Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem problemy z 3600tką na tym DFI. Ale może była uszkodzona. Niemniej gubiła ustawienia biosu, zawieszała się w biosie, czasami nie wstawała, czasami z dualbootem. Szkoda że nie sprawziłem z Windsorem jakiś. Ale BIOS wgrany najnowszy miała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę loteria, czasami dobrze może działać, czasami nie, zaryzykuje zoabczymy jak to będzie.

A jaka jest różnica między DFI Infinity NF UltraII-M2, a DFI Infinity NF UltraII-M2/G

 

EDIT: mój x2 3600 będzie na rdzeniu Windsor

Edytowane przez Bioły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę loteria, czasami dobrze może działać, czasami nie, zaryzykuje zoabczymy jak to będzie.

A jaka jest różnica między DFI Infinity NF UltraII-M2, a DFI Infinity NF UltraII-M2/G

 

EDIT: mój x2 3600 będzie na rdzeniu Windsor

m2/g ma chyba działające sli podczas gdy m2 nie bez zabawy ołówkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica między DFI Infinity NF UltraII-M2, a DFI Infinity NF UltraII-M2/G

G oznacza w praktyce prawdopodobnie tylko to, że płyta jest już wykonana z dyrektywą RoHS, niestety czyli nie mogą stosować ołowiu m.in. w stopie lutowniczym, a bez ołowiu takie spoiwo jest dużo bardziej awaryjne, ale zdrowsze dla środowiska :P

 

 

m2/g ma chyba działające sli podczas gdy m2 nie bez zabawy ołówkiem :)

SLI niema nic z tym wspólnego. DFI Ultra zawsze ma wyłączony SLI i trzeba modować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare problemów nie wiem czy z procem czy z płytą.

1. ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>[/color][/color]m kompa są napisy początkowe i zamiast jak jest w biosie 10x230 wyświetla się 9.5x230 wchodzi do winowsa ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m cpu-z i jest 10 mnożnik

2. proc na mnożniku w biosie 10 i napięciu 1.2V (1.25 standard) idzie na 2.25 ghz, natomiast nawet z napięciem 1.475 nie może przekroczyć 2.5 Ghz

3. jak zmusze na proca mnożnik 9 to nawet z napięciem 1.4V nie idzie więcej niż 2.2 Ghz

Pamięci przestawiam tak, żeby mniej więcej pracowały na 667 standardowo 1.8V dałem im 2V i nadal nic :F czyżby wymiana proca ?

 

Bios najnowszy, temperatury na chipsecie 50*, na procu 35-40*. Ram to kingstony 667 na 5-5-5-15 2T reszta na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie doczekałem się odpowiedzi, postanowiłem sprawdzić organoleptycznie, kupiłem takiego asusa 9600gso i wchodzi na styk - na wysokości chipsetu nie ma chłodzenia ani żadnych kondensatorów. Problem jest z jakimkolwiek wentylatorem na chipsecie - nie da się bezpośrednio do tego pentagrama już nic przykręcić.

Mam troche podobny problem jak kolega, z tym ze ja chcialbym wrzucic sobie GTX260.

I stad pytanie - jakie pasywne chlodzenie zalozyc na chipset, tak zeby GTX sie zmiescil?

W ogole mam wrazenie, ze ta plyte projektowal jakis debil... Od poczatku nie jestem z niej za bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Pentagram Freezone NP-40 Cu lekko powyginane bardziej blaszki i powiem, że nie wiem czy to wina pasty jescze raz załorze w weekend, ale bez nawiewu w obudowie 70* z nawiewem lekkim 45*, myślałem że bez nawiweu będzie lepiej.

Jednak z tego co prubowałem z tym chłodzeniem to 7600 GT/7900 GS (na styk) i wchodzi na górny slot. Jednak 8800 Ultra już na dolny :damage_wall: Po 1 będe miał możliwość wsadzenia 1950 Pro, mniej więcej rozmiarami jak 9600GSO.

Może pomyśl nad PENTAGRAM FREEZONE NB-HP-45 AlCu P 7036, może duży ale na pewno wydajny.

Edytowane przez Bioły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili niebieskiego Zalmana, ktory sie spisuje bardzo dobrze.

Temp nie przekracza 45-50st, ale musi wyleciec.

Tam musi byc cos plaskiego i kropka.

 

Mam dosc kotrowersyjny pomysl, ale mam nadzieje, ze sie sprawdzi.

Kupie miedziane radiatorki na kosci pamieci karty graf.

Skleje 4 szt klejem termoprzewodzacym i przymocuje do chipsetu.

Obudowa jest oczywiscie wentylowana, wiec mam nadzieje, ze schlodza chipset wystarczajaco.

Razem beda wazyc 40g, a Zalman wazy troche ponad 50, ale jest z Aluminium. Zdaje sobie sprawe z roznicy w konstrukcji, ale...

Radiatorki maja 8mm wysokosci, wiec wtedy w gorny slot wejdzie kazda karta z 2-slotowym chlodzeniem.

Oby pomysl wypalil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche podobny problem jak kolega, z tym ze ja chcialbym wrzucic sobie GTX260.

I stad pytanie - jakie pasywne chlodzenie zalozyc na chipset, tak zeby GTX sie zmiescil?

W ogole mam wrazenie, ze ta plyte projektowal jakis debil... Od poczatku nie jestem z niej za bardzo zadowolony.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby HR-05 SLI , ale chyba już nie produkują, możesz szukać najwyżej używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to tyle kosztuje ze juz lepiej sprzedac DFI i kupic jakies nowe mobo na AM2+.

Po drugie, na procku mam Ninje, wiec nie wiem czy z tej strony zmiesciloby sie to chlodzenie.

 

A co myslicie o moim pomysle z tymi miedzianymi kostkami?

Jest szansa, ze podolaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili niebieskiego Zalmana, ktory sie spisuje bardzo dobrze.

Temp nie przekracza 45-50st, ale musi wyleciec.

Tam musi byc cos plaskiego i kropka.

 

Mam dosc kotrowersyjny pomysl, ale mam nadzieje, ze sie sprawdzi.

Kupie miedziane radiatorki na kosci pamieci karty graf.

Skleje 4 szt klejem termoprzewodzacym i przymocuje do chipsetu.

Obudowa jest oczywiscie wentylowana, wiec mam nadzieje, ze schlodza chipset wystarczajaco.

Razem beda wazyc 40g, a Zalman wazy troche ponad 50, ale jest z Aluminium. Zdaje sobie sprawe z roznicy w konstrukcji, ale...

Radiatorki maja 8mm wysokosci, wiec wtedy w gorny slot wejdzie kazda karta z 2-slotowym chlodzeniem.

Oby pomysl wypalil...

Moim zdaniem takie coś nie ogarnie fal ciepła emitowanych przez nForce4. Kiedyś testowałem niebeiskiego zalmana na tej płycie i przy słabym przewiewie w stress chipset dobijał do 75st... a na takich żalosnych radiatorkach to chipset się prędzej zesra niż będzie stabilnie działał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy wyszedl jakis soft bios ktory pozwala pracowac am2+ z nasza plyta glowna ?

Oraz na co zmienic standardowe chlodzenie czipsetu gdy na pokladzie mam karte 9600 bo moja 8600 odeszla do krainy ciemnosci i wymienili mi na 9600.

Edytowane przez ASSAMER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma podobny problem: kupilem jakis czas temu hd4850 - wczesniej mialem 2x7600gs w sli (pcie pracowaly 2x 8x) - zamienilem stare karty, nowe ati dalem do 1 slota - wszytko dziala git - (nie zmienialem zworek od sli) - ostatnio sobie przypomnialem ze pcie pracuje w 8x - zmienilem zworki na nie sli (pci 16x i 2x) - i plyta nie bootuje ... - glosniczek z biosu mowi ze blad grafiki - ma ktos jakis pomysl w czym moze byc problem?

 

 

reszta configu jak w podpisie

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... : )

 

mam pytanie w co warto zainwestowac zeby ulepszyc komputer bez wiekszych wydatkow? da rade na naszej ukochanej DFI czy trzeba by plyte zmieniac?; )

 

mam athlona x2 brishbane 2x2.2ghz do tego a-data 2x1gb 667mhz geforce 7900gs 1,2ns 256mb 256bit seagate 250gb, czy warto inwestowac w pamieci 800mhz i krecic? da rade plytka? co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się jak zainstalować dźwiek na Windowsie 7 i tej płycie?

 

Edit: poradziłem sobie już, najnowsze stery do ALC850 i heja, dźwięk lepszy niż na XP...

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pewnie temat był już wałkowany ale nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie chcę trochę zmodernizować mojego kompa i do płyty jak w temacie chcę zamontować mocniejszą grafikę. Myślałem o jakimś radku 4850 może z 1GB ramu, tylko no właśnie czy nie będzie z tym problemu? Miałem okazję przetestować na tej płycie radka 5750, ale nie obyło się bez problemu którego nie rozwiązałem i kartę byłem zmuszony oddać. Problem polegal na tym iż po uruchomieniu kompa bardzo długo trwało testowanie sprzętu (nie trudno było się domyślić że bios miał trudności z rozpoznaniem karty) - około 55s co normalnie trwa 5 s. A później po uruchomieniu systemu karta działa już bez problemów. Chciałbym uniknąc tego problemu i dlatego zwracam się o pomoc do osób które mają doświadczenie w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam DFI Infinity NF SLI-M2/G i chciałem zapytać czy ta płyta obsługuje pamięcie 2GB w jednej kości?

w manualu pisze pamięć do 4gb, są 4 sloty, wiec gdy włoże kość 2GB to wykryje jako 1GB ?

 

chciałbym kupić 2x2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...