Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś oddawałem taką DFI bez CD, oraz instrukcji i przyjeli (z nerwów zapomniałem wrzucić do pudełka), tzn dostałem nową mobo w starym pudełku i dotychczasowym oprzyrządowaniem

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mam pecha do dfi. 1 przyszla z uwalonym pci-ex, nastepna z efektem dual boot nawet na semipie 90nm, obecna ma juz tylko dual boota na brisbrane x2 3600. zastanawia mnie fakt, ze jak wsadze 1 kostke ram to jest oki, jak wsadze 2 kostki (dual) to mam dual boota, jak wsadze 3 kostki ram to jest oki. ramy mam 2x1gb twinmos 667 i 1 kostke kingstona 667 512mb z innego kompa. mial ktos podoben rebusy. podnoszenie napiec dla pamieci, chipu, proca, rozluznianie timingow nic nie daja. zly jestem na to mobo bo juz wydalem 30zl na same dosylki do serwisu. wachlowanie biosami tez nic nie daje. a proc z tymi ramami w gigabyte na nv6100 smiga jak szalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie przypadkiem wyłączyłem komputer będąc w Biosie w rezultacie podczas uruchamiania komputera nie mam żadnych informacji z plyty na monitorze. Monitor przełacza mi sie w stan stand-by. W tym czasie system normalnie mi sie uruchamia i dopiero jak zaladuje sterowniki to od rau wyskawuje mi XP i jego "zapraszamy". Dodam ze klawiatura te nie dziala. Co zrobic aby moc wejsc w Bios??? Jak go zaaktualizowac? Da sie to zrobic z poziomu windowsa? Prosze o jakies wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przypadkiem wyłączyłem komputer będąc w Biosie w rezultacie podczas uruchamiania komputera nie mam żadnych informacji z plyty na monitorze. Monitor przełacza mi sie w stan stand-by. W tym czasie system normalnie mi sie uruchamia i dopiero jak zaladuje sterowniki to od rau wyskawuje mi XP i jego "zapraszamy". Dodam ze klawiatura te nie dziala. Co zrobic aby moc wejsc w Bios??? Jak go zaaktualizowac? Da sie to zrobic z poziomu windowsa? Prosze o jakies wskazowki.

Clear CMOS powinno pomóc albo wyjmij baterię i włóż po minucie. Potem ustaw odpowiednio BIOS.

 

Raczej ten Thermalright, bo ten drugi może się nie zmieścić. Ja mam Serpenta i musiałem się mocno nagimnastykować, żeby nie opierał się o grafę. Edytowane przez piotrlaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Phenom bedzie pacowac do DFI Infinity NF Ultra II-M2/G

Oraz chcialbym zmienic chlodzenie na swojej plycie- chodzi o chipset. Mozecie mi podac najlepsze,najprostsze,najtansze rozwiazanie.

Zdaje się, że nie. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Chyba już ktoś w tym wątku o to pytał.

Co do chłodzenia to najtańszy będzie Zalman niebieski (ten wysoki), do którego można ew. dodać jakiś mały wentylatorek. Sporo ludzi go używa. Ja mam Serpenta, który jest nawet zbyt wydajny niż trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumie. Poczekajmy na potwierdzenie braku kompatybilnosci z moja plyta. Jesli sie okaze ze jest nie kompatybilna jaki procek byscie polecili X2 ??

Pisało sporo osób w temacie że phenom nie działa. Nie pakuj się w płytę z 65nm bo kumpel ma z nim wiecej nerwów niż pożytku. Jakiś Windsor z rewizji F3. Miałem 5400+ i nie narzekałem tragicznie nie było. Zależy od tego ile masz kasy możesz poszukać 5200+ ma 2x1 MB cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak wielu forumowiczów jeszcze używa tej płyty?

Jeśli o mnie chodzi to już sto razy zamierzałem przejść na Intela ale dopóki płyta działa.... Z tym działaniem to różnie zresztą bywa.

Kilka miesięcy temu przstała mi się uruchamiać więc zaniosłem do serwisu a tam oczywiście B-) okazało się, że jest sprawna. Musiałem zapłacić 30 zł. Jak już pisano w tym wątku ta płyta potrafi chodzić bez budy a po przykręceniu - klapa. Wczoraj znowu pojawił się ten sam problem i jestem w kropce. Bez budy działa a po przykręceniu nie chce.

No i mam problem: do serwisu nie mogę zanieść, mimo, że płyta jeszcze na gwarancji, bo mi udowodnią, że działa. Sprzedać też nie bardzo bo pakować kogoś w kłopoty to nie w moim stylu. Z kolei gdybym miał zmieniać sprzęt to raczej na Intela a to spore koszty.

W sumie póki płyta działała, byłem zadowolony, raczej nie odczuwałem potrzeby zmiany.

A jak wam sprawuje się ta płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam nadal i nie narzekam, zero problemów. Bym zmienił na przyszłość, ale jakoś DFI nie kwapi wypuścić się żadnego taniego inf. na AMD 780G czy 770 :P

 

Co do twojego problemu to nie wiem, dziwny, spróbuj przykręcać do budy po jednej śrubce i po każdej sprawdzać czy działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ta płyta potrafi chodzić bez budy a po przykręceniu - klapa...

możliwe że masz gdzieś ścieżki uwalone i jak przykręcasz płytę do budy to płyta się w jakiś sposób napręża że coś gdzieś przerywa, miałem tak w starym kompie na jakiejś via... a poza tym to mam tą DFI, używam i nie narzekam ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że masz gdzieś ścieżki uwalone i jak przykręcasz płytę do budy to płyta się w jakiś sposób napręża że coś gdzieś przerywa, miałem tak w starym kompie na jakiejś via... a poza tym to mam tą DFI, używam i nie narzekam ^_^

Myślę, że może tak być. Mam strasznego pecha bo już 2 razy wymieniali mi tę płytę w ramach gwarancji i ciągle mam jakieś problemy.

Aktualnie jest tak, że płyta działa ale dziwnie. Mam Windowsa i Ubuntu. Ubuntu wgrywa się i działa normalnie, natomiast Windows wgrywa się gdy płyta jest wyjęta z budy. Gdy jest przykręcona to pojawia się takie blade logo Windy, niebieski pasek ładowania się nie pojawia i system się restartuje.

Gdyby mi się płyta naprawdę uwaliła, to mógłbym ją zanieść do serwisu a tak to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam juz ta płtke od roku i powiem szczerze,ze spisuje sie bardzo ok, nie robił zadnych problemow w dodatku mam na niej 2 kosci GR800 i kingstona 667 i działa stablinie jak skała.

W sumie z ta mobo kupiłem bez selekcji proca x4200 ktory kreci tylko do 2.3 ghz XD.

A ze przyszło gta 4 to chce w nie zagrac.Powiedzcie mi na jakiego proca najlepiej wyminic.

Osobiscie skłaniam sie ku temu 5200 ze wzgledu cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tę płytę, obecnie mam 5200+@3.3Ghz ale ten z 1MB cache. Jednak do GTA nawet najmocniejsze X2 ledwo wystarczają. Co do płyty do mam udany model, bez większych problemów chodzi już 2 lata. Nie pozostaje nic innego jak czekać na Deneba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle, chociaż bez oc to się nie obejdzie. Na tej płytce z 5600+ 2mb i 8800gt po podkręceniu tak działa gta4:

post-21059-1228897711_thumb.jpg

post-21059-1228897734_thumb.jpg

Oczywiście bench nie oddaje rzeczywistego fps

i jednak podczas gry przy ostrej zadymie troche spadnie

ale nie ma tragedii :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jakiś dziwny problem i nie wiem od czego się zabrać. Mianowicie mam kłopoty ze startem kompa. Płyta długo "myśli" i na koniec wali 1 sygnał i stoi, wiatraki zwalniają. Zaznaczam że dzieje się tak nawet po wyczyszczeniu BIOSu. Tak kilkadziesiąt razy aż może za którymś razem (o ile wytrzymam nerwowo) zastartuje. Niedawno zmieniłem BIOS na nowszy (nieoficjalny z malem) gdyż nie pamiętał ustawień BIOS i często miał problemy ze wstawaniem po OC. Potem problem na chwile zginął ale teraz wrócił ze wzmocnionym działanie.

Pytanie: winny BIOS, płyta a może procek? Pamięci nie mają nic do tego. Może coś jest z grafą?

 

PS. Może ktoś udostępnić oryginalny BIOS? Strona DFI coś mi nie działa :/

 

EDIT

 

Wygląda na to że płyta uwalona. W drugim PCI-E już jest ok. Jeszcze muszę potestować.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam takie mobo jak w tytule i ostatnio natknąłem się na parę tematów o modzie tej że płyty. Robił ktoś go? Znalazłem parę stron, ale wszystko po ang :] Większość rozumie, ale nie wiem jakie jest ryzyko i czy mogę uwalić całą płytę?

 

Jeśli chodzi o soft moda to mam te sterowniki ForceWare 84.56, ale tutaj znowu pytanie czy wystarczy je zainstalować i już będzie działać SLI? W TYM temacie jest mowa tylko o kartach 7900/7600/7300, a moja to 8600.

 

Jeśli chodzi o hard moda to rozumie, że zdejmuje wiatrak i łącze te dwa pkt na chipsecie przedstawione na TEJ stronie np. za pomocą ołówka? Znalazłem, że b4 jest odpowiedni (potwierdzenie tego TUTAJ) I jeszcze JEDNA strona o modzie tego mobo.

 

Może ktoś mi rozjaśni sprawę tych modów? :)

 

Jeszcze jedna sprawa, chce zmienić chłodzenie na płycie i pytanie który radiator się nada i będzie lepszy? Przy oryginalnym chłodzeniu mam 49-56 stopnie, więc o ile by się zmniejszyła po zamontowaniu takiego sprzętu?

Zalman NB47J

Zalman NB32K

Edytowane przez inarusbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do 50 strony i w sumie nic się dokładnie nie dowiedziałem. Nie ma tam wprost odpowiedzi na moje pytania... Znalazłem sposób jak pozbyć się lakieru na chipsecie i poza tym nic. Nie ma odpowiedzi co z soft modem i który radiator zmniejszyłby temp. Ktoś napisał, że go zamontował, ale jakie to skutki przyniosło też nie wiadomo... Nie wiem czy opłaca się zmieniać to chłodzenie skoro moje temp nie przekraczają 57 stopni skoro ktoś tam miał 59 i było ok.

 

Więc co z tym soft modem? Wystarczy zainstalować te stery i będzie działać?

Opłaca się kupować któregoś z tych zalmanów co podałem?

Czy po zrobieniu hard moda trzeba mieć mostek sli? I czy wystarczającą długość ma zwykły czy trzeba ten giętki od asusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do 50 strony i w sumie nic się dokładnie nie dowiedziałem. Nie ma tam wprost odpowiedzi na moje pytania... Znalazłem sposób jak pozbyć się lakieru na chipsecie i poza tym nic.

Po co czytać stronę po stronie. Wystarczy wpisać jakieś słowo kluczowe. Wpisz "mod" "sli" i napewno znajdziesz poruszane watki o tym lub odnośniki do stron gdzie i jak zrobić moda.

 

Nie ma odpowiedzi co z soft modem i który radiator zmniejszyłby temp. Ktoś napisał, że go zamontował, ale jakie to skutki przyniosło też nie wiadomo... Nie wiem czy opłaca się zmieniać to chłodzenie skoro moje temp nie przekraczają 57 stopni skoro ktoś tam miał 59 i było ok.

Wpisałem w szukajkę w tym temacie "zalman" i jest mnóstwo postów o chłodzeniu na chipset tej płyty. Daje nawet link do oddzielnego tematu o tym 3184964[/snapback]

Więc co z tym soft modem? Wystarczy zainstalować te stery i będzie działać?

Opłaca się kupować któregoś z tych zalmanów co podałem?

Czy po zrobieniu hard moda trzeba mieć mostek sli? I czy wystarczającą długość ma zwykły czy trzeba ten giętki od asusa?

1. Połączyć styki, wgrać stery będzie działać.

2. Możesz kupić niewielki wydatek a może wydłuży żywotność płyty.

3. Oczywiście trzeba mieć mostek SLI zawsze. Orginalny jest przeznaczony tylko do danego modelu mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie ma odpowiedzi co z soft modem i który radiator zmniejszyłby temp. Ktoś napisał, że go zamontował, ale jakie to skutki przyniosło też nie wiadomo... Nie wiem czy opłaca się zmieniać to chłodzenie skoro moje temp nie przekraczają 57 stopni skoro ktoś tam miał 59 i było ok.(...)

Napiszę ci co ja zrobiłem.

Zaraz po kupieniu tej płyty zdjąłem oryg. chłodzenie chipsetu i założyłem takie bajeranckie Serpenta. Głównie chodziło mi o zmniejszenie hałasu. temperatura spadła do ok. 40-45 st. i nawet rzadko wentylator się włączał.

Ostatnio zmieniłem kartę graficzną na 8600GT i okazało się, że ten Serpent się nie mieści bo karta jest dłuższa od poprzedniej. Wróciłem więc z konieczności do oryginalnego chłodzenia. Używam Linuxa więc z kontrolą wentylatorów i temperatury mogę zrobić co chcę. Gdy wentylatorek chłodzenia chipsetu chodzi na max obrotach, to temp bez obciążenia jest 50-54 st a przy dużym obciążeniu dochodzi do 60 st. System jest średnio podkręcony CPU 2600@3030MHz, RAM 800@850 4 4 4 12. Natomiast przy zredukowanych obrotach wentylatorka maksymalna temperatura nigdy nie przekroczyła mi 65 st.

Jeśli chodzi i te Zalmany to kiedyś czytałem na forum, że ludzie zakładali raczej te niebieskie ale musieli upiłować parę żeberek. Jednak jesli nie będzie dodatkowego wentylatorka to temp. nieco wzrośnie w porównaniu do oryg. chłodzenia ale za to będzie bardziej stabilne bo Zalman ma lepszą bezwładność.

Generalnie opłaca się zmieniać chłodzenie chipsetu tylko wtedy gdy nie możesz znieść hałasu wentylatorka oraz gdy zamierzasz mocno kręcić albo często grasz. Poza tym na pewno trzeba zmienić pastę pod radiatorkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...