Skocz do zawartości
Raiden

System Nie Widzi Dysku Sata

Rekomendowane odpowiedzi

Ani system, ani bios nie widzi mi dysku sata (Seagate 3160811as). Podłączałem go samego i razem z Maxtorem (ata), bawiłem się zworkami i dalej nic.

Sciągnąłem ze strony epoxa sterowniki do kontrolera sata i próbowałem zainstalować podczas instalacji windows, ale wyskakuje błąd.

 

Jak włączyłem w biosie funkcje VIA SATA IDE RAID to zaraz przed bootowaniem wyskakuje

"Scan Devices, Please wait..

Press <tab> key into User Window

 

HardWare Initiate failed, Please Check Device

The bios does not be installed"

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

W takich przypadkach warto jechać od początku:

 

> Włączasz obsługe dysków SATA w biosie;

> Instalujesz stroniki SATA podczas instalacji Windy z dyskietki jaką dał Ci producent płyty głównej;

 

...i wszystko musi lotoć!

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wtyczki taśmy SATA siedzą dobrze w gniazdkach. Podobnie wtyczki zasilania Druga rzecz, opcja VIA SATA IDE RAID musi być włączona do obsługi dysków SATA. Dobrze byłoby sprawdzić dysk czy jest sprawny podłączająć do innej płyty głównej. Mógł on ulec uszkodzeniu w trakcie transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wtyczki taśmy SATA siedzą dobrze w gniazdkach. Podobnie wtyczki zasilania Druga rzecz, opcja VIA SATA IDE RAID musi być włączona do obsługi dysków SATA. Dobrze byłoby sprawdzić dysk czy jest sprawny podłączająć do innej płyty głównej. Mógł on ulec uszkodzeniu w trakcie transportu.

jesli wŁaczysz RAID to bios ani winda nigdy nie zobacza tego dysku jako IDE, kontroler sata owszem trzeba jak najbardziej wlaczyc ale funkcje raid nalezy zdezaktywowac

 

 

zabawa zworkami nie ma nic do rzeczy, kazdy kanal sata jest osobno i nie ma wlywu na dyski ide,

sprawdz tasmy (czesto padaja) i zasilanie,podlacz dysk pod inny kanal,

reset/update biosu wskazany

jesli bios zobaczy dysk upewnij sie czy sciagnales i instalujesz wlasciwe sterowniki( czasem jest kilka opcji do wyboru w zaleznosci od tego czy dysk ma pracowac jako samodzielny z emulacja ide czy w macierzy raid)

jesli bios nadal go nie wykryje (wtedy windows tym bardziej) sprawdz dysk na innym kompie, moze byc wadliwy on albo kontroler sata na plycie. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim kompie zrobiłem już wszystko co można było i nic to nie dało. Chyba musze rzeczywiscie u kogos sprawdzic ten dysk. :-|

 

No i pozostaje jeszcze flash biosu, nigdy tego nie robiłem ale chyba jakos sobie poradze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...