Skocz do zawartości
99tomcat

Kibel Tomcata New Edyszyn ;]

Rekomendowane odpowiedzi

tak rev ć będzie wypas..mam zamiar zastosować markowe ploki pc z szyszami ventouriego i turbolizatorami

pokryte 24 karatowym złotem s spreyu B)

To bedzie prawdziwy ołnydż :D

 

Rzuć fotki miernika to powiem Ci jak z tym sensorem od temp, bo niezbyt kojarze ocb (kac :D)

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała czujka

 

Dołączona grafika

 

 

końcówka

Dołączona grafika

 

 

 

a cały mioerniczzek to master 383 z wewnętrznym termometrem i zewnętrznym na czujce

 

 

 

 

no i rozchodzi sie o to,czy jak wetkne te gołe druty na końcu do wody to odczyta temerature wody czy sie zjara :lol:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym silikonem to nie wykrakaj-to już któreś podeście..dobrze,zę wyciek jest niewielki...

eh epoxydowy wyjdzie mi tyle co 2 pompka pewnie :(

Proponuję DISTAL -> najlepszy w swojej klasie, kosztuje ok. 7 zł (6 zł i 69 gr w Auchan :lol:). Jest 2 składnikowy i nie ma bata, nic nie przepuści (mojemu tacie w czasach komunistycznych skleił muszle od WC (toalety :lol:) i trzymała ładnych pare lat :wink:). Musisz po nałożeniu odczekać najlepiej 7 dni (tak jest w instrukcji) aczkolwiek myślę, że 2-3 doby wystarczą.

 

' date='27 sie 2006, 14:08' post='2290870']

Zaizoluj silikonem(cienką warstwą) i po sprawie

Ja bym proponował obkleić taśmą (najlepiej grubszą od przezroczystej). Będzie mniej wpływało na wyniki pomiaru. Identycznie mam w swoich AeroCool GateWatch :wink:.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee ten distal to se chyba poczeka:p

 

kilka dni bez kompa albo bez kibla to nie bardzo :D

 

na razie jest podłozony nalutki pojemniczek pod ewentualne miejsce wycieku-jęsli nawet puści i bedzie kapać te pare kropel na dobre tojakoś sie nieco z tym przemęcze...

 

 

a z czujnikiem obmyśliłem co innego-dość mocny woreczek do mrożonek i nieco owinać końcówke-powinno być chyba ok:)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję DISTAL -> najlepszy w swojej klasie, kosztuje ok. 7 zł (6 zł i 69 gr w Auchan :lol:). Jest 2 składnikowy i nie ma bata, nic nie przepuści (mojemu tacie w czasach komunistycznych skleił muszle od WC (toalety :lol:) i trzymała ładnych pare lat :wink:). Musisz po nałożeniu odczekać najlepiej 7 dni (tak jest w instrukcji) aczkolwiek myślę, że 2-3 doby wystarczą.

Hmmm.... a ja wczoraj znalazłem w garażu 2 kleje na których pisało, że mają składniki epoxydowe (wymienione też były takie substancje jak R36, R38, R43 - nie znam się na tym a zamierzam składać pierwsze WC :) ). Tubki były troche pobrudzone tym, to bardzo się kleiło

Pozatym mam tam jeszcze poXipol i jakies inne głowna

Co będzie najlepsze do uszczelnienia pompki? Nada się coś z tego, czy może będe musiał kupić ten distal?

Pozatym znalazłem coś ala WD-40 - na etykiecie pisało, że uszczelnia (!) i działa anty-korozyjnie itp... więc może spryzkać tym chłodnice (od Kadeta) przed malowaniem?

Edytowane przez Beynar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej epoxydowy może być spoko jak nie jest za stary i nie zmienił właściwości. Poxipol, przynajmniej ten bezbarwny dziwnie się zachowuje pod wpływem wody z petrygo, staje się miękki i lubi się kruszyć i słabiutko 3ma klejone powierzchnie. Co do wd-40.. przecież to nie uszczelnia dużych dziur a juz napewno nie da rady zatrzymać wody w chłodnicy, może jedynie uszczelnić zamek w drzwiach żeby wilgoć w zimie się nie gromadziła we wkładce. Jak spryskasz chłodnicę przed malowaniem to farma ładnie spłynie, bo wd40 to smar na bazie czegoś tłustego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z czujnikiem obmyśliłem co innego-dość mocny woreczek do mrożonek i nieco owinać końcówke-powinno być chyba ok:)

Bedziej gorzej niz ze silikonem bo powietrze bedziesz mial miedzy czujka a folia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko :]

daj go na jakieś miedziane kolanko czy cuś...

temp bedzie zapewne wiarygodniejsza niż po zaizolowaniu i wrzuceniu do wody :]

strata ciepła, która jest przenoszona przez wode na miedź jest niewielka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką czujkę w wodzie bez izolacji i narazie nic się nie pali ;) Zrobiłem test w szklance najpierw brak wybuchów zachęcił mnie do próby w rezie :)

ja pierdykam, prewnie ze tak, mierze tak temp od zawsze i nic sie nei stanie. wkladaj czujke do wody tomcacik i nie marudz Ty buraku :P

 

btw wc jak wc, ale podba mi sie pompka, bo jest taka niekonwencjonalna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka dfajna ale cieknaca nieco wiec jest jeszcze bardziej niekonwencjonalna :lol:

 

mam jakiś klej dragona-może załapie. zywice epoxydowe w odwodzie ale to kosztuje tyle co pól pompy...

 

 

A czujnik wetkne-swoją drogą połamałemjuż go nieco :lol:

 

Ale spoko działa-mam teraz weterana :wink:

 

EDIT:

 

no i fakt utopiłem gada i nic nie jest...

 

Temperatura z miernika 24 stopneio woda w trójniku. Biorąc pod uwagę,zę bład pomiaryu oficjalnie wynosi do 3 stopni oraz czujka zaniza temepraturę powietrrza względem termometru pokojowego o 3 stopnie to mam prawdopodobnie 27 stopni temperature wody po wielogodzinnym stresowewaniu celinki na 5ghz 1.35v seti...

 

Szkodda,zę według plyty celeronik ma 64 stopnie :mur: Acha jak ja kocham p5wd2 a zwłaszcza jej czujniki temperatury. bo napięcia trzeba rpzyznać wskazuje bardzo zblizone dop miernika.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w tym skromnym temacie jak to sie nie robi pokazowego kibelka B)

 

Przydługawy wstęp

 

Jak to wzykle bywa prowizorka przetrwała długie miesiące.

Ogolnie byłem z niego całkiem zadowolony.

Układ wygladał jak wyjęty ze śmietnika, ale mnie to nie przeszkadzało. W międzyczasie nagrzewnica wyladowała jeszcze z boku obudowy, stojąc na dolnym zbiorniku.

Twemperatury spadły o 1-2 stopnie, a dodatkjowo maiłem nadmuch ciepłego powietrza na stopy :lol:

Niestety tak misternie przez Misia15go przerobiona pompka sprawiała problemy. Nieustannie przeciekała mimo kolejnych warstw acryfixa, a potem silikonu jakie kładłem w miejscu przecieku. Niestety zostawał on w kilka dni wypłukiwany i pompka tak naprawde była jedynie w 99.9% inline- gubiła ok 2-3mm cieczy w ciagu tygodia. Wyciek nie był groźny, ale powodowal powolne zapowietrzanie układu oraz mnie wkurzał...

 

 

Przy okazji zabawy z rybą gratami na kaskadzie rozebrałem układ i postanowiłem zabudować nagrzewke na front mojego dragona.

Do tego miałem zamiar skleić pompkę. Kupiłem klej do plastiku dragona i skleiłem..po kilku godzinach pojawily się efekty...niezamierzone... Otóż plastikowa mufka wlotowa odkleiła się od pompki :mur:

Tak to jest jak sie chce poprawiać zdziałającą prowizorkę-mój bład dobra prowizorka jest wieczna i niezawodna :?

 

Tak więc zacząłem szukać nowej pompki,ale dałem jej jeszcze ostatnią szanse-najtańszy dostępny klej epoxydowy. Traf chciał,że byl to także klej firmy dragon. Kosztował 7 zł, tworzy przezroczystą spoine..oraz schnie chyba z tydzień tak naprawde-przynajmniej przez taki okres klejone miejsce lepiło mi się do palców...

Na szczęście wydaje się,zę teraz mufka ptrzyma mocno i solidnie. Oby spoina nie zmiękła jak np uszczelnienia wykonywane prze paru forumowiczów klejem Distal

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

No dobra przejdzmy do opisu układu. Jak widać nagrzewka znajduje się na froncie obudowy.

Wymqagało to pozbycia się 2 koszyka oraz ich stelaży. Flopikowi powiedziałem pa pa..natomiast dysk wyladował w scythe quiet drive zamontowanym w zatoce dla napedów.

 

Ponieważ nie co końca oskrobana z farby nagrzewa+niebieski schroud, oklejone na dokładkę przezroczystą tasmą nie przezentowały się okazałe zmieniłem neico wygląd tego elementu okładu. Spasowałem na nowo całość oraz poobklejałem czarną taśmą pakową .

Całość trzyma się dzieki przywiązaniu dratwą do frontu... Prowizorka musi zostać zachowana.... :lol:

 

Dołączona grafika

 

Niestety okazało się,mój zwykły,nieprzedłużany dragon stał sie dość ciasny po zamocowaniu nagrzewnycy.

Nie mając za bardzo wyjścia pompke postawiłem z tyłu obudowy.

Trójnik umocowałem w jedynym sensownym miejscu w tym układzie, niestety nie udało mi się go wrzucić wyżej. Wtedy z pewnością napełnianie układu oraz odpowietrzanie było by zdecydowanie prostsze oraz szybsze. Na szczęście nie zalewa sie układu tak często , to jakoś to przebolałem.

 

 

 

Podsumowujac

 

Układ mieści się teraz cały w budzie, może nawet kiedyś postanowię ją serio zamknąć bocznymi panelami. Dodatkowo wygląda solidniej niż poprzednio, ale zachowal ducha prowizorki, na czym mi zależało :wink:

 

 

Jest pare rzeczy do poprawy- postaram sie jakoś zamocować pompke-obecnie tylko sobie leży na gąbeczce. Do tego prawdopodobnie przetnę kabel i wyprowadzę z tyłu. Alternatywą jest zrobienie z tyłu obudowy szczeliny na kabel-jednak zmasakrowanie pompki wydaje się prostsze..

 

Dodatkowo zmienię podpórkę trójnika i być może też w jakiś sposób umocuję go.

 

 

Plany na przyszłość

Przy okazji przesiadki za parę miesięcy na nową płyte wstawię prawdopodobnie bloczek na chipset.

Obecnie nie widze sensu. Jeśli płyta wytrzymała bez problemu na standardowym chłodzeniu kręcenie na kaskadzie celka to po co zakładąc blok?

 

Dodatkowo w planach mam zamontowanie kółek do budy-niestety te chiefteca nie pasują do dragona, więc trzeba będzie zamocować jakieś prowizorycznie...

 

 

To by było na tyle- podziwiajcie i chwalcie niepowtarzalny urok miojego układu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG ... to było pierwsze co mi przyszło do głowy jak zobaczyłem tego "shrouda"! :D Wygląda zabójczo.

Zachowałeś klimat prowizorki, czyt. śmietniu w budzie, co po przeczytaniu posta wywnioskowałem było najważniejszym aspektem układu ;)

W końcu także zmieściłeś graty w środku, brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh znowu sie schroud nie podoba co za ludzie... :lol2:

 

A tak serio to na fotach fakt wyglada tragicznie- w realu wyglada ok, jest jednolity kolorystycznie to o co chodzi? :wink:

 

Co do klimatu to lubie jak u mnie sie wszystko trzyma na taśmie , sznurku i gumie do żucia-mam do takich rzeczy większe zaufanie...

Do tego ile mozna oglądać mega wychuchanych ukladów? to jest nudne a tam ma sie niepowtarzalny śmieć.... znaczy sie kibelek B)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ogladac i czytac o dwoch rodzajach WC:

-kiblach z artystycznym burdelem takich jak np Twoj

-o WCetach za grube pieniazki (wiadomo o ktory uklad chodzi :wink: )

Dobra robota!!!

Wklej moze jakiegos screena z tempami.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcat Ty chociaz bys sie staral zrobic cos bez prowizory to i tak kilometry sznurka sie znajda w tym :P, dobrze ze mody na mobo chociaz sa pr0 zrobione :D, generalnie widze ze uklad idzie w dobra strone :P, jeszcze ze 2-3 lata i moze bedzie bez prowizory? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcat Ty chociaz bys sie staral zrobic cos bez prowizory to i tak kilometry sznurka sie znajda w tym :P,

nie da sie ukryc B)

 

dobrze ze mody na mobo chociaz sa pr0 zrobione :D,

w takich sprawach wole sie zdawać na profesjonalistów B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję all inside. Twoje shroudy mnie zabijają :D i taśma rządzi. Pozwój, że ci coś polecę. Ja swego czasu zrobiłem schrouda z drewnianych listewek kątowych. Takich co mają profil w kształcie litery L. Przy pomocy piłki i kleju do drewna robisz sobie 3- centymetrowy schroudzik w góra 30 minut. Potem go możesz maznąć na czarno i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu zrobiłem schrouda z drewnianych listewek kątowych. Takich co mają profil w kształcie litery L. Przy pomocy piłki i kleju do drewna robisz sobie 3- centymetrowy schroudzik w góra 30 minut. Potem go możesz maznąć na czarno i problem z głowy.

...albo z grubej tektury - dobrze polakierowana robi się sztywniejsza i ładniej wygląda, a wykonanie też nietrudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała czujka

 

Dołączona grafika

końcówka

Dołączona grafika

a cały mioerniczzek to master 383 z wewnętrznym termometrem i zewnętrznym na czujce

no i rozchodzi sie o to,czy jak wetkne te gołe druty na końcu do wody to odczyta temerature wody czy sie zjara :lol:

 

zadłuż mu "gumke" z apteki i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...