Skocz do zawartości
ath

Fifa 07

Rekomendowane odpowiedzi

gwoli scislosci.

licencje to Konami sukcesywnie wykupuje. wykupuje licencje razem z EA. natomiast EA ma wylacznosc na niektore licencje, na ktore umowa obowiazuje do 2008 roku bodajze (w tym poslugiwanie sie logo FIFA), wiec sprawa ma sie tak, ze to EA wczesniej sie odpowiednio zabezpieczylo, a nie ze inna firma nie posiada kasy, lub nie chce jej wylozyc. gdzies widzialem nawet jakies petycje do wladz FIFA w tej sprawie, ale chyba nic nie wyszlo.

Właśnie takie wykupienie na wyłączność powinno być zakazane bo to tworzy MONOPOL. Tak sam jest z f1 ;( gdzie sony do 2008 wykupiło licencje na wyłączność. Szkoda, że już mam humana/menadżera "Patenty" za sobą bo bym się profesora (który btw był prezesem Urzędu Patentowego w Polsce kilka dobrych lat) o to zapytał... Nie pamiętam żeby poruszał tą kwestie na wykładzie... :( Może Sikor by coś wiedział ? W końcu poniekąd jego studia :). Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś to tak jakby monopol był czymś złym... :/ Złe to są szkodliwe dla konsumentów praktyki monopolistyczne. Wykupywanie licencji i praw do nazw rozgrywek, nazwisk zawodników i drużyn, a także np. praw do tranmisji to coś normalnego. Ot elenent konkurencji. Być może za kilka lat to Konami kupi to co ma EA ?

Tak czy siak obie gry mają się dobrze i trudno w ogóle mówić o monopolu EA na piłki kopane... (i nie tylko na tym forum :P:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystk oma + i -. Ale zdecydowanie monopol ma negatywny wpływ na rynek, nie będę Ci tego tłumaczył bo na nie 1 wykładzie o tym mowa jest, może jeszcze za młody jesteś ? (nie wiem strzelam). I gdzie ja napisałem że EA ma monopol na piłki kopane ? Bujną macie wyobraznie, takie nadinterpretacje o_O może palicie coś ? Element konkurencji ? To radze się wybrać na zajęcia jakiegoś menadżera chociażby wspomniana przeze mnie "Informacja patentowa", to się dowiesz jaki to jest element konkurencji na wolnym rynku. KONIEC OT. Bo zaśmiecony ten topic :P chociaż fife się to należy.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PES6 Bedzie lepszy od fify 07...nie bede sie powtarzal ale fifa kazda czesc jest dosc gra prosta nie chodzi mi tu o poziom trudnosci...tylko malo skomplikowaną...nie wymaga od gracza specialnego wysilku...Pila przy nodze i jechal, a bramki ktore padaja nie wzbudzają zadowolenia ( to tak jakbys wrzucal ziemniaka do worka) :) bo kazda jest praktycznie taka sama i tak samo nudna i tak samo wszyskto wyglada MONOTONIA...A w PESIE wszystko na odwrot kazda bramka sie ciesze jak dziecko...no to tyle...(Nie jestem Fanem pesa tylko porównuje 2 gry... PES>FIFA)

Edytowane przez imba18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem, ze ponoc na sterach nV 91.52 gra nie klatkuje jak mamy wlaczone AA podczas powtorek itp.? czy ktos moze ma te stery? bo nie wiem czy to prawda... dodam, ze przed chwila zainstalowalem 92.91 i dalej klatkuje ;/

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X:\FIFA 07\data\cmn\cfg_pc_h.cfg - otwieramy go i edytujemy

 

//----------------------- END OF PROBABLY JUNK ---------------------[]// Disable Depth of Field (videocard specific settings will override this)DISABLE_DOF = 0	 - zamiast 0 dajemy 1, wylacza zbedny efekt glebi, ktory zamula wlasnie gre gdy mamy wlaczone AA// Ignore card specific settingIGNORE_DOF_DISABLE = 0// Disable Post FX (videocard specific settings will override this)DISABLE_POSTFX = 0// Ignore card specific settingIGNORE_POSTFX_DISABLE = 0

nastepnie cieszymy sie plynna gra

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze jak grasz z lotu ptaka to tej glebi nie widzsz... powtorki szybko przerywam, chce tylko aby na karnych itp. chodzilo dosyc znosnie ;/ dla mnie granie teraz bez AA to zabojstwo :)

 

jestem pewien, ze albo wyjda jakies stery lub EA wyda patcha do FIFY aby to naprawic... tylko kiedy

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nadal gracie w fife i macie rozciapana murawe to proponuje wgrac sobie patcha od fify 06 ;) nazywa sie "06 CL Turfs Patch", jest tylko jedna wada :) bramki strzelone na "prawej polowie" boiska nie maja replay'ow, mi to nie przeszkadza a murawa wyglada o niebo lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta gra to WIELKA KUPA dlatego że :

 

1. Kto widział żeby grac 2 mecze w jednym dniu ? (Liga, Puchar Angli itd.)

2. Po wygraniu Pucharu Ligi Angielskiej, Pucharu Angli, Mistrzostwa Angli, Pucharu Europy nie otrzymać nic kasy ?? trzeba liczyc tylko na to co ustalało sie z sponsorem..

3. Forma rozgrywek Pucharu Europy pozostawia wiele do życzenia (jedna faza grupowa, później juz cwiercfinaly itd...)

4. Mam dosć Szpakowaskiego i jego kolegi :lol:

 

 

pozostaje czekac na PS-a

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne są te powtórki, i parady bramkarzy, wyglądają nieco żywiej.

 

Dalej wkurza mnie niemiłosiernie te MILION POTWIERDZEŃ i żałosna szybkośc działania menu. Dalej beznadziejnie wygłądają zmiany, formacje, ustawienia.

 

Co do gameplayu to akcja za akcją, w zasadzie nie ma gry w środku pola, w oderwaniu od PESa jest to nawet ciekwe gdy gra się ze znajomym przy jdenym kompie. Przerzuty piłki są skuteczne, bramkarze częściej popełniają błędy przy interwencji (np piłka tak skręciła, że bramkrz idąc w lewą stornę nie zdołał już rzucić się na tyle mocno w prawą aby ją złapać)

 

plusem jest także możliwość wyrzutu piłki ręką, a także płynne przejście od złapania piłki do wykopu w odróżnieniu od PESa.

 

Gra ma swoje plusy i minusy, ale generalnie lepiej niż jej poprzedniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś podać mi które klawisze sterowania dokładnie do czego służą??? Nie chce mi sie szukać i eksperymentować....Kiedyś grałem w world cup 98 hehe ale widze że minimalnie cos sie zmieniło w sterowaniu :D Tylko prosze o wyrozumiałość B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś podać mi które klawisze sterowania dokładnie do czego służą??? Nie chce mi sie szukać i eksperymentować....Kiedyś grałem w world cup 98 hehe ale widze że minimalnie cos sie zmieniło w sterowaniu :D Tylko prosze o wyrozumiałość B-)

W instrukcji jest... Nawet w opcjach jest...

 

No ale:

 

s-podanie, d-strzał, a-wrzutka, w-podanie na dobieg, shift-triki i wypuszczenie piłki, e-sprint

 

To Ci starczy, reszte poszukaj sam:)

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, cieżko mi się wypowiadać w takim temacie bo większość pewnie wie że wolę PES'a, za co też wiecie...

 

Ale jako że nie jestem osobą która zakłada klapki na oczy i widzi tylko jedno rozwiazanie, postanowiłem przyjżeć się Fifie07 i to nie na zasadzie: instalacja - jeden mecz - kosz... Dorwałem Fifkę, zainstalowałem i odpaliłem z nadzieją na to że wreszcie PES będzie miał godnego konkurenta i że ludzie będą mieli wybór... Na szybko ustawienia no i meczyk (o muzyce, menu, int się nie wypowiadam bo to kwestia gustu...). Pierwszy mecz i załamka... No ale nie zniechęcajmy się, odpaliłem drugi, 3, 4, 5, 6 mecz... No nic, myślę mam zły dzień, spróbuję jutro... Na zajutrz na wieczór zaprosiłem kumpla, kupiliśmy browarki (robimy tak co tydzień tyle że z PESem), no i odpaliliśmy... No i cóż, moje obawy potwierdziły się, poczekam na Fifę 08... Kumpel tak samo (chodź on wcale fanem PESa nie jest bo w fifę 2006 i starsze grał dużo i nadal w 06 chyba gra)...

 

 

Gra jest wtórna, znów to samo, strzały, podania, gole nie dają satysfakcji! W PESie jak strzelę to wiem, dlaczego strzeliłem, tutaj często gole są z pupy... No nic, jak dla mnie kupa, czekam na Fifę 2008 i PES'a6, nie mówię że PES6 będzie lepszy, bo może okazać się szmirą, ale jak narazie IMHO nawet PES5/WE9i jest lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fifa 07

czyli

beka z ludzi majacych klapki na oczach 07 xD

 

 

 

co roku ten sam schemat

*jedni pisza, ze licza sie gust i zeby pes'owcy uszanowali ze inni wola fife, a sami jednoczesnie mowia ze np. PES jest durny nie podajac zadnych argumentow

*inni sie żalą, ze ktos w ogole raczy fife porownac do PES'a, tak jakby porownywanie dwoch jedynych produktow na rynku ze sobą to bylo cos nadzwyczajnie chamskiego i zaslugujacego na chloste, tymbardziej ze czyis preferowany produkt wypada duzo slabiej. To tak jakby w testach na karty grafiki ktos zakazal porownywania kart nV z ATI, bo jeszcze by broń Boże wyszlo ze ta druga jest lepsza i trzeba by kazac komus "wypie....ać z topic'a"

*caly swiat juz zgodnie twierdzi ze EA, a w szczegolnosci EA Sports robi puste, mainstream'owe giereczki, tzw tasmowco-sequelowce ukazujace sie co roku, no ale u nas nadal sa ludzie zaslepieni mainstreamem

*a najlepsze jest to, ze caly czas te same osoby sie upieraja ze ich FIFA jest lepsza od PES, mimo ze caly czas, skrupulatnie panowie z EA Sports wręcz KLONUJĄ pomysły od panow z KONAMI tym samym coraz bardziej chcac sie upodobnic do PES. Czyli tez wg teorii ze PES jest gorszy, to fifa tez powinna sie wg tych samych osob robic gorsza, no ale widac ze wg nich robi sie lepsza. Ja tu logiki nie widze.

Nawet widzialem, ze na konsole perfidnie sklonowali sterowanie z PES'a, obsadzajac przyciski pad'a IDENTYCZNIE tak jak w pes'ie, nazywajac ten uklad klawiszy paradoksalnie... "ARCADE" - je.butnołem na miejscu. Pycha panow z EA siega zeniutu.

 

W prasie branzowej nadal fifa zbiera ciegi... Play dal jej podajze 6, czy 7, a wersji BETA PES6 ocene 9. Ale pewnie tam tez siedza sami nieobiektywni kolesie, tak jak w 99% innych mediow. Albo to spisek zydo-masono-komuchow. Z graczami pewnie tak samo jest - wiekszosc to uklad! CDA tez juz ocenilo FIFE. Tak jak kiedys wszyscy fifowcy lubili CDA bo wysoko ocenialo fife, tak od czasu PES3 pewnie pala kioski ktore sprzedaja to czasopismo xD Oni tez przystapili do ukladu! Przeciez FIFA zawsze byla najlepsza na PC (bo jedyna, ale to co), a teraz, od 4 lat spisek!

 

 

Albo ten ciagly argument o licencji. Sorry, ale ja majac 100000 zł wolałbym powiedzmy kupic BMW jakies nowe, ekstra, niz powiedzmy za 1000zł fiata 125 i za 99000 zł go stuningowac spoilerami, naklejkami PAJONIERA, tubami, lcd'kami itp itd, bo wlasnie takim fiatem jest fifa.

 

Szanuje ludzi, ktorzy lubia fife, gdy Ci sie przyznaja sami, ze nie zalezy im na skomplikowanym gameplay'u, ze wola bawic sie np skladami, otoczka meczow, ze licencja jest dla nich bardziej wazna itp itd - ok. Są tacy ludzie i jesli to lubia to ok. Jedni wola mozliwosci danego auta i komfort, inni lubia pakowac bassowe tuby, spoilerowac i ok - to ich gust, czerpia z tego radosc i maja do tego prawo. Do takich nic nie mam. Ale nie juz szanuje jesli ktos usilnie probuje mi wmowic, ze ten sam stuningowany fiatek ze swoim goownianym silnikiem (bo jesli chodzi o ta przenosnie to tuningujemy tylko wizualia nie np. naped) obojetnie jak ladna by mial otoczke, spoilery, kampanie marketingowa za sobąitp itd, ze bedzie mial lepsze przyspieszenie, top speed itp niz bmk'a. Tymbardziej gdy caly swiat trabi o tym ze tak nie jest.

 

Tylko swinia nie zmienia pogladow.

 

 

Sam gralem w fify kiedys namietnie. Teraz co roku, jakos tak od ISS2 na PSX odpalam kolejna jej odslone i sie przekonuje ze ciagle mnie nie bawi tak jak piłka konami.

 

I prosze sobie oszczedzic teksty w stylu, ze lubie PES'a to zebym sie nie wypowiadał, albo porownywał FIFY przez pryzmat PES. To jest forum publiczne, a porownywanie tych dwoch gier jest poprostu naturalne, bo sa jedynymi tego typu grami na PC. Jesli komus to nie pasuje to moze powinien sobie zalozyc forum wlasne o adresie www.onlyfifa.kto_lubi_pes.niech.sie.goni.com i tam wprowadzic zasade, ze o FIFIE mozna pisac w superlatywach albo wcale. Poki co niech nie narzuca innym swoich widzimisie tylko dlatego ze ich slepo-ukochana gierka jest krtykowana. Ten ostatni akapit skierowany jest glownie do pewnego "członka", ale kilka osob mialo podobne zagrywki wiec spokojnie mozecie przyjac ten tekst na klate i ewentualnie zripostowac.

 

Semper Fi

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CDA ocena 6/10... Tak jak pisał kolega i ja wcześniej, Fifa się klonuje... Ale nie tylko Fifa, NBA tak samo już nie jest tą samą grą co kiedyś, a może właśnie jest dokłądnie tą samą grą co 5lat temu... Jedynie NHL trzyma poziom... Może gdyby przekazać Fifę Panom z EA BIG to PES miałby godnego konkurenta... Zagrałem w Fifkę z nadzieją że coś się zmieniło, bo tak jak pisał Snake, tylko świnia nie zmienia poglądów... Niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid dal popis i chwala mu za to, kolega cosmo mnie rozlozyl - podoba mi sie jak fani FIFA "wchodza" osobom grajacym w PES jezeli Ci drudzy krytykuja FIFE w "delikatny" sposob - ja sie pytam po co ta wazelina?

jak masz jakies argumenty na obalenie tego co powiedzial Solid to zapraszamy, a nie kilka stron wczesniej teksty w stylu - jestem fanem serii FIFA, to najlepszy "symulator", EA zondzi :) a pozniej - kolega tak ladnie i w kulturalny sposob zbluzgal FIFE, ze normalnie go pochwale :)

 

to juz nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz gdzie widzi sie takie rzeczy, a Tobie PIPOL rzeczywiscie nie pozostalo nic innego jak pwn.pl, ironie i inne, bo argumentow do dyskusji na temat FIFA vs. PES braklo Ci juz w 2004 roku :)

pozdrawiam

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk, w NFS zrobili bagno ale tutaj Ty z Solidem robicie jeszcze wieksze.

Dajcie sobie juz spokuj.

Niechaj i ta FIFA bedzie chlamem stuleci i tego nikt nie zmieni.

Podoba sie jednak niektorym ludzia wiec co masz do tego ?

Chcesz nam na sile wmowic, ze nam sie ta FIFA nie podoba czy jak bo ja juz sie pogubilem ?

Zauwazylem, ze to nie fifomaniacy udowadniaja jaka fifa jest dabest tylko peesofanatycy udowadniaja jaka fifa jest be.

Kompleksy sie leczy w inny sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid dal popis i chwala mu za to, kolega cosmo mnie rozlozyl - podoba mi sie jak fani FIFA "wchodza" osobom grajacym w PES jezeli Ci drudzy krytykuja FIFE w "delikatny" sposob - ja sie pytam po co ta wazelina?

jak masz jakies argumenty na obalenie tego co powiedzial Solid to zapraszamy, a nie kilka stron wczesniej teksty w stylu - jestem fanem serii FIFA, to najlepszy "symulator", EA zondzi a pozniej - kolega tak ladnie i w kulturalny sposob zbluzgal FIFE, ze normalnie go pochwale

 

Przede wszystkim nie jesteśmy kolegami.

Pokaż przedszkolaku w kiedy twierdzę, że fifa jest the best, ze EA rządzi itp.

 

Czy chodzi Co o tę wypowiedź?

„Fajnie mi się gra w trybie krariery. Nie zależy mi na super realistycznej symulacji. Dla mnie fifa to taki ulepszony swos. I mi to wystarcza”

 

Czy może o tę?

 

Heh no i widzisz jak nie trafileś. Mam tylko jedna fife 06 bo był w niej tryb kariery bardzo podobny jak swos. Nie ma więc serii fif na półce. Poprzednią grą tego typy u mnie był swos.

Czy mało wymagam? Ja wymagam od gry tylko tego żeby się przy niej fajnie bawić. I to wszystko, bo od tego są gry.

Mam gdzieś tworzenie własnego zawodnika, interaktywne ligi, itp tak samo jak suoer mega realistyczne odbicia piłki na boisku, czy arcy zanimiowane ruchy piłkarzy.

Jak komuś potrzeba czegoś więcej to ok. Nie interesuje mnie to. Tylko nie znosze jak ktoś na siłę próbuje mi wmówić, że powinien mi się podobać pes.

Mi w grach piłkarskich podoba się tylko tryb kariery. gdyby fifa tego nie miała dalej grałbym w swosa”

 

Niech zgadne tutaj udowodniłem ze EA rządzi i jest the best

 

„Tak na marginesie jak by panowie z Konami zamiast kolesny rok spedzać na dopracowywaniu odbicia pilki od boiska zrobili normalny tryb kariery świat by się nie zawalił. W pes zaczyna dochodzic do sytuacji z fify. Kolejne cześci różnią się coraz mniej od poprzednich. Po za tym pes zaczyna się robić czymś w stylu płatnej platformy do której sami gracze muszą dorobić we własnym zakresie całą resztę”

 

A nie to musiała być ta wypowiedź. No tak tutaj to udowodniłem bezsprzecznie.

 

 

„No to niestety muszę Cię zmartwić. Nowa Fifa na 98% nie będzie niczym wielkim ani rewolucją. Prawdopodobnie jedyna zauważalna zmiana nastąpi w trybie managera. No i oczywiście dorzycone jakieś cośki w stylu liga online. Nie licz na milowy skok w samej rozgrywce. Bo już w filmikach widać, że właściwie nie ma zbytnich różnic jesli chodzi o system rozgrywki. Lubie Fife, ale tylko ze względu na karierę. Zastanaiwa mnie tylko jak chce się im za każdym razem wypisywać te bzdury w stylyu "reowlucyjne zmiany”

 

 

 

 

Chyba to nieniawiść do fify, oraz kolejne coraz bardziej żałosne próby popisania sie w temacie tak Cie zaślepiaja, że nawet nie potrafisz zobaczyć kto co pisze.

 

Jak już jednak powiedziałem, są tacy fani pes, którzy coś soba reprezentują, trzymaja poziom normalnego człowieka.

Edytowane przez cosmo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz gdzie widzi sie takie rzeczy, a Tobie PIPOL rzeczywiscie nie pozostalo nic innego jak pwn.pl, ironie i inne, bo argumentow do dyskusji na temat FIFA vs. PES braklo Ci juz w 2004 roku :)

pozdrawiam

Pokaż mi chodź jednego posta gdzie napisałem dobre słowo o FIFA 07. Śmieszny jesteś... I masz jakieś urojenia, bo ja się nie wypowiadałem bo FIFA już mi sie znudziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...