Skocz do zawartości
Gość 05_03_1992

Water Cooling By 05_03_1992 Rev 1,0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

dzieki xD takie od apru lat kupuje i mi w nich wygodnie :) jutro powinna dojsc moja grafika z naprawy, i podam screeny dokladne po przerobieniu wc (inaczej poprowadzone weze i 100% borygo - zmiany spowodowane wylewem :)) mam pytanko czy borygo ma rozszerzalnosc temperaturowa ?? niedlugo dojdzie rowniez blok na nb, a kolo stycznia planuje dolozyc druga chlodnice bix ()wuciac koszyki na dysk, a chlodnice umiejscowic tak, ze powietrze uciekaloby drugą stroną obudowy (prawym bokiem - wyciąłbym grill)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

wuce aktualnie w rozbiórce, na dniach dojdzie nowy bloczek wodny alphacool nexxxoss hp pro a64, na pimpmycase.pl całkiem ładnie wypadł, dam fotki i porównanie do poprzedniego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wuce aktualnie w rozbiórce, na dniach dojdzie nowy bloczek wodny alphacool nexxxoss hp pro a64, na pimpmycase.pl całkiem ładnie wypadł, dam fotki i porównanie do poprzedniego

Mam ten blok, straszny flow killer. A wydajnosc hmm przy black ice gt 360, hydorku l20 (który wymieka, woda leje sie "jak krew z nosa") i 3x akasa 6v, proc c2d e6400@3600 1.35v mam max 58stopni, nie wiem czy to dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

bloczek doszedł...

w porównaniu z prisonem tempy lepsze, o ile dokładnie dam znac jutro, bo teraz już ide spać :)

narazie szczelny :) spód lustro, ogólnie super jakosc wykonania - jedyny minus - szkoda ze top z plexi :(

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

oj nie sa Michał :P na 1,45v mam takie tempy jak na prisonie na 1,375, w stresie nawet troche lepsze :!:

 

top ma zapikne na wszystkie sockety AMD :) w tym 940 i am2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie sa Michał :P na 1,45v mam takie tempy jak na prisonie na 1,375, w stresie nawet troche lepsze :!:

 

top ma zapikne na wszystkie sockety AMD :) w tym 940 i am2

potestuj po paru h pracy- cube/prison maąwlot z boku, tutaj nad samym rdzeniem więc na pczątku faktycznie powinno byćlepiej, ale kurde patrząc na powierzchnie pinów tutaj i w tych 2 homemadach to teoretyccznie nexxos nie ma szans.. no chyba zę trzeba obalić pare teorii :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

nom właśnie narazie o ile czujniki mnie nie mylą, a sa te same :) w stresie temperatury po 30min sp2004 są 5* lepsze niż na prisonie... no i moge pracowac na 2900mhz na toledo nacodzien - na prisonie przy 2850 sie wywalał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówimy o prisonie pro czy zwykłym? Tak czy siaka takie różnice i to na procu amd są dziwne... mozę jak ktoś z forum dałeś płynny metal np teraz i nie wspomnaiłeś o tej małej zmianie?

Kurde wpierw nam przez lata wbijają,zę między wydajnymi blokami jest 1-2 stopnie max a tu ty masz 5 stopni to w dodatku nie w tą strone co byśmy się spodziewali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

wszystko to same

mówimy o pro v2 cpu laser :P

w sumie rożnica to 4* w stresie na korzysc alphacoola... no i procek lata narazie 2900

moze dojdę wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

buhehe a jednak :P nie jest źle :P szkoda że top z plexi, ale da się żyć... na storma to jedynie ze względów wizualnym mozna zmienic :) powiem jedno - storm to podobno niesamowity flow killer - ten alphacool do piet nie dorasta ;]

toledo 2900mhz @ 1,5v (narazie na testy, potem obniżanie będzie :)) sp2004 20minut - temp 38*

na prisonie @ 2800 1,375v bylo 41-42* :o

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ogór jak twierdzisz, że przy tym nexxxosie woda leje się "jak krew z nosa", to przy Stormie zacznie się już chyba cofać :wink: Jak już to zmień na Apogee, ja właśnie zmieniłem Storma na niego, wydajniejszy i nie jest flowkillerem.

 

@05_03_1992 uhm a może masz lepsze temp, bo prison miał krzywy spód ?

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hehe w miezskaniu tak samo, w wakacje x2 nie miałem jeszcze :P

ostatnie dni jesieni przeciez nawet ciepłe :!:

byćmoże że przez spód... hmmm jakby Kyniek wysłał jednego prisona do jarogniewa na testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW, nieźle wyszedł ;) tylko, że to nie jest taki blok jak ma Kuba, to jest NexXxos XP, on ma NexXxos HP. Taki sam spód, inaczej jest rozwiązany sprayer, w XP jest w przelotce i jest przesunięty względem gwintu, a w HP od razu w topie pod gwintem.

 

Gwinty są 1/4" nie 1/8"

 

NexXos XP:

 

Dołączona grafika

 

NexXxos HP:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

nadszedł czas na zmiany... póki co moje wc można "podziwiać" w stanie tylko przejściowym, wygląda to mniej/więcej tak:

post-132862-1171995412_thumb.jpg

bix został zmieniony na coolteka exstream (dzięki Malik) - tą sama będę schładzał wodę w nowym rev

a na bloczek alphacool nexxxoss hp pro lga775 - zmiana na c2d - w nowym rev przewiduję tutaj swiftecha appoge

pompka została coolriver rev1. (w nowym rev wc przewiduje eheima 1046)

oraz zniknął bloczek na gpu... dlaczego ? Ponieważ póki co nie posiadam własnej karty graficznej, wraz z nowym sprzętem na dx10 przewiduję fullcover

planuję również bloczek na nb - oczywiście do kompletu małego swifa

aaa i jeżeli tylko będzie $$, nowe rev wc, będzie mieściła nowa obudowa - Tt armor junior przypuszczam

pozdrawiam

 

edit.

temperatury

 

tutaj jestem troszkę zawiedziony :| w stresie proc, na 3,4ghz 1,4v na coolteku 2x active 12v, ma jakieś 50-52* na jajku :/ chłodnica odpowietrzona dobrze, a woda na "czucie" letnia - musze się zaopatzyć w czujnik temp. w idle około 30-35* na jaju :/ obwiniam tutaj albo pompkę (nie wyrabia do alphacoola), albo czujki, które mogą grać w kulki

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Do pomiaru temperatur użyj CoreTemp - to nie przekłamuje ;) pomiary z czujników mobo nie są tak precyzyjne i generalnie można traktować je z przymróżeniem oka ;) więc się nie przejmuj.

 

 

BTW: wysokie tempy i tak :P ja takie jak Ty mam na C2D2.1@3.64 1.6V ;) więc zdziebko mocniejsze OC o napięcie sporo większe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoreTemp też bym tak bezgranicznie nie ufał... u mnie po wymianie procesora na identyczny temperatura spadła o 5*C - ta sama pasta, tak samo nałożona, oczywiście takie same chłodzenie a temperatura otoczenia też bez zmian większych niż 1*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Procesor procesorowi nierówny ;) zwykle bywa tak że procesory się róznie kręcą - i zwykle te które są bardziej podatne na OC się mniej trzeją ;)

 

 

jednak faktem jest że CoreTemp jest sporo bardziej wiarygodny niż czujnik z mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

ale tez musi z jakiegos czujnika przeciez korzystac :P

 

CoreTemp korzysta z diody umieszczonej bezpośrednio w rdzeniu - więc pokazuje temp. rdzenia a nie pod prockiem czy temperaturę socketu jak w przypadku pomiaru czujnikiem z mobo.

 

 

Znając życie pomiary z CoreTemp będą o jakieś 10C wyższe niż z czyjnika mobo - ale to od płyty zależy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...