Skocz do zawartości
Szymon

SOUNDSTORM - review.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest mozliwosc dolozenia dodatkowych wyjsc glosnikowych na sledziu, bo oprucz 6 glosnikow kozystam takze z mikrofonu?

..jest. albo wyprowadzasz zmostkowane tak jak masz zwory - wtedy jak podlaczysz cos do przedniego wyjscia to panel tylni jest wylaczany. lub wyprowadzasz tak jak opis w manualu i wtedy panel tylni jest stale wylaczony. ja mam to pierwsze rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, znalazlem fajny temacik i moze w nim ktos mi udzieli 100% pewnej odpowiedzi:

czy posiadajac plyte epox 8rda+ z soundstormem oraz glosniki 5.1 bez zewnetrznego dekodera otrzymam dzwiek w standardzie dolby digital 5.1 ?

jednym slowem, czy do odsluchania takiego dzwieku oprocz soundstorma potrzebuje jeszcze zewnetrzny dekoder czy juz APU nvidii dekoduje dzwiek?

troszke poczytalem ale na razie znalazlem tylko informacje, ze na wyjsciu jest sygnal DD ktory trzeba zdekodowac wiec wole sie upewnic

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, znalazlem fajny temacik i moze w nim ktos mi udzieli 100% pewnej odpowiedzi:

czy posiadajac plyte epox 8rda+ z soundstormem oraz glosniki 5.1 bez zewnetrznego dekodera otrzymam dzwiek w standardzie dolby digital 5.1 ?

jednym slowem, czy do odsluchania takiego dzwieku oprocz soundstorma potrzebuje jeszcze zewnetrzny dekoder czy juz APU nvidii dekoduje dzwiek?

troszke poczytalem ale na razie znalazlem tylko informacje, ze na wyjsciu jest sygnal DD ktory trzeba zdekodowac wiec wole sie upewnic

 

z gory dzieki

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=20880

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak.... 

IMHO na necie nie ma co podpierac swojej opini... wiadomo kazdy moze miec strone !

Wersji SB Live bylo CONAJMNIEJ 20... a wersja ktora TY posiadasz pewnie jest juz z leksza podsatrzala... polecam zakup nowej wersji SB Live SB220... wczesniej mialem zwyklego SB Live Value 1024 z 1999 roku ktory dosc dobrze gral... jednak gdy zmienilem strarego LIVE na nowego LIVE zdziwilem sie... niby ta sama karta, ta sama nazwa ale zupelnie inne brzmienie... wejscie i wyjscie SPDIF... full wypas ! Co do jakosci dzwieku na ALC650 i CMI [ zdecydowana wiekszosc plyt glownych - 5.1] mam wiele zastrzeżeń... Soundstorma nie mialem okazji [jeszcze] testowac... ale moze sie to wkrotce zmieni !

Ale beton :!:

Czlowieku poco sie wtraczasz w dyskusje skoro nie miales stycznosci z tym dzwiekiem ! Z tego co piszesz to jestes kolejnym idowcem (mam to i to jest najlepszy, bo ja to mam). Po ch** mowisz, ze live jest lepszy skoro nie slyszales dzwieku na ss ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..mam problem z instalacja SS pod Win98. jak instaluje z org. plytki to nie laduje mi w trayu ani w panelu sterowania "panelu sterowania nforce" - ale sterowniki do urzadzen laduje i muzyka gra, tyle ze nie moge nic ustawiac. pod WinXP wszystko pieknie jest. przy instalacji 2.00 (win98) wyrzucalo mnie z setup'u i [gluteus maximus] zbita. z kolei jak instaluje 2.03 (pod Win98) to ikonka sie pojawia (i w trayu i w panelu sterowania) ale jak w nia klikne to mam komunikat: blad sterownika, sprobuj zainstalowac ponownie. i [gluteus maximus]. nie wiem co jest grane. mial ktos takie problemy pod Win98 czy moze plytke ma walnieta? ..probowalem zmieniac pamiatki i instalowalem na nowo - bez krecenia - kilka razy. zawsze to samo. hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie miales okazji testowac, sluchac wiec dlaczego sie wypowiadasz ? Draak ma racje mowiac ze podszedles do tematu stereotypowo. Dzwiek zawarty w nForce to nie jest jakies tam CMI to rozwiazania podobne do zabawek od Creative'a.

Pozdro

Dexter

tutaj troszke bym sie posprzeczał... CMI to wcale nie jakieś tam układy...

w wielu przypadakch przerastają one Emu-10k1. Zwłaszcza jesli wziąć pod uwage markowe karty (np CMI8738 na Hercules Gameserround MuseXL, a nie zintegrowany układ dzwiękowy o okrojonych mozliwosciach)...

co do rozwiązań zawartych w SS... no nie wiem czy projektanci tego układu wzieli pod uwage rozwiązanie creativy... pod względem wsparcia dla efektów 3D soundStorm przypomina raczej układy CMI oraz Crystala niz creativy (chodzi głownie o A3D, DirectSound3D, EAX1/2.0 i najwazniejsze (bo tego nie ma w live) - Sensuara 3D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem ze mam i SS i SB Live i po długich testach uwazam ze jednak Live jest lepszy - mniej szumi a SS generuje mi jakies zakłucenia słyszalne przy max głosnosci ( wysokie tony - modulują roznymi częstotliwosciami )

 

A na SB jest cisza :) ( no prawie cisza - przy max. głosnosci troszke szumi ale i tak mniej niz SS )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..mam problem z instalacja SS pod Win98. jak instaluje z org. plytki to nie laduje mi w trayu ani w panelu sterowania "panelu sterowania nforce" - ale sterowniki do urzadzen laduje i muzyka gra, tyle ze nie moge nic ustawiac. pod WinXP wszystko pieknie jest. przy instalacji 2.00 (win98) wyrzucalo mnie  z setup'u i <font color="#FF0000">[ciach!]</font> zbita. z kolei jak instaluje 2.03 (pod Win98) to ikonka sie pojawia (i w trayu i w panelu sterowania) ale jak w nia klikne to mam komunikat: blad sterownika, sprobuj zainstalowac ponownie. i <font color="#FF0000">[ciach!]</font>. nie wiem co jest grane. mial ktos takie problemy pod Win98 czy moze plytke ma walnieta? ..probowalem zmieniac pamiatki i instalowalem na nowo - bez krecenia - kilka razy. zawsze to samo. hmm?

..so please HELP me!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemylmy dwoch rzeczy, piszac o jakosci soundstorma trzeba pamietac ze uklad alc 650 pelni tylko role przetwornika ad/da, od tego wiec zalezy jakosc koncowego dzwieku, majac do dyspozycji wyjscie cyfrowe mozna latwo zbadac roznice. Wysylajac dzwiek cyfrowo do zewnetrznego dekodera np amplituner 5+1, z reguly uzyskamy lepszy dzwiek. uklad realtega nie ma faktycznie najlepszej opinii i chyba sporo psuje z jakosci dzwieku generowanego przez soundstorma. jest tani wiec producenci mobo go stosuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o SS pod linuxem to dziala spoko bez kompilowania zadnych bibliotek system wykrywa go jako i810 czy jakos tak i jest domyslnie wlaczony przedni kanal nie bawilem sie w aktywacje 2 bo mi to jest nie potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ja tam mam Audigy i SS i wiecie że nie widzę różnicy w jakości dźwięku... Choć audiofil ze mnie marny.

ja się też za audiofila nie uwazam choc sprzet muzyczny mam całkiem niezły jak na polskie warunki i powiem tyle .... miałem różne karty od zintegrowanych kodeków, przez kilka SB Live (róznych wersji), Herculesy a teraz Terrateca ... soundstorma mam wyłączonego bo terratec gra piekniej i czysciej co dla mnie jest najważniejsze bo lubię muzykę, ale tak wogule to nic mu nie mogę zarzucic, za tą cene (wliczoną w cenę płyty) nie ma na rynku nic lepszego, a Live ze swoim skrzeczacym i plastikowym dżwiekiem (co uwierzcie trudno zauważyć podłączajac go do byle jakich głosników lub najtańszego sprzętu muzycznego) niech zginie ... dostateczne parametry z kart creativa ma dopiero Audigi

 

znów dodam , ze to moja subiektywna opinia!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...