Skocz do zawartości
DRuMah

Najtaniej I Najwydajniej, Czyli Czysty Oc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów po 70 dniach rozłąki :)

Możecie mi poradzić jaki sprzęt jest obecnie najbardziej przydatny do o/c? Głównie chodzi mi o mobo pod s939/s940.

Warto jeszcze zainwestowac w legendarnego asrocka na uli czy juz lepiej cos na am2? Przypominam, że ma być tanio i wydajnie (koniecznie z pci-e)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze cos takiego:

A64 3000 Orleans AM2

DFI INfinity AM2

2x512 Goodram Pro 800

Galaxy 7600GS Zalman 256GDDR3

Seagate 10 250GB

Chiftec GPS 400, topower U12 400

torque8 podobamisie Twoj design :P

Tylko podmienie 2x512 na 2x1024, takna przyszlosc :)

Zabieram sie za skladanie :)))

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRU będziesz miał lepszy komp, żeby nam tapety na pulpit porobić ;)

Hehe i nie tylko :P Prosze mnie niekojarzyc tylko z tapetkami bo ja jestem wszechstronnie uzdolniony (np.umiem zrobic jajecznice LOL).

Jak dobrze pojdzie to za jakis czas na lamach portalu pojawi sie moja pierwsza recenzja ;)

 

BTW. Czy z mnoznikiem w Orleans dalej lipa? Sorry ale mam 3 miechy w wplecy z zyciorysu :P

torque8: te goodramy sie z tanszychnajlepiej kreca? Na jakich koscicach kupowac? Narazie nie mam czasu grzebac zeby znalezc :P

Pzdr.

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie oplaca sie w ogole pchac w platforme AM2 bo nie dodaje ona nic do wydajnosci w stosunku do 939, przy tym czesci jak sam zainteresowany sie zorientowal sa drozsze. Ludzie, apeluje, nie patrzcie na te kosmiczne taktowania DDR2. Co z tego, ze przykladowo maja 800MHz jesli CAS Latency przy tym jest na poziomie 4-5 co daje wydajnosc zblizona do DDR 400MHz z CAS 2-2,5. Opoznienia dwa razy wieksze zmniejszaja dwa razy wydajnosc (przepustowosc). Lepiej zainwestowac w 939. Przyszlosciowosc AM2 jest zadna, za rok wejdzie AM3 i DDRy3 ktore dopiero beda wydajniejsze od DDR. Podobno prosesory pod AM3 beda pasowaly pod AM2 i beda tez mialy kontroler DDR2 poza DDR3 ale po co je wsadzac na AM2 jesli wtedy wydajnosc bedzie ograniczona przez malo wydajne w stosunku do DDR3 DDR2.

Lepiej jest postawic platforme na 939 i zainwestowac w lepsze DDRy, np takie co maja taktowanie >400MHz, co da wieksze mozliwosci krecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to mnie odstrasza od nowej platformy- wysoka cena pamieci, ktora niekoniecznie musi znalezc odbicie w wydajnosci.

Decyzja podjeta- zostaje jeszcze przy 939, ale teraz kolejne pytanie:

Jaka plyte kupic- tania z sli htt>300 i kondensatorami ktore za szybko nie spuchna :P

Czy ktos wie gdzie mozna kupic Patrioty LLK na Branstormie?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega Misiekskrzypek wie, ze najpozniej w 2007 roku bedzie mozna zakupic procesory AM2 w procesie technologicznym 65 nm. Owe Athlony X2 (codename: Brisbane) maja dorownywac wyjadnoscia Core 2 Duo (albo nawet je przewyzszac). Wiec imho oplaca sie dolozyc te kilka stowek do AM2, a miec potem jakas mozliwosc rozbudowy komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owe Athlony X2 (codename: Brisbane) maja dorownywac wyjadnoscia Core 2 Duo (albo nawet je przewyzszac).

No, ja np. widziałem benchmarki 4 rdzeniowego Intela, a ty te procki już widziałeś? Komputer się kupuje na teraz, a nie na za 10 lat jak wyjdzie tajemniczy wybawiciel Athlon. Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega Misiekskrzypek wie, ze najpozniej w 2007 roku bedzie mozna zakupic procesory AM2 w procesie technologicznym 65 nm. Owe Athlony X2 (codename: Brisbane) maja dorownywac wyjadnoscia Core 2 Duo (albo nawet je przewyzszac). Wiec imho oplaca sie dolozyc te kilka stowek do AM2, a miec potem jakas mozliwosc rozbudowy komputera.

Jak by nie patrzec to on dobrze mowi :D bo s 939 maja wycofywac powoli <_< p.s moze cos na 775 kupisz?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kolega Misiekskrzypek wie, ze najpozniej w 2007 roku bedzie mozna zakupic procesory AM2 w procesie technologicznym 65 nm. Owe Athlony X2 (codename: Brisbane) maja dorownywac wyjadnoscia Core 2 Duo (albo nawet je przewyzszac). Wiec imho oplaca sie dolozyc te kilka stowek do AM2, a miec potem jakas mozliwosc rozbudowy komputera.

O nowych Athlonach wiem bardzo dobrze, ale tez juz w 2007 roku wejdzie podstawka AM3 z nowymi procesorami, wiec rewizja 65nm ktora bedzie juz chyba w grudniu tego roku i tak nie bedzie wtedy aktualna (choc nie wiadomo jak z ta premiera bedzie, bo AMD ma problem z technologia 65nm narazie). Lepiej teraz zostac na 939, za rok sprzedac calego kompa (lepiej sie caly zestaw sprzedaje niestety) i dolozyc pare stowek do AM3 niz liczyc na rozbudowe istniejacego zestawu niz co 3-4 miesiace zmieniac procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pisze- musza zmienic podstawke bo inaczej producenci mobo nie zarobia ;] Nie podoba mi sie to ale niestety tak musi byc.

Dobra chlopaki, mozecie sie rozluznic :) Prosze tylko mi napisac jakas fajna plytke sli htt > 300, bo tylko tego mi brakuje w zestawie :) Pozdro

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam- poprostu chce miec zapas jakby mi jakis selekt wpadl w rece ;] Kupilem na allegro nowego venice 3500+ za 280 zl :)

Ide szukac Epoxa :)

 

EDIT:

OMG nie mana Allegro :o Gdzie najtaniej?:D

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem tam juz, myslalem ze znajdzie sie cos taniej :P

 

EDIT:

KONEC! :D

Nowe tapety, recenzje i elementy graficzne portalubędą powstawały najprawdopodobniej na:

 

AMD Athlon64 3500+ Venice +AC Freezer64

Epox 9npaj SLI

Patriot LLK Brainpower PCB 2x512 MB RAM DDR400 CL2

WinFast GeForce TX6800 GT 256MB

 

Jak na użytkownika portalu purepc.pl przystało, sprzęt będzie oczywiście odpowiednio podkręcony :D O ile MHz to sie dopiero okaże jak wszystkie komponenty dotrą do miejsca przeznaczenia :)

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc przy wyborze sprzętu!

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, pojawil sie problem ;/ NIEMA NIGDZIE TEGO EPOXA !! :( Jakas alternatywa?

Muszę Cię zmartwić: ostatnio na jednym forum właśnie ktoś szukał jakiegokolwiek epoxa i znalazł ostatnią sztukę tego 9npaj sli na imperium.net - nigdzie indziej tego nie było, no ale życzę powodzenia.

A alternatywa to dfi.

Edytowane przez Nonamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...