Skocz do zawartości
Veilroth

Lekko Industrial Mod Skrzynki

Rekomendowane odpowiedzi

Oto jest i moj pierwszy w zyciu mod.Zapraszam wszystkich do obejrzenia i oceny.Mile widziana krytyka (konstruktywna....).

 

Wiec tak.Moja skrzyneczka stoi bokiem wiec na tym koncentrowalem swoj wysilek.Chcialem uzyskac "brudny" efekt i wrazenie podniszczenia.Mam nadzieje ze mi sie udalo.Na pomysl wpadlem grajac oczywiscie w HL2.Zauwazylem ze wszystkie loga HL2 w grze sa zrobione spray`em ktory na dodatek scieka ze scian...no i tak zrodzil sie pomysl.Dodatkowo logo oblozone jest srubami, dla podkreselnia wygladu.To male pudeleczko przypominajce gaz w samochodzie icon_razz2.gif to przelacznik trojpolozeniowy + 2 standardowe diody z kompa.Pod I jest power a pod II reset.Zrobilem to poniewaz jak juz wspomnialem komp stoi bokiem.Dodatkowo maly uklon w strone mojego ulubionego "gryzonia" przy wlocie na wiatraczek z przodu icon_wink3.gif

 

Prosze o sugestie.

 

A skrzyneczka jest tutaj:

 

http://simic5.tripod.com/buda/

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy ale ta buda teraz wyglada jakby ze śmietnika wyciągnięta :lol:

jedynie w nocy jako tako wyglada :E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie...ale jestescie wybredni :)

 

Zdecydowanie chcialem zeby to wlasnie tak wygladalo, a to dlatego zeby bylo oryginalne i wyroznialo sie sposrod tlumu.Moglem to zrobic elegancko, estetycznie i gladko jak pupa niemowlecia :lol: ale to nie oddaloby klimatu gry.Mam juz w glowie pomysl na IIgi mod---tam bedzie krysztal :wink:

 

A tutaj mialem po prostu pomysl i wcielilem go w zycie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA obudowa wyglada jak by ona zostala związana i przyczepiona do haku jakiegos samochodu i ciagnieta po jakims asfalcie przez jakieś 100 km ;d;d nie widac prawie nic na tych zdjeciach . Ale ta obudowa ma swoj styl taki ( porysowany ) ;d;d . Ogolnie troche sie napracowales . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Firma AC zapłaciła Ci za reklamę ? - strasznie dużo masz tych nalepek od AC... ;)

he he wlasnie chyba ich nieco pozrywam i zostawie tylko ta na "gazie" :)

 

mysle tez nad przemalowaniem srodka obudowy na jakis ciemno szary albo moze inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na industriala to fajny modek :] jeśli miał być efekt znalezienia budy na złomie to wyszło fajnie :] spróbuj ją trocę jeszcze obklepać żeby były nierówności :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na industriala to fajny modek :] jeśli miał być efekt znalezienia budy na złomie to wyszło fajnie :] spróbuj ją trocę jeszcze obklepać żeby były nierówności :]

chwilowo nie mam za bardzo czasu, ale w przyszlosci mysle zeby ja nieco dopiescic...dodac tu i owdzie nieco rdzy, troszke chromu ew. zrobic cos z przodem jeszcze sie pomysli :wink:

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie bardzo lubie takie rdzawe/brudne mody. Nie moglbym trzymac czegos takiego przy biurku. Ale mod jak to mod, napracowac sie trzeba i po Twoim widac ze sporo pracy w to wlozylesz. Duzy + ;) i trzymaj tak dalej. Nie zniechecaj sie komentarzami ze wyglada jak buda ze smietnika i ze ja zepsules. A jeszcze zauwazylem ze starannie wyciales okno (znaczek HL) tylko ten wyciety prostokat na samym dole troche psuje efekt calosci

------------------------

proponuje zebys oczyscil nity/srubki z farby, te wokol okna. niech beda np srebrne, wydaje mi sie ze bedzie wygladac lepiej (bardziej przjrzyscie).

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wzialem sobie do serca pare uwag z tego forum jak i od osob ktore widzialy projekt na zywo i przemyslalem takie oto dopieszczenie projektu...

 

1.stracie papierem farby z wkretow jak bedzie ladnie wygladalo zostawie, jesli nie wrzuce je do wody na pare dni lub pomaluje "rdzawa" farba i postaram sie porobic pod otworami w budzie male zacieki zeby to wygladalo na efekt naturalny :wink:

 

2.pomalowac bude od srodka myslalem nad jakims odcieniem szarego wpadajacym w srebro ale chetnie wyslucham innych propozycji

 

3.zrobic jeszcze nieco porzadku z tasmami

 

4.pomalowac napedy (jak zeby bylo bezpiecznie?)

 

5.remy zaproponowal pol zartem pol serio zebym nieco postrzelal do budy :wink: ja te uwage (zart?) przemyslalem i doszedlem do wniosku ze mozna by cos takiego zrobic (mam w domu bardzo porzadna wiatrowke gwintowana :wink: ) przeprowadze crash-testy na jakims kawalku blachy to dam znac

 

6.myslalem na dorobieniem otworu przypominajcego hmm "wybuch" :rolleyes:

tzn.np. pod "gazem" mierze kwadrat o boku np.7-8cm znajduje jego srodek i od tego srodka tne dremelem 4 naciecia do kazdego wierzcholka i drugie 4 do srodka kazdego z bokow czyli razem 8...nastepnie wyginam "listki" na zewnatrz i dostaje efekt "leju" po bombie :wink:

 

7.przesuniecie wiatraczka wdmuciach!acego powietrze do obudowy centralnie pod dysk (teraz jest krzywo kto ma starego codegena wie o co chodzi) i ew. dorobka jakiegos tunelu

 

i chyba styknie :wink: jakies sugestie?

 

P.S.

 

Ale mod jak to mod, napracowac sie trzeba i po Twoim widac ze sporo pracy w to wlozylesz.

niemalo carson niemalo :razz:

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie, ale:

 

- wg. mnie kolor podświetlenia nie pasuje do charakeru budy

 

- pomalowałbym środek na czarno

 

- białe napędy pasują do niej jak ząb do [gluteus maximus]

 

Poza tym daj bardziej szczegółowe zdjęcia frontu, no chyba że masz coś do ukrycia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- pomalowałbym środek na czarno

srodek bedzie stalowo szary gdybym zrobil czarny to juz bylaby przeponura buda... :wink:

 

No i front panel - te "usta romana" i niepomalowane napedy...

"usta Romana"? :huh: tzn. floop? myslalem zeby go zaszpachlowac wygladzic i pomalowac bylby spokoj;

 

napedy mysle zrobic na pomaranczowo tak jak i logo

 

zastanawialem sie tez nad obmalowaniem front panelu "dookola" po krawedzi tez na pomaranczowo aby nieco rozjasnic calosc ale to tez do przemyslenia

 

to co mi tez ostatnio wpadlo do glowy a moze wygladac naprawde niezle to efekt "przestrzelenia" :wink:

 

tzn. bok budy od strony spodu mobo potraktuje wiatrowka strzelajac tam gdzie jest laminat a drugi bok odwrotnie

 

dzieki temu patrzac z przodu bedzie to wygladalo jakby ktos potraktowal skrzynke seria z pepeszy B-)

 

mysle ze to calkiem nieglupi pomysl zwlaszcza ze chyba bylbym pierwszym ktory cos takiego zrobi

 

CALY CZAS ROZWAZAM WSZYSTKIE WASZ UWAGI I KOMENTARZE;DZIEKI WAM ZA TE POZYTYWNE JAK I NIEGATYWNE I PISZCIE DALEJ ;]

 

Poza tym daj bardziej szczegółowe zdjęcia frontu, no chyba że masz coś do ukrycia

do ukrycia nic nie mam tylko aparat byl pozyczony a nie chce nadwyrezac uprzejmosci sasiadow

wiec albo sprawie sobie swoj albo poczekamy....

 

aha mam jeszcze jedno pytanie jak "bezpiecznie" pomalowac napedy???

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to calkiem nieglupi pomysl zwlaszcza ze chyba bylbym pierwszym ktory cos takiego zrobi

Nie byłbys piewszy. Ja juz to mam za sobą, ale strzelałem nie dla moddingu tylko zeby rozwalic bude, bo mi nie pasowała a nie miałem co z nią zrobic :wink: Pomysł napewno nie głupi, tylko nie strzelaj z bliska bo źle się to może skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak juz sobie postrzelasz, to wrzuc skrzynie pod pociag. Bedzie wygladala jak po przejsciu przez mape "Unforeseen Consequences"... :|

a powaznie mowiac - ta buda nie ma w sobie potencjalu, lepiej bedzie jak skupisz sie na malowaniu i ewentualnie przerobkach frontu, da to duzo lepszy efekt niz meczenie blach (zwlaszcza ze juz masz tam logo HL, wiec raz ze powinienes sie trzmac koncepcji, a dwa ze za duzo szczegolow w jednym miejscu to tez nienajlepiej).

Ogolnie cos z tego moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Carl0s - cos z tego moze byc, przydaloby sie troche rdzy cos podobnego do myszki logitech'a:

Dołączona grafika

poza tym, napedy pomalowac na czarno, lub czerwony jesli katoda w srodku bedzie zmieniona na taki kolor.

A ten pomysl z wiatrówką nie jest głupi... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle ale j/w przydałoby się rdzy. No i te napędy... BTW. Bardzo lubie takie mody. Kiedyś miałem koncepcje żeby zrobić "okno" z dziur po siekierce. Niestety nie bardzo wyszło...

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dodalem nieco modyfikacji (pomalowalem napedy, zrobilem porzadek z ustami Romana.....,dodalem jeden wentyl i siatki maskujace na wloty powietrza)

 

niestety nie mam aparatu postaram sie pozyczyc i wrzucic zdjecia na wieczor

 

jestem na NIE...

wlasnie twojego zdania bylem ciekaw Pelzak...mozesz rozwinac? :wink:

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

tutaj sa zdjecia po wprowadzeniu paru zmian niestety aparat jest kiepskiej jakosci ale to juz nie moja wina... :wink:

 

http://i87.photobucket.com/albums/k146/5simic/9.jpg

http://i87.photobucket.com/albums/k146/5simic/8.jpg

http://i87.photobucket.com/albums/k146/5simic/5.jpg

http://i87.photobucket.com/albums/k146/5simic/26ee2471.jpg

http://i87.photobucket.com/albums/k146/5simic/8849cf09.jpg

 

oczywiscie czekam na opinie :]

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nie miałem trochę czasu na czepianie się :)

 

Ogólnie jestem zwolennikiem modów, które są mono-tematyczne. Twoja niby nawiazuje do HL, i dobrze... ale...

Napiszę może co ja bym zrobił z tego moda gdybym otrzymał go w stanie takim jak jest teraz:

  • malowanie środka, standardowa blacha wygląda ohydnie, nawet nie potrafię powiedzieć jaki ma kolor :D szary czy cos takiego...
  • dalej, kabelki np te od invertera, które lecą po ziemi w budzie zaopatrzyłbym np w rurkę perforowaną i poprzyczepiał obejmami do podłogi.
  • Okna, zwłaszcza te na dole takie smętne prostokątne, zrobiłbym parę docięć pod kątem 45° robiąc z prostej krawędzi coś bardziej zróżnicowanego... a za tym wstawił siatkę, żeby tak łyso nie było :)
  • Widzę jakiś wskaźniczek z napisem AC i diodami z malutkim okienkiem - Upozorowałbym dla niego jakąś bardziej chamską obudowę i wystawił tak aby wystawało to bardziej na zewnątrz budy.
  • Mimo że wyciąłeś okna to bok budy jest nadal płaski - domontowałbym parę drobiazgów metalowych wymontowanych z boilera, auta, czegokolwiek, co ma ciekawy hardkorowy kształt... Jakieś obramowanie na okienko metalowe, zatrzaski, śrubki, nity... te sprawy
  • Na boku budy dodatkowo zrobiłbym parę wgnieceń szpiczastym choć nie ostrym narzędziem.. i pozdzierał trochę farby w okolicach co by zasymulować ostrzał z broni palnej maszynowej :)
  • cd romki mówisz już naprawiłeś... Choć zapewne można by je bardziej przysposobić niźli tylko sam repainting :)
  • No i przód, niebyt widoczny ale tez podobne gadżety jak po bokach, ewentualnie jakieś dziury, nacięcia, i takie tam...
wtedy byłbym na tak i miałbyś mój certyfikat jakości :D :lol: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie rozminelismy pelzak bo jak ja dodawalem zdjecia Ty dodales opinie... :blink:

 

w kazdym badz razie uwagi sobie wezme do serca posiedze teraz pare dni pomysle choc jak widac mielismy podobne zamierzenia :razz: i postaram sie jeszcze cos "dokombinowac" :wink:

 

dzieki :]

Edytowane przez simic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...