Skocz do zawartości
narcyz

Modem Adsl Do Neostrady.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od września będę zmuszony korzystać z neostrady w inny sposób. Tym razem nie będe miał netu z lokalnej sieci, a już neostrada będzie musiała być u mnie w domu. Do tej pory korzystałem z routera Linksys WRT54GL (v1.1), jednak tam jest WAN na RJ45, a ja bym chciał żeby neostrada wciąż była rozdzielana w moim domu, więc nie chcę rezygnować z tego routera. Dla tego też moje pytanie: jaki mogę kupić tani modem ADSL, który będę mógł podłączyć do tego routera zamiast tego gniota na USB od TP? Nie mogę sobie pozwolić na duże wydatki, więc prosiłbym o możliwie najtańsze rozwiązania.

Nie chciałbym się pozbywać tego routera i kupować innego, ponieważ niedługo idę na studia i być może będzie mi on potrzebny.

 

Czy wszystkie modemy będą działały z tym linksysem? Nic się nie będzie gryzło?

 

Prosiłbym o wszelkie sugestie oraz porady nt. mojego problemu.

 

Pozdrawiam,

narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemens Efficient's Speedstream 4100 zewnętrzny Ethernet ADSL Modem/Router

5100

-> oba można przełączyć w tryb "bridge" (dla uproszczenia konfiguracji sieci)

 

"ENCORE ENDSL-AR" - nie wiem czy pracuje w trybie "bridge", raz miałem coś takiego w ręku i nie przetestowałem dokładnie (też do kupienia na allegro)

Actiontec - wifi ssie, ale można wyjąć kartę ;) pracuje jako bridge, modem ADSL słabszy niż w Siemensie

 

Trafiają się jeszcze "THOMSON SPEEDTOUCH 510" i "Lucent CellPipe" w dobrej cenie, ale coraz rzadziej.

Z nowych jest jeszcze Pentagram Cerberus i D-Link:

Cerberus to był jedyny router który na mojej linii nagminnie zrywał połączenie (testowałem 4 sztuki, wymiany w ramach gwarancji)

a D-Linka nigdy nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, w sprawie sieci nie wiem zbyt wiele. Więc prosiłbym o możliwie proste wytłumczenie trybu bridge, a nie to co na wikipedii ;)

W trybie bridge modem/router tylko łaczy z siecią przez linie telefoniczną, od twojej strony łącza jest po prostu wyjściem na internet (jak karta sieciowa) - nie ma włączonego DHCP, nie filtruje pakietów, nie robi nic poza nawiązywaniem połączenia z centralą (co najwyżej zapamiętuje login / hasło i łączy się automatycznie jeśli producent przewidział taką opcję w oprogramowaniu).

Poza tym czy naprawdę nie ma możliwości kupienia czegoś bez routera?

W zasadzie nigdy nie było takiej możliwości, nawet najstarsze modele miały możliwość włączenia DHCP - czyli de facto były routerami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy modem ktory bedzie mial wyjscie ethernet bedzie routerem

 

kupuj jakiegos o ktoryms ktos pewny powie ze niema z nim problemow

i podlacz do niego swojego linksysa

Edytowane przez Hipoll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...