrwa troche, a potrszebuje kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczas nocnej nauki zrobiłem sobie krótką przerwę podczas której starałem się przeglądnąć ten temat, na kilka moich "wątpliwości" nie znalazłem\nie widziałem odpowiedzi.

Mój zestaw jak w sigu i ogólnie wiem że program SmartGuardian nie jest polecany, jednak mimo wszystko chciałbym, żebyście to zobaczyli. !! Zaznaczam, że BIOSu nie updatowałem !!-zrobie to w wakacje, bo przeczytałem, że niektorzy na tym forum coś sknocili i w chwili obecnej nie chce ryzykować bo komp do szkoły mi potrzebny, a nie do serwisu ;).

1. TEMPERATURY

Komp chodzi od jakichś 5ciu godzin, przed chwilą grałem w Joint Task Force, a zresztą, sami zobaczcie

Dołączona grafika

W Biosie pokazuje temperaturę od 21-24*C czyli odpowiednio o jakieś 2-5*C więcej niż wyświetlił mi tu smartguardian. Chciałbym zaznaczyć, że zarówno w BIOSIE jak i SG temp potrafi z sekundy na sekunde wzrosnąć o 2*C, aby po sekundzie znowu spoaść. W związku z tym czy czujnik jest uszkodzony, czy to tylko bios sknocony (w teście na egiełdzie w ocenie biosu napisali "Źle działający monitor systemowy"), nie wiem jak się do tego ustosunkować - czujnik, jakby nie patrzeć ważna rzecz. Ogólnie jeśli chodzi o tempy, to z całej trójki najwiarygodniejszy wydaje mi sie właśnie everest.

2. BIOS

Niestety nie mam aparatu i nie mogę zrobić zdjęcia, także postaram się to dokładnie wyjaśnić. Gdy wejdziecie w PC Healt Status, to macie ta tak jakby 2 pola...Pierwsze daje możliwość regulacji obrotów wiatraków, drugi w którym literki są błękitne pokazuje ilość obrotów wiatraków, temperatury, i chyba napiecia. Gdyby obszar całego drugiego pola umieścić w kwadracie, to wewnątrz mam coś ala artefakty (wiem że słowo źle się kojarzy :wink: ). Wygąda to tak: co sekundę aktualizowane są informacie w całym tym polu, i dokładnie podczas tej aktualizacji można dostrzec to, że np. w miejscu kropki mignie jedynka na pustym polu (ale wewnątrz tego "kwadratu" pojawi się jakiś jaśniejszy punkcik i tak w kółko. Widziałem to też poza PC Healt Status, w innym menu w biosie, i miało to związek z tą "aktualizacją".

3. DZIEŃ KUPNA MOJEGO PIERWSZEGO DFI

Gdy 2 lata temu zmieniałem kompa dostałam na starcie mobo z uwalonym chłodzeniem chipsetu.

Tym razem chciałem uniknąć całodniowej tułaczki po mieście i chciałem na miejscu sprawdzić czy wszystko "się kręci" Pan ze sklepu podłączył "gołe" mobo do zasilacza, dosłownie na 10 sekund wszystko się kręciło. Nie wiem co to był za zasilacz (chyba wielkiej różnicy to nie robi, bo jak już wspomniałem do płyty nie było nic podłączone), ale facet położył na nim łapę i chyba "poczuł moc", czy mogło to uszkodzić mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SmartGuardian nie pokazuje temperatury rdzenia, tylko obudowy procesora, wiec temperatura jest nizsza, poza tym tym odczytem się nie masz co kierować, bo nie jest za dokładny. Everest/CoreTemp wskaże prawidłową temperaute. Drugiego podpunktu nie rozumiem za bardzo, ale jeżeli wszystko działa to bym to zostawił jak jest ;) Co do trzeciego, to moim zdaniem nie mogło uszkodzić to w żaden sposób płyty, masz 100% sprawne mobo [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się na dniach dorwać aparat cyfrowy i może uchyce ten moment.

Mimo wszystko trochę zdziwiony jestem że bios nie pokazuje prawdziwej temp procesora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się na dniach dorwać aparat cyfrowy i może uchyce ten moment.

Mimo wszystko trochę zdziwiony jestem że bios nie pokazuje prawdziwej temp procesora...

nie przejmuj sie tym miganiem/"artefaktami". mi tez czasem zamiast kropki pojawi sie na chwile jedynka albo cos takiego - to chyba normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos problemy ze Skypem na tej plycie? Bo u mnie przez chwile mnie slychac a pozniej juz nie... w ogole wtedy sie wylacza mikrofon jakby i dopiero po restarcie mozna znowu gadac... albo nawet czasami restart nie wystarczy...

 

Czy DFI ma jakis soft do updateu biosu spod windy?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos problemy ze Skypem na tej plycie? Bo u mnie przez chwile mnie slychac a pozniej juz nie... w ogole wtedy sie wylacza mikrofon jakby i dopiero po restarcie mozna znowu gadac... albo nawet czasami restart nie wystarczy...

 

Czy DFI ma jakis soft do updateu biosu spod windy?

Nie mam problemów ze skype. (nie korzystam ze zintegrowanej karty muzycznej)

 

Z pod Windowsa to Winflasch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moją płyta nie wstaje tzw. wszystkie wiatraczki się kręcą ale ekran czarny nie słychać pikniecia na płycie.Procek to BRISBANE 65mm czy to możliwe ze trzeba zrobić aktualizacje biosu ?

AMACROX 350w ,Godramy 667, karta graficzna sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moją płyta nie wstaje tzw. wszystkie wiatraczki się kręcą ale ekran czarny nie słychać pikniecia na płycie.Procek to BRISBANE 65mm czy to możliwe ze trzeba zrobić aktualizacje biosu ?

AMACROX 350w ,Godramy 667, karta graficzna sprawna.

Wtyczka 4-pin podłączona?

Jak tak, to aktualizuj bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj łaziłem ale nie chcieli sie tego podjać mowiąc ze strace gwar.

Lepiej by przeprogramowali sama kość czy zmienili BIOS na innym procu ?

:lol2: W sklepach to różne bajki opowiadają.

 

Bez różnicy, rób jak ci wygodniej.

 

To norma że płyta na starym biosie nie startuje z "Brisbane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...