Skocz do zawartości
DiMaQ

Łączenie Spód + Top

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zrobić własnoręcznie blok wodny. Wszystko jest obmyślone itp. NIerozpracowałem jeszcze tylko jednej rzeczy :blink: . Mianowicie chodzi o to jak połączyć miedziany (ew. aluminiowy) spód bloku z topem z plexi ( ew. poliwęglanu :wink: ) . Myślałem nadtym już trochę czasu i nic :mur: Będe wdzięczny za każdą rade, a także za linki :lol:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wim że trzeba skręcić śrubami ale nie wim jak te śruby przykręcić . Czy musiałbym gwintować otwory w miedzi i plexi ?? Niestety nie mam gwintownika więc może jakiś inny sposób. Myślałem nad nakrętką pod spodem bloku nakręcaną na śróbę, ale przecież blok musi przestawać do CPU , więc nakrętka odpada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest niestety (niestety- przy braku gwintownika) nagwintowanie otworów w spodzie. Gwintownik m4 noname kosztuje około 5zł więc to raczej mały wydatek... większym może okazać się uchwyt do niego.

 

Jest jeszcze inny sposób- od spodu w spodzie :-) fazujesz otwór tak, aby schował się w nim łepek śruby- wtedy całość skręcasz bez gwintowania- nakrętkami od góry topu.

Ewentualnie można jeszcze spłaszczyć odpowiednio łepki śrub- to gdyby fazka w spodzie nie mogła być zbyt głęboka.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe chcem zakładać nowego tematu więc będe się pytał tutaj. Mam okazje kupić gwintowniki 3/8 " i narzynke też na 3/8 " za około 20 - 30 zł. Czy opłaca się to kupywać i samemu produkować króćce ?? :D:D Ja sam mam będe musiał kupywać krućce przez neta więc będą one kosztować ok. 7 PLN + koszty wysyłki. Jakoś mi się to za bardzo nie opłaca. A może wy macie jakieś dojścia do tańszych króćców ?? :>:> ;)

Edytowane przez DiMaQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe chcem zakładać nowego tematu więc będe się pytał tutaj. Mam okazje kupić gwintowniki 3/8 " i narzynke też na 3/8 " za około 20 - 30 zł. Czy opłaca się to kupywać i samemu produkować króćce ?? :D :D Ja sam mam będe musiał kupywać krućce przez neta więc będą one kosztować ok. 7 PLN + koszty wysyłki. Jakoś mi się to za bardzo nie opłaca. A może wy macie jakieś dojścia do tańszych króćców ?? :> :> ;)

Raczej gwintownikiem łatwo ci kroćców nie będzie zrobic. :lol:

 

Ale już narzynką można

Nie przeczytałem do końca :D

 

@GDR - ty może masz dojście do tańszych niż 7 złotych króćców ??

Niestety nie ja swoje kupiłem w RealityNet ale kosztują tam podobnie jak w innych sklepach

Edytowane przez GDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już narzynką można ;) @GDR - ty może masz dojście do tańszych niż 7 złotych króćców ?? ;)

 

Już znalazłem króćce najtaniej jak widziałem

 

LINK : http://www.pamula.pl/pokaz_podkat.php?idkat=16

Edytowane przez DiMaQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...