Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

JA swoj problem poslalem do wszystkich diablow, mowie pod naklejka jest napis p5b e plus (nie wiem, czy to ta sama pcb i mobo co p5b deluxe, ale jesli takie cos robi taka firma jak asus, to dla mnie to jest niepowazne - jakies naklejki...). Wymieniono mi na Gigabyta DS-4 od razu oc wrocilo do normy, fakt, ze jak na e6600 troche slabo bo 9x390 (3,51 GHhz przy 1,45v), ale Gigabyte przynajmniej na tych ustawieniach jest stabilny. Przerobilem 2 egzemplarze tych Asusow, na kazdym to samo... Moze mialem pecha a moze po prostu ta mobo jakas dziwna jest.

Ja zrobiłem to samo - po prostu sprzedałem bo ta płyta to nieporozumienie.

Raz ,że grzała się niewiarygodnie, dwa znany problem z PCIE, problem z dzielnikiem 4:5, proc ustawiony na 3.0 GHz potrzebował 1.4v, a na mostku trzeba było dac 1.55v do stabilnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA swoj problem poslalem do wszystkich diablow, mowie pod naklejka jest napis p5b e plus (nie wiem, czy to ta sama pcb i mobo co p5b deluxe, ale jesli takie cos robi taka firma jak asus, to dla mnie to jest niepowazne - jakies naklejki...). Wymieniono mi na Gigabyta DS-4 od razu oc wrocilo do normy, fakt, ze jak na e6600 troche slabo bo 9x390 (3,51 GHhz przy 1,45v), ale Gigabyte przynajmniej na tych ustawieniach jest stabilny. Przerobilem 2 egzemplarze tych Asusow, na kazdym to samo... Moze mialem pecha a moze po prostu ta mobo jakas dziwna jest.

Albo po prostu nie umiesz się nią zająć......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie lubie generalizowac, statystyka zadowolonych userow mowi za siebie, nie moge powiedziec, zeby ta plyta byla badziewiem bo to bedzie klamstwo. Jednakowoz mi sie trafily 2 egzemplarze, ktore przy ustawieniach takich jakie mam na obecnym ds4 nie byly w stanie utrzymac mojego konfiga stabilnie na poziomie 3Ghz, a DS4 robi bez zajakniecia 3,5. Co do grzania sie NB to potwierdzam, na Asusie gotowal sie... Do tej pory mam slad po oparzeniu (a napiecia na NB nie dawalem na max). Mysle, ze po prostu trafilem na badziewne sztuki... A patent z naklejaniem naklejki na inny napis po prostu mnie rozbawil... Moze to nie ma zadnego znaczenia, ale odpycha klienta i jest nieprofesjopnalne... Nadmienie ze mam nagrywarke ASUSA i jestem bardzo zadowolony :D Moge tylko jeszcze dodac z moich spostrzezen, ze pcb od mojej p5b byl montowany w chinach a nie na tajwanie tak jak ta pokazowa na 1 stronie.

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmienie ze mam nagrywarke ASUSA i jestem bardzo zadowolony

Też mam. Dla Asusa nagrywarki robi Pioneer albo Plextor (nie pamiętam) i to pewnie wyjaśnia kwestię zadowolenia :D

 

Ja mam P5B-E PLUS. Myślę, że to ostatnia płyta Asusa w moim kompie.

Praktycznie zerowy support, ostatni bios 0504 ze stycznia. Czekam z wymianą, aż wyjdą płytki Abita na P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba siada mi Asus P5B . Objaw jest taki - nie uruchamia się komp. Nie załącza się monitor. Wszystko niby startuje ale nie dzieje się nic. Co ciekawe jak następuje ten objaw to przycisk RESET jest nieaktywny. Muszę trzymać POWER przez kilka sekund żeby wyłączyć kompa. Już raz miałem takie zdarzenie z miesiąc temu i raz zrobił mi się samoistny reset ustawien w BIOS. Dzisiaj nie pomagało wyciągnięcie baterii i CLEAR CMOS. Dopiero za 4 razem ( właczanie i wyłaczanie guzikiem POWER ) zmusiło go do załapania. Ja stawiam że 90 % to wina płyty. Sprzęt z podpisu nie był jeszcze wogóle podkręcany . Jak ktoś ma inną sugieste to czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba siada mi Asus P5B . Objaw jest taki - nie uruchamia się komp. Nie załącza się monitor. Wszystko niby startuje ale nie dzieje się nic. Co ciekawe jak następuje ten objaw to przycisk RESET jest nieaktywny. Muszę trzymać POWER przez kilka sekund żeby wyłączyć kompa. Już raz miałem takie zdarzenie z miesiąc temu i raz zrobił mi się samoistny reset ustawien w BIOS. Dzisiaj nie pomagało wyciągnięcie baterii i CLEAR CMOS. Dopiero za 4 razem ( właczanie i wyłaczanie guzikiem POWER ) zmusiło go do załapania. Ja stawiam że 90 % to wina płyty. Sprzęt z podpisu nie był jeszcze wogóle podkręcany . Jak ktoś ma inną sugieste to czekam.

Daj tym geilom na sztywno 2,1V, tak samo ustaw ręcznie nominalne timingi i częstotliwość, bo na auto to różne cuda się z nimi dzieją. No i bierz się za podkręcanie, twój sprzęt tylko czeka by rozwinąć skrzydła :P

 

Natomiast ja mam inne pytanie: Jak ustawić na naszych płytach alfy by pamięci poszły jak najwyżej a przy okazji wydajność nie poleciała na pysk? w tej chwili max co wyciągnąłem ze swoich geili to 920MHz przy 5-6-6-18 6-42-6-12-12-12 przy napięciu 2,1V tyle że wydajność takiej kombinacji nie powala :-| Wiem że przyda się mod na płycie i ich dovoltowanie, ale prędzej czy później znowu wrócę do tego problemu ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

Odnośnie foty zapodanej przez Michala_86 to widze na mobo kondensatory elektrolityczne a o ile sobie przypominam na mojej P5b-e plus nie ma elektrolitów, są same polimerowe chyba. Więc chyba asus cosik kombinuje. Przy okazji zapytam się czy idzie gdzieś kupić chłodzenie na mosfety ewentualnie może ktoś ma z uszkodzonej płyty do odsprzedania :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj tym geilom na sztywno 2,1V, tak samo ustaw ręcznie nominalne timingi i częstotliwość, bo na auto to różne cuda się z nimi dzieją. No i bierz się za podkręcanie, twój sprzęt tylko czeka by rozwinąć skrzydła :P

To mam ( 2.1V 4-4-12 ) zrobione od razu. Inaczej to cały system się wykrzacza . To raczej nie pamięci. Wszystko pracuje stabilnie od 2 miesięcy. Dodam tylko że jak robie restart systemu spod Windy to wszystko jest OK. Problem jest tylko z włączaniem przez przycisk POWER. Płyta nie reaguje wtedy na RESET . Monitor nie startuje. Wiatraczki chodzą sobie , słychać że dyski ruszają na sekunde i potem nic. Trzeba próbować kilka razy aż się uda. Tylko pewnie niedługo nie uda się w ogóle :-( Czytałem że te płyty miały jakiś problem z systemem sprawdzania czy obudowa jest zamknięta czyli CHASSIS Intrusion Controler. Może to właśnie ten objaw ???

 

Poza tym moja płyta pokazuje od zawsze ( niezależnie od coolera) że temperatura Core 1 i 2 jest niższa niż temperatura między nimi .

A powinno być odwrotnie. Temperatura CORE 1 i CORE 2 powinna być wyższa . To samo jest w SpeedFAN i w dołączonym sofcie ASUSA ( i w XP i w Viscie ) .

Edytowane przez Lupota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z mobo lub procą ewentalnie zasiłką ? Dokładnie przy ORTHOSie po około 30 min mam reset windy

Temperatura procy nie przekracza 63'C przy napieciu 1,4V. ORTHOS nie sypie błedami a winda robi reset . Czy coś się przegrzewa? Czy moze coś w biosie mam żle ustawione? napięcie ??? tylko czego NB? RAM?

 

procka zrobiłem na 3500Mhz

 

oto co mam ustawione w biosie

389x9

ddr-973 - 5-5-5-15-5-35

pci clock - 33,33mhz

memory V - 2.0V

CPU V core - 1,475V

fsb tV - 1,3

NB Vcore - 1,25

SB V core - 1,5v

ICH chipset 1,21v

 

czy potrzebujecie jeszcze jakichś danych z biosu do diagnozy przypadku?

 

Temperatura mobo w stresie nie przekracza 43"C. Obawiam sie ze moze to byc temperatura NB ponieważ w IDLE już parzy w paluchy a co dopiero w stresie dodatm ze jest na pasywnym chłodzeniu. Planuje zamontować Revolteca 40x40

 

VanderPool Technology – przy OC rekomendowane jest disabled tak jest napisane na dzikienet.pl NIESTETY u mnie ta opcja jest nieaktywna ( na szaro) ustawiona na enabled. Jak ją uaktywnic i zmienić na DISABLED.

 

Co jest grane przez chwilie mialem 191'C na mobo a teraz 80"C na CPU w programie PC PROBE II O co chodzi

Everest tego nie potwierdza ;( ?

Dodam ze na NB dodałem Revolteca 60 wieje na full obrotach i nadal około 30min i reset windy ;(

 

pomóżcie HELP :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z mobo lub procą ewentalnie zasiłką ? Dokładnie przy ORTHOSie po około 30 min mam reset windy

Temperatura procy nie przekracza 63'C przy napieciu 1,4V. ORTHOS nie sypie błedami a winda robi reset . Czy coś się przegrzewa? Czy moze coś w biosie mam żle ustawione? napięcie ??? tylko czego NB? RAM?

 

procka zrobiłem na 3500Mhz

 

oto co mam ustawione w biosie

389x9

ddr-973 - 5-5-5-15-5-35

pci clock - 33,33mhz

memory V - 2.0V

CPU V core - 1,475V

fsb tV - 1,3

NB Vcore - 1,25

SB V core - 1,5v

ICH chipset 1,21v

 

czy potrzebujecie jeszcze jakichś danych z biosu do diagnozy przypadku?

 

Temperatura mobo w stresie nie przekracza 43"C. Obawiam sie ze moze to byc temperatura NB ponieważ w IDLE już parzy w paluchy a co dopiero w stresie dodatm ze jest na pasywnym chłodzeniu. Planuje zamontować Revolteca 40x40

 

VanderPool Technology – przy OC rekomendowane jest disabled tak jest napisane na dzikienet.pl NIESTETY u mnie ta opcja jest nieaktywna ( na szaro) ustawiona na enabled. Jak ją uaktywnic i zmienić na DISABLED.

 

Co jest grane przez chwilie mialem 191'C na mobo a teraz 80"C na CPU w programie PC PROBE II O co chodzi

Everest tego nie potwierdza ;( ?

Dodam ze na NB dodałem Revolteca 60 wieje na full obrotach i nadal około 30min i reset windy ;(

 

pomóżcie HELP :mur:

Daj więcej V na procka.

PS. U mnie też Orthos nie pokazuje błedów, tylko następuje restart (być może to normalne zjawisko na P5B Dlx).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja mam inne pytanie: Jak ustawić na naszych płytach alfy by pamięci poszły jak najwyżej a przy okazji wydajność nie poleciała na pysk? w tej chwili max co wyciągnąłem ze swoich geili to 920MHz przy 5-6-6-18 6-42-6-12-12-12 przy napięciu 2,1V tyle że wydajność takiej kombinacji nie powala :-| Wiem że przyda się mod na płycie i ich dovoltowanie, ale prędzej czy później znowu wrócę do tego problemu ;)

5-5-5-15 lub 13-6-42-15-15-15-15

 

na takim zstawie śmigam na codzień 3.6ghz tyle że mam 2.35v

 

Witam,

 

Mam problem z mobo lub procą ewentalnie zasiłką ? Dokładnie przy ORTHOSie po około 30 min mam reset windy

Temperatura procy nie przekracza 63'C przy napieciu 1,4V. ORTHOS nie sypie błedami a winda robi reset . Czy coś się przegrzewa? Czy moze coś w biosie mam żle ustawione? napięcie ??? tylko czego NB? RAM?

 

procka zrobiłem na 3500Mhz

 

oto co mam ustawione w biosie

389x9

ddr-973 - 5-5-5-15-5-35

pci clock - 33,33mhz

memory V - 2.0V

CPU V core - 1,475V

fsb tV - 1,3

NB Vcore - 1,25

SB V core - 1,5v

ICH chipset 1,21v

 

czy potrzebujecie jeszcze jakichś danych z biosu do diagnozy przypadku?

 

Temperatura mobo w stresie nie przekracza 43"C. Obawiam sie ze moze to byc temperatura NB ponieważ w IDLE już parzy w paluchy a co dopiero w stresie dodatm ze jest na pasywnym chłodzeniu. Planuje zamontować Revolteca 40x40

 

VanderPool Technology – przy OC rekomendowane jest disabled tak jest napisane na dzikienet.pl NIESTETY u mnie ta opcja jest nieaktywna ( na szaro) ustawiona na enabled. Jak ją uaktywnic i zmienić na DISABLED.

 

Co jest grane przez chwilie mialem 191'C na mobo a teraz 80"C na CPU w programie PC PROBE II O co chodzi

Everest tego nie potwierdza ;( ?

Dodam ze na NB dodałem Revolteca 60 wieje na full obrotach i nadal około 30min i reset windy ;(

 

pomóżcie HELP :mur:

fsb tV - daj na maxa 1.45v

NB Vcore - też na maxa albo 1.55v

SB V core - 1,5v

ICH chipset to daj na mninimum albo na auto

 

pozatym to też może być wina tymingów pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-5-5-15 lub 13-6-42-15-15-15-15

 

na takim zstawie śmigam na codzień 3.6ghz tyle że mam 2.35v

fsb tV - daj na maxa 1.45v

NB Vcore - też na maxa albo 1.55v

SB V core - 1,5v

ICH chipset to daj na mninimum albo na auto

 

pozatym to też może być wina tymingów pamieci

podbilem napiecia taki jak napisales KamilCom

i niestety to samo - seset windy ALE podbiłem Vcore proci i chyba jest lepej - ORTHOS śmiga ale mam juz 66'C na cpu - zaczyna sie robic gorąco. Jaka jest bezpieczna temperatura dla E6600 ?

to musiało byc niskie napiecie procy - teraz mam już 35 min ORTHOSa 66'C i zapowiada sie ze bedzie dobrze :rolleyes:

Jeszcze jedno to - - - - VanderPool Technology – przy OC rekomendowane jest disabled tak jest napisane na dzikienet.pl NIESTETY u mnie ta opcja jest nieaktywna ( na szaro) ustawiona na enabled. Jak ją uaktywnic i zmienić na DISABLED.

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbilem napiecia taki jak napisales KamilCom

i niestety to samo - seset windy ALE podbiłem Vcore proci i chyba jest lepej - ORTHOS śmiga ale mam juz 66'C na cpu - zaczyna sie robic gorąco. Jaka jest bezpieczna temperatura dla E6600 ?

to musiało byc niskie napiecie procy - teraz mam już 35 min ORTHOSa 66'C i zapowiada sie ze bedzie dobrze :rolleyes:

Jeszcze jedno to - - - - VanderPool Technology – przy OC rekomendowane jest disabled tak jest napisane na dzikienet.pl NIESTETY u mnie ta opcja jest nieaktywna ( na szaro) ustawiona na enabled. Jak ją uaktywnic i zmienić na DISABLED.

najlepiej żeby nie przekraczała 70*C na codzień tak do 65*C

zresztą powyżej 70*C cieżko o stabilność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustabilizowałem kompa na 3500mhz przy 1,43V - tem w stresie dochodziła do 66'C. Oczywiście próbowałem popłynąc wyżej i zapodalem 9X400=3600mhz podbijając V do 1,55 i niestety znowu to samo :( zwiecha windy :( :( ;( Muszę dobrze posmarowac procka i podstawe radiatora bo smarowanoko tego drugiego odbyło sie koncówką AS5 i tylko posmarowałe tą cześc pod procka. Moze jak posmaruję całość bedzie lepiej przy zbijaniu temperatury :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-5-5-15 lub 13-6-42-15-15-15-15

Wiszę ci piwo, te sub timingi sprawują się świetnie, 7min30s w SPI 16M pękło, czas robić V moda, kupić jakieś chłodzonko na proca bo 70 stopni to faktycznie za dużo i bić się o zejście poniżej 7min :P

 

@Lupota niestety więcej pomysłów nie mam, proponuję jeszcze dla pewności by nie wysyłać sprawnej płyty na gwarę, posprawdzać czy wszystko siedzi dobrze w złączach, sprawdzić miernikiem napięcia zasilacza, oraz sprawdzić na innym kompie czy grafika nie padła (co sądząc po symptomach jest całkiem prawdopodobne).

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oli20053, VanderPool Technology można przestawiać bezpośrednio po włączeniu kompa a nie po restarcie. Tak wyczytałem wcześniej i tak to u mnie działa.

bezpośrednio po włączeniu kompa a nie po restarcie ???? Sorrki ale juz chyba jestem zmeczony bo nie zrozumiałem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: 1. Komp włączony- robisz URUCHOM PONOWNIE- BIOS- VanderPool Technology- nieaktywne. 2. Komp wyłączony- włączasz zasilanie- BIOS- VanderPool Technology- aktywne Pozdr :)

Sqter masz racje :rolleyes: fatkycznie to dziala :) dziwnie to zostało rozwiazanie ale nic to :)

Czy faktycznie wyłączenie opcji VanderPool Technology ma cos wspólnego z O/C? Ma być włączone czy nie ? Oczywiście mam kompa skręconego na 3500mhz.

 

Thx Sqter :)

Mam jeszcze problem z odczytem temperatur procy

podczas pracy ORTHOS'a ni stad ni zowąd temperatura procy z 59-60'C skacze do 88-90'C podczas gdy temp rdzeni 1,2 nie przekracza 50'C nie poskakuje bez powodu? ;( No i o co chodzi? :blink:

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiszę ci piwo, te sub timingi sprawują się świetnie, 7min30s w SPI 16M pękło, czas robić V moda, kupić jakieś chłodzonko na proca bo 70 stopni to faktycznie za dużo i bić się o zejście poniżej 7min :P

sam niedawno w aktach desperacji szukałem pół dnia odpowiednich timingów i wyszło na to że na tych można zrobić najwieksze mhz szkoda że pół roku temu ich nie odkryłem ;/ :)

 

 

chyba mam siciane FSB na płycie przy 520mhz

:?: :?: :?: ma ktoś jakieś ustawienia żeby sie przez nią przebić :?: :?: :?:

3.6Ghz robie na 1.4v a na 520 nie wystarcza 1.55v wystarczy z 519 zmienić na 520 i lipa

 

Mam jeszcze problem z odczytem temperatur procy

podczas pracy ORTHOS'a ni stad ni zowąd temperatura procy z 59-60'C skacze do 88-90'C podczas gdy temp rdzeni 1,2 nie przekracza 50'C nie poskakuje bez powodu? ;( No i o co chodzi? :blink:

w jakim programie mierzysz ? spróbuj w innych zobacz czy jest to samo

daj nawiew w okolice CPU NB i SB może pomoże

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mam siciane FSB na płycie przy 520mhz

:?: :?: :?: ma ktoś jakieś ustawienia żeby sie przez nią przebić :?: :?: :?:

3.6Ghz robie na 1.4v a na 520 nie wystarcza 1.55v wystarczy z 519 zmienić na 520 i lipa

Mam podobnie z tym, że z 542/543, ale u mnie sie chyba plyta powoli kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam niedawno w aktach desperacji szukałem pół dnia odpowiednich timingów i wyszło na to że na tych można zrobić najwieksze mhz szkoda że pół roku temu ich nie odkryłem ;/ :)

chyba mam siciane FSB na płycie przy 520mhz

:?: :?: :?: ma ktoś jakieś ustawienia żeby sie przez nią przebić :?: :?: :?:

3.6Ghz robie na 1.4v a na 520 nie wystarcza 1.55v wystarczy z 519 zmienić na 520 i lipa

w jakim programie mierzysz ? spróbuj w innych zobacz czy jest to samo

daj nawiew w okolice CPU NB i SB może pomoże

KamilCom

pomiar biore z PC PROBE II od mobo asusa i Everest Ultimate - temperatury sa takie same ;( jesli pokazuje 90'C na jednym to na drugim jest to samo. Na NB jest 60 revolteca, Sb ma chlodzenie w postaci turbinki która była dołaczona do mobo. Więc gdzie jest jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial moze Quada od Abita majac jednoczesnie kiedys P5B deluxe. bo na Asusie wyciagalem 500 Fsb a na Quadzie robie max 360. To jest jakas zedana !! Czy to mozliwe ze az taki spadek wydajnosci na tych samych czesciach. Acha i czy mozna uszkodzic C2D zaklladajac wentyl. Czy to w ogole mozliwe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

co zrobic z wyjącymi wiatrakami od zasialcza a mam ich aż dwa - 2x80mm. Na starej DFI tego nie maiłem :blink: tu na p5b dlx niestety sama sobie płyta to reguluje i obroty wentyli chodzą sobie jak chcą. Czy można to ustawic tak aby chodziły na stałe ze zdefiniwaną predkościa? :cry:

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

co zrobic z wyjącymi wiatrakami od zasialcza a mam ich aż dwa - 2x80mm. Na starej DFI tego nie maiłem :blink: tu na p5b dlx niestety sama sobie płyta to reguluje i obroty wentyli chodzą sobie jak chcą. Czy można to ustawic tak aby chodziły na stałe ze zdefiniwaną predkościa? :cry:

Thx

buhaha padłem

to zasilacz reguluje obroty, a ponieważ c2d bierze wiecej prądu robi mu sie cieplej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhaha padłem

to zasilacz reguluje obroty, a ponieważ c2d bierze wiecej prądu robi mu sie cieplej ...

sorrki ale nawet teraz podczas pisania słychac jak obroty sie zmieniają :( to az taki wysiłek dla procy ze musi zmieniac obroty co 10 s raz w górę a raz w dól ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...